eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2009-2010 Kombine ve Bilet Fiyatları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 124125126127128 223>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
emrah_eli Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: İzmir
Online Durum: Offline
  Alıntı emrah_eli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2009 saat 20:31
off off neden senetle satmazlar ya Kredi kartlarında limit yok :(
Yukarı
es_zafer_es26 Liste gör
Yazar

ZAFER
Yer: ESKİŞEHİR/BİLCK
  Alıntı es_zafer_es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2009 saat 22:24

ben bu gün stadın karşısındaki bayiiden kombinemi aldım bana 230 peşin yada kombine fiyatını 5 veya  10 taksit yapıyoruz dedi ordaki bayan 10 taksit ayda 26 tl taksitle aldım benden önce de baya alan olmuş  260 a denk geldi biraz içim buruk, aslında peşin alacaktım para biriktirmiştim  taksitle daha mantıklı geldi kredi kartına bulaştık sonunda hayırlı olsun diyelim

Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2009 saat 22:28
Alıntı yapılan es_zafer_es26

ben bu gün stadın karşısındaki bayiiden kombinemi aldım bana 230 peşin 

Kombineniz hayırlı olsun ama peşin 230 mu dedi 240 mı?
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
es_zafer_es26 Liste gör
Yazar

ZAFER
Yer: ESKİŞEHİR/BİLCK
  Alıntı es_zafer_es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2009 saat 22:30
Alıntı yapılan Dorylaion

Alıntı yapılan es_zafer_es26

ben bu gün stadın karşısındaki bayiiden kombinemi aldım bana 230 peşin 

Kombineniz hayırlı olsun ama peşin 230 mu dedi 240 mı?

230 peşin satıyoruz dedi
Yukarı
erman26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Erman
  Alıntı erman26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2009 saat 22:38
bende bugün itibariyle kombine kartımı aldım.240 ytl kredi kartına 5 taksit.10 taksit olursa 280 ytl olur demişti bana,yukardada 260 ytlye alanlar var ilginç.
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2009 saat 09:25
Alıntı yapılan es_emre26

Alıntı yapılan esessinan

burada oynanan maç sayısı 3..eder 75lira...kombine 240 oluyor...75lira düşerek yapsaLar yine kötü olmaz...

Kombine biletlerin başta satılan fiyatı 280 TL.
Diyelim ki 17 lig maçıyla birlikte Türkiye kupasında grupta 2 maç banko içerde oynayacağız ;

Etti 19 maç...

280 TL / 19 Maç = 14.73 TL Maç Başı ücreti

Şu ana kadar içerde üç maç oynadık, 3 * 14.73 = 44.19 TL'lik maç izlenmiş şimdiye kadar kombinelerle.

280 - 44.19 = 235.81 TL yapar.

Yani sezon başı kombine almayanlara sadece 4 lira 19 kuruş zam yapmış oluyorlar.Smile

Türkiye Kupası'nda çok fazla ilerlersek de sezon başına göre daha ucuza almış olacaksınız.

Emre,
sen kaçırmazsın ama şu 50 TL lik maçlardan daha oynamadığımız konusunu atlamışsın.o durum da göz önüne alındığında kombine satışının devam etmesi,dolayısıyla fiyatı oldukça avantajlı gibi geliyor.bence fırsatları değerlendirmek gerek.o maçlar geldiğinde buralarda boş boş konuşmanın anlamı olmuyor.

Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2009 saat 09:43

Bazı kredi karlarına bankalar kampanya gereği +3 taksit veriyor.Bayinizden ısrarla istemeyi unutmayınWink

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
ESES2688 Liste gör
Deneyimli Yazar

MAHMUT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESES2688 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2009 saat 09:53
Alıntı yapılan esesozgur

Bazı kredi karlarına bankalar kampanya gereği +3 taksit veriyor.Bayinizden ısrarla istemeyi unutmayınWink

abi hangi bankalar bunlar yani +3 le birlikte 8 taksitmi oluyo kombine . ben almayı düşünüyourm fakat zor durumda olduğumdan taksit olayının biraz daha fazla olmasını istiyorum.
ESKİŞEHİR
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2009 saat 11:30
ben bonusla aldım kızılay iş mrk.ordaki turkcelden 5 taksit dedi kartı çektirdikten sonra 8 taksit olmuş.yani +3 banka vermiş.Tebbonus kredi kartı var bende
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
firt Liste gör
Yazar

Fırat AKÇORAY
Yer: Turkey
  Alıntı firt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2009 saat 12:38
Alıntı yapılan KaRa

Ben size mevcut şartlarda tribünde satılacak biletlerle transfer yapmayı düşünmenin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Yani tribünde pahalı bilet satıp oradan gelecek parayla transfer yapmayı düşünmek ve bu görüşü desteklemek yanlış.

Neye göre ya da kime göre yanlış. Bütün takımların bütçelerinde hasılat geliri gibi bir kalem vardır ve sene başında planlar yapılırken bu da hesaba katılarak transfer yapılır. Sizin mantığınıza göre iş yapsaydık durum şu şekilde olurdu.

Aspor 2.ligden 1.lige çıktı... Kasa tam takır sezon başında. Hiçbir transfer yapılmadı çünkü taraftardan gelecek para ile transfer yapılmayacağını düşünüyor başkan... Sezon sonu kasada bir miktar hasılat geliri ve küme düşmüş bir takım... (Hatta burda şunu da ekleyebiliriz; taraftarın takım için harcadığı para miktarı başarı ile doğru orantılı olduğundan çok daha fazlası kazanılabilecekken azı ile yetinilen bir hasılat geliri) Bu mudur istediğiniz? Bugün Ümit Karan, Youla, Mehmet Yılmaz vs. alınıyor ise ne ile alındığını düşünüyorsunuz?

Alıntı yapılan KaRa

Tribünden iyi bir gelir elde etmek ve bu gelirle transfer yapımına katkıda bulunmak ya da kulübe nakit para akışı sağlamak ayrı bir şey tabi. Mesela geçen sene -rakam hatırlamıyorum ama- iyi bir tribün hasılatı elde etmiştik. Bununla bir futbolcunun dahi bonservisini ödediysek, ne mutlu. Bu çok iyi bir şey.

Bir laf vardır "hem karnım tok olsun hem ekmeğim bütün olsun" burası karnım tok olsun kısmı sanıyorum...

Alıntı yapılan KaRa

Ancak Eskişehirspor taraftarı mağdur olduktan sonra, müşteri yerine konduktan sonra, o transferin kıymeti yok. Bilet satışından yine aynı para toplansın, tribün gelirinin yine transfere ya da başka giderlere katkısı olsun ancak Eskişehirspor taraftarı mağdur olmasın, amiyane tabirle kazıklanmasın. Benim derdim bu.

Burası da ekmeğin bütün olmasını istediğiniz kısım. "Bilet satışından aynı para toplansın ama biletler ucuz olsun" Peki bu nasıl olacak onu açıklar mısnız? Denklemde 2 adet çarpan ve bir adet çarpım var.

Satılan bilet sayısı * Bilet bedeli = Hasılat Geliri

Zaten her maçı hemen hemen dolu tribünlere oynuyoruz. (Hatta bu 50 lira olmasını eleştirdiğiniz maçlarda biletler tükeniyor) Dolayısı ile satılan bilet sayısını arttıramayacağız. E bilet satışından toplanan paranın da aynı olmasını istiyorsunuz. Çarpım da sabit. Bu durumda bilet fiyatlarının ucuzlaması imkansız. Bilmem anlayabiliyor musnuz?

Ya da bir öneriniz var mı onu sorayım ben. Mesela ben ilk mesajımda kale arkası tribünler yapılsın orada fiyat ucuzlatılsın önerisinde bulundum. Bedava bilet ortadan kalkmalıdır dedim. Sizin elle tutulur bir öneriniz var mı?  "Taraftar kazıklanmasın" tek söyleyeceğiniz şey bu mudur?

Alıntı yapılan KaRa

Yoksa rekor tribün hasılatı elde etmek benim de hayalim ancak taraftar mağdur olduktan sonra hiçbir kıymeti yok. Bilmiyorum ama tüm bu dediklerim de sanırım taraftarı muhattap alan, taraftarı düşünen bir yönetimle mümkün. Şu an işbaşında öyle bir yönetim var mı? Sorun da orada sanırım.

Kimin üzerine düşeni yaptığı, kimin üzerine düşeni yapmadığı konusu ise, açılmaması gerektiğini düşündüğüm bir konu.
Maalesef ki günümüz futbolunda parasız hiçbir şey olmamaktadır ve seyirci müşteri konumundadır. Bugün bilete 25 lira verebildiğimiz için daha 2. sezonumuzda Ümit Karanlı, Youlalı, Mehmet Yılmazlı bir kadromuz var. 2 3 sene sonra ben inanıyorum çok daha iyilerini Eskişehir'e getireceğiz. Bakın bakalım geçen sene bizimle birlikte lige çıkan Kocaelispor ve Antalyaspor ne haldeler...  Bugün onlar sürünürken sen lig 3.sü isen bunun bir bedeli var. Ha yarın birgün gene paralar ödenmez ise işte ozaman çıkalım kardeşim nası plan yapıyorsunuz diyelim ya da ne yaptınız bizim bıraktığımız trilyonlarca hasılat gelirini diyelim. Fakat bilet pahalı diye yönetimi eleştirmek bana anlamsız geliyor.

Başka cevap yazmayacağım size...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 124125126127128 223>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,557 saniyede hazırlanmıştır