eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  123 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Konu: 06-16-26 Projesi
    Tarih: 04/Ara/2007 saat 14:07
arkadaşlar dün izleyeniniz varmı bilmiyorum ama sanırım trt 3 deydi spor programında Bursasporlu bir taraftar email yoluyla bir yazı gönderdi ve programı sunan sunucuda okudu

Bursasporlu taraftarlar bir proje gerçekleştireceklermiş  Eskişehirspor Bursaspor ve Ankaragücü bu 3 takım arasında olucakmış

sporda şiddetin önüne geçebilmek için bu projeyi hayata geçirceklermiş....

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 14:21
Olayın özeti aşağıdaki gibi.Bursaspor.nettede tartışılıyor konu.Sıcak bakanda var istemeyende.

Kısa adı AYDER olan ve bir Eskişehirspor taraftar derneği olan Anadolu Yıldızları Derneği'nin Eskişehir-Bursa-Ankara arasında BursAnkara kardeşliği benzeri bir bağ oluşturmak için girişimleri olduğunu bazı köşe yazarlarımızın konuya değinmesiyle öğrendik. Bu konu hayata geçer geçmez bilemem ama şahsen böyle bir girişim bir şey kaybettirmez ama tutarsa güzel sonuçlar doğuracaktır.

Konuya ilişkin köşe yazıları;

28-11-2007 tarihli Bursa OLAY GAZETESİ yazarlarından Engin Aksözün köşesinde yazdıgı yazısı .

Uçak Mühendisi İbrahim Toy (37), mesleğinin icabı10 yıldır Eskişehir`de bir kamu kuruluşunda çalışıyor. Doğma büyüme Bursalı ve doğuştan fanatik Toy`un ailesi ve kızından sonra en büyük tutkusu olmuş Bursaspor; kendini bildiğinden beri...
`Cuma olsun da Bursa`ya döneyip` diye Eskişehir`de günleri adeta iple çeker Toy. Eğer o hafta maç varsa kesinlikle kaçırmaz; yanına kızını ve babasını da alıp stadın yolunu tutar.
Ortak paydamız Bursaspor olunca; İbrahim`le kanımız kısa sürede birbirine kaynayıverdi. Elektronik posta atamazsa; haftada bir mutlaka telefonla arar, Bursaspor üzerine konuşuruz.
Toy`un çalıştığı işyerindeki en yakın dostu; kısa adı Ayder olan Eskişehir Anadolu Yıldızları Derneği Başkanı İlhan Kısmet`tir. Dostluk zaman içinde dal budak salınca, İlhan Kısmet Bursa`ya gidemediği haftalarda bizim Toy`u Eskişehirspor`un maçlarına davet eder. O da kıramaz. Birlikte Ayder Tribünü`nden Eskişehirspor maçlarını izlemeye başlarlar. Diğer taraftan da kadim dostuna Bursaspor sevgisini aşılar, iki takım zamanla ortak tutkuları haline geliverir.
İbrahim Toy`la, İlhan Kısmet şu sıralar; Türkiye`de bir benzeri daha bulunmayan güzel bir projenin yaşama geçmesi için ortak çalışma yapıyor. Amaçları Bursa-Ankara tribün dostluğuna Eskişehir halkasını da ekleyip, bu konuda bir ilk ve öncü olabilmek.
Proje üzerine dün hem İbrahim Toy`la hem de Ayder Tribün Lideri İlhan Kısmet`le görüştüm. Anlattıkları bana çok cazip geldi.
Üç kulübün taraftarlar dernekleri biraraya gelip, `061626 Kardeşliği Organizasyonu` adıyla ve bir çatı altında örgütlenerek, her koşulda birbirlerine sınırsız destek verme üzerine el sıkışacak. Yine her kulüpten simge renkler seçilip (örneğin beyaz-kırmızı-lacivert) birlikte kullanacakları kaşkol, polar ve t-shirtler yaptırılacak. Yine her fırsatta karşılıklı olarak maçlara gidilip, belirlenecek sloganlarla ortak tezahuratlar yapılacak.
Proje henüz uygulama aşamasında. İlk fırsatta taraftar dernekleriyle bir masaya oturup, tartışmaya açmayı düşünüyorlar. Ayder Başkanı İlhan Kısmet Bursa-Eskişehir dostluğunun süreç içinde ve güzel bir havada devam ettiğini belirterek `Önemli olan Ankaragücü taraftarlarını bu organizasyona razı edip, birlikteliği oluşturabilmek. Elbette kanaat önderlerinin de destek vermesi gerekiyor` diye konuştu.
Doğrusu düşünmeye değer. Sporda özellikle futbolda kavganın ve küfrün yerini dostluğa ve kardeşliğe bırakması hepimizin ortak arzusu değil mi?
Yaşama geçebilirse eğer; Bursa-Ankara-Eskişehir tribün troykası futbol terörürün kökünü kazımada ilk adım bile olabilir.

28/11/2007
Olay Gazetesi

Dr.Levent Balcı'nın bursasporum.com sitesinde yer alan köşe yazısından bir kesit;

06-16-26 KARDEŞLİĞİ: ESBURSANKARA KARDEŞLİĞİ ÇALIŞMASI:

İbrahim TOY arkadaşımız kısa adı AYDER olan ve bir Eskişehirspor taraftar derneği olan Anadolu Yıldızları Derneği'nin Başkanı ve bazı yöneticilerinin kendisiyle temasa geçerek çalışmalar hakkında görüş ve bilgi verdiğini aktardı.İstedikleri şey BURSANKARA kardeşliği gibi  06-Ankara  16-Bursa 26-Eskişehir takımlarının kardeşliği.Bu amaçla  sarı-lacivert, yeşil-beyaz, kırmızı-siyah  renklerden oluşan atkılar yaptırmak istediklerini anlattı. Bu konuda benim görüşlerimi ve bu konuya destek verip vermeyeceğimi sordu.Elbette bunu büyük mutlulukla karşıladım.Şu anda 2. bir mail daha aldım.Bugün öğlen saatlerinde AYDER Başkanı Sn. İlhan KISMET ile görüştüğünü ifade ediyor.İlhan başkan halen bunun pratikte uygulanan bir durum olduğunu,zaten maçlar çakışmadıkça her hafta yaklaşık 50 kadar Texas lının Eskişehirspor a destek vermek üzere yerini aldığını bildirmiş.Eskişehirli dostlarımız bu durumdan büyük keyif alıyorlarmış.Diğer Eskişehirspor taraftar dernekleriyle AYDER başkanı bu konuyu gündeme getireceğini ve gerekli çalışmalara başlanacağını bildirmiş. Ayrıca Eskişehir ile Ankaragücü arasında da sıcak bağlar oluşmuş.2 yıl önce Lig A ya yükselme maçlarında Ankaragücü taraftarları Eskişehirspor u desteklemişler.
Ben bu gelişmeleri büyük memnuniyet ile karşıladım.Eskişehir denilince çok gerilerde kalan rekabet ve çatışmalardan sonra ilk önce İnter toto maçında Atatürk Stadındaki kırmızı-siyah bayrakları ile Eskişehirspor'luları anımsadım.Bir de Lig A dayken Sarıyer maçımızı Eskişehir de oynamıştık.O maçta yer almış biri olarak yine çok güzel ağırlandığımızı ve destek aldığımızı görmüştüm.Ve gerçekten de Lig A maçlarını ve puan tablosunu her izlemek istediğimde benim de gözlerim Eskişehir i arıyor.
Bursa-Eskişehir-Ankara dostluk ve kardeşliğinin kıvılcımını yakmak bana nasip oldu.Umarım bu güzel tablo tam hayal ettiğim gibi hayata geçer.
Süper Ligin ne hale geldiğini / getirildiğini hepimiz üzüntü ile izliyoruz.Yıllardır süren İstanbul dükalığı artık resmen İstanbul YALAKALIĞI na dönmüş durumda.İşin artık iyice suyu çıktı.Bu kadar da olmaz dedirtecek cinsten. 28/11/2007

Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 14:50
çok güzel bir şey aslında..

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 14:54
Bunların kardeşliği çok özel abicim bi bursa taraftarı bursayı sevdiği kadar ankargücünüde seviyor keza ankaragüçlülerde öyle.Bana kalırsa güzel fikir ama hem bursalıların hem ankaragüçlülerin bir çoğu bu olaya sıcak bakmaz birbirlerine verdiği desteği bize vermezler zaten bizde büyük bi taraftarız kimseye ihtiyacımız yok
Yukarı
esesli_asik Liste gör
Usta Yazar

SEMİH
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 15:01
Alıntı yapılan AzTecK

Bunların kardeşliği çok özel abicim bi bursa taraftarı bursayı sevdiği kadar ankargücünüde seviyor keza ankaragüçlülerde öyle.Bana kalırsa güzel fikir ama hem bursalıların hem ankaragüçlülerin bir çoğu bu olaya sıcak bakmaz birbirlerine verdiği desteği bize vermezler zaten bizde büyük bi taraftarız kimseye ihtiyacımız yok
sana hiç katılmıyorum yazıyı tam okuyunuz!!!
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 15:04
Büyüklerimizden hep dinledik bugüne kadar Bursaspor-Eskişehirspor maçlarını.Bu anılarla büyümüşüzdür çoğumuz. Şahsım adına Bursaspor'u ayrı severim.Fakat böyle birşey olamaz zaten.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 15:12
Gereksiz düşmanlıklara olduğu kadar gereksiz dostluklara da karşıyım. Ne Bursa'dan ne Ankaragücü'nden nefret de etmeyelim dost da olmayalım.
Bursa ile Ankaragücü arasındaki ilişki tamamen  farklı boyutlarda ve temeli de çok özel. Ama bizim böyle bir ortak payda bulmamıza hiç gerek yok. Hele ki 95-96 sezonunda Bursa'da oynanan 2-2 lik maçtan sonra ...Angry
"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 15:14
Bursa'lıların çoğunluğunun en az Ankaragüçlüler kadar olmasada bizide sevdiklerini biliyoruz ama Ankaragüçlüler bizi ne kadar tutar onu bilmem,Düşünce güzel ama hayata geçirmek bencede zor.Olsa iyi olmazmı tabiki iyi olur, ayrıca çoğu EsEsli kardeşlerimizde madem böyle bir oluşum olacak 41'ide katalım bu halkaya demezlermi...
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 15:17
Alıntı yapılan scorpio

Gereksiz düşmanlıklara olduğu kadar gereksiz dostluklara da karşıyım. Ne Bursa'dan ne Ankaragücü'nden nefret de etmeyelim dost da olmayalım.
Bursa ile Ankaragücü arasındaki ilişki tamamen  farklı boyutlarda ve temeli de çok özel. Ama bizim böyle bir ortak payda bulmamıza hiç gerek yok. Hele ki 95-96 sezonunda Bursa'da oynanan 2-2 lik maçtan sonra ...Angry
Heleki 95-96 daki maçdan bahsediyorsun ama olayı biliyormusun?
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2007 saat 15:17
Alıntı yapılan esesli_asik

Alıntı yapılan AzTecK

sana hiç katılmıyorum yazıyı tam okuyunuz!!!

Sevgili semih ben yazıyı gayet iyi okudum ve kendi yorumumu yaptım.Ben olaya karşı çıkmıyorum bunu mesajımdada belirttim ama bunlarınki mütiş bi kardeşlik bi üçüncüsünü istemezler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,454 saniyede hazırlanmıştır