eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 117118119120121 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
cevcet Liste gör
Yazar

cevcet
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı cevcet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2008 saat 16:37
nasıl toplancak bu para
eses
Yukarı
trap26 Liste gör
Deneyimli Yazar

şener
  Alıntı trap26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2008 saat 16:49

Denizli macinda ornek taraftarimizi yonetimi protestoya davet ediyorum,Eskisehirspor kimsenin babasinin cifligi degildir,stadimiz yerinde kalmali ve cagdas mac izleme olanaklari saglanmalidir,gostermelik engelli taraftar tribunu yapmayi biliyorsunuz ama ustunu kapatmaktan acizsiniz,hersey goz boyamadan ibaret.

Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Yer: Turkey
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Kas/2008 saat 04:01
Alıntı yapılan tepebaşılı26

ya millet takmış yeni bir stad yapılırsa dolmaz boş kalır diye..dolmasın kardeşim dolacak diye kanun mu var ?bu stadı doldurma olayı resmen paranoya oldu herkeste..

şu an mevcut stadı sanki her maç tıklım tıklım doluyoruz..doldursakta açık tribününün alttan son 5-6 sırasında maçmı izlenebiliyor? bu kezde böyle şey olurmu diye sövüyoruz..

doldurduğumuz her maç öncesinde saatlerce kapılarda bekleyip çoluk çocuk ezilme tehlikesi atlatınca daha maç başlamadan koro halinde sövüp saymıyormuyuz?

yada maç bittikten sonra çıkış kapılarından birini açmayı unuturlarsa yada bi sorun çıkarsa hangimiz hay ben böyle işin deyip sövmüyoruz?

ya siz hangi staddta afedersiniz ama çişiniz geldiğinde merdiven altında uyduruktan yapılmış psivurlara yanaşıpta caddeye karşı ve o anda oradan geçmekte olan insanlara  baka baka işeyen adam gördünüz yada duydunuz?

hangi stadatta bidünya para veripte kapalı tribüne giren ve ve hani o bahsettiğiniz şekilde full çeken bir maçsa özelliklede tamda direğin arkasına oturcak şekilde yer bulan adamın o maçı direkler yüzünden izleyemediğini gördünüz ,duydunuz?

bırakın kardeşim dolmasın yeni yapılacak stad .. bırakın dolduracaz diyede uğraşmayın..gerçek bir ESKİŞEHİRSPOR lu stad nereye yapılırsa yapılsın maça gelendir..hem Eskişehir in bir ucundan bir ucuna gitmek taş çatlasın 45 dk.alır..burası orta ölçekli bir şehir halen daha istanbulla ve istanbuldaki olimpiyat stadınla karıştıranlar var..yada anakaradaki asaş stadıyla karşılaştıranlar var..

benim şahsi fikrim şu anki stadımız ömrünü tamamlamıştır..artık daha yeni,daha,modern,daha büyük bir stad derhal yapılmalıdır..ha bu mutallıba olur ha batıkente ha sazovaya ama bir an önce yapılmalıdır ve modern insanın ihtiyaçlarına cevap verecek uygar bir toplum ihtiyaçlarına cevap vercek bu stadın yapımına geç bile kalınmıştır..

mevcut stadı büyütelim ,tadilat yapalım diyen herkesin bu fikrine saygı duyarım ..fakat bir kiş bana desinki stadı şu tarafa yada bu tarafa yıkıpta büyütsünler..

Atatürk cad. tarfafına doğru yıkarsanız bu şehrin trafiğinin bir yıl içersinde felç olup tıkanmasına neden olursunuz..zaten tramvay hattı nedeniyle tüm Eskişehirin trafik yükünü  bu cadde çekiyor bırakınız bu tarafa büyütmeyi bu işin hafriyatı esnasında dahi  trafiği kilitler ve remen üstüne tüy dikersiniz..

dış saha tarafına doğru büyütmek isterseniz ve işin planını hazırlarsızınız Eskişehirde amatör sporu (bakın sadece futbolu demiyorum) bitirceksiniz ,bumu sizin adaletiniz ,şimdi vişnelik halkı sabah sporlarını nerede yapacak diye Eskişehir in o çokk bilmiş bazı yöneticillerini ve oda başkanlarını ayağa kaldırırsınız..kaş yapalım derken göz çıkarmak diye işte tamda buna denir...

hava hastanesi tarafına asla büyütemezsiniz.. hatta  o yöne büyütmeyi teklif etmek için  Askeriyeden randevu talep etmek bile adamı gerer..ve ayrıca  o tarafın SİT alanı olduğu yönünde söylentiler var eğer o taraf gerçekten SİT alanıysa ayvayı yediniz iki cihan bir araya gelse bu işi çözemez..

meslek lisesi tarafına büyütmeyi aklınızdan dahi geçirmeyin çünkü  sayın Büyükerşen alayımızı tefe gerer..siz tramvay hattının üstüne stadı yıkıp tribün yapçaksınız he?Allah muhafaza hakkınızda anında dava çar...

bunların dışında yapılacak her iş mevcut stadın makus talihini değiştirmez..her yıl geçici makyajla.kabaran yerleri boyamakla,silip süpürmekle burası adam olmaz..kırk küsür yıllık kapalının üstündeki çatı birgün çökecek diye ödüm kopuyor benim..şu anki stadı büyütmek yada tadile etmek bu işin astarının yüzünden pahalıya gelmesi demektir ve fiziki şartlar anlamında çok zordur...

tekrar ediyorum dolsada dolmasada  yeni bir stadtta daha medeni ,daha uygar ,daha modern şartlarda maç izlemek benim ve benim çocuklarımın hakkı..

çünkü ben artık tuvaleti olmayan,adam gibi bir kantini büfesi olmayan,girişi bir dert çıkışı bir dert,ve her maç gününde trafiği kilitleyen,yok açıkmış yok kapalıymış diye bir derdi olmayan,daracık kapılardan sürü gibi girip çıkılmayan,artık modern avrupa şehri diye nitelendirilen Eskişehir e hiçte yakışmayan bir stad ta maç izlemek istemiyorummm.....

Bravo dostum yazdıklarına canı gönülden katılıyorum sadece koşu pisti olan olimpiyat stadı olmasın bu çok önemli bence,malum yapılan olimpiyat stadlarının durumu ortada çok kötü içler acısı , ya hiçbişey bilmiyorsak şu ingilizlerin futbol mabedlerine bakalım kopya çekmeyi de bilmiyoruz maçlarını seyrederken adamların ağzımın suyu akıyor resmenThumbs%20Up
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Kas/2008 saat 04:05
Alıntı yapılan trap26

Denizli macinda ornek taraftarimizi yonetimi protestoya davet ediyorum,Eskisehirspor kimsenin babasinin cifligi degildir,stadimiz yerinde kalmali ve cagdas mac izleme olanaklari saglanmalidir,gostermelik engelli taraftar tribunu yapmayi biliyorsunuz ama ustunu kapatmaktan acizsiniz,hersey goz boyamadan ibaret.

Arkadaşlar bu maç pretesto için uygun bir maç değil yapalım pretostamızı ama bu maç değil bu maç zaten gergin stresli bir maç birlik beraberlik kenetlenme maçı lütfen strateji hatası yapmayalım kendi pimimizi çekmeyelim 90 dk. takımı ateşlemekten başka birşey yapmaya gerek yok diye düşünüyorum ama fark atarız maçı garantileriz diyelim ki inşallahSmile o zaman sesimizi tepkimizi duyuralım ama önce puanları garantileyelimClap
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Kas/2008 saat 04:12
Alıntı yapılan ES_Kadir

Ricoh%20Arena%20in%20CoventryRicoh%20Arena%20in%20Coventry

Bu stadın özellikleri : İçinde konferans ve toplantı salonları , eğlence merkezleri , Otel , Otopark , alış veriş merkezi , konserler verilebilmesi vs vs vs 

Ayrıca stadda çokgüzel . Tribünler sahaya yakın ve çok modern bir stad . Böyle bir stad mı istiyoruz yoksa :

Yenikent%20ASAS%20Stadyumu%20in%20Ankara

Asaş Stadı'nın üstü kapalı versiyonu olan , içinde koşu bandı olan , klübe gelir getirecek 1 tane şey olmayan , ulaşımı zor , şehiri havaya sokması mümkün olmayan bir çayırın ortasında bir stad mı istiyoruz .

Karar bizim . Susarak 2. şıkka doğru hızla ilerliyoruz . Şekli de önemli değil 1. şekildeki gibi bir stadımız olsun birkaç seneye şampiyonluğa oynayacak maddi kudrete kavuşuruz . Ama 2.si olursa sadece yeni bir stadımız olur o kadar .

Bu arkadaşımda çok güzel bir analiz getirmiş olaya katılıyorum teşekkür ediyorum Clap
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Kas/2008 saat 09:42
Alıntı yapılan tepebaşılı26

ya millet takmış yeni bir stad yapılırsa dolmaz boş kalır diye..dolmasın kardeşim dolacak diye kanun mu var ?bu stadı doldurma olayı resmen paranoya oldu herkeste..

şu an mevcut stadı sanki her maç tıklım tıklım doluyoruz..doldursakta açık tribününün alttan son 5-6 sırasında maçmı izlenebiliyor? bu kezde böyle şey olurmu diye sövüyoruz..

doldurduğumuz her maç öncesinde saatlerce kapılarda bekleyip çoluk çocuk ezilme tehlikesi atlatınca daha maç başlamadan koro halinde sövüp saymıyormuyuz?

yada maç bittikten sonra çıkış kapılarından birini açmayı unuturlarsa yada bi sorun çıkarsa hangimiz hay ben böyle işin deyip sövmüyoruz?

ya siz hangi staddta afedersiniz ama çişiniz geldiğinde merdiven altında uyduruktan yapılmış psivurlara yanaşıpta caddeye karşı ve o anda oradan geçmekte olan insanlara  baka baka işeyen adam gördünüz yada duydunuz?

hangi stadatta bidünya para veripte kapalı tribüne giren ve ve hani o bahsettiğiniz şekilde full çeken bir maçsa özelliklede tamda direğin arkasına oturcak şekilde yer bulan adamın o maçı direkler yüzünden izleyemediğini gördünüz ,duydunuz?

bırakın kardeşim dolmasın yeni yapılacak stad .. bırakın dolduracaz diyede uğraşmayın..gerçek bir ESKİŞEHİRSPOR lu stad nereye yapılırsa yapılsın maça gelendir..hem Eskişehir in bir ucundan bir ucuna gitmek taş çatlasın 45 dk.alır..burası orta ölçekli bir şehir halen daha istanbulla ve istanbuldaki olimpiyat stadınla karıştıranlar var..yada anakaradaki asaş stadıyla karşılaştıranlar var..
Peki tüm bu sorunların ya da bir kısmının şu mevcut koşullarda giderilmesi mümkün değil mi? Tüm bu eziyetler, daha önce Müjdat abinin ortaya attığı tez, insanları bu stadyumdan bezdirip yeni stadyuma, yerini v.s. düşünmeden, EVET demeyi amaçlıyor olamaz mı? Bakın siz de yazmışsınız çekilen eziyetleri. Daha sonrasında da tüm bu eziyetleri çekmemeliyiz deyip yeni stadyum projesine EVET yönünde bir yazı yazmışsınız. Bana göre mevcut yönetim stadyumdaki problemlere bilinçli ya da bilinçsiz el atmıyor.

Stadyumun yerinde büyütülmesi konusunda ise; mesela kale arkalarında, kalelerden sonra ciddi boşluklar var, koşu pisti var. Konunun hakimi değilim ama Hava Hastanesi'nden ya da Motor Meslek Lisesi'nin bahçesinden yer alınmadan dik şekilde de belki yapılabilir.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
olcix Liste gör
Yazar

olcay
  Alıntı olcix Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 21:33
[/QUOTE]Stadyumun yerinde büyütülmesi konusunda ise; mesela kale arkalarında, kalelerden sonra ciddi boşluklar var, koşu pisti var. Konunun hakimi değilim ama Hava Hastanesi'nden ya da Motor Meslek Lisesi'nin bahçesinden yer alınmadan dik şekilde de belki yapılabilir.[/QUOTE]
çoğu kişi farkındadır ki, stadın yenilenmesi için teknik bir engel yok gibi gözüküyor. ki bunu da görebilmek için mimar falan olmaya da gerek yok. sonuçta çok yüksek bir kale arkası tribünü yapılamaz ama yine de yeterli olur. koşu pistinin iptal edilip açığın sahaya yaklaştığını düşünürsek ve de kapalıya bir kat da çıkılsa muhteşem bir stada kavuşmuş oluruz. ki bunun örnekleri de var. şükrü saraçoğlu, avni aker gibi. yani sorunun teknik olduğunu pek düşünmüyorum. iş birilerinin cebine para doldurabilmekte. Angry
HOŞCAN İSTİFA...
Yukarı
umutjohn Liste gör
Deneyimli Yazar

Umutcan Ünlü
Yer: American Samoa
  Alıntı umutjohn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ara/2008 saat 12:39
zaman çok hızlı ilerliyor ve biz taraftarlar olarak henüz tepkimizi koyamadık.Taraftarımızın birlik olmadığı bu günlerde(her zaman olduğu gibi) örnek taraftar oluşumu olarak hep ilke imza attık.Bu stad konusu hakkında gerekli tepkiyi vermemiz şart olmuştur artık.Yoksa hiçbir gruptan bu desteği şu an için alamıyoruz.Tam tersine tribünler büyük başkan diye slogan atıyorlar!Bu anlayışla zaten,bize her türlü yapılana sesimizin çıkmayacağı aşikardır...
O yüzden pankart mı yapılacak yoksa nasıl bir tepki vericez burda bunu kararlaştırıp ne tür adımlar atılması gerekiyor bunu yapabilmeliyiz.Denizlispor maçından önce pankart önerileri gelmişti,açık tribün üst katından başlayarak sırayla bu pankartları yönetimin gözüne sokmalıyız ki,varlığımızı ve muttalıpa stad yapılmasına karşı olduğumuzu gösterelim.
TEK GRUP,TEK YÜREK,TEK SES...
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ara/2008 saat 13:31
Alıntı yapılan umutjohn

zaman çok hızlı ilerliyor ve biz taraftarlar olarak henüz tepkimizi koyamadık.Taraftarımızın birlik olmadığı bu günlerde(her zaman olduğu gibi) örnek taraftar oluşumu olarak hep ilke imza attık.Bu stad konusu hakkında gerekli tepkiyi vermemiz şart olmuştur artık.Yoksa hiçbir gruptan bu desteği şu an için alamıyoruz.Tam tersine tribünler büyük başkan diye slogan atıyorlar!Bu anlayışla zaten,bize her türlü yapılana sesimizin çıkmayacağı aşikardır...
O yüzden pankart mı yapılacak yoksa nasıl bir tepki vericez burda bunu kararlaştırıp ne tür adımlar atılması gerekiyor bunu yapabilmeliyiz.Denizlispor maçından önce pankart önerileri gelmişti,açık tribün üst katından başlayarak sırayla bu pankartları yönetimin gözüne sokmalıyız ki,varlığımızı ve muttalıpa stad yapılmasına karşı olduğumuzu gösterelim.
Neden hiç bir gruptan destek alamıyorsun söyleyeyim;Stadın yerinde kalmasından çok yeni Stad yapılmasını istitorlarda onun için.
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ara/2008 saat 01:42
Alıntı yapılan eses şahin

Alıntı yapılan d0rli0n

euro 2016 ya kurban edilecek anlaşılan mevcut stadımız.
toplantıdan çıkacak kararları merakla bekliyoruz. bu iş taraftar gerçekten istemezse olmaz. biz istemezsek yapamazlar. sadece yapmamız gereken birlikte hareket etmek ve güçlü durmak.
Toplantıya malesef katılım çok az oldu.Ayrıca Forumda yazan bir çok arkadaşta yeni yapılacak Stadı desteklediğine göre ,pek yapacak bir şey yok.Ayrıca birde forumda yazmayan binlerce taraftar ne düşünüyor?Birde bimediğimiz bazı konulara Yavuz Orhan bey açıklık getirdi.Mesela ben Stad konusunda Yönetime kızıyordum ama yeni Stadın yapılmasında yönetimin hiçbir etkisi yokmuş.Kanunende olması imkansızmış.Yani yönetim istemesede yönetime rağmen yeni stad yapılırmış.Bu Stad yıkılıp yenisi yapılacaksa hiç degilse şehre yakın bir yere yapılması için mücadele etmeliyiz.Wink

Ben de fikrimi değiştirmeye başladım arkadaşlar ; düşündükçe ve yazıları okudukça stadın muttalıpa taşınması fikrine soğuk bakmaya başladım ,
 En azından şu fikirlerimden eminim 1 -  olimpiyat stadı kesinlikle futbolun doğasına ters (yeni stad komple kapalı ve koşu pistsiz dikdörtgen olmalı hangi yıllarda yaşıyoruz bi stadın üstünü komple kapatmak bu kadar zor mu)
 2 - yeni stad illa ki yapılcaksa şehre yakın bi yere daha uygun bi yere yapılmalı bunun mücadelesini yüzde yüz vermeliyiz toplantılara topyekün katılmalıyız herşeyi tartışmalıyız
 3 - stadın yerinde yıkılıp tekrar yapılması en mükemmeli olur tabi koşu pistsiz ve kapasitesi yüksek

Bir de yönetim madem ki bu konuda birşey yapamıyor yasal hakkı yok , neden bu konuda pankart açılmasına ve protesto tezahüratlara sıcak bakmıyor engelliyorSmile

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 117118119120121 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,855 saniyede hazırlanmıştır