eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2010 LYS

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 26>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesliugur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Tekirdağ
Online Durum: Offline
  Alıntı esesliugur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 14:18
Astsubay subay abilerim varmı bana özelden msj atsa mülakatlar ile ilgili yardımcı olabilecek
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
emrahhh Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: eskişehir
  Alıntı emrahhh Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:01
Alıntı yapılan esesliugur26

Alıntı yapılan emrahhh

Alıntı yapılan hüsnü

bana yardımcı olabilcek varmı? harita mühendisliğimi metalurji malzeme mühendisliğimi malzame bilimi mühendisliğimi makine mühendisliğimi şehir ve bölge planlamımı hangisini yazabilirim

Hangisine sempatin varsa onu yaz, severek yapılan her şey güzeldir, anladın mı Uğur ?

Smile

kafam çok karışık hüsnü abi
merhaba arkadasım bir mühendislik mezunu olarak biraz yardımcı olmaya calısayım...öncelikle hüsnü abinin dediği gibi sempatin hangisineyse onu yaz en dogrusu bu çünkü sevdiğin bir bölümde okursan dersleri çalısır öğrenirsin aksi taktirde sadece diplomanı alırsın ...söylediğin mühendislikler e gelince de şehir ve bölge planlamayla ilgili hiçbir fikrim yok diğerlerinden kısaca bahsedeyim bildiğim kadarıyla öncelikle iş alanı açısından en geniş kapsamlısı makina mühendisliği her fabrikada mühendis kontenjanının yarıdan fazlası makinacıdır... benim için sadece iş gerekli diyosan direk hiç düşünmeden yaz bunun dısında malzeme bilimi ve metalurji birbirine cok yakın bölümlerdir malzeme bilimi aslında metalurjiye oranla daha kapsamlıdır( ben malzeme bilimi ve mühendisliği mezunuyum) ama her ikisindede iş alanı mühendislikler içerisinde en dar alanlardan birisidir cünkü ülkemizde fabrikalar tamamen sömürü üzerine calıstıgından senin yapıcagın işide bir makinacıya yaptırmaktadırlar.... eger özel sektörü düşünüyosan ben ilk olarak makina mühendisliği yaz derim tabi bundada okurken cizim programları vs kendini geliştirmende fayda var .... ama olaki çalıskan bir insansındır ar ge ye yönelik yada bilim insanı olmaya yönelik planların varsa bunuda malzeme biliminde yapablirsin diye düşünüyorum ( bu söylediğim öncelikle anadolu uni için) malzeme bilimi müh. hoca kalitesi olarak gercekten üst düzey kalitededir odtü ve itü ile basedebilecek kalitededir buna garanti verebilirim bölümdeki hocaların büyük bir kısmının kendine ait küçük ölcekli fabrikaları var desem inandırıcı olur heralde .... tabi bunların sana bir katkısı yok dediğim gibi bilim insanı olacaksan yaz derim iş alanı yok denecek kadar az özellikle eskişehirde.... ayrıca kpss dende ataman olmuyor ama metalurjinin oluyor az da olsa.... özel sektörde çalısacaksanda makina ve harita derim ben haritayı biraz daha arastırabilirsin tabi... umarım daha fazla karıstırmamıs olurum kafanı...en basiti gir bi siteye iş bulma sitelerine mesleğe göre arattır daha iyi bir fikir sahibi olursun;))

Çok teşekkür ederim emrah abi sagol verdiğin fikirler için

sen sagol aslında en yararlı bilgileri tanıdıkların varsa eger bu mesleği yapanlardan öğrenebilirsin... hatta calıstıgı ortamı görme sansın varsa cok iyi olabilir nekadar arastırırsan universitede okadar az pişmanlık duyarsın....
...sevda değil tutku bizimkisi...
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 20:18

Astsubay subay abilerim varmı bana özelden msj atsa mülakatlar ile ilgili yardımcı olabilecek

lise mezunu olarak mı??
Yukarı
esclr Liste gör
Deneyimli Yazar

Çağlar Yenilmez
Yer: Ankara
  Alıntı esclr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 20:33

Ankara'ya gelecekler Odtü ve Ankara hakkında elimizden geldiğince yardıma hazırız.

odtüESES
Ölüm bizi ayırırsa zamansızca,Hakkım helaldir sana,Doymadan,doyamadan kupalara..

Yukarı
wpadisah26 Liste gör
Yazar

Vahdettin
Yer: Eses
  Alıntı wpadisah26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 20:34
Karadeniz teknik niversitesi ve pamukkale uni. hakkında bilgi verbilecek birileri var mı?
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 22:00
Buyurun olacağı buydu:

http://haber.mynet.com/detay/guncel/osym-baskanina-sok-saldiri/523868?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image

Senelerdir eki YÖK Başknlrının, eki ÖSYM başkanlarının, eski Milli Eğitim Bakanlarının ve siyasetçileinin yaptıkları yanlışların, hataların faturasını şu ndaki başkana sözde sormuş oldular, ne kadar güzel bir çözüm, en garibanından, en iyi niyetlisinden hesap sormak, sordurtmak...Angry
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 04:42

Alıntı yapılan wpadisah26

Karadeniz teknik niversitesi ve pamukkale uni. hakkında bilgi verbilecek birileri var mı?

KTÜ'nün hangi bölümünü yazmayı düşünüyorsun? Teorik olarak Türkiye'de hiçbir üniversitede verilmeyen onlarca bilgiyle yüklenirsin..İtü'de Odtü'de tek dönem okutulan dersi sen iki dönem en ince detayına kadar alırsın.Bitirdiğinde mühendislik kitaplarını yalamış yutmuş ezberlemiş olursun fakat diğer üniversitelerdeki aynı bölümü okuyanlardan mühendislik pratiği açısından ; sosyal açıdan çok ama çok geride kalırsın; yabancı dil, çizim programlarının falan kurslarına okul döneminde katılıp başarı göstermen çok zordur...benim sana tavsiyem Trabzon'u yazmaman..Şehir olarak da Eskişehir'den giden birini çok boğan bir yer...

Ama yazar da Trabzon KTÜ'yü kazanırsan her türlü yardımda bulunurum sana.. Her türlü sorularını sorabilirsin KTÜ hakkında özel mesaj yoluyla cevaplamaya çalışırım..

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
esesliugur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Tekirdağ
  Alıntı esesliugur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 13:29
Alıntı yapılan ~ERHAN~

lise mezunu olarak mı??

evet meslek yüksek okulları için. ygs puanıyla
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 13:38
Alıntı yapılan alikula

Buyurun olacağı buydu:

http://haber.mynet.com/detay/guncel/osym-baskanina-sok-saldiri/523868?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image

Senelerdir eki YÖK Başknlrının, eki ÖSYM başkanlarının, eski Milli Eğitim Bakanlarının ve siyasetçileinin yaptıkları yanlışların, hataların faturasını şu ndaki başkana sözde sormuş oldular, ne kadar güzel bir çözüm, en garibanından, en iyi niyetlisinden hesap sormak, sordurtmak...Angry

Her şeyi geçtim 1 sene içinde adam gibi soru hazırlamaktan aciz bir kurumun başkanına az bile yapılmış. Soru hazırlamayı da geçtim ellerinde hiç kimsede olmayan teknoloji varken daha sınav sonuçlarını doğru şekilde duyurmaktan aciz bir kurum Ösym.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
simsek26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Turkey
  Alıntı simsek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 13:40
Alıntı yapılan esclr

Ankara'ya gelecekler Odtü ve Ankara hakkında elimizden geldiğince yardıma hazırız.

odtüESES
Ankara'ya geleceklere Hacettepe ve Ankara hakkında elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. SmileSmile
ANKARA ESDER BAŞKANI BARIŞ BAŞ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 26>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır