eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yönetime Sorularımız

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 42>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Online Durum: Offline
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Eyl/2007 saat 23:39
Cemal Bey Malatya deplasmanı için bir girişiminiz olacak mı?
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 00:18
Alıntı yapılan CemalOkan Yuksel

Sn.Banner ,

Cevabımdan bu şekilde anlam çıkarmanızdan üzüntü duydum. Size stadın fiziki durumundan bahsetmiştim. İlk  maçlarda bu tür sıkıntıların sıkça yaşandığı malumunuzdur. Fakat bu konudaki hassasiyetiniz üzerine konuyu yönetime götürmeye karar verdim . İlk yönetim toplantısından sonra sonucu size bildireceğim.

Saygılarımla

Sayın Cemal Okan Bey;

Konu uzuyor ama yazdıklarımı sizi üzmek için yazmadım inanın. İyi niyetinizden ve samimiyetinizden şüphem yok. Ancak yaşanan ciddi bir sıkıntı da var. Aşağıda alıntıladığım mesajlar Mardin maçından sonra yazılan mesajlardan bazıları. Biraz daha araştırsam çok daha fazlası bulunurdu.

Hala stada girişe çözüm bulunamıyor.Yönetim taraftar erken gelsin izdiham yaşanmasın diyor,taraftar erken geliyor 17:30 da stadın önünde kuyruk oluşturuyor saat 18:30 olmuş hala kapılar açılmıyor.Senelerdir aynı problem bu kadar zormu bunun çözümü?Taraftara bu kadar eziyet çektirmeye ne hakkınız var.

maça 1,5 saat erken geliyorum yine kuyruk upuzun ben anlamyorum bu işi

Gelelim olumsuzluklara Giriş Rezaleti!!! hersene aynı maça girmek saatler sürüyor heryer kuyruk nerden hangi kapıya gidiliyor belli değil yönetim giriş kapısının sayısını derhal arttırmalı.

Kombinemizi aldık  fakat giriş kapılarındaki çile devam ediyor. Sn.yöneticilerimizin yeni sloganı şu olsa gerek.      

"Kombineni al ama  hizmet bekleme."

Aşağıdaki resimler de Elazığ maçındaki giriş sıkıntısının resimleri. Resmin saati 20.12. Durum 19.15 de de aynı idi. Mardin maçında da benzer görüntüler yaşandı.

Benim için problem değil, gerekirse 2 saatte beklerim sırada ama ben gibi düşünen taraftar sayısı 1.000'i geçmez. Herkes madem yüksek fiyattan bilet alıyoruz, hizmet bekleriz düşüncesinde. Giriş sıkıntısı bu şekilde devam ederse zaman ilerledikçe taraftar sayısında azalma olacaktır. Özellikle kışın soğuk günlerde kimse yarım saat 45 dakika kuyrukta beklemez. Yaşanan ezilme tehlikesi de işin cabası.

Taşköprü Caddesi tarafındaki girişler rakip takım taraftarı orada olduğu için güvenlik nedeni ile kapalı, tamam onu anlarım, ama Savaş Caddesi tarafında ne gibi güvenlik sorunu var onu anlamıyorum. Zaten maç günleri o caddenin stad tarafı maçın başlamasına 1-2 saat kala trafiğe kapatılıyor. Orda da en azından 4-5 tane giriş kapısı oluşturulabilir. Sağlıklı bir yönlendirme ile herkes çok kısa bir zamanda rahatlıkla itişip kakışmadan stada girebilir. Şu anki giriş sıkıntısından en çok eşi ve çocukları ile maça gelen taraftarımız etkileniyor. Resimdeki görüntünün arasında sizin, eşinizin ve çocuğunuzun olduğunu düşünün, bir daha maça getirmek ister misiniz eşinizi, çocuğunuzu?

Uzattım kusura bakmayın ama gelecek dönemde taraftar sayısının azalmaması için önemli bir konu giriş sıkıntısı. Dediğim gibi en çok etkilenenler de bayanlar ve çocuklar. Alacağınız önlemler için şimdiden teşekkürler.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 00:47
Cemal Bey klübe üyelik hakkında görüşleriniz nelerdir sizce ne kadar üye sayımız olmalı taraftarımızdan klübe üyelik konusunda neler bekliyorsunuz?

Tesis inşaatı ne aşamada?Bu tesis bittikten sonra alt yapımız içinde tesis yapma fikri var mı?Klübe kalıcı gelir sağlayacak otopark gibi İSMAR gibi projeler var mı mesela gelecek yıl hedeflediğiniz bütçe nedir?Borcumuz ne kadar bu borç herşey yolunda giderse kapanacak mı?

Saygılarımla.
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 01:14
Cemal Bey;
Müjdat abi sağolsun tribune girişte yaşanan sıkıntıları gayet güzel anlatmış. Sizin konuyla ilgili verdiğiniz önceki cevaplardan bu sıkıntıyı cok cok iyi bilmediğinizi anladım !
Müjdat abi konu üzerinde söylediğiniz gibi hassas davranmış ve sizde bunun neticesinde konuyu yönetime ileteceğinizi söylemişsiniz;Peki Müjdat abi bu hassasiyeti göstermeseydi ne olacaktı?
Sonucta forum da gazeteler de tribunler de heryerde bu sıkıntı dile getiriliyor ve yönetim bu konuyu ısrar üzerine gündeme alacağını söylüyor eee pes doğrusu...
Evimizdeki maçlar öncesi yönetimden kişiler veyahut yönetimin görevlendirdiği kişiler hiç stadyum etrafında ve içinde dolaşıp gözlem yapmıyormu ? Sonucta bu yaşanılan sıkıntıyı görmek hiç ama hiç zor değil.
Yazınız da bu girişteki sorunların ilk maçlar da yaşandığını söylemişsiniz, bence bu ilk maç olayı değil, taraftarın ilgi gösterdiği her maçta bu sıkıntıyla karşılaştık...geçtiğimiz sezon da böyleydi şimdide böyle! malesef !
Bilet fiyatlarının yüksek oldugunu kabul ediyor ve taraftarın tribunleri doldurmasını istiyorsanız onlara değer vermeli ve istek ve şikayetlerini dikkate almalısınız...

Verdiğiniz cevaplar ve gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
anemon Liste gör
Yazar

.....
Yer: Turkey
  Alıntı anemon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 01:54
cemal bey ikinci yarıda izmirdeki maçlarda bu seferde bizde kalın lütfen sizleri ağırlamaktan gurur duyarım.(anemon fuar otel)
Yukarı
burjuvaes Liste gör
Yazar

süleyman
  Alıntı burjuvaes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 04:33

Hala stada girişe çözüm bulunamıyor.Yönetim taraftar erken gelsin izdiham yaşanmasın diyor,taraftar erken geliyor 17:30 da stadın önünde kuyruk oluşturuyor saat 18:30 olmuş hala kapılar açılmıyor.Senelerdir aynı problem bu kadar zormu bunun çözümü?Taraftara bu kadar eziyet çektirmeye ne hakkınız var.

[/QUOTE]
Üsteki yazı benim.Sağolsun Müjdat abi alıntı yaparak sorunumuzu dile getirmiş.Benim bu yazıyı yazmamdaki sebep hemen önümde kuyrukta bulunan bi abimizin eşini ve çocuğunu maça getirmiş olup soğukta saatlerce kuyrukta beklemesidir.Benim kuyruğa geçtiğimde saat 17:30 du ve bu abimiz ve ailesi kuyruktaydı.Sonra dayanamayıp yerimi tutun deyip potaların orada kuytu bir köşeye gidip orada beklemeye başladılar.Biz genciz erkeğiz bekleriz ama bir bayanın ve çocuğun soğukta kuyrukta beklemeye ne hakkı var?
Son maçta gördüğünüz üzere biz taraftar olarak küfürü azaltmak adına bilinçleniyoruz çaba sarfediyoruz stadımıza daha çok bayan seyirci daha çok aile çekmek için uğraşıyoruz.Ama gelen ailede saatlerce sağukta kuyrukta bekliyor.Sizce o abimiz birdaha ailesini  maça getirirmi?Kaldıki benim bile kombinem yokken o abimizin elinde kombine vardı.
Kapıların geç açılmasının sorumlusu sizmisiniz veya emniyet güçlerimi bilmiyorum ama yönetimimizden bu konuya bir çözüm bulmasını istiyoruz.
Dediğim gibi biz taraftar adına daha çok bayan seyirci çekmek daha çok aile çekmek en önemlisi küfürü ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz çaba sarfediyoruz ve yönetimin bu konuya çözüm bulmasını,bize destek olmasını istiyoruz.
Seninle...
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 10:47
Cemal Bey,
Stada girişle ilgili problemler çok açık.Geçen senede ilk iki haftadaki İstanbulspor ve İBB maçlarında aynı problemler yoğun olarak yaşanmış,turnike sistemine geçiş dönemi diye savunulmuştu.Bu senede sahamızda oynanan ilk maçlarda,tribünler full dolu olmamasına rağmen,aynı problemler devam ediyor görüldüğü gibi (kapalıda şimdilik bir problem yok,kuyruk olsada 5 dakikada girebiliyoruz)

Yukarıda da açıklandığı gibi taraftar bu yüksek fiyatlı biletleri/kombineleri aldığı zaman,karşılığında da hizmet bekliyor.Daha taraftarların stada rahatça girmeleri ve hatta çıkmalarında problemler yaşanırsa,bu taraftara nasıl stada gelin diyebilirsiniz?Taraftar stada eziyet çekmek içinmi gelecek?Belkide taraftar sayısındaki azalmanın nedenlerinden biride bu çekilen eziyettir.Taraftar bu kadar para veriyorsa karşılığında hizmetide alabilmelidir.(Geçen sene bu forumda koltukların pisliğinden,tozundan bahsetmiştim,oturmak/silmek  için herkez kağıt arıyordu,çok mu zor bu koltukları maç öncesi temiz hale getirmek?)

Bu bağlamda ,yukarıda Müjdat Beyinde dikkatini çektiği bir hususu dahada üstüne basarak tekrarlıyorum:

Bildiğiniz gibi geleceğimiz yeni nesillerin ESES'li olmasına bağlı.Maçlarda küçük taraftarlarımızı stada çekebilmenin kolaylıklarını sağlamalıyız. Babasıyla,ailesi ile gelen çocuklar maça rahatça girebilmeli,belki sembolik bir çocuk bilet ücreti uygulanabilmelidir (Örneğin:1 YTL)Hatta her maçta ,daha önce seçilen bir okuldan 100 öğrenci maça ücretsiz davet edilebilir.Yine küfürün azaltılabilmesi için maçlara bayan seyircilerin daha çok çekilebilmesinin faydası açıktır.Belki bayanlar için indirimli bilet uygulaması yapılamayabilir,ama özellikle açık tribünde ;  çocukların,ailelerin,bayanların rahatça stada girebilmeleri için özel bir giriş kapısı tahsis edilebilir.Böylece maçlara daha çok bayan ve çocukların gelmesini teşvik edebiliriz.Bu kapıdaki görevlilerde bayan olursa,dahada güzel olur.  

Bu stada giriş konusundaki kapı yetersizliği problemini yönetime götüreceğinizi ifade etmişsiniz,geçte olsa memnunluk verici bir gelişme.Yeni kapılar düzenlenirken ;çocuk,bayan ve aileler için ayrı bir özel kapı ayrılmasıda dikkate alınabilir mi.?

Eleştirilerimiz ve önerilerimiz karşısında umarım bizlere çok kırılmazsınız.Burada çoğumuz sizin samimiyetinize güvenerek yazıyoruz.Önemli olan,yönetimin gözünden kaçan problemleri size ileterek çözüm yollarının aranmasını sağlamaktır.Bu bağlamda bu forumda Taraftar ile Yönetim arasındaki iletişim köprüsü görevi görecektir. Taraftarlarca iletilen problemlere ilginiz ve çözüm arayışlarınız için gönülden teşekkür ederim.
Yukarı
seckineses Liste gör
Yazar

seckin
  Alıntı seckineses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 11:55
lıg macları 15 mılyon barı 10 mılyonda kupa maclarını yapın fedakrlık yapıyoz ama eskısehır de maclara gelen ogrencıler cok fedakarlık yapıyoz esesımızı co sevdıgımız ıcın kupa macları daha ucuz olamazmı kı mardın macınnı ornek verırsek bu muhtesem taraftar takımı ateslıyo kupa maclarındakı ornegı verırsek kardes korfez macında stat o kadar dolu degıldı ıkısı arsındakı farkı dusunmelerını ıstıyorum vede seyırcı bızım en buyuk gucumuz oldug ıcın bı ındırım ıstıyoruz kupa maclarında en azından
hayatın anlamı siyah kırmızı
Yukarı
Dee-Jaay Liste gör
Yeni Yazar

hüseyin
  Alıntı Dee-Jaay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 12:33
Yaa ben Elazıg macındaydım görevliler gelmiş bana bagırıolar merdiven bosluklarını doldurmayın die tmm haklısın ama madem o kadar büyük stadın yoq neden o kadar bilet satıonuz ki biletsiz olanlar rahat qirio bileti olanlar kalaylanıo buna bir care buLun yaw
soner
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eyl/2007 saat 12:43
Alıntı yapılan Dee-Jaay

Yaa ben Elazıg macındaydım görevliler gelmiş bana bagırıolar merdiven bosluklarını doldurmayın die tmm haklısın ama madem o kadar büyük stadın yoq neden o kadar bilet satıonuz ki biletsiz olanlar rahat qirio bileti olanlar kalaylanıo buna bir care buLun yaw

Sevgili Dee Jaay;

Öncelikle bir soru sorarken uslübunu düzelt. Bu şekilde soru sorulmaz. Yazdıklarını da Türkçe yaz. Ne dediğini anlayabilmek için baya çaba sarfetmek gerekiyor.

Merdiven boşlukları meselesine gelince, o maçta güvenlik görevlileri çok çaba harcadı merdivenleri boşaltmak için. Alt kısımlarda, yan taraflarda bir sürü boş koltuk vardı ama kimse gitmedi. İlk önce güvenlik görevlileri herkesi boş koltuklara yönlendirmek için gayet nazik davrandılar. Ama merdivenlerde duranlar onlara karşı kabalaştıkça, boş koltuklara gitmemek için direndikçe, onlar da kabalaştı. Boş koltuklar varken merdiven boşluklarında durmak kulübümüze ceza getiriyor. Sen boş koltuk varken merdiven boşluklarında durursan güvenlik görevlisi de görevini yapar seni uyarır, gitmemek için direnirsen de kalaylar hatta zorla götürür. Onun da görevi bu. İşi bu noktaya getirmeden, uyarıya gerek kalmadan merdivenlerde duracağımız yere boş koltuklara otursak hiç bir sorun yaşanmaz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 42>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,684 saniyede hazırlanmıştır