eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Alper Potuk röportajı

Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Alper Potuk röportajı
    Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:04
Hem çok iyi bir çıkış yakalamış olması, hem de geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddialar üzerine, takımla birlikte Eskişehir'e dönen genç yıldızımız Alper Potuk ile kısa bir röportaj yaptık. 

eskisehirspor.com : Nerelisin Alper, nerede başladın futbola, Eskişehirspor'a nasıl geldin ?
Alper Potuk : Afyon/Bolvadin doğumluyum. Babamın tayini sonrası 2002 yılında Çifteler'e geldik, ben de 2002 yılında (11 yaşımda) ilk resmi maçıma Çiftelerspor forması altında çıktım. Ardından 2004 yılında da (13 yaşımda) Eskişehirspor altyapısına transfer oldum.

eskisehirspor.com : Kariyerindeki kısa vadeli planlar neler ?
Alper Potuk : Öncelikle takımımda sürekli oynamaya devam etmek istiyorum. Ardından da Eskişehirspor'dan A Milli takıma gitmek istiyorum.

eskisehirspor.com : Uzun vadede neler düşlüyorsun peki ?
Alper Potuk : Bu camianın unutulmayan futbolcularından biri olmak istiyorum. Bu sene çok yakınız, Eskişehirspor forması altında Avrupa Kupalarında oynamak, ve daha da ileride, olur ise Avrupa'da top koşturmak isterim.

eskisehirspor.com : Peki oynamayı hayal ettiğin bir takım var mı ?
Alper Potuk : Alper Potuk olduysam bunu Eskişehirspor'a borçluyum. Uzun yıllar burada kalmak, hatta kaptanlık yapmayı istiyorum. Şu anda 2 yıllık daha mukavelem var. Ama yöneticilerim, hocalarım ne zaman isterlerse bunu düşünmeden uzatırım. İleride de olur ise buradan direk Avrupa'ya gitmek isterim. Hayalimde İspanya Ligi var (gülümseme :)

eskisehirspor.com : Alper, son zamanlarda çok ciddi bir çıkış içindesin, bütün gözler senin üzerinde. Nedir bu gelişmenin nedeni?
Alper Potuk : En büyük nedeni hocalarım ve onların verdiği özgüvendir. Özellikle Bülent Hocamın yaklaşımı, bana özel hoca verdirip, antreman sonraları özel çalıştırılmam çok önemli. Mesela, antremanlardaki çabukluk çalışmalarının sonuçlarını bile maç içerisinde hissedebiliyorum, çok iyi çalıştırılıyoruz. Bir de belirtmek isterim, bu duyulmadı ama söylemek isterim, benim arabam yoktu, Bülent Hocam Başkan'a rica etmiş, başkanımız bana bir otomobil hediye etti. Kendimi ailemin içinde hissediyorum. Hocama ve başkanıma buradan teşekkür ederim bu jestleri için. Transfer dedikoduları çıktığında, Bülent Hocam beni çağırıp "Sen bu takımın efsanelerinden olacaksın, kaptanlık yapacaksın, aklını futbola ve gelişmene ver" dedi, ailemin maçlara gelip seyretmelerine kadar ilgileniyor. Bunlar bana çok ciddi moral motivasyon ve özgüven veriyor.

eskisehirspor.com : Transfer söylentileri var evet, ne durumda bunlar?
Alper Potuk: Basında sadece Trabzon ve Beşiktaş isimleri geçti ama diğer takımların da ilgilendiği, teklife hazırlandığını öğreniyorum. Ama söylediğim gibi, ben Eskişehir'li ve Eskişehirspor'luyum. Burada kaptanlıklar, şampiyonluklar, kupalar yaşayarak bu taraftara, bana gösterilen ilgiye ve sevgiye yakışır olmak istiyorum

eskisehirspor.com : Evet taraftarımız, sitemizde de görüleceği üzere seni çok seviyor. Sitemizi takip ediyor musun?
Alper Potuk : Evet vakit buldukça takip ediyorum

eskisehirspor.com : O zaman gecen haftalarda ortaya atılan bir menajerlik iddiasından haberin vardır, bu konuda ne diyeceksin ?
Alper Potuk : Bir arkadaşımın haber vermesi sonucu o konudan haberim oldu. O zaman da onun vasıtasıyla Ümit Abi'nin menejer olmadığını söylemiştim. Haber tamamen asılsız bir haberdir. 20 yaşındayım, profesyonelim, gerektiği zaman bana kim avantaj sağlayacaksa (sponsorluklar vs), geleceğimi kim iyi yöne götürecekse onu seçmek benim hakkımdır ve benim özelimdir, bu konuda kimsenin bana baskı yapmaya da hakkı yoktur.

eskisehirspor.com : Sitemizde 26 nolu formayı senin giymen hakkında da istekler var.
Alper Potuk : Şu anda Batuhan arkadaşımız giyiyor o formayı, geldiği ilk sene ve şimdi takıma büyük emekleri oldu. Ben de altyapıdan yetişip kendimi bu şehrin çocuğu bildiğim için hem kaptanlık hem de 26 numarayı giymeyi tabi ki isterim. Kim istemez ? (gülümseme :)

eskisehirspor.com : Takım içinde en anlaştığın arkadaşın kim ?
Alper Potuk : Veysel ile çok yakınız. İkimiz de genelde tesislerde kalıyoruz, ama tesislerde kalmadığımız zamanalarda da birlikte aynı evde kalıyoruz. Ama diğer arkadaşlarım ve abilerimle de aram çok iyi. Takım içindeki arkadaşlık çok güzel zaten.

eskisehirspor.com : Kendine örnek aldığın , çok beğendiğin futbolcular var mı ?
Alper Potuk : Türk oyunculardan  Emre Belözoğlu'nu, yabancı oyunculardan Xavi'yi çok beğeniyorum.

eskisehirspor.com : Benim için ilk kez geçen sene Eskişehir'de oynanan Fenerbahçe maçında çok dikkatimi çekmiş ve kendine hayran bırakmıştın. Yine bir Fenerbahçe maçı geldi ?
Alper Potuk : ilk 11 başladığım ilk maçtı. Fenerbahçe bu hafta puan kaybetti, şampiyonluk yarışında yara aldı, bu maça varlarını yoklarını koyacaklardır. Ama bizim de önemli bir hedefimiz var. Ve tüm Türkiye'nin bildiği gibi onların da bildiği taraftarımızın önünde oynayacağız. Onlar için en zor deplasman olacaktır. İlk 4 hedefimiz olduğu için biz de çok istiyoruz galibiyeti. Çok güzel maç olacağını düşünüyorum. Taraftarımızın da her zamanki desteğiyle galip geleceğimizi, ve Avrupa'ya gideceğimizi düşünüyorum.

eskisehirspor.com : Sevgili Alper, bu röportaj için çok teşekkür ederiz
Alper Potuk : Ben teşekkür ederim Mehmet Abi, tüm taraftarımıza sevgilerimi saygılarımı iletin lütfen.
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:12
10 numarasın alper
Yukarı
es_ilker_es Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker ünal
Yer: Eskişehir
  Alıntı es_ilker_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:13
Emre Belözoğlu dışında tüm söyledikleri olumlu. Umarım bu istikrarını devam ettirir ve efsanelerimizden biri olma hayalini gerçekleştirirsin. Buna en çok sevinecek olanlar da kuşkusuz biz oluruz. Nazar değmesin.
yenilsen de bazı bazı
taraftarın buna razı
Yukarı
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:13
Alıntı yapılan BLoodY

eskisehirspor.com : Alper, son zamanlarda çok ciddi bir çıkış içindesin, bütün gözler senin üzerinde. Nedir bu gelişmenin nedeni?
Alper Potuk : En büyük nedeni hocalarım ve onların verdiği özgüvendir. Özellikle Bülent Hocamın yaklaşımı, bana özel hoca verdirip, antreman sonraları özel çalıştırılmam çok önemli. Mesela, antremanlardaki çabukluk çalışmalarının sonuçlarını bile maç içerisinde hissedebiliyorum, çok iyi çalıştırılıyoruz. Bir de belirtmek isterim, bu duyulmadı ama söylemek isterim, benim arabam yoktu, Bülent Hocam Başkan'a rica etmiş, başkanımız bana bir otomobil hediye etti. Kendimi ailemin içinde hissediyorum. Hocama ve başkanıma buradan teşekkür ederim bu jestleri için. Transfer dedikoduları çıktığında, Bülent Hocam beni çağırıp "Sen bu takımın efsanelerinden olacaksın, kaptanlık yapacaksın, aklını futbola ve gelişmene ver" dedi, ailemin maçlara gelip seyretmelerine kadar ilgileniyor. Bunlar bana çok ciddi moral motivasyon ve özgüven veriyor.

"Arabası yok bu çocuğa araba alalım" diyen,
Ailesinin maça gelişi ile bile ilgilenen bir Hoca ile elbette başarı da gelecektir.

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:16
Röportaj için Mehmet abi ve eskişehirspor.com'a teşekkür ederim . Alper gerçekten uzun zaman sonra alt yapımızdan yetişmiş çok önemli bir yıldız adayı hem kişiliği hem de futbolu ile 4/4'lük bir insan . Umarım bu çizgisini bozmadan daha çok çalışarak çok daha iyi yerlere gelecek . Xavi'yi örnek almasına da çok sevindim eğer onu dikkatle izlerse futbolunu geliştirecektir bazen maçlarda dikkat ediyorum savunma arkasına çok iyi paslar atıp dikine gidiyorsun bu şekilde devam et Alper insiyatif almaktan asla kaçınma . Fiziğin baya gelişti ama dahada güçlenmelisin buna ilaveten firikik ve şut gibi özelliklerde kendine ekleyebilirsin . En çok sevdiğin tezahürat : Eskişehir seninle gurur duyuyor Clap
Yukarı
FEA1965 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
  Alıntı FEA1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:16

Seni özetleyen bu cümle işte seni seviyoruz Eskişehir Çocuğu...
Ama söylediğim gibi, ben Eskişehir'li ve Eskişehirspor'luyum. Burada kaptanlıklar, şampiyonluklar, kupalar yaşayarak bu taraftara, bana gösterilen ilgiye ve sevgiye yakışır olmak istiyorum... Clap

Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ
Yukarı
aykut_26_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

AYKUT KARACA
Yer: eskişehir
  Alıntı aykut_26_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:23
ESKİŞEHİR SENİNLE GURUR DUYUYOR...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:25
Emre Belezoğlu hariç, tam not... Clap
# Direnmüdavim....

Yukarı
ESYILMAZES Liste gör
Yazar

Ayhan
Yer: Turkey
  Alıntı ESYILMAZES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:27
Helal olsun.Alperde çok büyük ilerleme var.Artık onu seyretmek zevk.
ESESLİYİZ
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 23:28
Seviyoruz seni Alper. Eskişehirspor'un efsanelerinden birisi olacaksın buna eminim. Kısa vadede bu kadar gelişme göstermen, ilerisi için bizi iyice umutlandırıyor. Çalışmaya devam, yolun çok uzun. Eskişehir seninle gurur duyuyor..

Röpörtaj için teşekkürler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır