eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 100101102103104 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eckeckeck Liste gör
Yeni Yazar

Emir Küçükkaya
Yer: Antalya
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 02:42

http://ccanyuksel.blogspot.com/2010/08/neden-hayr.html?spref=fb  

Neden HAYIR diyoruz ? Öncelikle kararsızların ve herkesin okuması gereken bir yazı bence...

Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 02:47
Alıntı yapılan AhmetTarik

Soru şu:

Aynı anayasa paketini CHP önerse ne oy verirdiniz?

Aynı anayasa paketini MHP önerse ne oy verirdiniz?

EVET diyen de HAYIR diyen de paketin içeriğinden ziyade oy verdiği partinin eğilimleri yönünde karar veriyor. Ama MHP ve DTP tabanının kafası karışık. Özellikle MHP bu konuda sağlam bir söylem geliştiremedi. Kemal Kılıçdaroğlu'da Erdoğan'ın kendisini çektiği boy, soy gibi saçma tartışmalara balıklama dalarak kendini yıpratıyor. Sanırım sandıktan evet çıkacak.

Üşenmedim araştırdım, inceledim, bilenlere sordum. Hayırcılara da sordum, evetçilere de. Öyle körü körüne evet ya da hayır diyecek insanlara değil. Çoğu hukukçu, aydınlanmış abilerim. Onları dinledikten sonra tekrar oylanacak maddeleri okudum. Yalnız her yerde farklı maddelerle karşılaştım. Bunun sebebini de sordum. Çoğu kişi halkın tam bilgilenmesini istemiyor kimse demekti. Hayır diyenler, evet denebilecek maddeleri saklıyor, evet diyenler hayır denebilecek maddeleri saklıyor denildi. Sonra televizyonlardan takip ettim. Akla mantığa yatan, evet denilebilecek bir kaç maddenin Kılıçdaroğlu gibi hayırcılar tarafından ağza alınmadığını farkettim. Hükümetin ise, hayır denmesine sebep olacak maddeleri ağzına almadıklarını fark ettim. Kararım önceden körü körüne belliydi. Şimdi bilgili bi şekilde gidip hayır diyeceğim.
Konuştuklarım, okuduklarım hep aklımda şu benzetmeyi yaratıyor. Osmanlı, son demlerini yaşarken Başkomutan olan Enver Paşa'nın Almanya hayranlığını bilmeyen yoktur. O zamanlar ordu düzensiz, bitmiş vaziyette. Disiplin yok. Enver Paşa, orduya gerekli disiplinin, gerekli düzenin sağlanması için ordunun başına Alman Generaller getiriyor. Sonra Almanya'dan 2 milyon altın para borç alınıyor. %6 gibi bir faizle. Bu borç yüzünden Dünya Savaşı'na Almanlar tarafından zorlanıyoruz. Zorlanıyoruz diyorum çünkü, Kazım Karabekir, İsmet İnönü gibi o zamanlar Enver Paşa'nın yanında çalışanlar buna karşı çıkıyor. Enver Paşa Almanların kaybetmeyeceğini düşünüyor. Gelen paralarla Mısıra ve Allahüekber dağlarına iki ayrı taarruzda bulunuluyor. Tabi ki kaybediliyor. Almanlar bizi borç altına sokup, orduya kendi elemanlarını yerleştirip bizi DÜnya Savaşına katılmamızı istiyor, katılıyoruz. Ne oluyor, Generaller falan filan faso fiso. Kazandığımız savaşı, kaybettiğimizle kalıyoruz. Enver Paşa ülkeyi Almanlara teslim etti. Sömürgecilikten bıkan Enver Paşa, resmen Alman Mandası oldu. Almanların maşası olduk ve kaybettik. Aynı, İngilizlere borçlu Yunanların maşa niyetine bize saldırması ve Milli Mücadele zamanında Kurtuluş Savaşını kaybetmesi gibi. Bir çok örnek sayabiliriz.
Enver Paşa şimdi oldu Başbakan. Ülkemiz aynı, ama Almanya şimdi Amerika. Ne derse yapmak zorunda kalıyor. Ne isterlerse yapmak durumundayız. Sebebi çok basit. Dünya kadar borcumuz var. Özelleştirme adı altında satılan bütün kurumlar dolaylı olarak Amerika'nın himayesinde. Bilerek özelleştirmeden pay almıyorlar. Aynı İngiltere'nin boğazların himayesini kendine borçlu ülkelere pay etmek istediği gibi. Bu referandumun anayasayı, hukuku bitireceğinden bahsediliyor. Orduda tamamen bitecek. Enver Paşa, resmen Almanlara bıraktı orduyu. Ama bu referandum Amerika'nın maşası kişilerin eline bırakacak orduyu.
Bu yüzden benim gözümde, Enver Paşa neyse başbakanda odur.
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 03:56
 Eskisi gibi Samanta Fox resmi yok ki evetle hayır ın tam  ortasına yapıştıralım.Ben şahsen bu adamların hiç birisine güvenmiyorum 1 Atatürk 2 Ecevit 3 Özal ın yap dediğini yaparım gerisinin ortasına Samantayı yapıştırırım.Hayırlı olsun gecersizim ne kadar politikacı varsa ellerinden öperim.
S.nalbant
Yukarı
eses_irsadinho Liste gör
Usta Yazar

İrşad GÜNDOĞAN
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 06:01
Oy kullanma yaşına gelmiş ve seçme seçilme özgürlüğü olan her insan istediğine kullanabilir. Boş atar, Evet der, Hayır der.. Öncelikle buna saygı göstermek lazım. Siyasete pek bağlı olmadığım için dedemden geçen gün bu referandum nedir neyin nesidir diye sorduğumda hayır diyeceğini ve yolsuzluğa,emekçiliğe karşı hiçbir anayasa maddesinin bulunmadığını söyledi. Yolsuzluğun vs zaten referandumda ne işi var ulan ? diye düşünesim geliyor. Benim oy kullanma şansım olsaydı Evet derdim. Daha güçlü ve bağımsız bir Türkiye olacağına inandığım için..

Yanlız öyle bir ülke'de yaşıyoruz ki  ; Takım tutar gibi parti tutuluyor. Bu Anayasa paketi nedir diye bakmaksızın ülkemizin menfaatlerine değil de şahıslara ve partilere oy veriliyor.
Boğazın Kırmızı Şimşekleriyiz !
Formanda Zaferin Şahlanan Renkleri Var.
http://www.eskieskies.blogspot.com/
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 06:15
Alıntı yapılan eses_irsadinho

Oy kullanma yaşına gelmiş ve seçme seçilme özgürlüğü olan her insan istediğine kullanabilir. Boş atar, Evet der, Hayır der.. Öncelikle buna saygı göstermek lazım. Siyasete pek bağlı olmadığım için dedemden geçen gün bu referandum nedir neyin nesidir diye sorduğumda hayır diyeceğini ve yolsuzluğa,emekçiliğe karşı hiçbir anayasa maddesinin bulunmadığını söyledi. Yolsuzluğun vs zaten referandumda ne işi var ulan ? diye düşünesim geliyor. Benim oy kullanma şansım olsaydı Evet derdim. Daha güçlü ve bağımsız bir Türkiye olacağına inandığım için..

Yanlız öyle bir ülke'de yaşıyoruz ki  ; Takım tutar gibi parti tutuluyor. Bu Anayasa paketi nedir diye bakmaksızın ülkemizin menfaatlerine değil de şahıslara ve partilere oy veriliyor.

Yolsuzlukla ilgili olabilecek maddeler var İrşad mesela yüce divanda yargılanmamak için maddeler var başbakanın yaptıklarından dolayı hiç bir sorumluluğu yok yüce divanda yargılanamıyacak bu anayasanın kabul edilmesiyle...
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
26-ES Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 09:38
eskişimşek65   kiymetli kardesim  malum  devlet adamlarin  birzamanlar  kitapciklari birbirilerin kafalarina atipta  markin ikimislisine bir gecede cikdigini  biliyorsundur, ozamanlardan kalma bir dövüzcetveli halen isyerimdeki panoda asili.  vesayir  devami malum  bankalar  cuvallar kacismalar filan bilirsindir.
Burda yerli türkasilli  olarak alaman vatandaslarimiz bizi  birzamanlar futbolda hic de hafife alinmiycak  sekilde  assagiliyorlardi  taki  GS  UEF kupasini alasayakadar,  tipki  türkiye  devletine bakisigibi.
inanin su an tik yok  ve onlardan tik yoksa bu karsiki icin iyi bir isarettir. Suan  yunanistani  bakin
nerelerdeler adamlar dileniyor resmen. avrupa olmasaydi  adalar gidiyordu türkiyeye.  bak kardes bir  türk komsu  yaninda oturan almandan  türkiyenin iflas ettigini bittigini demis bu olay demin anlattigim  kafalara kitapcik atilan dönem oldu, simdi  buranin hükümeti hiristiyandemokratlar olmasa türkiyeyi avrupabirligine alicak, cünkü  ekonomi cikari olcak. bu duruma getiren kimse helal olsun ona.
Siyasi düsüncem önemli degil.  Belki eskisehirde yasayan farkinda degildir  her varisimda seviniyorum gelismesinden dolayi  artik yapanlar kimse, adam yapmis, yapanlari alkislarim,yikanlari yuhlarim.
Bilmem anlatabildimmi. Mesele  o bu degil,  mesele  memleket meselesi, biseydaha deyim müsadenle,  alamanlar  hitlerden sonra bitmisdi yikinti icindelerdi,   sadece calismakla yapici anlamiyla nereye geldiler.
ager yok burda yapan yok hep yikiyorlar dersen, biraz insaf, biraz gercekci bakalim derim.

Yukarı
hatoz2627 Liste gör
Yazar

özyurtlu
Yer: Gaziantep
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:18
hayır,de geç
ESes im
Yukarı
espala262 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:21
mynet in referandum anketinde doğu ve güneydoğu bölgesinde evet oyları %90 ları buluyor diğer bölgelerde %30-40 arasında gerisini siz düşünün bu anayasa kimin için ve ne için yapılıyor
Yukarı
santi Liste gör
Deneyimli Yazar

Sadullah
Yer: las vegas
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:26
Forumda şu ana kadar evet diyen dört arkadaş var gibi duruyor;
enES26
mermerciresit
yedek_parca
twenty_6
bu arkadaşların kararına saygılıyım ama galiba bazı maddeleri okumamışlar kendi kararları değil sanki bu Referandum AKP-CHP-MHP olayı değil hukuk için, kendimiz için bi oylamadır.

bir kere değil 1000 kere HAYIR
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:30
http://haberajans.com/anayasa-degisikligi-yazisi-1830.html

Neye" Evet"  ya da "Hayır" diyeceğini bilmek isteyenler inceleyebilir. 146 VE 159. maddeleri lütfen üzerinde durarak inceleyin. Bu referandumda değiştirilmek istenen esas maddeler bunlar. Diğer maddeler referandum yapılmadan yarım saat içinde meclisten zaten geçerdi.
since1965
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 100101102103104 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,719 saniyede hazırlanmıştır