eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTribün Grupları Birleşmek İçin Neyi Bekliyor?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
anti_bizans_26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 18:45
tatar mustafa diyorum başka bi şey demiyorum ....
ALsada Bu Sevda Canımızı Hayatın Anlamı Sİyah Kırmızı...
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 18:46
Alıntı yapılan OgnEStanbul

Alıntı yapılan Burakızılcıklı

Eğer bir tribün grubu büyümeyi hedef olarak seçerse o grup kulübe zararlı olur.

Buradaki mantıgını kavrayamadım kardeşim ?
Dünya'da büyük takımların büyük taraflarının sayısız örneği var, Bu büyüme Beşiktaş'ın Çarşısı gibi olmamalı, iyi bir taraftar grubu olmalarına rağmen çoğu zaman takımlarına olumsuzluk kattıklarını gördük geçmişte..
Biz ''Büyük Eskişehirsporluluk Bilinci'' çerçevesinde büyümeyi kendimize hedef olarak seçmeliyiz diye düzeltirsek daha dopru olucak sanırım...
Eskişehirdeki gruplarda bu böyle demiyorum . Sözüm de kimseye değil. Ama bir grup biz büyüyecez derse büyür. Kulübe zararı artar. Bir grubun büyümesi için yönetimle iş birliği içine girilir. Böylece yönetimin kontrolünde olunur. Yönetim kötü olursa protesto yapılamaz. Diğer gruplarla çıkar çatışmaları başlar. Avrupadaki çoğu tribün ULTRAS mentalitesini benimsemiş, yönetimden tamamen bağımsız, endüstriyel futbola karşıdır. Her kulübün adam akılı 1 grubu vardır. O grubunda tek reisi vardır. Sete de başkası çıkamaz. Bunlar deplasmanlara v.b. hep kendi sattıkları ürünlerden gelen para ile giderler, pankart v.b. böyle yaparlar.

Hep hayal etmişimdir. Açık tribün kapanmış 2 tane sağlam kale arkası yapılmış, curva nord grubumuz olsa. Tüm gruplar orda olsa tek reis olsa.. Çok zor değil ama şu an için hayal.. 
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 19:24
Burak Ultras felsefesinin ''U'' harfi bile bizim yanımızdan geçmiyor maalesef.Sürekli bunu dillendirmene hiç gerek yok.

Adamlar pankartı kaptırınca grup kapatıyorlar bu felsefe doğrultusunda.
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
ultras Liste gör
Yazar

şahin
Yer: Yıldıztepe
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 19:41
aynen Türkiye de yaparlar fakat Eskişehir de yanımızdan bile geçmez
dostmu dedin sen:@:@
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 19:53
Alıntı yapılan scetintas

Ben bunu anlamıyorum...Bu sene açık tribün olmasa Eskişehirspor taraftarı dip yapıp,rezil olmuştu...Kareografiyi Açık yapsın,karton şovu Açık yapsın,bandoESES'le Türkiye'ye parmak ısrtsın hala da yaranamasın...Söyleyin bana kapalıdan bu sene ne gördünüz...Gördükte acaba biz mi kaçırdık yoksa...AYDER,KIZILCIKLI,NEFER olmadı 65'ler hemen yan yana daha ne birleşmesi,neyin pazarlığı yaplıyor Allahaşkına...Açıkdan mı memnun değilsiniz,yoksa açığın kendi arasında bütünleşmesini mi kıskanıyorsunuz...Neden açığın mirasına göz diktiniz anlamıyorum...

Açık bütünleştikçe gruplar zayıflıyor ama bunu göremiyorsunuz...Demek ki burda ki yanlışlık açıkta değil grupların kendi içinde...Önce onlar kendilerini iyi analiz edip,öz eleştrilerini yapacaklar ve gerçeği görüp önce mevcut yerlerinde birleşmeye ağırlık verecekler...Sorun açığın üstü kapanıp grupların orada birleşmesi değildir...Konuyu açan arkadaşa destek verenler ve açıkta anketle amigo arayan arkadaşlar sanırım günlük değil,saatlik hatta ve hatta dakikalık yaşıyorlar,gelecek adına buna gerek var mıdır yok mudur görmüyorlar....

Açığın yaptıklarını görmeyip hala ısrarla ve ısrarla çekirdekçiler diye hitap etmiyorlar mı işte buna iyice içerliyorum artık...Ouch Bu sene Eskişehirspor taraftarını gündeme oturtan,basında övgüyle söz ettiren yer neresi idi bir düşünün bakalım...Ouch

Suat kardeşim yazının altına bir imza da ben çakıyorum. Geçen senenin en iyileri 1- Koreoları hazırlayan kardeşlerimiz. 2- Bando ESES 3- Koreoların teşhirinde ve BandoESES in shovunda yanında olan açığın (karda yağmurda çamurda ayazda her zaman orada) Büyük ESES taraftarı. Bundan gayrisi yalan. Zaten açıktaki Büyük Taraftarın tek eksik yanı sanal alemde onların reklamını yapacak kişilerin olmaması ki onların reklamada ihtiyaçları yok.
"Ayinesi iştir kişinin LAFA bakılmaz..."
Yukarı
Mustang1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 20:04

Bana görede grupların hiç bir faaliyeti yok  ortalığı karıştırmaktan baska en büyük sowu acık tribünde hiçbir gruba dahil olmayan taraftar yapıyor zaten grupların bence yapması gereken bu gücü kontrol etmek yönlendirmek  baska birşey degil yani ama basındaki insanlar bunu bile düsünemyorlar  yapılması gereken birlesme degilde  tribün oluşturmak bu kadar basit ama hala aynı tas aynı hamam  biraz sert oldu ama gerçekler herzaman acıdır

Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 21:08
Açıkta çekirdekçi dedikleriniz bizler hep biriz koskoca 15000 kişi ayrı ayrı düşünceleri olan binler tek bir nefes olup maçlarda uyumlu uyumlu bağırıyor siz 3 000 civarı insanlar üç grup halndesiniz düzgün bir şey yapamıyorsunuz bir araya gelipte açıkğın üstü kapanınca grupların açığa gelmesinede gerek yok biz açık tribün olarak bu güne kadar eza yı da cefayıda orada çektik eğer kapanırsa grup mrup kalmaz coşarız üstü kapalı tribünümüzde diye düşünüyorum.
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 21:58

Alıntı yapılan OgnEStanbul

Eğer bir tribün grubu büyümeyi hedef olarak seçerse o grup kulübe zararlı olur.

Buradaki mantıgını kavrayamadım kardeşim ?
Dünya'da büyük takımların büyük taraflarının sayısız örneği var, Bu büyüme Beşiktaş'ın Çarşısı gibi olmamalı, iyi bir taraftar grubu olmalarına rağmen çoğu zaman takımlarına olumsuzluk kattıklarını gördük geçmişte..
Biz ''Büyük Eskişehirsporluluk Bilinci'' çerçevesinde büyümeyi kendimize hedef olarak seçmeliyiz diye düzeltirsek daha dopru olucak sanırım...
Eskişehirdeki gruplarda bu böyle demiyorum . Sözüm de kimseye değil. Ama bir grup biz büyüyecez derse büyür. Kulübe zararı artar. Bir grubun büyümesi için yönetimle iş birliği içine girilir. Böylece yönetimin kontrolünde olunur. Yönetim kötü olursa protesto yapılamaz. Diğer gruplarla çıkar çatışmaları başlar. Avrupadaki çoğu tribün ULTRAS mentalitesini benimsemiş, yönetimden tamamen bağımsız, endüstriyel futbola karşıdır. Her kulübün adam akılı 1 grubu vardır. O grubunda tek reisi vardır. Sete de başkası çıkamaz. Bunlar deplasmanlara v.b. hep kendi sattıkları ürünlerden gelen para ile giderler, pankart v.b. böyle yaparlar.

Hep hayal etmişimdir. Açık tribün kapanmış 2 tane sağlam kale arkası yapılmış, curva nord grubumuz olsa. Tüm gruplar orda olsa tek reis olsa.. Çok zor değil ama şu an için hayal.. 
Roma kale arkasında(GUERRIGLIERI DELLA CURVA SUD, FEDAYN, PANTHERE, BOYS ve FOSSA DEI LU PI)  keza milan curvasıda(Fossa dei Leoni, Commandos Tigres ve Brigate Rossenere ) aynı sekile dunyanın grubu vardır. Kısaca italyanın buyuk tribunlerinde birden fazla grup olur ama ön plana cıkan tek isim olur önrek milanda FDL Roma da Boys Lazio da İrr gibi.Türkiyeden ultras cok güzel gibi geliyor fakat kazın ayagı aslında hiçde çyle degildir bu kadar buyuk paraların döndugu sektörde rant olmaması imkansıza yakındır.
Ne kadar cok grup yada tayfa o kadar hareketlilik getirir tribune baktıgınız zaman Çarsı tek isimdir fakat içinde (Karagümrüklüler,Zeytinburnulular,Abbasagalılar,Gop,Esenler vs vs ) gibi degişik tayfalar UltrAslanda aynı sekilde (Karsı,tayfa,Elsaleh,Bh,Kartal,Maltepe,Parcalı vs vs) gibi alt grup yada tayfalardan olusur buda tribune hareket ve çeşit getirir kısaca cok grup yada tayfa olması tribunlerimize söylenenin aksine zarardan cok yarar getirir.2000 in baslarında Kızılcıklının saglam zamanlarındada semtlesme baya ön plandaydı sonrası bu olay kalktı saglamlıkda gitti.Çok seslilik herzaman iyidir fakat bunu güzel sekilde tribunlerimizin yararına kullanmak gerekir beraber etmek gerekir.Ne kadar tayfa yada grup olarak ismimiz farklı olsada birlikde hareket etmeyi ögrendigimiz zamanlar bu tartısmaların hepsi bitecektir.
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 22:01
Alıntı yapılan mecek

Alıntı yapılan scetintas

Ben bunu anlamıyorum...Bu sene açık tribün olmasa Eskişehirspor taraftarı dip yapıp,rezil olmuştu...Kareografiyi Açık yapsın,karton şovu Açık yapsın,bandoESES'le Türkiye'ye parmak ısrtsın hala da yaranamasın...Söyleyin bana kapalıdan bu sene ne gördünüz...Gördükte acaba biz mi kaçırdık yoksa...AYDER,KIZILCIKLI,NEFER olmadı 65'ler hemen yan yana daha ne birleşmesi,neyin pazarlığı yaplıyor Allahaşkına...Açıkdan mı memnun değilsiniz,yoksa açığın kendi arasında bütünleşmesini mi kıskanıyorsunuz...Neden açığın mirasına göz diktiniz anlamıyorum...

Açık bütünleştikçe gruplar zayıflıyor ama bunu göremiyorsunuz...Demek ki burda ki yanlışlık açıkta değil grupların kendi içinde...Önce onlar kendilerini iyi analiz edip,öz eleştrilerini yapacaklar ve gerçeği görüp önce mevcut yerlerinde birleşmeye ağırlık verecekler...Sorun açığın üstü kapanıp grupların orada birleşmesi değildir...Konuyu açan arkadaşa destek verenler ve açıkta anketle amigo arayan arkadaşlar sanırım günlük değil,saatlik hatta ve hatta dakikalık yaşıyorlar,gelecek adına buna gerek var mıdır yok mudur görmüyorlar....

Açığın yaptıklarını görmeyip hala ısrarla ve ısrarla çekirdekçiler diye hitap etmiyorlar mı işte buna iyice içerliyorum artık...Ouch Bu sene Eskişehirspor taraftarını gündeme oturtan,basında övgüyle söz ettiren yer neresi idi bir düşünün bakalım...Ouch

Suat kardeşim yazının altına bir imza da ben çakıyorum. Geçen senenin en iyileri 1- Koreoları hazırlayan kardeşlerimiz. 2- Bando ESES 3- Koreoların teşhirinde ve BandoESES in shovunda yanında olan açığın (karda yağmurda çamurda ayazda her zaman orada) Büyük ESES taraftarı. Bundan gayrisi yalan. Zaten açıktaki Büyük Taraftarın tek eksik yanı sanal alemde onların reklamını yapacak kişilerin olmaması ki onların reklamada ihtiyaçları yok.
"Ayinesi iştir kişinin LAFA bakılmaz..."
Bana görede koreografiyle bando haricindekilerin burda bedavadan kelime yapmaya hakkı yoktur hani diyorsunuz ''Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz'' bandoEsesle koreo nun dısındakileri ayinesini göremiyoruz toplam bunla 100 kişi olsa 14.900 kişinin lafınada bakılmaz.

Sitede kelime yapmaya geldimi herkes var Nefer toplantısı olur sitende 2-3 kişi gerisi aynı kişiler,Koreo toplantısı olur aynı marka ama monitorun arkasına gectimi herkes herseyi elestirir guzel olanın içinden oldugunu idda eder.Alıntının altına yazdımda yazdıklarım genele katılan istisna abilerimiz kardeslerimiz hariç.Eger hiç bir toplantıda,grupda vs de yoksanız bedavadanda burda kelime yapmayın.
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2009 saat 22:10
Siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına ? Açık - Kapalı arasında gruplaşmalar başlasın mı istiyorsunuz ? Amacınız çözüm bulmak mı yoksa yeni bir savaş için hazırlık mı ?

Taraftar grupları gecenin ayazında inip adam kovaladığında,kırık dökük otobüslerle deplasmanlardan döndüğünde,yolda kaldığında,arma uğruna insanüstü hareketlerde bulunup insan dışı komplolarla savaştığında bu forum kahramanları nerdeydi ?

Buradan sallamak ne kadar güzel değil mi ? Neden kimse gelipte toplantılara burda söylediklerini söylemiyor ?

Kusura bakmayın ama siz kimsiniz ki gruplarda bulunan insanların taraftarlığını sorguluyorsunuz ?
Nefer
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır