eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Simav'da 5 Büyüklüğünde Deprem

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
Online Durum: Offline
  Alıntı ades Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Simav'da 5 Büyüklüğünde Deprem
    Tarih: 17/Şub/2009 saat 09:46
Kütahya'nın Simav ilçesinde 5 şiddetinde deprem meydana geldi. Halkın paniğe kapılmasına sebep olan depremde bazı ev ve işyerlerinde hasar meydana geldi. Deprem sebebiyle okullar tatil edildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 07.28'de, merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği, 6,5 kilometre olarak kaydedildi.

Deprem nedeniyle birçok ev ve işyerinin camları kırıldı, bazı bina ve camilerde büyük çatlaklar meydana geldi. Bazı vatandaşlar sarsıntı sırasında evdeki eşyaların dervrilmesi sonucu hafif yaralandı. Deprem nedeniyle şehirdeki okullar tatil edildi. Sabah saatlerinde depreme yakalanıp, -1 derecede kendilerini sokağa atan vatandaşlar, ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Öte yandan depremden sonra 3'ü büyük 4 artçı sarsıntı meydana geldi. Evlerine girmekten korkan vatandaşlar sokaklarda beklemeye devam ediyor.
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
  Alıntı cresadur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 09:56
Bursadan bile hissettik sabah sabah 
DSİ Es Es
Yukarı
degiray26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ozan
Yer: Turkey
  Alıntı degiray26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 10:09
Geçmiş olsun.İnşallah can kaybı yoktur.
Eskişehirdende hissedildimi?
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
  Alıntı ades Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 10:16

can kaybı yokmuş ama bazı evlerde maddi hasarlar varmış.eskişehirdende hisedilmiş.çok büyük geçmiş olsun.

ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
cenk26es Liste gör
Yazar

Cenk TOKGÖZ
  Alıntı cenk26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 10:23
Merhaba Kırmızı Şimşekler

Ben Gedizdeyim işim nedeni ile. Merkez üssü simav ama gedizde baya bi sallandı. Saat 07:28 sularında sarsıntı etkisiyle uyandım.

1999 depreminden sonra yaşadığım en kötü sallantıytı.

Es Es bize bir alınyazı sevdamız siyah kırmızı. Şampiyonluk görmeye yetmesede nefesim senin için ölmeye değersin ESES im...
Yukarı
liq26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
  Alıntı liq26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 10:25
evet eskişehirden bizzat hissettim.uykum biraz hafiftir benim.depreme uyandım avize falan sallanıyodu.tam hatırlamıyorum uyku sersemliği ama yaklaşık 5 saniye kadar sürdü.
Bu AlEmDe KrAl BiZiZ ES-ES lİyİz EFSANEYİZ...
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 10:26
Ben hiç hissetmedim depremi. Can kaybı olmaması sevindirici.
Depremlerle yaşamaya alışmalıyız, panik yapmamalıyız.
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 10:47
Simav'da sabah saat 07.28'de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından Simav'da 8, Emet ve Şaphane ilçelerinde birer sarsıntı kaydedildi.Deprem, Eskişehir'de de hissedildi.

Depremin etkisiyle Simav ilçe merkezindeki bazı binaların duvarlarının çatladığı, camları kırıldığı, çatılardan kiremitlerin düştüğü, bacaların devrildiği, bazı çatılarda çökmeler olduğu belirlendi. Depremde korkuyla camdan atlayan 3 kişi, el ve ayak bileklerinin kırılmasıyla yaralandı.

Simav'ın komşu ilçesi Şaphane'ye bağlı Karamanca Beldesi'nden Simav Devlet Hastanesi'ne getirilen ve deprem nedeniyle rahatsızlandığı belirtilen Nazife Çelik ise acil serviste kurtarılamadı. Simav'a bağlı Beyce Beldesi'nde de bir minarenin alemi yamuldu.

ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
anti_bizans_26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı anti_bizans_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 11:25
ewet sabah bende hissettim ...
ALsada Bu Sevda Canımızı Hayatın Anlamı Sİyah Kırmızı...
Yukarı
twenty6 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emrah
Yer: İstanbul
  Alıntı twenty6 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 15:24
sabah 6.45 civarı uyanmıştım. saat tam 7.28 de oldu. yaklaşık 5-6 saniye kadar sürdü. hissedilir derecede büyüktü. tv yi açtığımda haber merkezleri saat 7.55 civarı duyurdular olayı. herkese büyük geçmiş olsun.
Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır