eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Güzel Türkçemizi güzel kullanalım.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
grk26es Liste gör
Deneyimli Yazar

GÖRKEM_KURNAZ
Yer: AnKaRa
Online Durum: Offline
  Alıntı grk26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 21:40

SADECE ESKİŞEHİRSPOR...
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 21:58
Herkez kelimesini düzelte düzelte bi hal oldum. Artık bıktım. HERKES gerçeği. Azıcık dikkat edin lütfen. Birde forum iyice msn'e döndü :))) :D :* bunlardan forum geçilmiyor. Kocaman sapsarı gülen bi surat var yazı yazdığın yerin üstünde. Onu tıkla yazını güldüreceksen, ağlatacaksan oradan seç. Bu kadar basit.
Yukarı
FEA1965 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı FEA1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 22:21
Forumda ben gördüğüm hataları belirtiyordum belirtiyorum kimse alınmasın ...
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ
Yukarı
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
  Alıntı okyees Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 23:04
Türkçemize sahip çıkalım.İngilizce eğitim milleti uyuşturan,yozlaştıran,bilinçsizleştiren,ahmaklaştıran abartısız aptallaştıran fikirlerin,yurdumuz üzerinde dönen oyunların bir parçasıdır.Hemde en önemli parçasıdır.
Bir milleti bitirmek istiyorsanız dilini bitirmek gerekir.Bunun içinde turizmin bacasız sanayii yalanıdır.En açık örneği sahil kıyılarımızdır.Yabancılarmı yerleşmedi?Sahil şeridi beton yığınımı olmadı?
Bilimsel dil ingilizce olabilir ama sen ingilizce eğitim almak yerine ingilizce derslerini alırsın.Teknik ingilizce olabilir,büro ingilizcesi olabilir,tıp yada bilimsel ingilizce olabilir,terimler ve deyimler ile ilgili ingilizce dersleri olabilir
Nil nehrinin kıyısında aman iki tarafa tesisler açalım diye Sudanlıları uyuttular dilini,milletini bitirdiler
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 23:14
En çok şu "w" harfinin kullanılmasına sinir oluyorum Yok arkadaş işte alfabemizde Sanki v'ye basınca, ölecek

Güzel dilimizi ifade etmek için yeni Türk harflerini kabul ediyoruz. Bizim ahenktar, zengin lisanımız yeni Türk harfleriyle kendini gösterecektir.

Türk demek, dil demektir. Millet olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir. ‘Türk milletindenim.’ diyen kişi, her şeyden önce kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir kişi, Türk kültürüne ve milletine bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
  Alıntı Darkevil_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 23:28
Alıntı yapılan ermanka26

Türkçeyi kötü kullananları ifşa edebileceğimiz bir konu açmak lazım.
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 23:41
Alıntı yapılan Cumhuriyet

En çok şu "w" harfinin kullanılmasına sinir oluyorum Yok arkadaş işte alfabemizde Sanki v'ye basınca, ölecek

Güzel dilimizi ifade etmek için yeni Türk harflerini kabul ediyoruz. Bizim ahenktar, zengin lisanımız yeni Türk harfleriyle kendini gösterecektir.

Türk demek, dil demektir. Millet olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir. ‘Türk milletindenim.’ diyen kişi, her şeyden önce kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir kişi, Türk kültürüne ve milletine bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sevgili Serkan,sen Türkceden bahsediyorsun yakinda nerdeyse Türküm demek bile abest hale getirmek isteyen serefsizler var.Ve bunlara ses cikarmayan veya aman adam sende diyen bir toplum olusmakta .Istersen alttaki linkteki habere bir göz at ve ülkenin nasil bir koskoca milleti ve ulusun yavas yavas yok edilmek istenisin gelindigi noktayi gör.Böyle haberlere duyarsiz kalan ülke vatandaslarinada Türk deniyor maalesef.Koskoca bir millet diliyle,örf,  adetiyle,duyarliliginla,sayginliginla,koskoca tarihinle kayboluyor ve kimse ses cikarmiyor.......yazik ki ne yazik.............

Yukarı
grk26es Liste gör
Deneyimli Yazar

GÖRKEM_KURNAZ
Yer: AnKaRa
  Alıntı grk26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Haz/2009 saat 23:58
Bu konu Çok önemli.
Önemli olduğu kadar da ne yazıkki önemsemiyoruz.
Önemsesekte kızsakta günler aylar geçiyor bu önemli konu hayat telaşında unutuluyor.
Türkçemiz o kadar çok Yozlaşmışki. ODUNBAZAAR yazılı pankart asıyoruz.
Sonra diyoruz ki Türkçemizi Düzgün kullanalım.
Bahsettiğim(ODUNBAZAAR) pankartını gördüğümde rahatsız oldum hatta bir kaç arkadaşla paylaştım. Ne yazıkki Aldığım cevapların ortalaması şu " Ne olmuş Görkem Taktığın sorun ettiğin şeye bak" gibisinden. Birde Espritüel ve Göze hitap etmiş demezlermi.
Kimsenin Aklına Gelmiyor Ki "Güzelim Türkçemizi Kaybediyoruz"

O kadarki ESSTORE isimli Taraftar mağazamız var. Neden ESSTORE  neden ESESPAZARI ne bileyim lakabımız olan KIRMIZI ŞİMŞEKLER değil de ESSTORE.

Alıştık Renkdaşlarım Türkçe karakterli sözcükler görünce Garipsiyoruz.

Lütfen Türkçemize Sahip Çıkalım.
SADECE ESKİŞEHİRSPOR...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 00:00
@grk26es; Esstore konusunun ilk mesajını okursan ben de aynı şeyin sebebini sorguladım.Ama zamanla o konu forma tasarımları ile doldu.Neyse gerçekten bizim taraftar ürünlerimizin satıldığı mağazanın adı değişmeli.
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Haz/2009 saat 01:15
öküz türkçesi ile konuşup  - yazanlardan nefret ediyoruz... chilek, askhimmm, jojuq vs vs... böyle konuşup yazacaksanız defolun gidin; 2+2=4 defolun gidin... 
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır