eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ŞEHİTLERİMİZ İçin Yürüyoruz

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9101112>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
hakankara Liste gör
Yazar

hakan
Online Durum: Offline
  Alıntı hakankara Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2011 saat 18:09

Hantepe gazisi o geceyi anlattı

19 Ağustos 2010 Perşembe, 01:59

Hantepe'de 6 askerin şehit edildiği çatışmadan yaralı olarak kurtulan bir asker, BUGÜN'e konuştu.

Hantepe%20gazisi%20o%20geceyi%20anlattı

Adının açıklanmasını istemeyen Mehmetçik, Heron görüntülerine isyan etti ve şu şok iddiada bulundu: "Çevremizde iki bölük bir de komando birliği vardı. Onları kaldırdılar sadece biz kaldık."

BUGÜN'ün ulaştığı Hantepe gazisi baskın anında yaşadıklarını ve Heron görüntülerini izlerken hissettiklerini anlattı.

Askerlik hizmeti devam ettiği için adını saklı tuttuğumuz asker, Heron görüntülerini izlediğini ve bulunduğu mevziyi tanıdığını söyledi. "Tek hissettiğim askerlikten soğumak oldu" diyen Hantepe gazisi şöyle devam etti: "Beni savunmayan vatanın rütbelileri için mi savaşıyorum dedim. Yani sonuçta bizi satan bir rütbeli. Arkadaşlarla da konuşuyorduk. Belliydi. Biz hep kelle koltukta geziyorduk. Ne zaman öldürecekler?, Ne zaman gelecekler?, Ne zaman baskına uğrayacağız? diyorduk. Irak sınırında savunmasız bir bölüğü oraya koydular. Çevremizde iki tane bölük vardı. Bir de komando birliğinden vardı. Onları hep kaldırdılar oradan ve sadece biz kaldık"

HEPSİ 5 AYLIK ASKERLERDİ

Çatışma anında neler yaptıklarını sorduğumuzda Hantepe gazisinin, "Sizce 3 aylık bir askerin ne kadar eğitimi olabilir?" sorusuyla karşılaştık. Acemi birliğinde iyi bir eğim görmediklerini belirten yaralı Mehmetçik, "Ve o gün orada çatışmaya giren sadece 5 aylık askerlerdi. Yemlik olduğumuz için oraya gönderdiler. Orada da herhangi bir silah eğitimi görmedik. Sadece acemi birliğinde gördüğümüz 3 aylık eğitimle oralara gönderdiler. Uçaksavardan 8 kişi vardı. Bir asker bir de uzman onbaşıların timi vardı. Yani toplamda 48-50 kişi falandık. Hepsi uzun dönemdi ama şehit olan arkadaşlarımız da 5 aylık askerdi" şeklinde konuştu.

GÜNDÜZ DE GELDİLER

Çatışmanın olduğu gün, iki kere daha PKK'lıların göründüğünü söyleyen Mehmetçik, buna rağmen herhangi bir tedbirin alınmadığını söyledi. Yaralı er çatışmanın yaşandığı gün yaşadıklarını şöyle anlattı: "İlk görüntü öğle yemeği sıralarında ikinci görüntü de akşam yemeği civarında göründü. Komutanlara söyledik ve onlar da telsizle tabur komutanına iletti. Sabah aynı noktaya tabur komutanı kendisi atış yaptırdı. Çatışmanın olduğu akşam da kimseden ve hiçbir yerden 4,5 saat boyunca destek gelmedi. PKK'lılar 100 kilometre karşımızda bulunan tabura da atış yaptı. Orayı oyalayıp bize ağır silahlarla saldırdılar"

ŞEHİT AİLELERİNDEN 'İHANET'E SUÇ DUYURUSU

Hantepe baskını ile ilgili Heron görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından, ihmal iddialarıyla ile gündeme gelen Dağlıca, Aktütün, Gediktepe ve Hantepe saldırılarında çocukları şehit düşen aileler, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

Heron görüntüleri şehit ailelerini bir kez daha yaraladı. Hantepe baskınının 30 ayrı birimde izlenmesine rağmen müdahale edilmemesi ve Genelkurmay'ın sessizliği şehit ailelerini harekete geçirdi. Dağlıca, Aktütün, Gediktepe ve Hantepe saldırılarında evlatlarını yitiren aileler ihanet iddialarının soruşturulmasını isteyerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

ASKERİ YETKİLİLER NEDEN SESSİZ?

Şehit yakınları, Hukukçular Derneği öncülüğünde Les Ottoman Otel'de bir araya geldi. Dernek Başkanı Avukat Cahit Özkan, Türkiye'de ilk kez böyle bir hukuki sürecin başladığını söyledi. 17 gündür yetkili makamlardan bir açıklama gelmemesinin şehit ailelerini bir kez daha yaraladığını vurgulayan Özkan, "Askeri yetkililer de bugüne kadar herhangi bir soruşturma başlatmamış, adeta bir sessizliğe bürünmüştür" dedi.

SORUMLULAR TESPİT EDİLMELİ

Cumhuriyet savcılığının araştırması ile sorumluların tespit edileceğini kaydeden Özkan, Hantepe şehidi Ayhan Say, Dağlıca şehidi Mehmet Cücük, Selçuk Gürdal, Aktütün şehidi Oktay Karakelle'nin ailesi adına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Dilekçede, sorumluların Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 'Kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi' başlıklı 83. maddesi ve 'Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi'  başlıklı 279. maddesi gereğince cezalandırılmasını istendi. Başvuruda Heron görüntülerini izleyen 30 ayrı bölümde görev yapan kişi ve bu birimleri denetleyen isimlerinin istenmesi, Dağlıca, Aktütün, Gediktepe ve Hantepe saldırılarının Heron görüntüleri, bu saldırılar öncesinde yapılan istihbarat bilgileri, saldırılarda yaralanan askerlerin ifadelerinin alınması talep edildi.

ŞEHİT AİLELERİNE 'TAZMİNAT' TEHDİDİ!

Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Cahit Özkan, şehit ailelerinin tazminat haklarının kendilerine verilmeyeceği yönünde askeri personel tarafından baskı altına alınmaya çalışıldığını söyledi. Aileleri arayan şahısların şehit yakınları üzerinde baskı kurduğunu belirten Özkan, "Şehit ailelerinin bir kısmı bu baskılar nedeniyle burada olamadığını açıkladı" dedi. Hantepe'de şehidi Uzman Çavuş Ayhan Say'ın babası Hasan Say da bu iddiayı doğruladı. Dava açacağını açıklamasının ardından 'tehdit' telefonu aldığını aktaran Say, "Telefonu açtığımda biri 'siz şikayetçi olacak ailelerden misiniz?' diye sordu. Ben de Heronlarla ilgili tatmin edici bir açıklama yapılmadığı taktirde şikayetçi olacağım dedim. Buna karşılık, 'şikayetten dolayı tazminat ve maaş hakkınızın riske girmesinden çekinmiyor musunuz?' diyerek telefonu kapattı" şeklinde bir telefon konuşması yaptığını söyledi. Herhangi bir tazminat talebi olmadığını belirten Say "Ellerimi, dilimi kollarımı kesseler de bu karardan vazgeçmeyeceğim. Gerekirse gözlerimle suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

ÇEMBERDE 45 ŞEHİT!

Dağlıca saldırısında 12 askerimiz şehit olmuş, 16 askerimiz yaralanmış, 8 askerimiz teröristler tarafından kaçırılmıştı. Aktütün saldırısında da 15 askerimiz şehit olmuş, 22 askerimiz yaralanmış, 2 askerimiz teröristler tarafından kaçırılmıştı. Gediktepe Üs Bölgesine düzenlenen hain saldırıda ise 11 asker şehit olmuş, 16 asker de yaralanmıştı. Hantepe saldırısında ise 6 asker katledilmişti.

HERONLAR KONUŞUYOR GENELKURMAY SESSİZ

Hantepe saldırısının Heron görüntüleri ihanet tartışmalarını beraberinde getirirken, şehit aileleri Genelkurmay'ın sessiz kalmasına tepkili. Bir araya gelerek sorumluların bulunmasını isteyen şehit yakınları Heron görüntülerini hatırlatarak "Bir metal parçası haykırıyor ama Genelkurmay Başkanı sessiz" diyor.

Hantepe'de şehit düşen Uzman Çavuş Ayhan Say'ın babası Hasan Say, Heron görüntülerini izleyenlerin 'bilim kurgu izler gibi' görüntülere baktığını söyledi. Görüntüleri hakkıyla izleyen herkesin bu ihanetten davacı olacağını belirten şehit babası şöyle konuştu: "O Fevzi Çakmak'ın makamında oturan, bir metal parçası 17 günden beri haykırıyor. Bunun duygusu yok, hisleri yok sadece İsrail yapımı bir metal parçası konuşuyor. O yüce makamı işgal eden ne oldu dilini mi yuttu? Neden sessiz kaldı? Bir metal parçası haykırıyor ama ben onurluyum, şerefliyim diyen ben ordunun en tepesinde oturuyorum diyen o kişinin ağzından bir kelime çıkmıyor. Sanki o bombalar benim üzerime, kucağıma atılıyor gibiydi. Yani evladımın şehit olduğu haberini aldığımda, o kadar yıkılmadım, o kadar yıpranmadım. Hakikaten bu kurumu, kuruluşu belirsiz olan bu orduya bu yakışmıyor. Böyle bir şerefe, bu ihanet yakışmıyor" 

"OĞLUM O TARAFA GİTME DEDİM"

Hantepe'deki hain saldırıda şehit olan 6 askerden biri olan Uzman Onbaşı Hakan Yutkun'un babası Zafer Yutkun, Heron görüntüleri ile bir kez daha kahrolduklarını söyledi. Yetkililerin açıklama yapmasını isteyen şehit babası Heron görüntülerini izlerken hissettiklerini gözyaşı içerisinde şöyle anlattı: "Orada oturup seyredenler gibi, biz de internetten, televizyondan gördük o çocukların sağa sola saçılmalarını. Oğlum o tarafa gitme, o tarafa kaç, oraya saklan diyordum. O görüntülerden sonra daha çok kahrolduk. Her gün yeni bir şey duyuyorum, sorumluların açıklanmasından sonra biraz daha rahatlayacağız. Tamam oğlumuz geri gelmeyecek ama ben bu çocukların sorumlularının cezalarını çekmeleri bizi rahatlatacak" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZI YAKIYOR

Dağlıca'da şehit düşen Antepli er Mehmet Cücük'ün babası Cebbar Cücük de hainlerin bir an önce ortaya çıkartılarak olayların aydınlatılmasını istedi. Heron görüntülerinin orduya güvenlerini azalttığını aktaran Cücük, "Biz Antep savaşında binlerce şehit verdik. Gerekirse yine veririz. Ama içerde hain varsa birileri çocuklarımızı yakıyorsa bizim çocuklarımız yandı diğer anne babalar ağlamasın diyoruz. Bu hainler çıkartılsın, herkes cezasını çeksin. Ordumuz da yıpranmasın" diye konuştu. Şehit annesi Yeter Cücük de "Kendisi düğüne gidiyor çocuklarımız da şehit oluyor" dedi.

#efeler
Yukarı
Kenan Çuhadar Liste gör
Yazar

Kenan Çuhadar
Yer: Eskişehir
  Alıntı Kenan Çuhadar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2011 saat 19:31
Alıntı yapılan uçaksavar

Alıntı yapılan SoLdat

İykide katılmamışın! İsteyen CHPliliğini belli eder isteyen MHPliliğini
belli eder isteyen başka bir partili olduğunu belli eder farketmez orda
her çeşit partili birbirine saygı duyar kardeşiyle yürür gibi yürür
çünkü bu yürüyüş vatan için şehitlerimiz içindi. MHP yi düşman olarak
görmeniz garip geldi neyse uzatmıcam çünkü yaşınız isminiz yazmıyo ve
daha ilk mesajınızı buraya provoke amacıyla yazmışsınız. Susun!

Ben MHP'yi düşman olarak görmüyorum. Sadece bu tür hareketlerle antipatik hale gelen bir parti. İsteyen solculuğunu belli eder demişsin. Solcuların el işareti nedir söyle bakalım? Siz rahat rahat yapacaksınız ama solcular yapsa kan gövdeyi götürür. Hep diyorsunuz, içimizde solcusuda var ateistide var vs vs saygı duyuyoruz diye ama hiç görmedim saygı gösterdiğinizi.

Ayrıyetten, dediğim gibi Apo asılmasın diye imza atan partilerden birisidir MHP, neyini sevicem?

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ne kadar acı...Acınacak haldesin haberin yok.
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
Yer: EMEK/ESK
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2011 saat 19:57
Alıntı yapılan SRKN

Alıntı yapılan turkeses

Anlayın artık anlayın Allah aşkına, burda siyaset yapmak gibi bir amacım yok ama bunlarıda söylemeden geçemeyeceğim.

Bozkurt işaretini siyasi bir simge olarak görenler, sizedir sözüm. Bu işaret,ülkücülerin başbuğu ,Alparslan Türkeş'in Azerbaycan ziyareti sırasında orda görüp ve Türkiye'ye aşıladığı bir işarettir. Bunu da açıkça söylemişlerdir zamanında, Bozkurt işareti ülkücülüğün değil Türklüğün simgesidir diye.Azerbaycan ve diğer Türk ülkelerinde bu işaret Türklüğün simgesidir. İran'da 40 milyon Güney Azerbaycanlının korkmadan göğe kaldırdığı bu işaret Türklüğün simgesidir.Bu yüzden O yürüyüşte ki insanlara neden Bozkurt işareti yaptınız demeye hiçbirinizin hakkı yok.Bunuda açık açık söylüyorum. O yürüyüşe katılım gösteren ve Bozkurt işaretini yapanlar bu duygular içindemi bu  işareti yapmışlar derseniz,bu onların beyinlerinde tasarladığı bir olgudur ve kendilerinin sorumlu olacağı bir iştir. Bana göre yürüyüşümüz oldukça temiz ve siyasetten uzak bir şekilde yapılmıştır.

Açıklama güzel ama geçmiş yılların getirdiği bazı olumsuz anılar izlenimler insanların böyle düşünmesini gerektiriyor,çokta kızmamak gerekir bence.

Lise yıllarında çocukça bir sebepten dolayı çıkan bir tartışma sonrası  ocaktan gelen bir sürü; Arkadaşımın kafasında 2 tane sopa kırmıştı,bizlerde tartaklanmıştık... daha sonra dayak attıktan sonra :)  bunlar yanlış hepimiz Türküz,müslümanız hedöde hedede vs birşeyler zırvalamışlardı.
İşte bunun gibi ufak şeyler yıllar boyu bu işlere maruz kalanların yada bu tip saçmalıkları gözlemliyenlerin beyinlerinden gitmiyor.Neyseki son yıllarda bu tip şeyler son buldu umarım devamıda gelmez.
Şecimlerde verdiğim oyu direk söylemek olmaz ama sizlerle aynı paraleldeyim, iyiye gidebilmek için bu tip yanlışları görebilmeli,tekrar etmemeli,konuşabilmeliyiz.
Dünki yürüyüşe katılanlardan Allah razı olsun.Gönül isterdiki daha kalabalık olsun ama olmadı sağlık olsun.
Buna sebep birsürü etken var bunlar hepbirlikte düşünmeli çözüm aramalıyız.
Saygı duyarım ama düşüncelerime katılırmısınız bilemem. Ben bu duşünce tarzınızı 'İmama kızıp abdest bozmak' deyimi vardır ya. Biraz bununla bağdaştırıyorum. Tamam geçmişten gelen bazı izler haliyle var kabul ediyorum. Ama şunuda bilmeliyiz ki bu işareti kullanan siyasi grup bazı istenmeyen olaylar da ön plana çıkmış olsa bile, karşı taraftan da aynı tepkiyi aynı şekilde almıştır. Bir arkadaşımız bu işareti benimseyenlerin hoş görülü olmadıklarından bahsetmiş. Kusura bakmayın ama siz bu Bozkurt işaretine saygıyla bakamadıktan sonra onlar sırf siz sevmiyorsunuz diye bu işaretten vazgeçecek değillerdir. Ben burda BOZKURT Türklüğün simgesidir dedikçe o arkadaş solcuların bir işareti yok onlar ne yapacak gibi saçma bir cümle kurarak,aciz bir duruma düşmektedir. Ayrıca bana sakın onları savunuyorsunuz diye tepki vermeyin. Ben Türkçüyüm dünyanın her yerindeki Türklerin faydası için çalışmak için yemin ettim. Şu zamana kadar bir faydam dokunabilmiş değildir ama hayatımı bu yönde sürdüreceğim. Ve bu yönde çalışan bu davaya gönül veren herkes benim yoldaşımdır.
Eskişehirspor
Yukarı
ESESiM026 Liste gör
Deneyimli Yazar

nafız
  Alıntı ESESiM026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 00:12
Ben sol yumrugumu havaya kaldırsam ne diyeceksiniz  yada zafer işareti yapsam heee
ESESIM SADECE SEN VARSIN
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 00:15
Alıntı yapılan ESESiM026

Ben sol yumrugumu havaya kaldırsam

Sevgili Nafiz,memlekette hakiki "sol yumrugunu" kaldiracak yigit mi kaldi? ...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Kenan Çuhadar Liste gör
Yazar

Kenan Çuhadar
Yer: Eskişehir
  Alıntı Kenan Çuhadar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 00:42
Alıntı yapılan ESESiM026

Ben sol yumrugumu havaya kaldırsam ne diyeceksiniz  yada zafer işareti yapsam heee

işaretten değil vatan evlatlarının bir bir toprağa düşmesinden rahatsız olunmalı....
Yukarı
esmet Liste gör
Deneyimli Yazar

Metin DURAN
Yer: ist/esk
  Alıntı esmet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 01:03

Bilinmeyen İdam Gerçeği Ve Partilerin Liderlerin O zamanki(2002 de ki) Tutumu İdamın Kaldırılması Oylamasında Ve Oylama Sonrasındaki Görüşleri Açıklamaları LÜTFEN Okuyun...

Alıntı yapılan uçaksavar

Yürüyüşe katılmadım ve iyikide katılmamışım. Çünkü ne zaman böyle bir yürüyüş olsa particilik ön plana çıkıyor. Videoda da gördüğümüz üzere millet bozkurt işareti yaparak yürümüş. Yahu 13 şehidimiz var siz hala particilik peşindesiniz. Samimi bulmuyorum bu yüzden. O yaptığınız işaretin parti başkanı, Apo asılmasın diye imza atan kişilerden birisi. Şaka mısınız siz?
  http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/06/10/137553.asp     http://www.frmtr.com/turkiyeye-sahip-cik/3301862-apoyu-kimler-idamdan-kurtardi-belgelerle-2-a.html   http://haber.gazetevatan.com/0/126037/4/Haber    http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=88936   http://imageshack.us/photo/my-images/299/calankurtaranlarut2.jpg/sr=1   http://www.gazete5.com/haber/apo.idamina-evet-diyen-milletvekilleri-hayir-diyen-milletvekille-29-haziran-201-25345.htm    http://haber.mynet.com/detay/politika/idam-cezasinin-kaldirilmasini-alkislamisti/575803/      Bu haber başlıklarını mutlaka ama mutlaka okumanızı rica ederim idamın kaldırılma süreciyle ile  ilgili hepsi...bilmeden okumadan araştırmadan yargısız infaz yapmanın hiç bir anlamı yok...

Vede özellikle  http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/08/03/hurriyetim.asp    http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/08/03/161284.asp    http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/08/03/161289.asp      http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/08/03/161292.asp 

vede son söz son link elbette anlayana: 

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/08/03/161296.asp

Not:(bu verdiğim linkleri tıklayınca direk açılacak hale getirerek bu gerçeklere ulaşmamıza kolaylık sağlayacak duyarlı bir arkadaşımız çıkarsa gerçekten çok sevinirim )

seninle açtım gözlerimi...
Yukarı
KEMAL YILMAZ Liste gör
Deneyimli Yazar

KEMAL YILMAZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı KEMAL YILMAZ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 01:11
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan ESESiM026

Yukarı
EyupCelt Liste gör
Deneyimli Yazar

Eyup
Yer: ESKİŞEHİR ! ! !
  Alıntı EyupCelt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 01:29
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan ESESiM026

Noktayı koymuşsun gene abi .. Tamamen katılıyorum sana Clap
Yukarı
pasacocuk Liste gör
Deneyimli Yazar

oğuzhan
Yer: eskişehir
  Alıntı pasacocuk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2011 saat 01:36
siz hala tayyibi kılıçtaroğlunu tartışıyonuş yahuu,adamlar biz bunu tartışırken malı meydanı boş buluyo siz hala nerdesiniz!!!!!!!!sağ sol olayından uzaklaşın birazda TÜRK'lüğünüze dönün,aslında hepimiz aynı davanın peşindeyiz ama birbirini anlayan yok.biz bunlara karşı hep beraber dik durmadığımız sürece bunların ekmeğine kaymağı sürüyoruz
FOREVER-ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9101112>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır