eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bir Mehmet Demirkol Yazısı...

Cevapla Cevapla Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
balci Liste gör
Yazar

Kerem Balcı
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı balci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Bir Mehmet Demirkol Yazısı...
    Tarih: 21/Mar/2008 saat 09:24

Bu konu "Basından Haberler" ya da "Metin Diyadin" başlığında da incelenebilirdi ancak önemli tahlil ve ayrıntılar içerdiği için araya kaynayıp gitmesine kıyamadım. Dolayısı ile moderatör arkadaşlarımdan peşinen özür dilerim...

Mehmet Demirkol'un bugünkü Milliyet gazetesindeki yazısı şöyle:

Mehmet DemirkolGözlem

Biz kendimizi kandırmışız

Metin Diyadin’i gönderen kim?

Çok özlemişsindir, geçmişten bir dostunu ya da aşkını. Neden artık ‘O’ hayatımda yok diye hayıflanırsın. Çünkü o başkadır. Şu an hayatında olan kimseye benzememektedir. Hayatın artık o kutlu zamanlara benzememektedir zira. Ve ‘o’ndan diye düşünürsün. 
Aklında hep o hali ya da hoşsohbeti vardır.
Sonra bir gün görürsün onu, oturur konuşursun. Keşke hiç konuşmasaydım dedirtir. Özlediğin yeni o değildir. Ya da belki de aslında hiç senin aklındaki gibi olmamıştır.
‘O’nun mişli geçmiş halidir senin aklındaki.
Üzülürsün.
Hayata dair umutlarından biri daha yıkılır gider.
Bizim jenerasyonun futbola duyduğu aşkın temel sebepleri Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kadar, belki de daha çok, Boluspor’dur, Zonguldak, Demirspor, Giresunspor’dur. Göztepe  Karşıyaka’dır, Mersin İdman Yurdu’dur ve illa ki belki de en çok Eskişehirspor’dur.
Eskişehir’in olmadığı lig aksaktır, eksiktir, yoksuldur, yoksundur.
Ama bir taraftan da alttan alta hep şöyle düşünürsün.
Yoklar, çünkü onlar bu düzeni reddediyor. Solcu, toplumcu bir Amigo’yla ‘Orhan’la özdeştir Eskişehirspor. Oyunun dayanışma olduğunu bilir. Düzen buysa Eskişehir’in kolay uyum sağlamasını bekleyemezsin ki.
Bunu başarısızlık olarak görmek isteyenlerin tersine, ben bir kabullenmeme olarak anlarım Es-Es’in uzak duruşunu. 3 ligde bile olsa gece maçı oynayıp stadı doldurabilmek Es-Es’in bugünün futbol düzenine, ‘kardeşim biz burada da iyiyiz, biz hala beraberiz’ demesidir biraz.
Ve illa endüstriyel futbola kafa tutulacaksa alın size Es-Es demek gerekir.
Öyle miymiş?
Hayır hiç de değil!
Aynı eski bir dosta, bir aşka rastlamak gibi. Rastlamak ve anlamak gibi.
Unakıtan hamlesinden bu yana olup bitenlere, Metin Diyadin’in yollanmasıyla konan son nokta anlatıyor ki, bizi kendimiz kandırmışız.
Beni ‘11’e koymayacaksa hiç kadroya almasın’ diyen oyuncuya ‘İyi o zaman’ diyen lider teknik adamı yollamak Süper Lig’in kaşarları için bile acayip bir durum değil mi? 
Hayır, Sergen’i suçlamıyorum. O böyle güzel bir adam. Beşiktaş yöneticisine forma imzalayıp veren ve bu yüzden kovulan bir yetenek serserisi, bir Türk George Best’i, Sergen.
Ama bilinen ve kutsanan Es-Es’i Sergen’ler değil, Metin Diyadin’ler anlatmaz mı?
Anlatırdı diyelim.
Şimdi Süper Lig’in akbabalarından birine temsil edecekler muhtemelen Es-Es’i.
Ve yüreğiniz yanacak.
Hayata dair bir umudu daha öldürecekler.
Bu oyuna aşkımı yaşatan sebeplerden biri daha azaldı.
Ne diyeyim!

Kerem Balcı / ankaraESES
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 09:37

güzel yazmış ama...dışarıdan görüldüğü gibi olanını....dışardan davulun sesi hoş gelir ya o da aynı öyle duymuş olanı biteni......o kadar uzaktan bakacağına birde burdan baksa daha iyi  olabilirdi.....

Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
Reti Liste gör
Yazar

Ertuğrul Çolak
  Alıntı Reti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 09:49

Bu takımın taraftarı olmaktan, geçmişindeki başarılarından ve tüm futbol camiasına kendini kabul ettirmiş olmasından bir ESES'li olarak gurur duyuyor, şu anda düştüğümüz duruma ise üzülüyorum. Ancak şu unutulmamalıdır ki ESES, İstanbul'a karşı ilk başkaldıyı yapan, anadolu ihtilalini başlatan bir HALK takımıdır...

ESES
Yukarı
eses_gokhan Liste gör
Deneyimli Yazar

GÖKHAN
  Alıntı eses_gokhan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:10
dışardan iyi hoşta bide içirden baksa.Metin diyadin kendini herkesten üstün görrmüştür.(taraftadan bile) Herşey budur.......
İLK VE SON SEVGİLİM GERÇEK AŞKIMSIN BUGÜGNÜM YARINIM DERDİM KAHRIMSIN
Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
  Alıntı esesesin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:11
    Ah ah ah.ES ES imizi bu kadar seven takdir eden varken takımı yobazlara malzeme yapan aciz yönetime gel de kızma.Evet biz o 3. ligte bile gece maçı yapıp tribünleri dolduran herkesin takdirini kazanan  Eskişehirsporduk.Şimdi ise bakanımız yok ama onurumuz var pankartına cevap veremeyecek kadar çaresiziz.Allah sonumuzu hayır etsin.
    Yönetim Diyadini yollamakta da geç kalmış ve sanki Sergen yüzünden gittiği izlenimi yaratmıştır.Oysa ki bilseler sezon başından beri iyi oynadığımız maç olmadığını,sistemimiz olmadığını,iyi takımlardan hiçbirini yenemediğimizi,oyuna müdahale edemeyen bie teknik direktörümüz olduğunu...O zaman anlarlardı bizim neler çektiğimizi.
    Herşeye rağmen sayın Demirkola teşekkürler.Kendisi zaman zaman da olsa takımızdan bahsetmekte ve süper ligte olmamız gerektiğinmi vurgulamakta....
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:12
Eskişehirspor'un adının geçmesi noktasında ve bizim farkımızı belirtmesi açısından bu yazı hoş olmuş gibi gözükse de olaya dışarıdan bakıldığının bir göstergesi. Mehmet Demirkol sürekli bizim camiadan bahseden bir yazar bu açıdan kendisini teşekkür ederiz. Ama birilerinin Mehmet bey'e Metin hocanın geçen sene 2. yarı, ligin en iyi defansını bozup kendisinin 26 haftada bu defansı oluşturamamasının - gönderilmesinde- çok önemi bir neden olduğunu anlatması lazım.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
tatar Liste gör
Deneyimli Yazar

kerem akgören
Yer: Argentina
  Alıntı tatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:18
bu yaziyi, kulup baskan bulamazken yazmayanlar,biz 3.liglerde surunurken donup yuzumuze bakmayanlar simdi eses soyleydi boyleydi demeye basladi....
kanmayin bu tarz seylere...
ortada bir hedef var o hedefe ulasmak icin caba gosteriliyor ve bunun icin bir takim adimlar atiliyor,kimse bos konusmasin...
mehmet demirkolun dogruluguna durustlugune inanirim hatta kendisi arastirmaci birisidir ancak gazetelerde okumak yerine az biraz arastirsaymis gercekleri gorup yazabilirmis...
ama dedik ya boylesi daha kolay gelmis kendilerine...
herseyde biraz sen varsin...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:36
Metin DİYADİN'i eleştirenlerden birisiyim...Ama bunların hepsi teknik nedenlerdendir...İkinci yarı başlayan düşüş,takım oyunundan uzaklaşmak,kendi hırsının takıma zarar vermesi,hakemlerle uğraşması,şampiyonluğun verdiği gerilimle kendisi de gerilen ve bu psikolojiyi kaldıramadığını düşündüğüm birisi...Tüm bunların yanında çok rahatlıkla kimsenin haberi olmadan bitirilecek krizi kişisel kaprislerle basına yansıtmaları idi...(Menajer,Yönetim,T.Direktör üçlüsü) bunlar eleştirilecek noktalar...Ama adamlığına,dürüstlüğüne laf edemediğimiz birisi...

Belki kan değişikliği gerekiyordu...Belki bu mecburiyete dönüşmüştü...Ama Metin Diyadin asla ve asla Sergen YALÇIN yüzünden gönderilmemeliydi ...Ya da öyle gösterilme meliydi...İşte ben bunu HAZMEDEMİYORUM...

Keşke şampiyonluk son bahara kalsaydı,keşke seneye olsaydı ama Koskoca bir camia bu duruma düşmeseydi...

Forum sayfalarında herkes hatırlar Kemal UNAKITAN'ın yaptığı transferleride ben eleştirmiştim,sporda siyaset olmaz diye..Bir çok insan da benimle aynı fikirde idi ama çok insan da çark böyle işliyor,herkes yapıyor diyerek bizi topa tutmuşlardı...

İşte şunu anlamadılar bizim herkesden farkımız ASİL Olmamızdır...Bizim ONURLU duruşumuzdur...DİK duruşumuzdur...Buyrun şimdi ASİL,ONURLU ve DİK duruşunuz nerelerde....

Biz bu lekeyi zor temizleriz...Eğer büyük bir camia olsaydık bu krizde Metin Hoca gidiyorsa Sergen ve onun saz arkadaşları da gitmeliydi...Evet belki şampiyonluk gidebilirdi ama ONURUMUZ kurtulurdu...Ve her zaman ki gibi herkesin tuzağa düştüğü bu ayak oyunlarında gördük ki siyasetin bulaştığı LEKE kolay kolay silinmiyor...

Bundan sonra beklentim bu krizi yaratan diğerlerininde bu takımdan uzaklaştırılması beklemekle geçsin...Ya da bu LEKEyi sürenler de gitsin...

Bizler için ya ONURUMUZU kurtarın ya da bizi ONURUMUZ' la başbaşa bırakın...
Saygılarımla...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
ayder26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ayder26
  Alıntı ayder26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:55
bekara karı boşamak kolaydır. unutmayalım kulüp kapanma noktasına geldiğinde en ağır darbeyi % 100 yerli üretim olan eskişehirlilerden yedi. elinde yetkisi ve gücü olanlar kapanırsa kapansın banane dedi. belki de göztepeden farkımız olmayacaktı bu süreçte. bu dönem eses e sağlanan imkanlar ve kolaylıklar diğer kulüplerle kıyaslandığında devede kulak kalır. bakan gölgesinde vitrinde olmak ve bakanımız yok onurumuz var pankartları beni de rahatsız ediyor fakat bu durumun vebali koca kulübü bu duruma katlanmaya mecbur
eden sözde eskişehirli özde istanbullu olan zihniyet ve temsilcileridir.
rakiplerimizden başta belediye imkanları olmak üzere her türlü desteği ayni veya nakdi olarak almayan kulüp yok. bazı yazarların eskişehirspor üzerinden donkişotluk yapmaları da çok manidar.
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Mar/2008 saat 10:55
Suat Abi' nin yazdıklarına baştan sona katılıyorum.

Özellikle

Forum sayfalarında herkes hatırlar Kemal UNAKITAN'ın yaptığı transferleride ben eleştirmiştim,sporda siyaset olmaz diye..Bir çok insan da benimle aynı fikirde idi ama çok insan da çark böyle işliyor,herkes yapıyor diyerek bizi topa tutmuşlardı...

Eğer çark böyle işliyorsa,  Sezon başından hiç girmeyecektik bu işler içine Eskişehirspor'un farkını herkese gösterecektik.  Yıllardır taraftarlarıyla anılan Büyük Eskişehirspor'un hergün manşetlerde Siyaset, Futbolcu, Teknik Direktörleriyle manşetlere çıkması gerçekten beni çok rahatsız ediyor. Confused

Son olarakta yine Suat Abi'nin yazdığını eklemek istiyorum.

Bizler için ya ONURUMUZU kurtarın ya da bizi ONURUMUZ' la başbaşa bırakın...

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,266 saniyede hazırlanmıştır