eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni Stadyumda Tribun Gruplarının Yerleşme Planı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesLK Liste gör
Deneyimli Yazar

Anıl Kaan
Yer: Ataturk stadyum
Online Durum: Offline
  Alıntı esesLK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2016 saat 18:15
bıletı alt trıbunden olup üst tarafta mac ızlemek ısteyen taraftar ıstediğı yere gecebılır stadın ıcınden merdıvenler var
Bu Sevda Asla Bitmicek.. NEFER
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2016 saat 18:46
atmosferin maratonla oluşturulması fikrine katılıyorum. bağırmadan maç izlemek isteyenler için bence en uygun yer protokol alt tribündür. burası için makul bir fiyat politikası olursa bence bütün tartışma biter. hatta aileler için o tribünde çeşitli indirimler yapılarak o tribünün taraftar profili iyice belirlenmiş olur.

stadyumda oturacak çok yer var ve kimseden yüksek bedellerle kombine almasını beklememek gerekir. ki bir insan ailesiyle geliyorsa %90 oturarak huzurlu bir biçimde maç izlemek ister. açıkçası şu an hiç bir yerin kombine fiyat 250-300 t yi geçmemeli. uygun açıda oturup maç izlemek isteyen gidip de 200 tl lik maraton varken vip ten 1000 liralık kombine almaz. vip i ailelere uygun hale getirmek lazım. madrid te veya manchester da yaşamıyoruz. taraftar profilimiz de milyon dolarlık şirket sahiplerinden oluşmuyor. oradaki oturma düzeni ve fiyat uygulaması burada tutmaz. yani bizde 100 kişi anca çıkar vipten 1000 tl lik kombine alan. tekrar söylüyorum eğer atmosferi maratonla yapmak istiyorsak vip i aile tribününe çevirmek ve oturup maratonda bağırmadan maç seyredecekleri vip tribününe uygun bilet fiyatı politikasıyla kaydırmamız gerekiyor. orta gelirli vatandaş da vip ten bilet alıp çoluğuyla çocuğuyla rahat maç izlesin de şu maça gitmek çile olmaktan çıksın onlar için. bırakın bir kişiden 1000 lira alınacağına 4 kişilik aileden alınsın varsın bilet kalmasın.
Yukarı
rrred26 Liste gör
Yeni Yazar

Uzun
Yer: İstanblul
  Alıntı rrred26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2016 saat 21:17
Alıntı yapılan alibayac

O açıklamalardan sonra taraftarı da böldüler çoğu arkadaşımız gibi bende almıyorum kombine üstler açılana kadar ki ben maratondan hiç almıyorum gidecem kuzey den alacam alem çekirdekçi görsün :)
+1
ESES!
Yukarı
kLaqE26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan ÜSBAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı kLaqE26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 00:48
YANLIŞ ANLAŞILMAYI DÜZELTELİM..
Değerli Eskişehirsporlu abilerim büyüklerim;
Bugün istasyonda yıllarını tribünlere vermiş bir çok abimle sohbet etme imkanım oldu. Yaptığımız açıklamalar yanlış anlaşılmış veya onlar üzerine alınmış.
Bizler MARATON ALT bölüme geçip Güzel bir tribün yapma mücadelesindeyiz. Bu tribünü güzelleştirmekte hepimizin görevidir. İçerde dışarda yıllardır beraber omuz omuza bağırdığımız nice deplasman yolları katettiğimiz, ekmeğimizi bölüştüğümüz bir çok abimizin yeri Tabiki bizim yanımızdır. Onlar bizim açıklamalarımızı üzerine alınmış. Bizler bir çok büyüğümüzle beraber yürümezsek onca beraber yaptığımız yoldaşlığımıza hakaret olur. Bizler bazı büyüklerimizden bizim gibi 90 dakika tribün yapmalarını bekleyemeyiz onlarda yapamaz ancak ne Zaman ve nerede besteye girileceğini de en iyi onlar bilir. Oturup maç izleme kültürü zaten onlarda yoktur. Bizim MARATON ALT bölüme gelmesin dediğimiz kesim 90 dakika çekirdek çitleyen, sadece küfür veya protestolarda bağıran, çoğunlukla iç saha maçlarına gelen, tribüne omuz vermeyen taraftarımızdır. Bunun da yaş ortalaması yoktur. Tribüne omuz vermeyecek kimse bizim aramızda olmasın diyoruz. Bu yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için bu açıklamayı yapıyorum. Bizler sizlerden aldığımız bu bayrağı bu sene beraber taşıyarak daha güçlü ve emin adımlarla tüm Türkiye'de gıpta edilen bir tribün yaratacağız.
Tribünümüzün yaş ortalamasını hep beraber yükselteceğiz. Benim açıklamalarımı üzerine alınması gereken kesimi yukarıda belirttim. Yıllardır uzak yakın dinlemeden deplasmanlarda yoldaşlık yaptığım abilerim lütfen üzerine alınmasın ve Tabiki bizim yanımıza gelerek gücümüze güç katsın.
MARATON ALT tribününde oluşturmak istediğimiz yapıyı umarım herkes anlamıştır. Bu tribünlerde 50 yaş üzeri yaklaşık 500 kişi içerde dışarda bizimle omuz omuza olan büyüklerimizin yeri Maraton Alt tribündür.
GİDİLECEK ÇOK DEPLASMAN VAR..
"NEFER"
İki lafımdan bir tanesi sensin..
Yukarı
kLaqE26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan ÜSBAŞ
  Alıntı kLaqE26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 00:49
ben dilim döndüğünce burada yazmaya çalıştım ama bu yazı daha açıklayıcı olacaktır. biz bölünmekten çok birlikte olmak istiyoruz abiler.
Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
  Alıntı meliheses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 02:00
Yeni stadlar yapiliyor. Bu stadlarda taraftar sayisi artıyor. Neden? Çünkü konfor yükselince, rahat mac izlemek isteyen, ya da ailesiyle rahatsız olmadan mac izlemek isteyenler de stada gelmeye basliyor. Siz simdi bağırmayan gelmesin falan dediginizde , bu kişileri caydıracaksınız.
Yukarı
kLaqE26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan ÜSBAŞ
  Alıntı kLaqE26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 02:08
yok yok olmuyor anlaşamıyoruz :)
Yukarı
Until the Death Liste gör
Yeni Yazar

Emre
  Alıntı Until the Death Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 03:54
lugat çok ama çok önemlidir.. tatlı dilli efendi olursun o maraton dolar taşar ayrıca o tribün grubuna girmek isteyenler bile olur, ama biz şöyle yaparız aldırmayız açtırmayız havalarında takılırsan o havalardan düşüş sert olur..

zıtlaşmaya gidilirse olacaklar üzücü böyle bir senede heleki
DİRİLİŞ !
Yukarı
eseslifark Liste gör
Yazar

faruk
Yer: eskişehir
  Alıntı eseslifark Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 04:17
   Yeni stadyumda tribün grupları yerini açıkladığında bende hayal kırıklığına uğrayanlardanım.Benimde hayalim kale arkalarının ucuz olup tribün gruplarının kale arkasına gitmesiydi.Böylelikle grupların içinde kaynayan kayık tiplerden maraton kurtulacak ve bende ailemle maratonda rahatça maç izleyebilecektim.
   Hakan Üsbaş'ın yazdıkları biraz olsun içimi rahatlatıyor.Nefer tribününe hiç girmesemde hakkında olumlu şeyler duymuştum yeğenimden.Tabi Ayderin son dönemlerinde büyüyüp Kızılcıklıyı gören bu gözler görmeden inanmıyor.Şimdi görme zamanı sanırım.Cezamız bittikten sonraki 2 yada 3 iç saha maçında nasıl bir tribün olacağını göreceğiz.Sevdamızdan vazgeçmek yok orada olacağız muhakkak.Lakin çocuklarımızı tribünü gördükden sonra götüreceğiz...
Yukarı
cavki Liste gör
Deneyimli Yazar

Tahsin CAVKAYTAR
Yer: Istanbul
  Alıntı cavki Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2016 saat 14:51
Yeni stadda en cok beklediğim şey.. özenle seçip aldıgım koltugun hatta yanımdaki arkadaslarımın bile belli olacak olması idi..
Eski stadda en erken gelenler benim koltuğumu kaptıgında tartışma çıkmaması adına bos buldugum bir yere gidiyor yada dikilip arkamdakilere engel oluyordum...
Fakat bu açıklamalar içimi biraz kararttı...

Madem tribun grupları boyle bir harekete girecekler.. Sayıları az cok bellidir.   Bu sayıya istinaden tribun icinde blok kapatmaları daha doğru olacaktır ve bu kapatılan yerleri satın almaları zorunlu olmalıdır... Gerekirse bu boke yerler bir iki gun tutulur stadın tumu daha sonra satısa acılır...
Gecen yılki seyirci sayılarımız az cok belli ortalama 8000 9000 lerde geziyor.. buda yeni stadın 1/3 u demek... bu şekilde hareket tribun gruplarından cok benim gibi münferit yada en fazla uc bes arkadsıyla maclara gelen insanları uzaklastıracaktır...

umraım bu yanlıştan dönülür...
unutmayalım ki her mac sagınızdaki solunuzdaki yoldasınız aynı olur ise daha guzel bir tribunun onu acılır cunku onun ne yapacagını bilirsiniz neye katılacagını... asıl tribun kulturumuz bu sekilde olusacaktır...
Sen sevdadan otesin ESESim..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır