eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Canlı Yayında Transfer Teklifi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8910
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
omer-es-26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı omer-es-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2008 saat 19:21
'CHP'ye bir şartla geçerim'

CHP'nin istediği DSP'li belediye başkanı bir şartla bu isteği kabul etti

CHP lideri Deniz Baykal, Ahmet Hakan’ın CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında canlı yayında Yılmaz Büyükerşen’i CHP’den aday olmaya davet etmişti.

Büyükerşen: Bir şartım var

Konuyu dün Yılmaz Büyükerşen’le konuşan Milliyet yazarı Fikret Bila şunları yazdı:

Büyükerşen, DSP’li ama Eskişehir’de bütün partilerden oy alan bir isim. Konumu biraz partilerüstü. Büyükerşen de bu konumunun farkında. “Ben” diyor DSP dışında, CHP’den de AKP’den de MHP’den de oy aldım. Her kesimden destek görüyorum. Bunun sorumluluğunu taşıyorum.”

“Baykal, sizin CHP’den aday olmanızı istiyor, ne düşünüyorsunuz?” diye sorunca Büyükerşen, şu yanıtı verdi:

“DSP’ye Karayalçın’ı desteklemek gerektiğini söyleyen, öneren benim. Böyle yaklaşıyorum. Ben özel hassasiyet de taşıyorum. Rahmetli Bülent Ecevit, bana genel başkanlık dahil birçok görev önerdi. Rahmetle anıyorum. Bu bakımdan bir tarafım da acımıyor değil. Dediğim gibi, ben sağ partilerden de oy alan biriyim. CHP’nin adayı olursam belki bu oyları alamam. Bu bakımdan bir risk de var. Ama CHP’ye geçip oradan aday olmak konusunda da şunu düşünüyorum: Ben tek başıma CHP’ye geçip aday olmam. Benim yıllardır beraber çalıştığım arkadaşlarım var. Benimle birlikte mücadele etmiş, güçlüklere birlikte göğüs germiş arkadaşlarım var. Ben, ancak onlarla birlikte geçebilirim. Tek başıma yapmam.”

‘Güvence gerekir’

Büyükerşen, CHP’den aday olması için CHP lideri Baykal’ın ve Parti Meclisi’nin bir güvence vermesi gerektiğini de belirtti ve şöyle konuştu:

“Benim listeyi yapmak konusunda da yetkili olmam lazım. Çalışacağım listeyi benim hazırlamam lazım. DSP ve CHP’den arkadaşların yer alacağı ortak bir liste yapmak konusunda bana tam yetki verilmesi gerekir ki ben rahat çalışabileyim. Bunun için de Sayın Baykal’ın güvence vermesi lazım. Ancak bu şartla CHP’ye geçebilirim. Çünkü bu konuda 2004’te bazı acı deneyimler yaşadık. Bunun tekrarlanmasını istemem.”

Büyükerşen Hoca, CHP’den aday olmaya sıcak bakıyor. Ancak, liste hazırlamak konusunda yetki verilmesi ve arkadaşlarıyla birlikte olması halinde CHP’ye geçebileceğini söylüyor.

Bu durumda Büyükerşen’in CHP’den adaylığı Baykal’ın vereceği güvenceye bağlı kalıyor.

VATAN GAZETESİ

"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8910

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır