eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Liderlik Maçını ES ES Yapsa Ne Olurdu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Online Durum: Offline
  Alıntı lord of eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 11:53

ya gercekten böyle bişey yapılamazmı burda yazılan duygular hayaller ümitler düşünceler kagıda dökülüp böyle bir belge olusturulamazmı ileriki yıllarda cocuklarımıza belki torunlarımıza bunu elden ele dolaştıramazmıyız tabi bunun için daha derli toplu sil baştan derleyerek güzel seyler yapılamazmı mütiş bi iş olur bence buraya düşüncelerini şampiyonluk hayallerini yazan herkes tek tek isimleri falan gecer

MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
  Alıntı lord of eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2009 saat 06:50
mesela şöylede olabilir herkes bir topicte hayatında unutamadıgı esesle ilgili anılarını deplasman hatıralarını vs vs gelecekle ilgili umutlarını şampiyonluk hayallerini bir arada toplasa sonra bunlar bir şekilde kitap haline getirilse gelecekteki eseslilere bırakılacak güzel miraslardan birisi olmazmıydı
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
daytona Liste gör
Yazar

murat
Yer: 8 inci harika
  Alıntı daytona Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 12:54
   uğur dündar 20:00 ana haber bültenine şu sözlerle başlardı
 -- evet değerli izleyiciler,şimdi sizleri siyasetin bunaltıcı atmosferinden çıkarıp
 çok güzel bir sevda hikayesine götüreceğiz.bu öyle bildiğiniz sevdalara benzemiyor;
     bu hikaye bu haftasonu eskişehirde yaşandı,aslında bu sevda 1965 senesinden beri yaşanıyor  ancak şimdi tüm dünyanın haberi var.
     şimdi detayları almak üzere eskişehirdeki arkadaşımız cevat kelleye bağlanıyoruz;
     evet cevat söz sendeTongue
     cevat ES-ES imin forması,atkısı,şapkası üzerinde ses gitmiş bir şekilde ekrana yansırSmile

ES-ES bizim için bir haftasonu eğlencesi değil, bir yaşam felsefesidir.
Yukarı
yıldırımrıdvan Liste gör
Usta Yazar

rıdvan yıldırım
Yer: eskişehir
  Alıntı yıldırımrıdvan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 13:58
biz bu maçları çok yaptık hatta son maça şampiyon olmak için çıktık gitti şampiyonluk o zamanlar bizim stad daha fazla alıyordu düz oturaklar vardı kale arkası vardı 27.000 kişi ile çok maç oynadı es es şimdi liderliğe oynasak 80.000 kişi anca yeter  tabii yeni stat bu kapasitede olmalı
TekSevdam ES-ES 'im
Yukarı
Süleyman ÖZ Liste gör
Yeni Yazar

Süleyman Öz
Yer: Eskişehir
  Alıntı Süleyman ÖZ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 14:31
Kolay ya Bizde Eti Maxsimus DAgıtırızz... Bisküvi Misgüviiii:.... Yeterkiii yapılsın Biz O Zaman Ogunu Bayram Diye Kutlarııızzz....
"Şimdi sıra bizde, haydi büyük adam,
şampiyon yap bizi ERTUĞRUL SAĞLAM"

"Şimdi sıra bizde, haydi büyük adam,
şampiyon yap bizi ERTUĞRUL SAĞLAM"
Yukarı
EsEsMania Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
  Alıntı EsEsMania Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 15:24
O güna kadar dualar edelim ki Yeni veya yenilenen stat bitsin çünkü içeri giremeyenler savaş başlatır gibi LOL
Yukarı
esesli kurt Liste gör
Yazar

C.Baki Gürdeniz
  Alıntı esesli kurt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 20:48
Alıntı yapılan CAPTAİN

Adaş,bir gün mutlaka o stadın etrafında sabahlayacağımız günlerde gelicek,Allah bize,Es-Es imizin süperligte  şampiyonlugunu görmeden son nefesimizi vermeyi nasip etmesin..

Yaşım 50  sdat çevresinde  rahmetli babamla çok  sabahladım.Millet yatak yorgan gelirdi,kağıt,okey oynayanlar olurdu.Kimisi çilingir sofrası yapardı.Yaşı benimle olan benden biraz küçükler bilirler.Ankarada şekersporla şampiyonluk  maçına  babam götürmedi diye çok ağlamıştım.Esesimiz 1968-69,1969-70,1971-72  sezonlarında  üç kez  şampiyonluk  yolundan döndü.İkinci  oldu.1972-73  sezonunda    üçüncü oldu.Diğer sezonlarda  dördüncülük,beşincilik,sekizincilik  vs  düşüşe geçti.  O zamanlar teknoloji şimdiki gibi değildi.Yapılan kasti hakem hataları pek görülmezdi.Bizden korkan üç güdüklerin  yöneticileri  federasyondaki adamlarıyla  ellerinden geleni yaparak,bizi yok etmeye çalıştılar.O yüzden istanbul takımlarını  hiç sevmem,Şu anda bile  bizi  yok saymaya bizi gölgelemeye çalışırlar.Fark etmiyormusunuz.Taraftarımızdan çekinirler,ama ne yaparsa yapsınlar  bizi birlik oldukça yıkamazlar.Trabzon,gençler antep ,bursa takımları bizi örnek alarak başarılı olmuşlardır.O yüzden lakabımız   anadolu yıldızıdır. Yinede EN BÜYÜK ESES,TARAFTARDIR:
.

Damarımı kessinler,kırmızı siyah akar.
Yukarı
doringo Liste gör
Yazar

Hakan Aydoğan
Yer: İstanbul
  Alıntı doringo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 21:24
Alıntı yapılan lord of eses

ya gercekten böyle bişey yapılamazmı burda yazılan duygular hayaller ümitler düşünceler kagıda dökülüp böyle bir belge olusturulamazmı ileriki yıllarda cocuklarımıza belki torunlarımıza bunu elden ele dolaştıramazmıyız tabi bunun için daha derli toplu sil baştan derleyerek güzel seyler yapılamazmı mütiş bi iş olur bence buraya düşüncelerini şampiyonluk hayallerini yazan herkes tek tek isimleri falan gecer

böyle bir kitap olabilir. Es Es hatıraları diye. kısa kısa anılar, herkesin başından geçen olaylar ;
örneğin ben ilk maça gittiğimde Es Es -Y. Afyonsporla oynuyordu. 3. lig maçı. ben ozaman sanırım orta 1 yada ilkokul 5 de falandım. tek başıma gitmiştim maça ve maçı kazanmıştık.

daha büyük abilerimiz (yukarıdada yazıyor) stadın çevresinde sabahlanan zamanlarıda anlatabilir. Sanırım önce böyle bir başlık yeni bir konu açmak gerek. sonrada toplanan hatıraları derlemek.
Yukarı
esesli kurt Liste gör
Yazar

C.Baki Gürdeniz
  Alıntı esesli kurt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2009 saat 22:24
Size bir anımıda anlatayım.1982 senesinde   son beşiktaş maçında   şerefsiz yan hakem yüzünden  maçta olay çıktı hakemin  kafasını yardılar.Federasyon bizi hükmen yenik saydı.Osene maçı hükmen alan   eziktaş şampiyon oldu.Biz küme düştük.Çok üzülmüştüm,iki ay sonra askere gittim.Askerde bizi çekemeyenler bizle dalga geçtiler.Ama biz umudumuzu yitirmedik.Onlara göreceksiniz tekrar lige çıkıp başınızın belası olacağız dedim.Allahıma şükürler olsunki 1984 senesinde tekrar  yuvamıza döndük.Benimde askerlik bitti.Osene  ilk beş maçı aldık yine ses getirmeye başladık.Sıra beşiktaşa gelmişti,cumartesi saat   19.30 da altı arkadaşla sıraya girdik.stadın etrafı hınca hınç doluydu.Millet  hırs yapmış eziktaşı bekliyordu.Ertesi gün oldu,öğleye doğru bilet kalmadı.Herkez dağılsın dediler.Taraftar isyanda ne yönetim kaldı,nede spor il müd. kalaylanmadık.Tabi sonuçta bizde  içeri giremedik.Bu maçı mutlaka seyretmeliydik.Çareyi bulduk,emniyetin karşısındaki köşedeki bina o zaman inşaat halinde çakmak yaka yaka  çatıya çıktık.Onbeş kişi varız.Diğer katlarda tribün gibi dolu herkez bir çare bulmıuş.Sdat çevresindeki bütün binalar çatılarda dağil  insanla dolu.Ev sahipleri tanımadığı insanları bile balkonlarına.çatılara almış.Maçı heyecanla.tezahurat yaparak seyrettik.Sdatı sormanıza gerek yok.İğne atsan yere düşmezdi.Ya kardeşlerim biz böyle taraftarız işte.Maçta 0-0 bitti.Bu anımı  aklıma geldikçe tatlı bir şekilde anarım.Bizim taraftarı hiç bir şey engellemez.Rakip takımların  genç  taraftarları  eses taraftarlarını bilmedikleri için  bazı spor sitelerinde  pc başında ahkam keserler.Bizi  kendilerinden  düşük görürler.Ama abilerine babalarına sorsalar,gerçeği öğrenirler.Bizim anadolunun dört bir yanında eskişehirli olmadığı halde taraftarlarımız vardı.Şu anda liderliğe oynasak yine olacaktır.
Damarımı kessinler,kırmızı siyah akar.
Yukarı
demiryolcu26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ATİLA
Yer: OSMANGAZİ
  Alıntı demiryolcu26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Ara/2009 saat 00:26
Valla arkadaşlar bu başlıgı ben açtım ama şunu kesinlikle iyi biliyorum biz liderde olsak olmasakta bu taraftar bu takımı hiç bırakmaz.Biz lig 2 de 3. ligte hiç bir yerde sevdamızdan vazgeçmedik geçmeyizde bu şehir bu takım en iyi yerlere gelecek.
vatan için ölmekse kaderim ben o kaderin ellerinden öperim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır