eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Favori Filmleriniz ve Film Önerileri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 38>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baytar26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı Baytar26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2012 saat 15:19
Alıntı yapılan emre26es

"the damned united" gelmiş geçmiş en iyi futbol konulu film.Filmi izlediktensonra menajerlik oyunu açıp 2.ligden takım alıp kariyer yaparken bulabilirsiz kendinizi.Futbolu seven herkesin izlemesi gereken bi film.

Filmi izledikten sonra tameda dediğin gibi menejeri açıp Nottingham Forest ile kariyere başlamıştım :) Bende tavsiye ederim, harika film..
Yukarı
loading Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: argentina
  Alıntı loading Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2012 saat 22:09
Fetih 1453'ü izledim. Ulubatlı'yı zampara göstermişler, Fatih'i pasif. Efektler güzel ama senaryo ve konu vasat.
Buenos Aires'in kırmızı şimşekleri...

S.S.LAZIO
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
  Alıntı frkneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2012 saat 22:56
schinler'in listesi'ni mutlaka izleyin, ucuz roman da çok iyi filmdir. Full Metal Jacket ve Star Wars serisi de şu an aklıma gelenlerden bazıları.
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
  Alıntı SoLdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2012 saat 22:58
Fetih 1453 bence Türk sineması için bir devrim muhteşem bir film olmuş herkesin gidip sinemada izlemesi lazım.
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2012 saat 23:38
Fetih 1453'ü izledim bu akşam. Türk sineması için güzel bir adım olsada, beklentilerimi karşıladığını söyleyemem. Film içerisinde çok çelişki var, bunun yanında yine birçok sahnede animasyonlar fazla göze batıyor. Gitmeyenler fazla birşey kaybetmez, ama giderek bu tip yapımlarıda desteklemiş olursunuz diyebilirim.

Yukarı
Frequency Liste gör
Deneyimli Yazar

Görkem
Yer: Eskişehir
  Alıntı Frequency Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2012 saat 23:41
Fetih 1453 bence çok başarısız bir film. Tamamen kopya sahneler, düşünülerek hiç bir şey yapılmamış. En basit örneği 300 spartalıdaki okların uçarak gelme sahnesi. Açıkçası gidilecek bir film değil bana göre.
Kalsada son nefes, din iman ESES
Yukarı
upsidedown Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı upsidedown Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2012 saat 23:42
3 idiots izlediğim en güzel filmlerden biriydi.Hint sinemasının doruk noktası.
Eskişehirspor sevdalısı
Yukarı
yeşil Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: İstanbul
  Alıntı yeşil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2012 saat 00:48
gadjo dilo güzel filmdir
İstanbul takımı tutmak ekranların en parlak yıldızına, Anadolu takımı tutmak ise mahallenin en güzel kızına aşık olmak gibidir. Birinde para konuşur birinde yürek… KKŞ
Yukarı
EsBoraEs Liste gör
Usta Yazar

Tayfun
Yer: Estanbul
  Alıntı EsBoraEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2012 saat 01:19
ok sahnesi başka türlü gösterilemez zaten doğru olanı da odur ama binalarda ki animasyonlar fazla bulanıktı insanın gözünü yoruyordu ama savaş sahneleri başarılıydı bana göre bir tarihci olarak.. bide ordunun savaş alanında kıldığı namazda secdeye yattığı zaman surların sallanması çok etkiliyor insanı izlemenizi tavsiye ederim..
ANTİ-BİZANS
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2012 saat 10:19
Alıntı yapılan Frequency

Fetih 1453 bence çok başarısız bir film. Tamamen kopya sahneler, düşünülerek hiç bir şey yapılmamış. En basit örneği 300 spartalıdaki okların uçarak gelme sahnesi. Açıkçası gidilecek bir film değil bana göre.

Yılmaz özdil gibi yorumda bulunmuşsun.Sadece gülüyorum..(sana değil yılmaz özdil'e)
Diyor ki oklar uçarak geliyor aynı 300 spartalı gibi
O zaman ki normal savaşlarda ok atınca mermi gibi direk mi gidiyorlardı.Eski savaş filmlerinde ok sahneleri belli tıp ki gerçekteki gibi olmak zorundadır.Havaya atarsın yere düşerken çekersin,çağrı filminde,cesur yürek filminde,turva filminde,cennetin krallığı filminde vs.bütün tarihi filmlerde aynıdır bu sahne.Okların nasıl gitmesini bekliyorsunuz ki anlamadım.Havada 2 tur atıp öyle mi düşmesini bekliyorlar.Birde askerler kalkanlarını açıp korunuyor diyor truva filmindeki gibi,ne yapacaklardı kıçlarını güneşe tutarakmı korunacaklardı oklardan.
Diyor ki savaş arabalarını(uzun içinde asker olan) surlara yaklaşırken yakıyorlar deviriyorlar
Bu da bütün savaş filmlerinde olan bir sahne ki eski zamanlarda surların üstüne asker çıkarmanın en kolay yoluydu onları devirmek içinde yanan ok atıyorlardı.
Neyse bu bilgisiz her konuda yazan yazarı hiç sevmiyorum zaten..Alın bir okuyunda benim gibi sizde gülerek geçeceksinizdir.

Senin yazınıda neden alıntı yaptım çünkü sende 300 spartalıya benzetmişsin filmin bir sahnesini.Savaş filminde okların ya atılışını çekersen ki bu izleyici için hiç bir his uyandırmaz yada insanların üzerine düşüş sahnesini çekersin buda en popüleridir.

Şundan hiç bahsetmiyorlar ama fatih'in ve ulubatlu hasan'ın filmin başındaki dövüş sahnesi ve yine ulubatlı hasan ve genovalı şovalyenin dövüş sahnesinden şimdiye kadar bu kadar gerçekçi insanı etkileyen kılıçla dövüş sahnesi izlemedim ben.

Lağımcılar(tünelciler) hiç bir savaş filminde konu olmadı ki sadece osmanlıda yoktu bu birlik.

Eleştirilecekse eğer filmin çekilen sahnelerini değil de çekilmeyen sahnelerini eleştirsinler.
Mesala gemilerin karadan Haliç'e indirilme sahnesi üzerinde hiç durulmamış geçiştirmişler.Bir de neden indirildi anlaşılmadı.Tamam tarih olarak biz biliyoruz düşmanın dikkatine oraya çekmek için falan ama bilmeyenler çoktur.En azından ön hazırlığı, planı ne bileyin fatih'in emir vermesi çekilmeliydi.
Bir de urban usta üzerinde çok durulmuş.Sanırsın ki Şahi'yi (büyük top) o yapmış.Urban usta döküm ustasıydı.Şahi'yi Osmanlı mühendisleri tasarlamıştı ,çapını,menzilini kısacası balistiğini Fatih Sultan Mehmet bizzat kendisi hesaplamıştır.Urban usta gerekli karışımı ve kalıbı döktü ki ilk ateşlendiğinde top çatladı.Zaten Şahi'nin önemli bir fonksiyonu yoktu çünkü top ateşlendikten sonra 3 saat sonra soğuyup tekrar ateşlenecek duruma anca geliyordu bu geçen sürede de surlar onarılıyordu.Surların yıkılmasında en büyük rolü lağımcılar oynamıştır ki filmdede bu detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
Bu filmi aynısını yabancı bir yönetmen çekse şimdi oskara aday gösterilmeli diye yorumlar yapıyordu bu şahsiyetler,yazarlar.
OSkara bilmem kaç dalda aday gösterilen HUGO filmini izledim dün.
Bildiğin çocuk filmi.12 yaş altı bir film..bütçesi 50 milyon dolar..

Hollywood Fetih 1453 filminin 17 ilyon dolara çekildiğine inanamıyorlar..Bizim yazarlar biraz ingilizce öğrenipte Yabancı köse yazarlarının, film eleştirmenlerinin yazılarını okusunlar.Fim hakkında ne demişler öğrensinler.

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 38>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır