eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Çocuklar Nasıl EsEsli Yapılır/Olur...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses_irsadinho Liste gör
Usta Yazar

İrşad GÜNDOĞAN
Yer: EStanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı eses_irsadinho Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 15:58
benım ne babam ne annem nede abım esesli.. kalpten gelır boyle şeyler. bır çocuğu zorla esesli yapsak ne yapmasak ne.. bıraz teşvik etmek maça goturmek veya anadolu yıldızı eskişehirspor kitabını çocuğa okutmak mantıklı olur.
Boğazın Kırmızı Şimşekleriyiz !
Formanda Zaferin Şahlanan Renkleri Var.
http://www.eskieskies.blogspot.com/
Yukarı
santi Liste gör
Deneyimli Yazar

Sadullah
Yer: las vegas
  Alıntı santi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 16:34

küçük yeğenimide sonunda esesli yaptım hangi takımlısın diyorum galatasaray dioAngry 4 yaşında daha sonra camdan biraz baktırdım aşağıyı görünceWinkWinkLOLLOL esesli oldu küçükteBig%20smile

fethi , nihat , ender filelere gönder
Yukarı
gok26 Liste gör
Usta Yazar

Göktuğ
Yer: Ankara
  Alıntı gok26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 17:41
Alıntı yapılan eses_irsadinho

benım ne babam ne annem nede abım esesli.. kalpten gelır boyle şeyler. bır çocuğu zorla esesli yapsak ne yapmasak ne.. bıraz teşvik etmek maça goturmek veya anadolu yıldızı eskişehirspor kitabını çocuğa okutmak mantıklı olur.

Aynen katılıyorum.. Ne yazık ki benimde ne abim, ne babam, ne annem, ne kuzenim bunlardan hiç biri Esesli değil. Ve bende maalesef dayımların etkisiyle 13 yaşıma kadar bejklydim. Formalarım, atkılarım herşeyim tamdı. Ama ne bi bjk macına gitmisligim, ne inönüyü görmüşlüğüm vardı. Ve televizyonlardaki sürekli sözde 3 büyükler! haberleri, gazetelerin spor sayfalarında sadece o 3 takımın haberleri, kücük çocukların bu takımları tutmalarında çok etkili oluyor, tıpkı bende olduğu gibi. Neyse ki günlerden bir gün arkadaşlar beni maça götürdü. 2. Lig B deydik o vakitler. O stattaki havayı içime çektikçe, bağırdıkça, tezahürat yaptıkça bunun bana ne kadar mutluluk verdiğini anlamıştım.Çıkar çıkmaz cebimde kalan son parayla yoldan atkı aldığımı hatırlarım ve eve gidince ilk işim bütün bejeke formalarını atkılarını çöpe atmak olmuştu. Annem falan baya bi sinirlenmişti hatta LOL. O maçtan sonra hiçbir maçı kaçırmamaya çalıştım. Kısacası çocukları stada götürmek, o havayı solumalarını sağlamak en büyük etken bana göre...
Yukarı
mutefekkir Liste gör
Yeni Yazar

Fikret Yılmaz
Yer: Turkey
  Alıntı mutefekkir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 18:00
bence eğer çocuk biraz büyükse yani 12 - 14 yaşlarındaysa çocuğa ;
istanbul takımlarını tutanların, o takımları güçlü oldukları için tuttukları anlatılmalı. o yaştaki bir çocuk sanırım güçlünün yanında olmanın taraftarlık olmadığını kavrayabilir.

ingiltere ispanya gibi liglerin kaliteli olmasının sebebinin, herkesin kendi memleketinin takımını desteklemesinden kaynaklandığı anlatılabilir. insanın hiç gitmediği, yaşamadığı şehrin veya semtin takımını tutmasının saçma olduğundan bahsedilebilir.

eğer çocuk daha ufaksa bir kere maça gitse yeterli olur kanaatindeyim.

eğer yine eskişehirspor aşkı yerleşemediyse çocuğun içinde yok demektir. :)
veya o bilinç için  zamana ihtiyacı vardır
Fikret YILMAZ \ KONYA'NIN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Fanatik26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 18:07
Alıntı yapılan santi

küçük yeğenimide sonunda esesli yaptım hangi takımlısın diyorum galatasaray dioAngry 4 yaşında daha sonra camdan biraz baktırdım aşağıyı görünceWinkWinkLOLLOL esesli oldu küçükteBig%20smile

benimde dört tane yiğenim var üçü fb li en küçük olan ise dört yaşında münür abim hangi takımlıysa ben o takımlıyım diyor yavaş yavaş da besteleri öğreniyor bizim eve geldiklerinde hadi abi üçlü çekelim diye elleri havaya kaldırıyor LOL

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
Mc_PrOdAtOr Liste gör
Usta Yazar

BoŞNaK
Yer: GöKMeYDaN
  Alıntı Mc_PrOdAtOr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 18:22
bence sadece ,izleyipte agladıgım omuz omuza belgeselini izleseler bu şehirde baska takım tutan olmazAngry
ULTRAS & A.C.A.B ESparta

Yukarı
riader247 Liste gör
Deneyimli Yazar

Riader Riaderowsky
Yer: Eakişehir
  Alıntı riader247 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2009 saat 18:46
bunun en pratik yolu; adam gibi stad yaparsın , ilk orta lise öğrencilerini sembolik bilet ücretleriyle ÖZEL bir trübüne alırsın......,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Tem/2009 saat 00:17
Maça götürmek ve forma almak dışında diğer etkenler maalesef sönük kalıyor.Ben daha 6 yaşında babamla ayder e gittim.Amcam o yaşta forma aldı bana.İlkokul çağlarında bile maçlara götürdü babam sağolsun.Ondan sonra yüreğimizden çıkmadı bu sevda.Bir şekilde şartları zorlayın maça götürün.Hiç yoktan forma alın,bileklik alın dergi verin eline.Sokakta maç yaparken giyeceği birşey olsun.
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
esgres26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı esgres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Tem/2009 saat 00:36
Tabikide döverek çocğun niyetinde gönlüde olmazsa nasıl esesli olsun zaten LOL şaka maka bir çok yeni nesil 3 ezikli buna çare bulunması lazım çok az esesli çocuk var kardeşime soruyorum orta 3e gidiyor dershanede okulda full 3istanbul takımını tutan var çocukları dövmeden esesli yapamazsın
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Tem/2009 saat 00:40
En güzel yolu, maça götürmedir.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır