eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Nebi Hatipoğlu'nun Basın Açıklaması

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 32>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
cagdas_sut_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Çağdaş
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı cagdas_sut_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 22:59
Alıntı yapılan faust

Protesto evet,isyan evet,ama maç bitimi söylenen 'hepiniz .......' sloganının asla ve asla savunulacak tarafı yoktur.İstanbula 5-0da yenilsek bu hakareti hiçbir insan hakedemez.Sakarya Eses maçından sonra 5 haftada 4 puan,17-21 haftalar arasında da 5 haftada 3 puan aldı ama taraftar hep arkasındaydı.Onun için o Sakarya şimdi lider.Stres altındaki futbolcuları daha da gererek kim ne kazanacak merak ediyorum.Aynen devam.Hatta tesis basın,futbolcu dövün,küfredin.O zaman belki şampiyon oluruz.Gerçekten yazık,bu şampiyonluğu hiç haketmiyoruz.Antalya,Kocaeli bizden çok mu parlak.Erciyesden 6,Sakaryadan 4 yiyen Kocaeli bizle aynı puanda.Ama arkalarında taraftar desteği hiç eksilmedi.Biz ilkyarı Kartal maçından sonra bile takımı yuhaladık.Hep iyi oynayan hep kazanan takımı herkes destekler.Yönetim eleştirilir,Sergen eleştirilir,bunlar kabul.Ama o küfür genel bir tavır  olursa,tesis basmalar falan ciddi ciddi düşünülürse,Bizans takımlarından(!) hiçbir farkımız kalmaz ve ben de inşallah Antalya süper liğe çıkar diye dua ederim;yoksabu taraftarla sadece takım değil,şehir de rezil olur....
 ClapClapClapbravo kardeşim be harbiden bravo... arkadaşlar kimsenin sırf kendini mutlu etmedi diye birilerinin ANASINA küfür etme hakkı yoktur bunu önce bi beyinlerinize sokun... sadece küfür edenler üzülmedi, sadece küfür edenler sinirlenmedi, bu kahrolası istanbulspor maçından sonra benimde 57 yaşındaki babam maç bittikten sonra uzun bir süre konuşamadı ve tansiyonu yükseldi yani anlıycanız herkes sinirlendi ve üzüldü ama ne olursa olsun sizlerin olduğu gibi sahada oynayanlarında ANNESİ var böyle bir küfürü benim aşık olduğum takımın taraftarı ettiği için utanıyorum artık ben o taraftardanCryCryCry önce allahın izniyle ama ben okadar iddalıyımki bu takım çıkacak... futbol denen bu oyunda böyle bir sürpriz ilk defa bizim başımıza gelmiyor... bu takımı sevecekseniz eğer hep sevinmek için sevmeyin... 
ANADOLU YILDIZI GERİ DÖNÜYOR... KIRMIZI ŞİMŞEKLER...
Yukarı
sivri74 Liste gör
Usta Yazar

Süleyman
  Alıntı sivri74 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:00
Bu olayı çözün sayın başkan.Biz bu durumda çıksak ne olur, çıkmasak ne olur.Çıkmasak yine taraftar üzüldüğü gibi kalacak.
Ben ilk yarıdaki ES ES 'imi geri istiyorum.çokmu şey istiyoruZ sayın başkan.
Ne olur bu takımın her şeyi olan değerli ESKİŞEHİRSPOR taraftarını üzmeyin.
Sizin suçladığınız her bir taraftar birer değerdir bunu unutmayın.

Sizden şunu beklerdim .bu oyunculara büyük bir miktarda para cezası vermenizi .korktunuz veremediniz kaç haftadır NEDEN.
Eğer böyle bir şey yapsaydınız şu anda bütün taraftar sizin yanınızdaydı.Neden futbolcuyu bu kadar kolluyorsunuz .Unutma onlar sizin işciniz,aynen fabrikanızda çalışan işçiler gibi.
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.
Yukarı
vetes Liste gör
Yazar

akın
  Alıntı vetes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:03
sayın banner işte bu kadar
Yukarı
asilbabadatlı Liste gör
Yazar

gültekin erdemgil
  Alıntı asilbabadatlı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:04
Bir ülkede yaşayan bütün vatandaşların(yabancı ülkeden gelen turist,diplomat,görevli,misafir vb. dahil) her türlü sorumluluğu,iyi  veya kötü bütün olayların birinci derecede muhatabı ve sorumlusu halkın yetki verdiği hükümet adına o ülkenin başbakanına aittir.
Futbolda da aynı şeyler geçerlidir.Şu an için Eskişehirsporla ilgili her türlü başarı veya başarısızlılığın muhatabı ve sorumluluğu Eskişehirspor kulübü kongre üyelerinin verdiği yetki uyarınca yönetim kurulu adına birinci derecede kulüp başkanıdır.
Biz yıllar sonra gelen ekonomik destekle sezon başlamadan şampiyon olarak ilan edildik.Oysa lig hem uzun maraton hemde bu uzun maratonda hakem,lobi,motive,idarecilik,disiplin,istikrar,cesaret,tecrübe vb. futbolun temel taşlarını ne kadar yerine getirebildiğimiz herkesin bilgisi dahilinde tartışılabilir.
Ancak tartışılmayacak tek bir durum var o da sezon sonunda Eskişehirsporum alacağı puanlar ve ligi bitireceği sıralama aslında yönetim kurulu ve kulüp başkanının karnesi  olacaktır.
Sezon başında bu kadar olumlu havaya ve diğer kulüplere göre(ANTALYASPOR dahil) her yönden avantajlı konumda olmamıza rağmen gelinen noktada herkesin şapkasını önüne koyup iyi düşünmesi gerekir.
Parayla şampiyon olunmaz.O takdirde real madrid her sene şampiyonlar ligi şampiyonu olması gerekirdi. 
Bu kadar kötü futbolun oynandığı bir sezonda diğer takımların kaybettiği puanlar ve birbirleriyle oynadıkları maçlarda aldıkları beraberliklerle yarıştan hala kopmadığımız düşüncesinde olanlardanım.
İlk işareti ligin dördüncü haftasında almıştım.Resmen Eskişehirsporla dalga geçen hakem bozuntusu kuddisiye maçtan sonra metin hoca isyan ederken hafta boyunca yönetimden ciddi bir tepki göremedim.Oysa Eskişehirspor Kulübü Başkanı dediğin bir hafta boyunca bu rezaleti tüm spor gazeteleri ve ulasal tv.lerde canlı yayında hararetle hakkımızı aramalıydı.
Taş yerinde ağırdır.Dirayetli Eskişehirspor Kulüp Başkanının talimatıyla bir hafta boyunca haber yapmayacak gazete/canlı yayına çıkarmayacak tv. bilmiyorum.Bu olayda sessiz kaldığımız için bazıları hemen kendilerince sınırımızı çizdi.O haftaya kadar süper ligte maç yönetmemiş hakem o haftalardan sonra sürekli süper ligte maç alıyorsa bunun nedeni kişilikli tepki koyamamamızdan ileri gelmekteydi.Zaten şu haftaya kadar en çok hakem mağduru olmamızın çıkış noktası o maçtır.Aynı şekilde ikinci yarı ile birlikte kocaelispor,antalyaspor ve diyarbakırsporum alenen hakemlerce kollanmasına hala seyirci kalıyoruz.(d.bakır flay-off oynarsa kimse heveslenmesin,hakemler elinden geldiğince lige çıkarmaya çalışacaklar.)
Anadolu'da meşhur ve o kadar da doğru bir atasözü vardır.At sahibine göre kişner.Küme düşmüş bir takımı yenemeyen futbolculara öncelikle 800.000 nüfuslu bir futbol şehrini temsil(!) ettiklerini bilmeleri gerekir.(sözleşme imzalarken transfer oldukları takımın adına bakmayı unutmuşlar. Söyleyende olmamış şu ana kadar.)
Ligin ikinci yarısına kadar maça kadar taraftarın neden maça gelmediğini ileri görüşlü olmalarına ve tecrübelerine veriyorum.
Futbolcular bizi şampiyon yapmayın.Bu  büyük taraftarı tüm Türkiye'ye daha fazla rezil etmeyin. Israrla bu takımı Şampiyon yapmak ve şampiyonluk yaşamak istiyorsanız lütfen bunu başka takımlarda yapın.ÇÜNKÜ;
TÜRK FUTBOL TARİHİNİN ESKİŞEHİRSPOR'A
ONURLU ESKİŞEHİRSPOR FORMASINDA DÜNYANIN EN BÜYÜK TARAFTARINA
MİNNET BORCU VAR.
bu kalp 36 yıldır ESES için çarpıyor.
Yukarı
ercan26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ercan
Yer: Malatya
  Alıntı ercan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:05
Alıntı yapılan sivri74

Sizden şunu beklerdim .bu oyunculara büyük bir miktarda para cezası vermenizi .korktunuz veremediniz kaç haftadır NEDEN.
Eğer böyle bir şey yapsaydınız şu anda bütün taraftar sizin yanınızdaydı.Neden futbolcuyu bu kadar kolluyorsunuz .Unutma onlar sizin işciniz,aynen fabrikanızda çalışan işçiler gibi.

Onlar klubün işçileri değil maalesef öyle olsa en ufak bir şeyde bakan danışmanını aramazlardı.Bizim büyük başkanımızda ordan laf gelmesinden korktuğu için mi futbolculara bir şey yapamıyor?
Ne hallerdeyiz düşündükçe kan beynime sıçrıyor.
Para para para işte burda bütün numara
Yukarı
eS___eS Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Eskisehir
  Alıntı eS___eS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:12
Başkanım Artık gercekleri görmeniz lazım.İstanbulspor macında herşey net gözüküyor takımı coşkun firenliyor.Bu takım tek başına sergen de degildir.Bu takımda gruplaşma oldugu apacık ortada bunları bulup gerekeni yapmanız lazım.Eger bunların icinde sizde varsanız sizde defolun gidin biz bu takımı şampiyonluk kazanalım diye sevmedik.Biz 12 sene bekledik bi 12 sene daha bekleriz.
İnsanın biraz yuzu kızarması lazım bu basın acıklamasını yaparken .Sakarya macında 25-30 bin kişi tribunde hakemin bile şaşkın şaşkın baktıgını gördük.Sakarya macında sakarya korkak oynamasa burdan 3 puanı alıp gidecekti.Altay macındaki futbol  altay seyircisinin siz niye geldiniz demesi  bunları bile signemize cektik belki düzelirler diye.Ama son oynan istanbulspor macında artık bardagın son damlası taştı.Taraftar artık ne yapsın futbolcularda ruh diye bi şey yok.

Samsun macında olası bi kazada taraftar futbolculara küfür ettti moralleri bozuldu diyeceksiniz bu basın acıklaması belkide o yönde.Bu taraftar petrol ofisi karşısında küme düşme macı seyretti.Bu taraftar 3 ligde stadı bulamadıgımız yerlere gitti ama Bu taraftar 40 senedir hic bu kadar rezil olmadı biliyonuzmu.
Bu Şehir Başka Şehir Şampiyon ESKİŞEHİR
Yukarı
esme_deli26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Erol
  Alıntı esme_deli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:19
Alıntı yapılan eS___eS

Samsun macında olası bi kazada taraftar futbolculara küfür ettti moralleri bozuldu diyeceksiniz bu basın acıklaması belkide o yönde.
Evet kesinlikle katılıyorum,her konuşmasında sayın başkan sadece günü kurtarmak için birşeyler söylüyor.Samsun maçında dediğiniz gibi bir olasılığa karşı mutlaka küfürlere bağlıyacaktır olayı.Bizim beklediğimiz açıklama neydi,fakat ne geldi.Biz büyüklüğümüzü yine gösterelim aleme gidip özür dileyelim ve şampiyonluk sözü alalım derim.(her ne kadar istemesemde)
İki kılıç sesi duyupta korkanları,karşılaştıkları ilk zorlukta birbirini(takımını)satanları asla anmaz TARİH...
Yaşıyor Savaşıyoruz...KIZILCIKLI
Yukarı
serhattunga Liste gör
Deneyimli Yazar

Serhat
  Alıntı serhattunga Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:22

Spor müsabakalarının içinde her türlü sonuç vardır.Yenersin , yenilirsin.Ama sonuç her ne olursa olsun bir Türk genci veya insanı , bir müsabaka sonucu için başka bir Türk gencinin namusuna dil uzatmamalı.O küfürü ederken kurabiliyorsa kafasında  empati kurmalı ve düşünmeli.

Takımın bu hale gelmesindeki tek suçlu ( İcraatlerini takdir ederim.) , sezon başı başkalarının gazıyla 3 sene 3 ilke ve 3.sene şampiyonluk sözünden dönüp , bu sene şampiyon olacağız diyen başkanındır.Sezon başı yapılan o kadar transfere  ve tüm baskılara rağmen şampiyonluğu ağzınıza almayacaktınız.Oluruz veya olmayız.Ama lütfen ne olursa olsun , kim olursa olsun sizi ettiğiniz sözden döndürmesin.İnşallah bu senenin sonucu eğer süper lige çıkamazsak maddi anlamda bir yığın borç olarak kulübe dönmez.Asıl ağır hezimeti orada almış oluruz.
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:22
Sayın Başkanımızın basın açıklamasını okurken, aklıma Rahmetli Aydın Arat'ın başkanlık döneminde yaşadığım bir olay geldi şöyle ki:
Ayderdeydim, takıma protesto söz konusuydu, ayder çok öfkeliydi devre arası başkan Ayder'i sakinleştirmek için tribünün önüne geldi eliyle koluyla sert bir şekilde sakinleşin demeye çalıştı herhalde,  ama taraftarı daha da öfkelendirdi bu hareket, taraftardan biri kulağımda hala sesi çınlar, "kimse taraftardan üstün değildir, taraftar her zaman vardır, haklıdır" dedi. Bende içten içe düşündüm, bu takımın başkanı bu takımın aynı zamanda taraftarı değil mi? Taraftarıdır -menfaat için gelmediyse- hem de en ateşli taraftarıdır.  Hayatını, parasını, ailesini, akrabasını bir çok şeyini 2. plana atar ve Taraftarın, camiaların hamuru olduğunun da bilincindedir. Tabii bu olması gereken taraftar-başkan tipi ve bu tarz bir başkan hiçbir zaman taraftarı suçlamaz.
Bu açıklamadan sonra sn. başkanımızın taraftarı GERÇEKTEN çok iyi anlayamadığını anladım. Bu açıklaması gerçekten bizleri üzdü. Son haftalarda gerek yerel basında gerekse forumlarda söylenen futbolcu-yönetici ilişkileri üzerine yapılan yorumların haklılığını gösterdi sanki.
Not:Mutlaka tepki verilmeliydi ama benim taraftarlık anlayışımda Eskişehirspor forması altında bir futbolcuya öyle kötü söz kullanmak yoktur. Bu derece kötü sözün taraftar tarafından yapılabilecek başka şeylerin önüne geçecek bir nevi "hava alma olayı" ve stresin boşaltılması olarak düşünüyorum. Yönetim de taraftarın bu hareketini baz alarak olayı çarpıtmaktadır.

üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:29
Alıntı yapılan ypeker

Macta sanki pozisyona girmediler futbolcular. Cizgiden donenlerden biri gol olsa stad herhalde yikilacakti. Demek ki buna layik degiliz. Ne yonetim layik, ne futbolcular layik, ne de taraftar layik. Insanlarin dogrulari yanlislari olabilir ama hala 6 mac varken ve 2. ile aramizda 1 puan varken, ve hala sansimiz varken bu kadar agiza alinmayacak kufuru agzina alan insanlarin tavrini kesinlikle tasvip edemem. Kurunun yaninda yas ta yanar misali maalesef genel gidis bir panik havasinda gidiyor. Siyaset istemiyorum diyenler de ters taraftan siyaset yapiyor. Bu forumda bile deger verdigim arkadaslarin buyuklere hitap tarzi degismeye, "senlesmeye" basladi. Beni en cok uzen noktalardan biri bu forumda boyle dostlarimin da genel kuru kalabaliga uymasi. Bu yil cikariz ya da cikamayiz, artik ikinci planda kalmaya basladi benim icin de. Yonetimin yaptigi yanlislar olabilir, acemilikler olabilir ama hesaplari sezon sonuna birakamayacak kadar sabirsiz olmayi dogrusu anlayamiyorum.. Allah yonetimde takim icin calisanlara, formasinin hakkini stres altinda da vermeye calisanlara ve kufurden uzak bir sevgiyle takimina gonul verenlerin yardimcisi olsun..

Yüksel Abi;

Böyle bir zamanda yapılacak açıklama bu değildi. Susulsa birşey denmese inanın daha çok faydalı olurdu. Ordaki "sen" hitabı hatalıdır. Neticede kulübümüzün başkanıdır. O ifade için özür dilerim. Ama sorunlar bu tür açıklama ile çözülmez. Taraftarın inanca ihtiyacı var, morale ihtiyacı var, ruha ihtiyacı var. Forumdaki tepkileri okuyorsunuz. Bu açıklama var olanları da alıp götürüyor. Orda özetle demek istediğim yapılan bir hatadır, küfür edilmesi tasvip edilemez. Ama ortada bu kadar sorun, problem varken tek problem olarak bunu göstermek Eskişehirspor'a birşey kazandırmaz. Bu tür hataları gördükçe insan çıldırıyor.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 32>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır