eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 107108109110111 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Online Durum: Offline
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 11:49
Alıntı yapılan escemes

sakin olun önce seçimler sonra netleşir herşey
    birbirimize gereksiz hezeyanlardan kacınalım özellikle genc arkadaşlar
    yazılarımızda daha olumlu ifadeler kullanalım
    görüşlerini paylaşmayabiliriz ama en önemli noktayı
    unutmayalım herkes es es için düşünüyor yazıyor
    es es daha güçlü nasıl olur onun cabası içindeyiz
    birbirimize daha fazla hoşgörülü olalım anlık tepkiler
    gereksiz kötü ifadelerden kacınalım
    hepimiz es es liyiz...............

bu yazıya sadece şapka çıkartılır..tebrikler..işte olay budur..herkes ortak bir noktada buluşmaya çalışıyor..ama bunu yaparkende bazı genç arkadaşlar onlardan daha tecrübeli, daha görüp geçirmiş abilerini dar vizyonlu olmakla ,komiklik yapmakla suçluyor..sanki stad taşınırsa benim cebime bir kuruş para girecek yada senin cebinden bir kuruş masraf çıkacak...

neyse cem bey tekrar tebrikler...
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 12:08
Alıntı yapılan escemes

sakin olun önce seçimler sonra netleşir herşey
    birbirimize gereksiz hezeyanlardan kacınalım özellikle genc arkadaşlar
    yazılarımızda daha olumlu ifadeler kullanalım
    görüşlerini paylaşmayabiliriz ama en önemli noktayı
    unutmayalım herkes es es için düşünüyor yazıyor
    es es daha güçlü nasıl olur onun cabası içindeyiz
    birbirimize daha fazla hoşgörülü olalım anlık tepkiler
    gereksiz kötü ifadelerden kacınalım
    hepimiz es es liyiz...............
Bu konuda yazılmış en güzel yazı.Sizi kutluyorum.Artık bu yazının üzerine bir şeyler yazacak arkadaşlar,öfkelerine yenilen gençlerimiz den başkası olamaz.ClapClapClapClapClapClap
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Yer: Turkey
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 14:14
Alıntı yapılan tepebaşılı26

Alıntı yapılan ES_Kadir

Ya burada mühendis abilerimiz stad mevcut yerinde büyütülür diyor çıkıyor birileri bilmiş bilmiş konuşup olmaz diyor . Saraçoğlu ile İnönü olduğu yerde yapılıyorsa burası 1000 kere yapılır hayli hayli yapılır . Arıca dolmazsa dolmasın ne demek bu nasıl bir laf ya ?

Soruyorum Muttalıp'a stad isteyenlere kaldımı günümüzde sadece maç yapılan stad yeniyapılan stadların hepsinde alış veriş merkezleri , konferans salonları , otopark ve otel gibi şeyler var kim gider oraya bunları yapmaya komik olmayın . Stad olsunda gerisi önemli değil mantığı vizyonu son derece dar kişilerin mantığıdır . Bakın aynı kişiler Büyükerşen'e sallar yardım etmiyor diye . Ya hem klübün maddi gücünün artmasını istiyorsun hem de Muttalıp'a stad yapıp kalıcı gelir yaratma imkanını yok ediyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu . Stad dolmazsa dolmasın diyerekte stad hasılatını da umursamıyorsun .
kardeşim bir kere sen bana vizyonun dar diyemezsin ayrıca komiklik falanda yaptığım yok benim..bu stad taşınmalı  artık misyonunu tamamladı bu iki kere ikinin dört ettiğ kadar gerçek fakat önemli olan nereye yapılacağı..mutallıba yapılmasaydı seyitgazi yoluna denseydi orayada bi kulp bulunurdu bundan emin ol...

halen daha stad büyütülür alın saraçoğlu alın inönü örnekleri diyorsun..kabul sende bu stadı saraçoğlunun yarısı kadar yapacak parayı cebinden şakk diye çıkar ve yapta öpte başının üsütüne koy..inönü yü taşımak için adamlar fırsat kolluyor  niye? çünkü anıtlar yüksek kurulundan burasının tadilat işi için izin almak nerdeyse imkansız.. aynı şeyin bizim içinde geçerli olduğunu, stadın bir tarafının SİT alanı olduğunu unuttuysan hatırlatayım ben sana..sami yeni keyiflerindenmi taşıyorlar  o adamlar bilmiyormu fenerin beşiktaşın yönetimi kadar? salakmı bunlar?..boş yere bunları örnek gösterme bile...

ya sen şehrin içindeki stadın yanındaki store den bişey almayıp işportadan alırsan yeni stada işi merkezini yapsan ne yazar?konferans salonu yapsan ne yazar..

sen stadı yanına değil stadın kendisini hafta içi otel yapsan kim gelir kim kalır..peki sen bu iş merkezini,oteli alışveriş merkezini mevcut stad  yıkılıp tadil olunca yap  bakalım hadi..madem kalıcı gelir istiyosun bu tip işlerden... nereye yapıcan?nasıl olsa bomboş arazi dört tarafı bostan dimi? yayıl yayılabildiğin kadar... haaa onlar stad yerinde kalsında olmasada olur diyorsan o başka..  o zaman asıl sana sormak lazım bu perhiz bu ne lahana turşusu diye..

ya topçuların daha altı maç başlarını veremeyen bir yönetim hiç bir geliri olmaksızın bu yıkıp tekrar yenisini yapma işi ni öpücük vererek mi yaptıracak?neyle yaptıracak soruyorum sana?.. bir arkadaş demiş bu işi sponsorlara ver onlarda bu tribünlere isimlerini versin.. oldukça güzel bir fikir..  fakat bu ekonomik krizde 2-3 yıllık süreçte bu adamlar sana değil yepyeni 10 bin kişilik bir tribün, plastik oturak dahi almazlar..

ha birde yer oalrak şeker fab. arazisini önerenler var eyvallah..ama sen kalkıpta şehrin bu akciğer görevini yapan nerdeyse orman vasfını taşıyan bu araziye stad yaparsan işte o zaman Eskişehir in dibine dinamiti koyarsın..

mutallıpa stad isteyen kaldımı günümüzde diyorsun ya ben buna çok güldüm haSleepy..isteyen vardır istemeyen vardır doğal olarak fakat isteyen varsa sen onları sanki 50 yıl geriden geliyormuşcasına görüyorsun ya işte bu mantık esasında vizyonu dar insanların mantığıdır....

neyse bu stad işi inşallah en kısa zamanda çözülürde bizde bu kadar zamanımızı bu işe kafa yorarak harcamayız....

Bu stad konusunda bir süre yazmayım diyordum,ama bizler yazmayınca ortaya yukarıdaki gibi tamamen yanlış ifadeler yazılıyor,mecburen düzeltmek zorunda kalıyoruz.

1-Stadın kendi yerinde nasıl modernize edilebileceğine yönelik birkaç finansman analizi yapıldı.Bunlar gerek "Atatürk Stadyumu Anketi",gereksede "Muttalıpta Stad İstemiyoruz" konu başlıklarında yazıldı. Kendi yerinde nasıl yapılacak,kim yapacak,para nerede gibi sorular yerine,bu yazılanlar içinde anlaşılmayan hususların sorulması daha doğru olurdu.Yazılan onlarca sayfayı görmemezlikten gelmek,burada kimseye bir fayda sağlamaz.

2-Demişsinizki stad sit arazisi,buraya izin almak imkansız.O zaman sanada şunu sorarlar:"TOKİ salakmı ,izin alınamayacak yere talip olarak Muttalıp'a yeni stad yapacak" diye.Sit alanı diye stad yapılamayacak ama onun yerine iş merkezi/konut/rezidans yapılabilecek öyle mi,değişen nedir?Kendi içinizde çelişmeyin lütfen.

Bu sit meselesi ile ilgili defalarca yazı yazdım.Demekki hala anlaşılamamış.(Atatürk Stadı sit alanı değildir.Ama yanındaki Meslek Lisesi alanı kısmen sit alanıdır.Kanunende sit alanı çevresindeki her parselde yapılacak her değişiklik için Koruma Kurulu'nun izni alınması gerekir.Bu nedenle şimdiki stad arazisinde;gerek stad modernize edilsin,gerek iş merkezi/konut/vs. yapılsın,mutlaka projelerin Koruma Kurulundan geçmesi gerekir.Stad yenilemesi projesi Kurul'dan daha kolay geçer,ama asıl iş merkezi/konut/rezidans projesi Kurul'dan geçmekte zorlanır.)Projede Kurul'un istediği değişiklikler yapılması halinde ve yönetmeliklere uygun olması halinde,Atatürk Stadı arazisinde herhangi bir proje yapılmasında,Sit Alanları ile ilgili kanun açısından bir engel yoktur.Ama stad yıkılır ve yerine çok yoğun şekilde işmerkezi/konut/vs. yapılması düşünülüyorsa,bu KURUL'dan GEÇMEZ.
Ayrıca Kurul'dan geçmesi gereken projeler için bir zaman kaybı olacaktır.Ama açgözlü olmayan ve yönetmeliklere uygun olan projelerin Kurul'dan geçmesi en fazla iki-üç ay alır.Ama siz daha çoğunu isterseniz tabiki proje Kurul'da sürünür yıllarca. 

3-Şeker Fabrikası alanının tamamının hava fotoğrafı bile koyuldu siteye.Arazinin detaylı açıklamaları yapıldı.El insaf.Hala insanları yanıltıyorsunuz.

Şeker fabrikasının Porsuk tarafında kalan kısmı (yani lojmanları ve ağaçlık dokunun olduğu kısım) zaten Doğal Sit Alanı ilan edildi,buraya birşey yapılamaz,koruma altına alında.Bizim Şeker Fabrikası alanı diye tanımladığımız yer;Sivrihisar Caddesi ile demiryolu ve Otogar arasında kalan kısım.Burası yaklaşık 800 dönüm.Şeker fabrikası,makine fabrikası,çökeltme havuzlar vb'nun olduğu kısım.Bu arazinin boş olan yaklaşık 150 dönümüne stad yapılabileceğinden bahsettik.Fotoğrafını koyduk.Bu arazinin neresi orman,neresi akciğer???
Fotoğraflı,belgeli olan tanımlamaları bile çarpıtıyorsunuz ya,diyecek başkada birşey yok.

4-Kimse yeni stad yapılması işine karşı değil.Ama çoğunluk mevcut yerinde modernize edilmesini istiyor.Bunuda katılımcılık anlayışının bir sonucu olarak görmek gerekir.Sonuçta bu stadı; bürakratlar, siyasiler değil,bu taraftar kullanacak en çok.Stad konusunda taraftarın talepleride dikkate alınmalıdır.

Ayrıca ben kendi adıma söyleyim,KULP TAKMA meraklısı değilim.Aslında bu çokta basit kaçan  bir suçlamadır bu kadar önemli bir konu tartışılırken.Demek neresi olursa olsun,bir kulp takılacakmış ha?Bu kadar basit bir nedene bağlıyorsunuz her şeyi yani?Yani bu kadar insan,nedensiz olarak Muttalıp'a stad yapılmasına karşı.O kadar açıklamalar,belgeler boşa yazıldı yani.Hepsi yanlış yani.(Defalarcada sorduk,Muttalıp hakkında yazılanların hangisi yanlış/hatalı,getirin belgelerinizi ispatlayın,siz bizi ikna edin dedik,oda yok.)

Ayrıcada sadece Şeker Fabrikası alanı değil,olabilecek birçok alandan bahsedildi başlıklarda.Ama hiçbirinde Muttalıp arazisinde olduğu kadar negatif unsurlar yoktu,hatta olabilir bile dedik.Örneğin;Şeker Fabrikası alanı,Ankara yolunda Taşıyıcılar Koop,arkasındaki alan,Sazova'daki sahaların olduğu bölge,vs.Kimse körü körüne her şeye karşı çıkmıyor,her alan her yönüyle tartışılıyor.Keşke körü körüne Muttalıp'ı tek alternatif olarak görenlerde biraz geniş açıdan bakabilse .

Konunun bu kadar geçmişi varken,en az 4 başlıkta yüzlerce sayfa açıklama yapılmışken,hala bu tür yanıltıcı açıklamaların yapılıyor olması anlaşılır gibi değil....
Yukarı
Tayfun Liste gör
Deneyimli Yazar

tayfun
Yer: İZMİR
  Alıntı Tayfun Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 15:39
katılıyorum  stad  yerinde  kalmalı  modernleştirilmelidir  her  yere  yakın  insanlar  yürüyerek  geliyor  stada  olması  gereken  bu  taşırsak  hata  yapmış  oluruz.
tayfun
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 15:52
illa yeni bir bölgeye yeni stad isteyen arkadaşlar,muttalıpı savunan arkadaşlar sizlere sesleniyorum biz stadımız yerinde kalarak modernize edilsin diyoruz.bu konuda ısrar ederkende stadımız yenilenirken bir otel bir avm bir otopark alanı yapılarak esesimizin maddi kurtuluşunun bu olacağını söylüyoruz.e sizde bu konuda fikirlerinizi beyan edin bakıyorumda bu konuda tek bir cümle yazan arkadaş yok.

bunlar muttalıpa daha rahat yapılır diyorsanız peki muttalıpta yapılacak otelde inlerle cinlermi kalır,oradaki AVM de inlerle cinlermi alışveriş yapar yada orada yapılacak otoparka maç günleri hariç kim aracını parkeder.lütfen bu konuları yanıtlayın.şimdiki alanmı muttalıpmı esesimizi maddi olarak kurtarır.

her zaman pancarcıbaşı ve tayfası gibi 200 bin euroya harika futbolcular bulup getirecek yönetimlerimiz olmayabilir.her zaman bu yönetimimiz gibi esese para akıtan yöneticiler bulamayabiliriz.o zaman biz bu 200 bin avroları bulup nereden veririz değilmi.
Yukarı
serdar_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdar_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 16:05
bende katılıyorum yerinde kalmalı modernize edilmeli biz bu stada devirdik sevilayı gs yi yendik bir çok acıyı-sevinçı paylaştık umarım yönetim bizleri dinler stad modernize edilir
AŞK-I ŞEHİR
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 16:18
2-Demişsinizki stad sit arazisi,buraya izin almak imkansız.O zaman sanada şunu sorarlar:"TOKİ salakmı ,izin alınamayacak yere talip olarak Muttalıp'a yeni stad yapacak" diye.Sit alanı diye stad yapılamayacak ama onun yerine iş merkezi/konut/rezidans yapılabilecek öyle mi,değişen nedir?Kendi içinizde çelişmeyin lütfen...
------------------------------------------------------------------------------------------------alıntı:fairplay

değerli arkadaşım mı? desem kardeşim mi desem? abicim mi desem? bilemiyorum çünkü profilinde yaşın belli değil neyse ben yinede canım arkadaşım diyeyyim..yazdıklarımı üstün körü okuyup aleleacele cevap yazmanıda anlayışla karşılıyorum...

canım kardeşim benim afedersin ama salakmı bunlar derken kastettiğim TOKİ değildi ..istersen bir kez dah oku..ben bir arkadaşın inönü stadı ykılıp yapıldı ha keza saraçoğluda öyle deyince samiyen niye taşınıyor? onların yönetimi salakmı dedim..çelişki bunun neresinde söylermisin?

ya arkadaş kusura bakmayın ama burada herkes TOKİ  yönetimindende  bizim yöetimden de daha çok şey biliyor..SİT alanı na mı yapacak adamlar ?şimdi soruyorum harbiden salakmı bu adamlar ..mevcut stadı büyütürsen işin bu SİT kısmını zor çözersin ..fakat yıkıp yerine ne halt yapacaklarsa o yapılır SİT e  takılmadan yapılır.. dönümlerce arazi  boşa çıkıyor o zaman kalkıpta adamlar bu kadar yerin içinde o SİT alanına bina kondurmazlar...

yap kardeşim şeker arazisine yapabiliyorsan... yedirirlerse orayı, sende parayı bulursan yap..yapta yalnız o kadar ormanlık araziyi o kadar ağacı ,yeşili nasıl kıyıpta yapacan..adam oaraya dönümlerce park yaptı sende kalk yanına stadı yap ondan sonrada pişmiş aşa su kat...

ya ben derdimi anlatamıyorum yada anlatamıyorum..yeni bir stad şart..tamam mutallıp olmasında neresi olursa olsun..ama kendin yapabiliyomusun..cebinden 50 milyon doları şakkk diye çıkarabiliyomusun?yada bu elli milyon doları şehrin tüm dinamikleri birlik beraberlik içinde elele toplar diyomusun? eğer bunların hapsine EVET diyosan biz boşuna 12 yıldır süper ligden ayrı kalmışız canım kardeşimmmm
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 16:18
Trabzon bunu yapmaya çalıışıyorda,şu an hukuken Kıyı Kanununa aykırı durumda.Bu nedenlede Kıyı KANUNU'NU  değiştirmeye çalışıyorlar . Bayındırlık Bakanı Trabzon'lu (hemde eski Trabzonspor Başkanı) oluncada sanırım kanun değişikliği daha kolay olacak gibi.

Kıyı Kanununa göre denizi doldurmak,zorunlu haller dışında yasak.Doldurulan alanların kullanım şeklide kısıtlı.Kıyı kenar çizgisinden itibaren ilk 50 metreye hiçbir tesis yapılamıyor,sonraki 50 metreyede kısıtlı tesisler yapılabiliyor.Bu toplam 100 metreden sonrası ise serbest. Bakalım Trabzon stadı uğruna Kıyı Kanunu nasıl delinecek???
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 16:34
Canım Necati kardeşim;
1-Madem yaşımdan emin değilsin,cümleni hala "canım kardeşimmmm" diye bitirmemen gerekir.Ben böyle bir ifade kullandığım içinde artık yaşımı tahmin edersin herhalde.
2-Yazdıklarını üstünkörü okumadım,gayet anlaşılır biçimde okudum,merak etme.Salakmı diye hitap ettiklerinin TOKİ olmadığını anlamayacak kadar anlayışı kıt biri değilim.Ben senin kullandığın salak kelimesine gönderme yaptım o kadar.Anlaşmanın bir tarafıda TOKİ olunca,senin bu kelimen cuk oturdu.
3-Sit alanı hakkında son yazdıklarımın noktasını bile gene anlamamışsın.
4-Evet,bu hususları gerek yönetimdekilerden,gereksede TOKİ'de görev yapanlardan daha iyi bildiğimi İDDİA ediyorum.Bu nedenlede burada tüm arkadaşlara konu hakkında detaylı açıklamalar yapıyorum.İşine gelmeyenler ise hala görmemezlikten geliyor,inanmıyor.Onlar için elimden birşey gelmez.
5-Şeker fabrikasına stad yapılması teklif edilen yere hala ormanlık ve yeşil arazi diyorsun ya.Ya yazılanları okumuyorsun,yada anlamıyorsun,yada bilinçli olarak ÇARPITIYORSUN.

Bu konuda böyle yanıltıcı/gerçek dışı açıklamalar yapıldığı sürece,bende doğrularını yazmaya devam edeceğim.

Not:Stadın modernize edilmesi hususunda yazılanların kısa bir toplaması aşağıdaki linkte var ,bir daha okuyun isterseniz.

Şeker fabrikası ile ilgili hava fotoğrafları ve stad yapılması teklif edeilen alanda "Atatürk Stadyumu Anketi" başlığının içinde bir yerde var,bir zahmet onuda siz arayın bulun.
Yukarı
montoya Liste gör
Usta Yazar

Kamil
  Alıntı montoya Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2008 saat 16:42

arkadaşlarım abilerim herkes yazsın yaşınıda kime nasıl hitap edileceğini bilelim. müneccimmi insanlar nerden bilecek kaç yaşında olduğunuzu

SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK!!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 107108109110111 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,953 saniyede hazırlanmıştır