eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Anti Bizans

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 375376377378379 488>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
erdemesk Liste gör
Usta Yazar

erdem
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı erdemesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 18:49
yasin kardeşim yaşının 19 olmasına inanamıyorum çok güzel herşeyi izah etmişsin seni alkışlıyorum ve olay budur diyorum
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
esesliadem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: yeşiltepe
  Alıntı esesliadem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 18:59
Alıntı yapılan esesliyasin26

Koskoca sezonda bütün tv kanallarında saatlerce bu takımların golsüz, zevksiz maçlarının yorumlarını dinleyip, 4-5 gollü maçlarımızın 2 dk lık özetlerini kaçırmamak için mecburen saatlerce o takımları izleyen ilkokul ve lise çağındaki kardeşlerimizin beyinleri yıkanıp hepsi üç istanbul takımlarında birini tutmaya mecbur bırakılırken bugün bize sallayan kendini bi bok zanneden üniversiteli gençlik herhangi bir tepki vermiş midir?   TT arena stadında 10 yaşında bir çocuğun kafasına şişe atarak ölümden dönmesine sebep olup, üstüne bu suçu da bizim üzerimize yıkmaya çalışanlarda bu kendilerini medeni sanan arkadaşların ta kendileri değil miydi? O zaman gs taraftarına hayvan, şerefsiz barbar gibi kelimeler kullanmışlar mıdır?    Eğer biz 3. liglere kadar düştüğümüzde bu şehirde şampiyonluk kutlamasına izin verilseydi şu an benim yaşıtlarım ben de dahil olmak üzere İstanbul takımlarından birinin yalakası olmuştuk. Kimse bana eşitlikden, özgürlükten , medeniyetten bahsetmesin. Bu ülkede Eskişehirspor taraftarları hiçbir zaman eşit, adil bir tavır kimseden görmedi ki, kimseye göstersin.Saraçoğlunda 2 koltuk kırıldı diye ne hayvanlığımız kaldı ne barbarlığımız. Bugün o medeni şerefsizler polisle çatışarak teröristlerden bi farkı olmadığını göstermiştir. Bize dün haksız yere defalarca şiddet uygulanmasına rağmen devletimizin polisine en ufaak bir küfür bile olmamıştır.        Son olarak burada hiçbir zaman bizden başka kimsenin şampiyonluğu kutlanmayacak. Normal günlerde bile formayla gezdirmeyiz. Denk gelirsek kötü olur. Uyarılarımızı dikkate almayanlar kendileri bilirler. İnşallah Allah bize Eskişehir'de şampiyonluk kutlandığı günleri gösterir(amin)...

Üstüne ne denebilir ki ?
Yukarı
pelitus Liste gör
Yazar

Mustafa
Yer: ---
  Alıntı pelitus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 19:19
Alıntı yapılan Leke

Pelitus abi nasıl bir bakış açısıdır bu yaaSmileSen AntiBizans başlığına yorum yazıyosun ama bu konu hakkında hiç bir bilgin yok. Bazı noktaları ayrıştıramamışsın.Antibizans felsefesini anla,sonra buraya yaz güzel kardeşim..

Fikrimi belirttim ancak birileri ,tahammül edemiyoruz , eskişehirde biz forma giydirtmeyiz gibi söylemde bulundu. Tabi kendi fikirleridir eyvallah. En başta yazdığım şeyi galiba ben anlatamadım. Kavramları iyi seçemedim galiba... Bu konuda bilgisiz olabilirm dediğin gibi ancak hiç bir kurum yada kuruluş veya grup şiddete yönelik baskı veya zorlama içeremez.Bu grup bunu içermiyor olabilir ama bunu saygısızlık veya tahammülsüzlük olarak algılayanlar olabilir.Eğer sistem buysa cahillik ettim der bir daha yazmam.Bir arkadaş demiş formasını çıkartmasnı isterim çıkartmazsa kötü olur biride onu tebrik etmiş. Biz çocuklarımıza bunu mu aşılayacağız _? İlk önce dürüstlük ve en önemlisi saygıyı aşılayın . Bunu bilen ve farkeden bir birey olan kişi gelecekte bunun farkına varıp anlayacaktır ne neden Eskişehirli olduğunu. Ben bu konuda bilgisizim çünkü burada okuyuduğum başlıktaki yazı bende başka bir şeyi çağırısım yapıyor. Ben sadece fikir farklılığımı aktarmak istedim . Dikte etmek gibi bir amacım yok ancak bunun benim fikrim olduğunu bilinip saygı duyulmasını isterim.
Bağımsız Eskişehirspor Taraftarı

Yönetim İSTİFA !!!!
Yukarı
eFsAnE UyAnDı Liste gör
Usta Yazar

soner eken
  Alıntı eFsAnE UyAnDı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 19:22

Emegi gecen herkesi tebrik ederim.Bu hususda kimse bize medeniyetten bahsetmesin.Kim ne derse desin sehr-i müdafa ESES varoldugu surece sürecektir.Sehrimin bu muhafazakar tutumunu seviyorum.Ayrıca biraz önce haberlerde gösterdi.Konya , Sakarya , Kocaeli , Bursa da tam olarak yapamasalarda tepki koymuslar.Bizden baska bu felsefede olanları görmek sevindirici.Yasasın sehrine sahip cıkanlar.Antibizans atkısının pankartını yaptırıp sehrin merkezi bir yerine asmak lazım.Özelliklede Üniversitelerin açıldığı sürecte yeni gelen bebeler görsünler , ögrensinler.

Allahım sen ESKİŞEHİRSPORUMUZU Her Daim Koru,Kolla ve Yücelt.
Yukarı
baggio Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı baggio Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 19:29
bu sayfada da bizanslılarvar. kardeşim bu şehirde bizanslı barınamaz. barınsada efendi gibi maçını izlesin. forma giyip gezerse dayağı yer. o kadar..
Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
  Alıntı meliheses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 19:43

futbol bir kaç takıma indirgenirse, bir arpa boyu yol alınmaz. hayatında fenerin , g.s nin stadına gitmemiş adamlar, o takımın taraftarı olurlar. bunlara tv taraftarı denir. sayıları 20-25 milyon civarındadır. eskişehir bu ülkenin , yöntemini hoş karşılamasanızda, şehrine , takımına sahip çıkan 1-2 şehrinden biridir. Anadolunun istanbula , bizansa baş kaldırışının baş aktörüdür. trabzondan da,bursadan da önce eskişehir vardır.:

bir tarafta tüm medya organları tarafından bu takımlar pohpohlanır, zengin başkanları ve yönetim kurulları vardır. bunlar milyonlarca avroyu fütursuzca harcarlar.hakem ve federasyon hep bu takımları kollar. Ülkedenin futbolu öyle bir durumdadırki, sanki bu takımlardan başka takım yoktur, ülkede. Anadolu kulüplerine  adeta bir figüran vazifesi biçilir. Türlü türlü oyunlarla başta bizim olmak üzere, bir çok kere anadolu kulüplerinin önü kesilip bu takımlar şampiyon olmuştur.

Kısacası bir tarafta ezen, zalimler vardır. diğer tarafta ezilen, mağdurlar. ama eskişehir ezilmeyecek , direnecektir.  Ne anlayışından bahsediyorsunuz ?   şehrini savunmaya devam eskişehir.
Yukarı
serhat2626 Liste gör
Usta Yazar

Serhat
Yer: Eskişehir
  Alıntı serhat2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 19:56
arkadaşlar beni yanlış anlamayın hemen yazıdan sonra yok şu bu sempatizani diyenler çıkabiliyorlar o yüzden söyledim. Şahsi fikrim türk polisinin başına gelen her şeyi hakettiğidir keşke aynısını bizde yapsaydık. Kafana göre adam al jopla 1 kişiyi 15 kişi jopladıklarını gördüm. Bu zihniyetteki polislerin çoğunlukta olduğunu söylemek gayette doğru. Umarım bir daha bu tarz bir şey yaparsak polise bizde tepki gösteririz
başka diye soranlara inat sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
yirmialti26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
  Alıntı yirmialti26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 20:03
Facebook'ta Anadolu uni 2011 girişliler diye bir grup maçtan önce şekil yapıyordu adam falan topluyorlardı. Şimdi yine bir grup açsınlar 2011'de bir girişimiz vardı birde çıkışımız ayol diye :)
Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
  Alıntı mr zenco Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 20:15
Ya bıraksınlar şu hoşgörü, karşıt görüşlere saygı edebiyatını. Adaletin olmadığı yerde anarşi insani bir tepkidir.
Hukuki, ahlaki, medeni yollarla hakkını savunamıyor; savunmayı geçtim hakkının yenilmesi normal karşılanıyorsa isyan etmende normal karşılanmalı. Bu ülkede hakkın yenildiğinde sesini yükseltmek yadırganır hale geldi.
Doğru veya yanlış, bu şehirde ''her zaman her yerde en büyük X'' şeklinde bir tezahüratın cezası fiziksel şiddettir. Lig b zamanında da böyleydi, bank asya zamanında da böyleydi ve şimdi yine böyle. Eskişehir'e birkaç günlüğüne gelmiş istanbul taraftarı bu durumdan bir haber olduğu için yaşadığı olaya şanssızlık diyebiliriz. Fakat uzun zamandır bu şehirde yaşayan herkes böyle bir tepkiyle karşılaşacağını bilir. Bile bile formanı giyip çıkıyorsan, tezahürat yapıyorsan amacın meydan okumaktır. Bana birşey yapamazlar, buyursunlar gelsinler demektir. Hadi kötü düşünmeyelim, kumar oynamaktır, şansını denemektir.
Düşünceleri ne olursa olsun Türkiye' nin bir gerçeği var, adetini bilmediğin bir şehirde yiyebileceğin en lezzetli şey dayaktır. Tadı ömür boyu damağında kalır.
Özet geçeyim afiyet olsun bizans sempatizanları, seneye yine bekleriz.
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Yer: Eskişehir
  Alıntı oaae Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2012 saat 20:21
Alıntı yapılan esesliyasin26

Koskoca sezonda bütün tv kanallarında saatlerce bu takımların golsüz, zevksiz maçlarının yorumlarını dinleyip, 4-5 gollü maçlarımızın 2 dk lık özetlerini kaçırmamak için mecburen saatlerce o takımları izleyen ilkokul ve lise çağındaki kardeşlerimizin beyinleri yıkanıp hepsi üç istanbul takımlarında birini tutmaya mecbur bırakılırken bugün bize sallayan kendini bi bok zanneden üniversiteli gençlik herhangi bir tepki vermiş midir?   TT arena stadında 10 yaşında bir çocuğun kafasına şişe atarak ölümden dönmesine sebep olup, üstüne bu suçu da bizim üzerimize yıkmaya çalışanlarda bu kendilerini medeni sanan arkadaşların ta kendileri değil miydi? O zaman gs taraftarına hayvan, şerefsiz barbar gibi kelimeler kullanmışlar mıdır?    Eğer biz 3. liglere kadar düştüğümüzde bu şehirde şampiyonluk kutlamasına izin verilseydi şu an benim yaşıtlarım ben de dahil olmak üzere İstanbul takımlarından birinin yalakası olmuştuk. Kimse bana eşitlikden, özgürlükten , medeniyetten bahsetmesin. Bu ülkede Eskişehirspor taraftarları hiçbir zaman eşit, adil bir tavır kimseden görmedi ki, kimseye göstersin.Saraçoğlunda 2 koltuk kırıldı diye ne hayvanlığımız kaldı ne barbarlığımız. Bugün o medeni şerefsizler polisle çatışarak teröristlerden bi farkı olmadığını göstermiştir. Bize dün haksız yere defalarca şiddet uygulanmasına rağmen devletimizin polisine en ufaak bir küfür bile olmamıştır.        Son olarak burada hiçbir zaman bizden başka kimsenin şampiyonluğu kutlanmayacak. Normal günlerde bile formayla gezdirmeyiz. Denk gelirsek kötü olur. Uyarılarımızı dikkate almayanlar kendileri bilirler. İnşallah Allah bize Eskişehir'de şampiyonluk kutlandığı günleri gösterir(amin)...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 375376377378379 488>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır