eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

İlginç akıl oyunları

Cevapla Cevapla Sayfa  123 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı nörones Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: İlginç akıl oyunları
    Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:05
Site yönetimimizden özür dileyerek başlamak istiyorum. Eğer buna benzer başka bir başlık varsa konu silinebilir.

Nette rastladığımız ilginç akıl oyunlarını , falları , adresleriyle birlikte burada paylaşalım istedim. İlki benden olsun.

Bu adrese tıklıyoruz ve amaç aklımızdan 2 haneli bir rakan tutup, tuttuğumuz rakamları tek tek toplayarak asıl sayıdan çıkarıp, elde ettiğimiz rakamın yanda bulunan rakama denk gelen semboü aklımızda tutarak mavi daireye tıklıyoruz ve.... Ben kafayı yemek üzereyim bulabilen varsa naıl olduğunu paylaşalım.

örnek olarak tuttuğumuz sayı 26 olsun . (2+6=8), (26-8=18) 18'e denk gelen sembole bakarak mavi butona tıklayın.

İyi eğlenceler...
adres:
http://img20.imageshack.us/img20/5718/psychic2tl.swf
ANTİ KONSTANTİNAPOLİS , ANTİ PRUSANGORA
Ortasında kalbimin bir yer açtım senin için,
İstersen sonsuza kadar şampiyon olma ES-ES'im
Yukarı
çoko Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem Güler
  Alıntı çoko Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:10
allah allaaah :D:D var bunun bi olayı ama çözemedim..
NEFER!
Yukarı
eSeS eSeR Liste gör
Deneyimli Yazar

Eser Cihan
Yer: EStanbul
  Alıntı eSeS eSeR Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:12
Arkadaşım , o mavi tuşa basmadan önce 0 ' ın sembolüne bak... Hep o çıkıyor diğerleri sabit :) matematiksel açıklamasını yapamayacağım şu an :)
!..BKŞ..!
Yukarı
çoko Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem Güler
  Alıntı çoko Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:17
diğerleri sabit değil, matematik açıklaması da şu ki, yaptıımız işlemi hangi sayıyla yaparsak yapalım sonuç en fazla 10 15 sayı çıkıcak, ki onların da sembolü hep aynı, try again yaptıında değişio semboller ama 0 , 9, 11, 18, .. sayılarının sembolleri hep birbiriyle aynı ve cevap da onlardan başka bşy olamadıı için o sembol çıkıo karşına.. yani sağdaki sembollerin değiştiini görmeyen insan oturup saatlerce nasıl yaaa??? diye düşünebilir.. bilmem anlatabildim mi ama anlamayan warsa bidaha anlatym :D
NEFER!
Yukarı
çoko Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem Güler
  Alıntı çoko Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:21
hatta daha kısa açıklaym, hangi sayıyı denersen dene sonuç dokuzun katı çıkıo, ve dokuzun katlarının sembolleri hep birbiriyle ayn.. her try again yapışında semboller değişmese hemen anlardın hep aynı sembol çıktıı için ama değişince ve değiştiini geç farkedince insan iki üç dakka düşünüo.. war mı başka bşy ? LOL
NEFER!
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
  Alıntı nörones Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:25
Birde şu var. Aklınızdan bir nesne tutuyorsunuz, size sorular sorarak ne tuttuğunuzu bulmaya çalışıyor. Ben denedim ve buldu!

adres: http://y.20q.net/
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
  Alıntı nörones Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:28
Tebrik ederim çoko. iyi iş çıkarttın.. Sizlerdende bekliyoruz bu tür oyunları..
Yukarı
Esborahan Liste gör
Deneyimli Yazar

B.G.
Yer: se Bekleriz
  Alıntı Esborahan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 15:56
Alıntı yapılan nörones

Birde şu var. Aklınızdan bir nesne tutuyorsunuz, size sorular sorarak ne tuttuğunuzu bulmaya çalışıyor. Ben denedim ve buldu!

adres: http://y.20q.net/
Egzoz borusunu tahmin ettim onu bile bildi.LOL
Sensiz Hayat Bir İşkence
Dilimdesin Gündüz Gece
Satır Satır Hece Hece
Şarkılarım Senin İçin.
Yukarı
simsekler Liste gör
Yazar

ilyas KESER
Yer: Turkey
  Alıntı simsekler Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 16:12
bende kombine bilet tutmustum aklımdan fakat bilemedi   LOL
Es Es Es Ki Ki Ki Eski Eski Es !!!
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2009 saat 16:24
Bak sana olayı açıklayayım sanırım çözdüm... :)

Diyelim ki aklından

-26 tuttun  2+ 6 = 8 ve 26-8 =18 ,sonucunda 18'in rakamları toplamı 9 ...

-75 tuttun, 7+5 = 12 ve 75-12 = 63 allah allah ne gariptir ki bu rakamında rakamları toplamı 9... :)

Hadi bi tane daha yapalım ,

- 98 tuttun ..9+8= 17 ve 98-17 = 81 , bak şu Allah'ın işine bunun da rakamları toplamı 9...

Yani sonuç olarak sen hangi rakamı tutarsan tut , en sonunda çıkan rakamın rakamları toplamı 9 oluyor ve dikkat ettiysen o panoda rakamları toplamı 9 olan sayıların işaretleri aynı...

Saygılarımla :)))
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,551 saniyede hazırlanmıştır