eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıEskişehir ile ilgili yorum ve sohbet

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 160161162163164 186>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 08:42
 Başlık altındaki yazıları dikkatle okudum. Herkes kendine göre olumlu ya da olumsuz eleştirilerde bulunmuş. Eleştiri yeteneğine sahip olamayacak kadar fikirsizlerde en azından hakarette bulunmuş.
 Sanatın doğruları olmadığını düşünüyorum. Bir sanatçı bizim anlamakta güçlük çekeceğimiz yada doğru bulmadığımız düşüncelerini eserlerine yansıtabilir. Bizler de bunu olumlu ,ya da olumsuz yönde eleştirebiliyorsak sanatın değeri artar.
 Sergideki bahsedilen karikatürlere gelince ,iki minare arasındaki  "ucube" mahyasının bulunduğu karikatürden hoşlanmadığımı söyleyebilirim. Ama sanatçının burada Kars'taki heykele  "ucube" yakıştırması yapan başbakana gönderme yaptığı kolayca anlaşılabiliyor.
 Sütyen -çarşaf kombinasyonu içeren karikatürü ise beğendim. Kadının çarşafa da girse kadınlığından hiçbirşey kaybetmeyeceğini çok güzel vurgulamış.
 Özetle, beğenelim, ya da beğenmeyelim hepimizin eleştirmeye hakkı vardır.
 Ama ben anlamam, düşünecek beynim yok diyorsak; bunu ifade etmenin en kolay yolu, salla küfürü gitsin.....
since1965
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 09:08
Çok da iyi olmuştur. Çizen snatçıların ellerine kollarına sağlık.

Bu serginin açılması noktasına getirenler utansın. Siz astığım astık kestiğim kestik şeklinde davranırsanız cevabını da böyle alırsınız.

Yukarı
Erkandes Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 10:35
Bazı insanlar için mensup olduğu din hiç önemli değilidirBu kişiler böyle konularda kardeş ben müslüman değilim inanmıyorum diye başlasa sözüne alnından öpeceğim.ama adam senden benden müslüman geçiniyor ve müslümanlığı kendi görüşlerine uyduruyor yani yeniden müslümanlık icad ediyor...Mesela çok dinlemişizdir kadınların başının örtüleceğine dair ayet yok diyen adamları..Bunlar nasıl kuran okuyorlar.nasıl yorumluyorlar.
   şimdide adam camilerle dalga geçiyor sanat özgürlüğünden bahsediyorsunuz..
        bu genellikle avrupada  yaygındır..ama müslümanlık için bu böyle değilidir..Dine saldırmak dinle alay etmek Kuran_ı kerimdede bir sürü ayette geçmektedir geçmektedir..ben bir tanesinbi yazayım

Farkında olmadan azap size ansızın gelmeden önce, Rabbinizden size indirilenin en güzeline uyun ki, kişi, “Allah’ın yanında, işlediğim kusurlardan dolayı vay hâlime! Gerçekten ben alay edenlerden idim” demesin.Zümer 56

Müslümanım diyenler için hal böyledir.Müslüman olmayanlar tabiki din'le camiyle tesettürle dalga geçmeleri normaldir.Onlarada saygı duymak mümkün değil...

Tabiki ecel elbet gelecek ölüm gerçekleşince tüm perdeler kalkınca gerçekler çıkacak insanoğlu eyvah diyecek ama geri dönüş olmayacak..Bu konu hakkında da ayet var..

Ben Müslümanım deyipte eline bir kere Kuranın Türkçe açıklamasını okumamış insanlarla dolu ülkemizde ... lütfen hepimiz yıllarca ders kitapları sayısız roman okuyoruz lütfen mensup olduğunuz dinin Kitabını bir okuyalım ozaman daha bilinçli fikirlerimiz oluşur..abuk subuk yazmayız.

.Dinimizi Bir siyasi partiyle bağdaştırmayız..Tayyip müslüman namaz kılıyor ben tayyibe kıl oluyorum iyi bir insan olarak görmüyorum ozaman ben müslümanlık yapmayayım noktasına getirmeyelim..Namaz kılan tayyipçi olur cemaatçi olur zihniyetinden kurtulalım..dinimizi öğrenelim derim..Bu ülkede kimseyi zorla ne bir cemaate sokabilirler nede her hangi bir siyasi partiye oy verdirebilirler..Allahın Kuranı buradadır açar okurusun sahih hadislerlede dinini uygularsın olay budur...Sözüm Müslümanın diyenlere...................
Türk milleti zekidir çalışkandır.M.K.ATATÜRK
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:07
Alıntı yapılan Dorylaion

Yahu şuna ne cevap veriyorsun. Adam daha resmini koyduğu kitapların yazarlarının başına gelenleri bilmiyor, sonra özgürlükten bahsediyor. Yahu şu kitap yazarlarının başına birşey gelmiş mi diye bakmaya bile akıl edemeyecek kadar başını döndürmüş R.Tayyip aşkı. 

Birincisi bir insan için şu diye sıfatlandırma yapamazsınız, her ne kadar tanıyor yada tanımıyor olsanız da!

İkincisi de sadece Başbakan aleyhinde yazılmış kitap resimlerini paylaştım diye de beni herhangi bir parti yada genel başkan ile bağdaştıramazsınız!

Boyumun ölçüsünü de ben bilirim. Ne size sorarım! Ne de size bunun muhabbetini yaptırırım! Burada insanların yazdığı mesajlar ile hemen bir kategoriye sokuyorsunuz ki (sizle aynı düşünceye sahip değil ya) ona her türlü yaftayı yapıştırmakta kendinizi haklı görüyorsunuz...
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:12
Padişah 1.RTE , Çok yaşa padişahım.!!!

NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:29
Alıntı yapılan since65

Başlık altındaki yazıları dikkatle okudum. Herkes kendine göre olumlu ya da olumsuz eleştirilerde bulunmuş. Eleştiri yeteneğine sahip olamayacak kadar fikirsizlerde en azından hakarette bulunmuş.
 Sanatın doğruları olmadığını düşünüyorum. Bir sanatçı bizim anlamakta güçlük çekeceğimiz yada doğru bulmadığımız düşüncelerini eserlerine yansıtabilir. Bizler de bunu olumlu ,ya da olumsuz yönde eleştirebiliyorsak sanatın değeri artar.
 Sergideki bahsedilen karikatürlere gelince ,iki minare arasındaki  "ucube" mahyasının bulunduğu karikatürden hoşlanmadığımı söyleyebilirim. Ama sanatçının burada Kars'taki heykele  "ucube" yakıştırması yapan başbakana gönderme yaptığı kolayca anlaşılabiliyor.
 Sütyen -çarşaf kombinasyonu içeren karikatürü ise beğendim. Kadının çarşafa da girse kadınlığından hiçbirşey kaybetmeyeceğini çok güzel vurgulamış.
 Ama ben anlamam, düşünecek beynim yok diyorsak; bunu ifade etmenin en kolay yolu, salla küfürü gitsin.....

Siz hem başkasının söylediğine hakaret diyorsunuz; hemde kendiniz fikirsiz vs diyerek hakaret ediyorsunuz...

Daha önce eleştiri etme gereği bile duymadım zira ,bu sanatçı dediğiniz ucube !!! herif yorum yapılamayacak kadar saçma ve gereksiz .....

Ben öyle sanatın içine tükürürüm ...Başbakana karşılık vermek istiyorsa gitsin farklı şeyler düşünsün....Sanatçı madem bu kadar beyni vardır sanırım ... .Başbakana gönderme yapmak için dini duyguları işin içine karıştırmaya ne hakkı var.......Yorum farkı diye birşey var....Sizin yorumlaadığınızın tam tersini de başkaları yorumlayabilir...Ve buda hiç iyi bir durum da olmaz...

Malesef sanatçı geçinen zibidiyi savunacağım diye sizde saçmalamışsınız...

Yazık...

Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
Erkandes Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:37
Benim şahsi görüşüm Camiyi ucubeye benzeten bir sanatçının arkasından koşan onu destekleyen insanın ben  Müslümanım demesi hiç hoş değil..Müslümanlığı şüpheli.açıkça söylemeli ben müslüman değilim diye..insan kendi dininin ibadethanesine ucube diyebilirmi diyenide destekleyebilrmi..Kimse kimseyi kandırmasın camiye ucube diyen ve onu destekleyen Müslüman olamaz...
Türk milleti zekidir çalışkandır.M.K.ATATÜRK
Yukarı
Herkese_Benden_Cay Liste gör
Deneyimli Yazar

zfwr
Yer: hilal
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:42
Reklamın iyisi kötüsü olmaz
Yukarı
eses esin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:53
    bu sergideki o iki resime tepki verenler keşke bir heykelin sırf onu anlayacak kapasitesi olmayan birinin yıkın dediği için yıkılmasına da tepki vermesini istiyorum.
    ben ikisine de karşıyım arkadaş.bu resimler kadar heykel yıkan zihniyet(tayyip,melih vs) de suçludur.hepsine topyekün tepki verelim.taraf olmak ne sağlar ki bize.
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Direct Link To This Post Tarih: 30/Nis/2011 saat 11:53
Alıntı yapılan Essfor

Alıntı yapılan since65

Siz hem başkasının söylediğine hakaret diyorsunuz; hemde kendiniz fikirsiz vs diyerek hakaret ediyorsunuz...

Daha önce eleştiri etme gereği bile duymadım zira ,bu sanatçı dediğiniz ucube !!! herif yorum yapılamayacak kadar saçma ve gereksiz .....

Ben öyle sanatın içine tükürürüm ...Başbakana karşılık vermek istiyorsa gitsin farklı şeyler düşünsün....Sanatçı madem bu kadar beyni vardır sanırım ... .Başbakana gönderme yapmak için dini duyguları işin içine karıştırmaya ne hakkı var.......Yorum farkı diye birşey var....Sizin yorumlaadığınızın tam tersini de başkaları yorumlayabilir...Ve buda hiç iyi bir durum da olmaz...

Malesef sanatçı geçinen zibidiyi savunacağım diye sizde saçmalamışsınız...

Yazık...

Lütfen, yazdıklarımı daha dikkatle okuyun ve anlamaya çalışın. Basit cümlelerle yazdığımı düşünüyorum, anlaşılması o kadar zor olmasa gerek.

since1965
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 160161162163164 186>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,326 saniyede hazırlanmıştır