eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kulübe Üyelik

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 41>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 13:40
Tuzukte uyelikle ilgili konular:

BİRİNCİ BÖLÜM

Üye – Üyelik Şartları – Üyelik Başvurusu

Madde 5 : Üye ; tüzükte öngörülen şekil ve koşulları yerine getirmek suretiyle Eskişehir Spor Kulübü üyesi sıfatını kazanan kimsedir.

Madde 6 : Onsekiz yaşını bitirmiş, fiil ehliyetine sahip bulunan ve tüzükte öngörülen amaca katkıda bulunabilecek yetenek ve niteliklere sahip olan her gerçek kişi, Kulübe üye olabilir.

Ancak ;

a) Kötü şöhret sahibi olanlar ;

b) Cezaları tecil edilmiş veya affa uğramış olsalar bile, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hapis cezası ile mahkum olanlar ;

c) Yönetim Kurulu kararıyla üyelikten çıkarılmış olanlar, Kulüp üyeliğinden istifa ederek ayrılanlar ve

Disiplin Kurulu tarafından haklarında kesin ihraç kararı verilmiş olanlar ;

d) Niteliği ne olursa olsun Kulübe borçlu olanlar ;

e) Yasalarda derneklere üye olmaları yasaklanmış olanlar ;

f) Türü, niteliği ve kapsamı yönünden, Kulübün faaliyet alanına giren konularda faaliyet gösteren başka bir spor kulübüne üye olanlar,

Eskişehir Spor Kulübüne üye olamazlar.

Madde 7 : Tüzükte öngörülen üye olabilme koşullarını taşıyan her gerçek kişi, kendisi hakkında bilgi alınabilecek, Kulübün personel kadrosunda ve ortağı olduğu şirketlerde görevli olmayan ve en az iki yıldan beri kulüp üyesi olan iki Kulüp üyesini belirleyerek, Kulüp tarafından hazırlanmış “Üyelik Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle bizzat Kulübe başvurur. Başvuru formunun şekli, eklenmesi gereken bilgi ve belgeler tespit edilerek ilan edilir.

Madde 8 : Üyelik başvurusu ve ekleri bir dosya halinde Kulüp Genel Sekreterliği’ne verilir. Dosya, Genel Sekreterlik tarafından üç gün içinde Sicil Kurulu’na gönderilir.

Üyelik başvuru dosyasında eksiklik var ise başvuru yapan kişiye tamamlatılır. Başvurunun reddi gerekiyorsa, red gerekçesi ile birlikte dosya Sicil Kurulu tarafından Yönetim Kurulu’na iade edilir.

Yönetim Kurulu ; üyelik başvurusuna, başvuru hakkında, başvurunun Genel Sekreterliğe verilmesinden itibaren 30 gün içinde karar vermek zorundadır. Yönetim Kurulunun üyeliğe kabul ya da ret kararı bir yazı ile başvuru sahibine bildirilir.

Madde 9 : Talepleri halinde ; Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı, Bakanlık, Anayasa Mahkemesi Başkan ve Üyeliği, Yargıtay ve Danıştay Başkan ve Üyeliği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Kuvvet ve Ordu Komutanlığı, Eskişehir Milletvekilliği, Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı yapmış veya yapmakta olanlar ile toplumda Eskişehir sevgisi ile temayüz etmiş ve Kulübün amaç ve faaliyetlerine katkıda bulunabilecek olanlardan, her sene 30 kişiye kadar kulübe üye kabul edilebilirler. O yıl içinde kullanılamayan bu kontenjandan arta kalan sayı, ertesi yıla aktarılamaz. Bu kişiler Fahri Üyelerdir.

Seçimlerde oy kullanamazlar ve aidat ödemezler. Fahri Üyeler arasından Yönetim Kurulu Kararı ile bir FAHRİ BAŞKAN seçilebilir.

Eskişehirspor Kulübünün ilk Fahri Başkanı rahmetli Belediye Başkanı SABAHATTİN GÜNDAY ‘dır.

Bu kişiler hakkında tüzüğün giriş ücreti ile ilgili hükümleri uygulanmaz.

Madde 10 : Tüzükte öngörülen asli ve şekli koşulların oluşması halinde, üyeliğe Yönetim Kurulu tarafından karar verilir.

Üyeliğine karar verilen kimseye, bu karar ile birlikte giriş ücretini ve üye olduğu yıla ait yıllık aidatını otuz gün içinde ödemesi bildirilir. Bu süre içinde gereken ödemenin tamamı Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek şekilde yapılmadığı takdirde, üyelik başvurusunun kabulüne ilişkin karar, başkaca bir işleme gerek kalmaksızın kendiliğinden kalkar. Üyelik kabulünün kendiliğinden kalkması durumunda, üye olmak amacıyla yapılan başvuru yapılmamış sayılır.

Süresi içinde giriş ücretini ve yıllık aidatını tam olarak ödeyen üyenin dosyası Sicil Kurulu’na gönderilir. Sicil Kurulu, yeni üyeyi üye kütüğüne kaydeder. Kütüğe kaydedilen üye, üyeliğe kabul tarihinden itibaren Eskişehir Spor Kulübü’nün üyesi olur. Yeni üye, üyeliğe kabul tarihini takip eden bir yıl içinde yapılacak genel kurullarda oy kullanamaz. Yeni üyeler oy kullanma hakları olmasa bile oluşturulacak kurullarda yer alabilir.

Kulübe her yıl, bir önceki yıla göre “Kulüp Üyesi” sıfatını kazanmış mevcut üye sayısının %10’(yüzde on)nunu aşmamak üzere yeni üye alınabilir. Dolmayan kontenjan miktarı takip eden yıla aktarılamaz.

Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 13:46
Evet, dikkatli okuyunca, gecen genel kurul öncesi yapilan tuzuk degisikliginin, bu kurallar uygulanmayacak sekilde hizla uyeliklere kendi destekcilerini uye yapan ve kulupte yönetimde etkili olacak diger baskan adaylarinin önünü kesen tam bir mafia oyunu.  Disiplin kurulu ve mali denetim seffaf olmazsa, ne futbol kalir ortada ne ESESimiz. Riza Hoca da Bulent Uygun da futbolcular da aysbergin görunen kismi. Ben dogrusu simdiden yeniden karamsarliga kapilmaya basladim. Allah sonumuzu hayretsin.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eskişimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 15:46
bu forumdan üye olmak isteyen tüm arkadaşlar üyelik için birlikte başvuralım.madem 30 gün içinde bu başvuruya yanıt vermek zorundalar gerekirse noter kanalıyla artık ihbarnamelimi olur işin hukuki yönü neyse o şekilde resmi başvurumuzu yapalım.bakalım o zaman üyelikleri nasıl engelleyecekler.yoksa bu adamlar bu kulüpte hiçbir etik değer,ahlaki yaklaşım vb bizi biz yapan insani değerlerle birlikte kulübüde yokedecekler.
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 18:13
Genel kurul secimleri de uyaniklik yapilarak 3 yilda bire cikarilmis, yani biz ne dersek diyelim bu yonetim 3 yil basimizda! Uye alimlari zorlastirilmis. Resmi sitede yönetimde görev alan degerli kisiler de var, Fethi Heper ve Mithat Körler, onlar ne kadar etkililer bilemiyoruz. Aslinda sahislarla da ugrasilmiyor, taraftarimiz bilincli, ESESimizin cok buyuk bir marka degeri var. Artik 3 yillik bir plan yapmaktan baska care yok kurumsallasma adina. Yonetim kurulu uyelik basvurusuna 30 gun icinde cevap vermek zorunda yaziliyor. Herhalde bu konuda sikayet edilmesi gereken merci Icra Kuruludur, orada da Fethi Heper var. Bence guvendigimiz kanallardan bu ise yuklenelim. Resmi sitede ne denetim kurulunda olanlar (3 asil, 3 yedek uye) ne de Disiplin Kurulu ve ne de Sicil Kurulunda görev alanlarin adi var. Bu kisiler kimler? Tuzuge göre her yil mali kongre olacak, ama gecen yil oldugu gibi bakkal defteri hesabi ile A4 sayfasinda gösterilecekse durum vahim.

Tabii ki gelismeler iyi degil ama takim icinde birlik beraber saglanirsa, Bulent Uygun da böyle bir ortamda görevi ustlenmisken birik ve beraberlikle bu konularda basarili olunursa yönetim de alkis alir. Keske böyle olsa. Ama görunen  köy de kilavuz istemiyor, eger 3-4 macta basarisizlik olursa ne yönetim kalir ne Bulent Uygun. Onun icin bu kurumsallasma konusunda somut adimlari atmak, uyelikleri kolaylastirmak ve seffaf olmak zorunda yönetim. Bu konuyu sürekli gündemde tutmak, denetim kuruluna ve icra kuruluna ulasmak, ve maclarda tribunlerden bu isin surdurulmeye devam edilecegine inaniyorum. 
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 18:16
Ya yukarida 6.maddenin "a" fikrasina göre Halil Baskanin uyeliginin askiya alinmasi lazim bu gidisle! :)
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
  Alıntı menderes26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 18:20
halil ünalın şirketlerinde çalışanların kulübe bedava üye olduğu bal gibi ortada oralarda çalışanlarınız varsa sorabilirsiniz.bu üç kağıtcı yönetim bunu yapmıştı.şimdide etik olmayarak bülent uygunu kaçırdılar bucadan bize aldılar resmen.defol halil ünal
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 20:28
Alıntı yapılan menderes26

halil ünalın şirketlerinde çalışanların kulübe bedava üye olduğu bal gibi ortada oralarda çalışanlarınız varsa sorabilirsiniz.bu üç kağıtcı yönetim bunu yapmıştı.şimdide etik olmayarak bülent uygunu kaçırdılar bucadan bize aldılar resmen.defol halil ünal

Küfür yok! Elestiri tamam, zaten kurumsallasma olsun diye elestiriler var, bunlar gerceklesirse Halil Bey de bizden alkis alacak, burada amacimiz üzüm yemek, bagciyi dövmek degil, onun icin bu uyelik konusunda yazilarimizda seviyeyi koruyalim!
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 21:25
Bizlerin amacı kulübümüze sahip çıkmaktır...
usul gereği bizler kongre tarihinden önce kulübümüze üyelik başvurusu yaptık ve bu başvurumuz eski tüzüğe göre düşünülmesi gerekir...Bunun için Yönetim kurulu ilk toplantısında bizlerin üyeliğini görüşür ve herhangi bir yasal engel bulunmayan kişilerin üyeliğini kabul etmesi gerekir diye düşündük...Ama bu bekleyiş sürecimiz tam 5 ayına girmiştir...Oysa yasalar gereği 30 gün içinde bizlere yanıt verilmesi gerekmektedir...
İyi niyetimizden dolayı dernekler kuruluna başvurma gereği duymamıştık..Eylül ayının sonuna kadar bekleyelim demiştik...Ekim ayında bunu sonuçlandıralım arkadaşlar...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
eguven26 Liste gör
Yazar

ersan güven
Yer: ankara
  Alıntı eguven26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2010 saat 22:25
aidat ve giriş ücreti ne kadar şuan Suat abi?
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2010 saat 01:06
Alıntı yapılan eguven26

aidat ve giriş ücreti ne kadar şuan Suat abi?

Kulübün resmi sayfasindan alip bir önceki sayfaya eklemistim bu bilgileri, yillik 240 bin ve pesin ya da orada yazilan banka hesabina yatirilacak ama bu ödeme isi uyelige kabul edildikten sonra yapilmasi gereken bir sart. Önce basvuru formu doldurulacak (o da sayfada linkte var), fotograf ve bilgiler olacak ve dilekce verilecek. Basvuru formunda ayri bir yer yok referans vermek icin, herhalde bunu da netlestirmek lazim ama önce basvurular yapilsin, kabul/red durumunu 1 ay icinde cevaplamak zorundalar, bu konuda baskinin artmasi lazim. Konu ESESimizin sahipsiz olmadigini hissettirmek ve yonetimi seffaflasmaya ve kurumsallasmaya mecbur birakmak.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 41>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır