eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Fenerbahçe

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 171172173174175 221>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2012 saat 17:17
Alıntı yapılan ES_Kadir

Alıntı yapılan esesozgur

Fener kupayı alır gibi bu sene

Katılıyorum

İnşallah fenere Bursa veya Antalya çıkar . Wink
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Mar/2012 saat 12:28
Allah büyük, şaibeli camialar batmaya mahkumdurlar, fener kupa alamaz!
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
messi26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Almanya
  Alıntı messi26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Mar/2012 saat 13:04
Kayseri Fenere karsi saldirir, Fener play off larda sampiyonluk sansini bir türkiye kupasi icin yitirmez. finalde karabüke karsi oynariz
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2012 saat 09:42
Fenerbahçe tribünlerinden bir taraftar grubu olan Sol Açık hakkında yazmış Tribün Dergi. Şu yazıyı okumayan , futboldan , tribünden , Türkiye gündeminden anlıyorum , endüstriyel futbolun karşısındayım demesin sakın. Arada güzel şeyler de oluyor demek ki şu memlekette... Sabah sabah içimde bi umut ışığı doğdu Futbol'a dair. Futbolun ve insanın her rengini , her türlüsünü karşılıksız seveni sevmemek mümkün mü ? Ben sevdim bunları... Keşke bizim içimizden de çıksa bir oluşum. Sonuna kadar peşinden giderdim açıkçası...

Haberi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Ve bence , lütfen okuyunuz...
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Yer: Ankara
  Alıntı Ekin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2012 saat 19:45
Volkan Demirel ''yazdım oğlum seni, seni evinden aldırmayan Volkan adam değildir '' ya delikanlı volkan şu sözleri bize söylese ya çakma kabasakal. sabah yürek yemiş buraya gelmiş...
Cennettir bu vatan seni sevene
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2012 saat 07:43
Alıntı yapılan Nusret

Fenerbahçe tribünlerinden bir taraftar grubu olan Sol Açık hakkında yazmış Tribün Dergi. Şu yazıyı okumayan , futboldan , tribünden , Türkiye gündeminden anlıyorum , endüstriyel futbolun karşısındayım demesin sakın. Arada güzel şeyler de oluyor demek ki şu memlekette... Sabah sabah içimde bi umut ışığı doğdu Futbol'a dair. Futbolun ve insanın her rengini , her türlüsünü karşılıksız seveni sevmemek mümkün mü ? Ben sevdim bunları... Keşke bizim içimizden de çıksa bir oluşum. Sonuna kadar peşinden giderdim açıkçası...

Haberi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Ve bence , lütfen okuyunuz...

onlar fenerbahçeyi fenerbahCHE yaparlar, biz Eskişehir'i Aşk-ı Şehir.
Arada ki fark neye sevdalı olup neyin 'peşinden sonuna kadar' gidildiğinin göstergesi.
Endüstriyel futbola da karşıyım, ,ideolojiyle taraftarlığın zorla harmanlanmasına da..Sağ sol açık kapalı diye kasılmanın anlamı yok.
İlla bi Irriducibili'msi Bukaneros'umsu olmaya gerek yok.
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2012 saat 08:06
Yazının tamamını okuduysan farketmişsindir belki , adamlar herhangi bir ideolojiden ziyade , insan hak ve özgürlüklerinin peşindeler. Biraz da mübalağa ederek "zorlasak aramızda AKP'ye oy vermişler bile bulabiliriz." demişler. Anafikir insan hak ve özgürlükleri aslında , herhangi bir siyasi oluşumun peşinden gitmek değil. Sol kelimesi burada insanı insan olduğu için sevmeye referans olarak kullanılmış. "Sol" kelimesini de düşünürken modern anlamda düşünmek , 1960 sonrası periyottaki sağ-sol ayrımından öte , faşizmin karşısında duran postmodern solculuğu değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Maalesef yeni terimler üretmek yerine , eskilerine saplanmayı seviyoruz insan evladı olarak , bu da ayrı bi sıkıntı. Şu anda kullanılan 'sol' ile eskilerin 'sol'dan anladığını pek karıştırmamak lazım ama. Arada çok ama çok keskin fikir ayrılıkları var çünkü.

Son olarak bir şeyi daha belirteyim , siyaseti ne tribünden ne de hayatın herhangi bir bölümünden tamamen atmanın imkanı yok bence. Halil Ünal'ı desteklemek ya da karşısında olmak dahi bir nevi siyaset esasen. O yüzden en azından mevcut ideolojilerden yola çıkarak yeni fikirler üretmek daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Aman öyle bir şeyler işte. Yine bir final sabahı , yine 'sıçtın mavisi'ne uyanılmış bir gün , yorgun kafayla fazla da net anlatamadım derdimi , idare ediver. =)
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2012 saat 08:11
Alıntı yapılan Ekin

Volkan Demirel ''yazdım oğlum seni, seni evinden aldırmayan Volkan adam değildir '' ya delikanlı volkan şu sözleri bize söylese ya çakma kabasakal. sabah yürek yemiş buraya gelmiş...

Bu herif terbiyesiz, gençken de böyleydi.

Hatırlayın seneler evvel B Kategorisindeyken Kartalspor'un kalecisi iken hem Eskişehir'de hem de Kartal'da bizim trübünleri el kol hareketleri ile nasıl tahrik etmişti, polis araya girmese taraftar sahaya inecekti o gün.

Yıllar geçti, Volkan nerelere geldi, ama yaşadıkları maalesef onu daha tam olgunlaştıraramamış.

böyle hareket eden sporcuların daha gençken farkedilip yükselmesinin önlenmesi lazım, ama burası türkiye, burada bağıran, çağıran, zarar veren, güç gösterisinde bulunan kişilerin çoğu yükseliyorlar, kazanıyorlar, belli yerlere geliyorlar, daha sonra tabir-i caizse (afedersiniz ama) götleri kalkıyor...
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2012 saat 11:21
Alıntı yapılan Nusret

."Sol" kelimesini de düşünürken modern anlamda düşünmek , 1960 sonrası periyottaki sağ-sol ayrımından öte , faşizmin karşısında duran postmodern solculuğu değerlendirmek daha doğru olacaktır.
...

Faşizm, ilk önce, İtalya'da kurulan milliyetçi, otoriter ve halkçı rejimi ifade etmek için kullanılmıştır. Daha geniş anlamıyla özellikle iki dünya savaşı arası ortaya çıkan aşırı milliyetçi, antidemokratik, antikapitalist ve antikomünist bir ideolojiye ve otoriter siyasi bir yapıya sahip bütün politik hareketler, bu isimle tanımlanmıştır.
Ancak daha sonra ahlaksız kapitalistler ile iyi niyetli ancak aptal komünistler tarafından bütün otoriter rejimler için kullanılmış tanımlamadır. Milliyetçilik veya Halkçılıkla ilgisi olmayan keyfi diktatörlükler ve hatta Millet düşmanı, ABD işbirlikçisi dinci parti ve rejimler bile bugün Faşist olarak nitelenmektedir.
Ancak bugün Faşist terimi, faşizmin gerek fikirlerinden gerekese ruhundan habersiz şiddet düşkünü gruplar için de kullanılmakta; hatta Millet, Milliyetçilik ve bağımsızlık kavramlarından nefret eden işbirlikçiler ve dinci yobaz parti veya hareketler de yanlış bir şekilde “Faşist” olarak tanımlanmaktadır.

Velhasıl kelam faşizm denen meret in tanımı ülkemizde adeta muhtevası belli olmayan bir çorbaya dönüştürülmüştür.
Yukarı
balaban Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı balaban Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2012 saat 11:30
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 171172173174175 221>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,672 saniyede hazırlanmıştır