eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Büyükerşen Dp ye mi geçiyor??

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
umur26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: South Africa
Online Durum: Offline
  Alıntı umur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Büyükerşen Dp ye mi geçiyor??
    Tarih: 02/Kas/2009 saat 00:15
daha önce biyerde bu konu tartışıldımı bilmiyorum ama bazı haber kaynaklarından okuduğum şeyleri paylaşmak istedim..( ben aradım bulamadım)

Büyükerşen gövde gösterisi yaptı
31 Ekim 2009 Cumartesi 12:41
DP- ANAP birleşme kongresinde ilginç isimler sahne almaya başladı. Yılmaz Büyükerşen kongreye geldi

İNTERNETHABER

ANKARA-
DP ile ANAP'ın birleşmesi için yapılan ortak kongreye, partinin ilerleyen günlerde saflarına katılacağı konuşulan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de geldi.

Büyükerşen alkışlarla karşılandı ve Mesut Yılmaz'ın yanına oturdu. Büyükerşen'in ismi, yanına oturduğu Mesut Yılmaz ile birlikte DP'nin bir yıl sonra yapılacak kongresinde lider adayı olarak geçiyor.

Kongreye Büyükerşen ile birlikte DSP'den istifa eden Eskişehir milletvekili Tayfun İçli de katıldı. Büyükerşen ve İçli'nin kongreye katılması, DSP'den istifa edip bağımsız kalan milletvekillerinin DP-ANAP bütünleşmesi sonrasında bu partiye katılacığına ilişkin kulisleri de hızlandırdı.

DP-ANAP Bütünleşmesi ile bu partiye üye olup; TBMM'de temsil imkanı sağlayacak Mesut Yılmaz'ın; grup oluşturacak sayıya kavuşabileceği ve Grup Başkanı sıfatı alacağı da yine kulislerde konuşuluyor.

---------------------------------------

gazetemen.com
YILMAZ BÜYÜKERŞEN DEMOKRAT PARTİ'YE GEÇİYOR
Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anavatan Partisi ile Demokrat Parti'nin birleşerek oluşturacağı yeni partiye geçiyor.

Demokrat Parti ve Anavatan Partisinin resmi birleşmesi 31 Ekim'de gerçekleşecek. Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkanı Salih Uzun ve DP Genel Başkanı Cindoruk, iki parti arasındaki birleşmenin Türkiye'nin geleceğinin inşa edilmesi açısından önemli olduğunu vurguluyorlar. Kurulacak bu yeni partinin Genel Başkanlığı için birçok isim konuşuluyor.Mesut Yılmaz'ın ismi en çok göze çarpanlardan olmasına rağmen, Mesut Yılmaz; böyle bir hedefinin ve arzusunun olmadığını söylüyor.

Oluşacak yeni partide yeralacak süpriz isimler de çıkıyor.

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Demokrat Parti ile Anavatan Partisinin birleşecek olması üzerine bu birleşmede oluşacak partiye katılabilir. Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen'in bu Partiye Genel Başkan adayı olma ihtimali de yüksek gözüküyor. Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen bir dönem Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü yapmış daha sonra Radyo ve Televizyon Yüksek Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

Sol kökenli olan Yılmaz Büyükerşenin, iki sağ kökenli partiden oluşacak yeni partiye katılma ihtimalinin nasıl karşılanacağı ise merak konusu.

-----------------------------------------------------------------------------------------

milliyet

DSP’li Başkan Büyükerşen DP’ye özel konuk

AYDIN HASAN Ankara

SOL siyasetin önemli isimlerinden DSP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, DP ile yakınlaşması dikkat çekiyor

Büyükerşen, DP ile ANAP’ın 31 Ekim’deki birleşme kongresine “özel misafir” olarak katılacak. Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak ANAP kongresinde DP’ye katılım oylanacak ve katılım kararı alınması durumunda aynı salonda DP kongresi toplanacak. Kongrenin temel sloganı, “Türkiye birleşiyor” olacak. DP kongresinde, ANAP’ın bütün mal varlığıyla DP ile birleşmesi oylanacak. Bütünleşmenin gerçekleşeceği parti DP olurken, Genel Başkan Hüsamettin  Cindoruk değişmeyecek.  Kongrenin sürpriz ve özel misafiri, Büyükerşen olacak. Cindoruk, birleşmeden sonra DP’yi merkez partisi haline getirmek için, Hikmet Çetin ve Celal Doğan’ın aralarında bulunduğu isimlerle de temas kuracak.

Bizim aşkımız mum ışığında göz göze değil,Meşaleler altında omuz omuza...
Yukarı
kyperan26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Turkey
  Alıntı kyperan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 00:56
Eğer böyle bir birleşme söz konusu ise DP sağ kökenli bir parti olarak yoluna devam etmez heralde. Şu an AKP'nin sözde yapmaya çalıştığı merkez parti rolünü üstlenebilir. ama böyle bir birleşme DYP, ANAP ve DSP'nin kemik oy potansiyelini yanına çekermi yoksa tepki oyu olarak yine başka yerlere gidermi? ve son iki seçimde bu partilerden AKP'ye kayan oylar geri gelirmi?
Bildiğim kadarı ile Hüsamettin Cindoruk'ta Eskişehir'den aday girdiği ve gireceği seçimlerde. Geçen hafta Siyaset Meydanında da konusu geçti. Bu açılım şovunu benim seçim bölgem Eskişehir'de yapamazlar diye bir konuşma olmuştu. Bu durumda acaba ikiside buradan mı aday olur?
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 01:55
Bana göre Hoca o kongreye davetlidir, icabet etmiştir,
A.Ü nde olduğu dönemlerde de aynı adreslerden davet alırdı.

Cool
# Direnmüdavim....

Yukarı
erkin Liste gör
Usta Yazar

Erkin ESES
Yer: Swansea
  Alıntı erkin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 02:12
Sanmıyorum hoca geçmez risk almaz çünkü başarısızlığı hiç sevmeyen biri. Bencede gerek yok çok yıpranır aktif siyasete. Eskişehirin bile siyasiti bazen adamı yorarken oralara girmez hoca herhalde. Ayrıca ben Eskişehiri bırakmasına çok üzülürüm var olan projelerin tamamlanması için 3-4 yıl hocaya ihtiyaç var.
eRkin.org - Kişisel B'şey!
Yukarı
ozzie Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: melbourne
  Alıntı ozzie Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 12:57

Hoca bu,hiç sağı solu belli olmaz...

Baktı ki bu sosyal demokratlardan ne köy,ne kasaba,ne de mezra

bile olmuyor, bir bakmışsın Hoca DP' de genel başkan...

Olmaz olmaz deme burası Türkiye... Neler neler oluyor,insanın aklı

almıyor...Yeni yeni sürprizlere hep beraber hazır olalım...

Yukarı
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 13:31
dspde anap kökenli meclis üyeleri var, belki onlar için gitmiştir.
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 14:39
Benim bidiğim Hoca bu saatten sonra ne bir parti kurar, nede bir partiye geçer.
Büyükerşen hoca,şu son dönem Eskişehir hizmetini bitirirse kendini emekliye ayıracaktır,hocamızı her ne kadar yaşının çok altında gösteriyorsada 3 dönemlik Belediye başkanlığı hizmeti epey yormuştur diye düşünüyorum.
Hoca, parti birleşme kuruluna gitse,gitse ancak davet üzerine gitmiştir derim ben.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı KraL_KızıLcıkLı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 14:57
Büyükerşen ulaşabileceği en son noktaya ulaşmış ,
artik parti, siyaset üstü bir kişilik olmuştur..
ismi bu şehirde partilerin önüne geçmiştir..
o nedenle bir parti değişikliğine ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum ,
gerekte yok zaten..

Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
ozzie Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: melbourne
  Alıntı ozzie Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 16:32
Alıntı yapılan KraL_KızıLcıkLı

Büyükerşen ulaşabileceği en son noktaya ulaşmış ,
artik parti, siyaset üstü bir kişilik olmuştur..
ismi bu şehirde partilerin önüne geçmiştir..
o nedenle bir parti değişikliğine ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum ,
gerekte yok zaten..

Hocanın  ruhunda esen kasırganın,volkanın şiddetini kimse ölçemez...

Hocanın siyasette,ulaşabileceği bu nokta en son demek en hafif deyim-

le Hocanın sosyal ve siyasi dehasını tanımamak demek..

Hoca şayet ben bu işe devam edeceğim diyorsa,siyasetin zirvelerindeki

birinci yada ikinci makam Hocanın egosunu ancak doldurabilir...

Bu nedenle böyle küçük yorumlardan lütfen kaçınalım..

Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2009 saat 19:03
Yılmaz Büyükerşen Eskişehirde %50 civarında oy aldı. Yani hiç bir partinin alamadığı oyu Hoca topladı. Bu da her kesimden insandan oy aldığını gösterir. Yani Hoca partiler üstü bir kişi olduğunu ispatlamıştır. Bu nedenle parti değişikliği, yeni parti kurma gibi şeylere girmeyecektir. Ayrıca kendisi bir dahaki seçimlerde aday olmayacağından bahsediyor. Daha üst düzey siyasete bulaşacağını hiç sanmıyorum.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır