eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 143144145146147 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Aliduran26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı Aliduran26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 01:45
Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan OZELES

Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan OZELES

Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan OZELES

Nefer'deki arkadaşlar kapalıda altları kuru keyifleri yerinde olduğu için mi böyle yapıyo acaba? Olurda Avrupa Kupalarına gidersek çok sevdikleri başkanlarının kaç senedir çivi bile çakmadığı stada maç verilmeyecek, başka şehirlere maça giderken hiç rahatsız olmayacaklar mı?   

Sanırım hayatında hiç kapalıya girmemişsin. Kapalı tribünümüzde karlar altındaydı ;)
 Haklısın galiba, pek girdim sayılmaz, sadece senin yaşın kadar girdim o kadar....  İnsanları okuduklarının beyninlerinde yer etmemesiyle suçluyorsun ama, sen de anlatılmak isteneni pek anlayamıyorsun sanırım. Yukarıda bahsettiğim durum olursa,bu durumdan hoşnut olacakmısınız gerçekten?

Eleştiri yapacaksan adam gibi tutacak bişeyin olacak. Daha size herşeyin cevabını vermişim. Ve hala aynı şeyler ısıtıp ısıtıp konuluyor. Bunun tek bir sebebi olabilir anlamıyor olmanız. Stadın halinden bende memnun değilim. bak dikkatini çekiyorum ben kapalıdayım ;) Sadece adı kapalı olan tribündeyim ;)
  Serkan kardeş,  kendinden başka herkesi anlama özürlü yaptın çıkardın bravo. Biz onları duymadık, bunları görmedik, takıma destek,antin kuntin, geç bunları.   Sen bugünkü yaşananların yanlış anlaşıldığını, sizin aslında burada yazılıp çizildiği gibi olmadığınızı  falan anlatıyorsun ama burada tüm bu yazılanların ana teması yönetimin istenmemesi .Sizin de istiyor görünmeniz. Sadece bu maç söz konusu değil. Son zamanlardaki tutumunuz da bu yönde olduğu için hiç kusura bakma ama şimdi bu söylediklerin pek de inandırıcı gelmiyor kimseye.   Hiç üşenmeden herkese bir karşılık vereceğine ,'' evet bugün yaşananlar yanlış anlaşılmıştır ama biz de başkanı istemiyoruz, yönetim istifa  '' deyip tek mesajda işi bitirebilir bu kadar yormazdın kendini.  Yok eğer, ''niye diyelim canım siz istemiyorsunuz  diye biz de mi istememek  zorundayız'' diyorsan o zaman başka.

Abicim benim burada tanıdığım bir çok insan var onlara bir saygısızlık yapmam ama bu işi artık açık nefer kavgasına dönüştürmeye çalışan insanlar var. Benim tepkim onlara elbetteki ortada bir yanlış anlaşılma var. Ve benim burda yazmama gerek yok ki yönetim karşıtı olduğumu. Kusura bakmayın ama yıllardır yazıyorsunuz zaten siz. birşey olacak olsa çoktan olurdu. Halil beyin karşısına güçlü bir adayla çıkmadıktan sonra hiç kimse birşey yapamayacaktır. Çünkü bu adam kendi istifa etmeyecektir
Serkan Kardeş, ortada ne yanlış anlaşılma var ne de açık - nefer kavgasına dönüştürme olayı var.Maçta olanları herkes gördü.Nefer grubunun istifa konusunda takındığı tutum başlı başına yanlıştı.Herkes aynı görüşte fikirlerini yazıyor.Hem açık sayfasında hem de nefer sayfasında yazılanlara bakarsan neferin yaptığının doğru olduğunu savunan kaç kişi var.
Buradaki sorun Halil başkanın sizin grubu iyi kullanarak istifa konusundaki türbün bütünlüğünü azaltmaktır.Bunuda nasıl başardığını belki sen bilmiyor olabilirsin ama U dönüşü nedeniyle neferin içinde iyi bilen birkaç kişi mutlaka vardır.Çatlak sesle, türbün bütünlüğü olmadığı sürece dediğin gibi istifa etmeye niyeti yok ama her maçta türbün bütünlüğü sağlanırsa o zaman onunda pes edeceği zaman mutlaka gelecektir.
Sezon başı yönetime karşı olan bir grup nasıl oluyorda yapılan bir toplantı sonrası U dönüşü yaparak yönetimin yanında yer alır asıl irdelenmesi gereken konu budur.
Hayatın Anlamı Siyah-Kırmızı ESESim!
Seni Yalnız Bırakırız mı Sandın?
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 01:53
Alıntı yapılan Aliduran26

.....
Sezon başı yönetime karşı olan bir grup nasıl oluyorda yapılan bir toplantı sonrası U dönüşü yaparak yönetimin yanında yer alır asıl irdelenmesi gereken konu budur.

Çok yakında onunda sebebi ayan beyan ortaya çıkacaktır biraz sabredin...
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:04
böyle giderse nefer grubu esese ihanet eden,ppppbeleş bilet-otobüs ve biraya kendini satan işbirlikçi grup olarak eses tarihinde yerini alacak.neferli kardeşlerim lütfen bu hale düşmeden gerekeni yapın
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:12
Alıntı yapılan mecek

DİK DURUŞ

Teksas tribünleri tüm eskişehire küfür ederken ses çıkarmamak DİK DURUŞ,
Dışarıda ESES liler stada girememişken teksaslıların güvenlik kuşağına alınmasına karşı çıkmak YAN DURUŞ.

Kocaaelinin şu anki durumuna üzüldüğünü pankart ile yazmak DİK DURUŞ,
SEVDASInın kötü yönetildiği ilan ederek İSTİFA diye bağırmak YAN DURUŞ.

Sakaryalı bir taraftarın ölüm yıldönümü anmak DİK DURUŞ,
Bizi telefonlarda şikecilere karıştıran eski futbolcuya karşı çıkmak YAN DURUŞ.

Grubu yüceltme adına bir kardeşlerini Harika BİRİ yapmaları DİK DURUŞ,
AMİGO ORHAN gibi SEVDAsını ezmeye kalkışanlara karşı çıkma YAN DURUŞ.

Ben kahvede okeye dönerken sandalyeye yan oturur YAN DURurum,
Ben kapıda bir bayana yol verirken YAN DURurum.
Ben büyüğümün önünde önümü ilikler başımı eğer DİK DURmam
Ben çalışırken tezgahımda doğrama rendeler ike YAN DURurum.

Velhasıl kelam sizin gibi DİK DURUŞ sergiliyemem,

EĞRİ OTURUR DOĞRU KONUŞURUM…
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
Yer: izmit
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:15

Murat Bayrak
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:16
Alıntı yapılan iyasaroleses

1965 ten beri bu takımı açık türbünde destekleyenlerdenim hiçbir maça bedava girmedim girmemde fener maçınada bedava girenlerden olmıyacagım .Bu takımı ölünceye kadarda AÇIK türbininde destekleyecegim hiç bir yönetim ve gurubun içinde olmadan sonuç ne olursa olsun futbolcuların yanında olmak onlara destek olmak için YÖNETİM İSTİFA .Emeginle ugraşan futbolculara sonuna kadar destek.Anlınızın akıyla fener maçını alın...

alkışlar size... yanımda olsanız da ellerinizi ayaklarınızı öpsem..... Clap
Murat Bayrak
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:19
şuraya yazdım http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=47&PN=570 , burada da paylaşayım....... :)

Öncelikle şunları belirteyim. Hiç kimseye sempatim, gruba bağlılığım ya da çıkar bağım yok. 35 yıldır Açık ta maç izleyen 40 yaşında EsEs liyim. Çocukken pazarda su torba satıp maç bileti alıp kardeşimle maçlara girmişimdir.

Sevgili neferli kardeşler, yaşdaşlar, abiler (var mı bilmiyorum ama çünkü genelde gençleri görüyorum orada)... Şu an bu forumda benden önce yazılmış hiçbir yorumu okumadan yazıyorum. Dolayısıyla sürçülü lisan edersem affola ama duygularımı paylaşmak istiyorum. 

Yaşım 40... 35 yıldır EsEs peşindeyim. Beni takip edenler son 5 yıldır yurt dışında çalıştığımı da bilirler. Ama EsEs imin maçlarına deplasman dahil mümkün oldukça şartları zorlayarak gelirim, gelmeye çalışırım. Gerektiğinde yemem, içmem, bütçemi zorlar gelmeye çalışırım, gelirim. Son haftalarda yaptıklarınız ve bugun maglubiyet sonrası aynı tavırda devam etmeniz bana da yazma zorunluluğu doğurdu.

Ama önce şunu size hatırlatmama izin verin.... Sene bilmem kaç.. muhtemelen çoğunuz ya doğmamıştı ya da kucakta bebeydi. Meşhur/Muhteşem Ayder'imiz vardı. Çok da severdim kendilerini. İnanın hala onlara özlerim. Ancak sizin yaptığınız yanlışın belki de binde birini yaptıklarında AÇIK tan gelen tepkiler ve "ayder dışarı" tezahüratları sonrası şu an sizin doldurduğunuz yeri maç sırasında boşaltıp çıktılar. Şu an anlıyorum ki yine de onlar büyük adamlarmış. EsEs sevgisiyle bölünme olmasın diye gitmişler. Sizin gibi para için veya başkasının adamı yaftasını % 100 yiyeceğinizi garantileyen tavırı takınmadılar. AÇIK o an görevini yaptı. O an öyle gerekiyordu oldu. Şu an herkesin mutsuz olduğunda yönetime mesaj gönderilmesi gerekirken sizin bunun yerine alkışlar, değişik tezahüratlar yapmamanız gereken an. O AN da yapılması gerekeni yapmıyorsunuz. Burası Eskişehir. Bizde bizans takımları gibi hiç bir zaman başkanların grupları olmadı. Taraftar cebindeki son parasını verip maça girdi. beleşçiler olmadı. onlardan nefret edildi. Ayder o gün (o an) mesaja saygı duydu ve EsEs sevgisi büyük geldi. Ama siz, siz doğru yapmıyorsunuz. Sizin laf ettiğiniz açıkta 35 yıldır kar, yağmur, güneş altında neler gördük. Kimler Geldi Kimler Geçti. Sevinçten kendimizi 10 sıra aşağıda, üzüntüden tuvalette ağlarken bulduk. sizin nasıl geldiğinizi de gördük. Açık ta 3-5 gençten büyüyerek ve daha sonra şakşakçı arayanlara alet olarak Ayder in yerine geçtiniz (yer olarak, grup veya taraftar olarak değil, bence sadece "yeri" aldınız - belli ki AYDER ruhunu almamışsınız). Bu arada son yıllarda KIZILCIKLI pasifize edildi. Deplasmanlarda hatta EsEs galip iken takımı destekleyeceğinize GÜÇ kavgasına girip kavgalara taraf olarak taraftarı böldünüz. Deplasmanlarda yarardan çok zararınız olmuştur dersem çok abartmış olmam. Ha diyeceksiniz ki biz gitmesek kimse deplasmana gitmeyecek. Ancak şunu bilinki çoğu kişi de sizinde taraf olduğunuz olaylardan/kavgalardan sonra deplasmalara gitmeyi kesmiş olabilir. Neyse konu çok uzamasın. Mesajım şuydu ki içinizden çıktığınız AÇIK la kapışmanın kimseye yararı yok. Zararı olduğu kesin. Açık 85. dakikaya kadar bekledi. Ve medenice tepkisini verdi. Siz ne yaptınız. Hele anlayamadığım -muhtemelem iyi şeyler demediğiniz- abuk subuk tezahürat neydi. Sizin de yakında "Nefer Dışarı" lafını duymanız yakındır. Hele ki EsEs'in üzerinde NEFER diye bir tezahüratınız varki direk bölücü. EsEs den nemanalarak büyüklenmek doğru değil. Sizden önce hiç bir zaman böyle itici grup tezahüratı olmadı. Deplasmanda EsEs diye bağırmak lazımken kendi grup tezahüratınızı yaptığınızda kanım donuyor. Biliyormusunuz sizin hakkınızda ne deniyor. Beleşçiler, yalakalar... neden. çünkü öyle davranıyorsunuz.. değilseniz bile yaptıklarınız yüzünden bu yaftayı yiyiyorsunuz. Maça gelirken Nefer atkılıların "abi ben de bilet yarı fiyatına, benden al" dediklerinizi çok duydum. belki münferit vakalar ama kulaklarımla duydum gözlerimle gördüm. Bize yakışmaz, biz yapmayız derseniz, içinizdeki çürükleri temizlememişsiniz derim veya içinizde böyleler olduğunu bilmiyorsunuz derim. Şunu bilin kişiler ve gruplar gelip geçicidir. Ama EsEs kalıcıdır. Hele beğenmediğiniz AÇIK ın çekirdekçi tayfası en kalıcısıdır. Üzüntü veren o ki; o eskilerdeki muhteşem tribünlerimizin yavaş yavaş kaybolduğunu görüyoruz. Amigo Orhan'ın son zamanlarını hayal meyal hatırlayan biri olarak inanın bu en çok bana ve benim gibilere koyuyor. Ama bugun stadda yaşananlar yüzünden. Çünkü gerçek EsEs taraftarı gözleri önünde canısı EsEs'in gurursuzlaştırılmasına dayanamamakta ve pasif izleyiciye dönmekte. EsEs imin adı sürekli dik ve karşı duruşuyla savaş verdiği, bizans diye tabir ettiğimiz şikecilerle beraber anıldı. NİYE??? Düşünün. O lafın 1 kere EsEs ile aynı cümlede geçmesi benim gibilere ölümden beter. Keşke 3. liglerde olsaydık da şikecilerle anılmasaydık. EsEs bir isyanın simgesidir. Taraftarıyla. Ama sizin duruşunuz bu değil. Lütfen yol yakınken bölünmeye son verin. İçinizden, kalbinizden geleni yapın cebinizin veya cebinizi dolduranın değil. Eğer cep dolduran yok, biz böyle birşey yapmayız diyorsanız bağrından çıktığınız AÇIK'a geri dönün. Eskileri hatırlarsınız, EsEs liliğinizi hatırlarsınız. Ve lütfen bu yazdıklarımı demokratik bir reaksiyon olarak görün. Anladığınız/alacağınız varsa alın, yoksa sadece ihmal edin. görmemiş/okumamış kabul edin. Nasıl olsa EsEs sevgisi bir gün stadda veya deplasmanda yolumuzu yine kesiştirir, yine beraber sevinir, beraber üzülürüz, sadece EsEs kaygısıyla, başka kaygılarla değil.....

Forumdaki herkese sevgi ve saygılarımla........

Ha bu arada, döneyimde forumda sizin hakkınızda neler yazılmış okuyayım simdi......
Murat Bayrak
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:31
Alıntı yapılan Scorpion

Herkesi Açık'a davet ediyorum... Alem buysa kral AÇIK!

Big%20smile bu da süper olmuş.......... LOL
Murat Bayrak
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:33
Alıntı yapılan gewaltmensch

Belki istifa çözüm değil ama,bizim birlik beraberliğimizin bozulması kötü olan.Cebimizdeki son parayı gidip bilet aldık biz..Karların üzerinde ayağımız dondu belki ama ses etmedik.Es'en o rüzgar yaktı geçti bekli ama yinede bağırdık biz,gene para verip girdik oraya,belki rahatça girip çıkamadık hep itilip kakıldık ,belki saatlerce kuyrukta bekledik ama asla başkasının hakkını yemedik.Diyorlar ki açık bağırmıyor.. Ustaa burada 600 liraya geçim derdi olan eve gidince ne yiyeceğim derdi olan insanlar var herkes sizler gibi maç çıkışı dikoya bara gidemiyor bu yuzdendir belki suskunluğumuz..Bizim Mangal gibi yüreğimiz var usta bu yuzden ne o yağan kardan ne yağan yağmurdan nede ES'en rüzgardan üşüdük biz.Şimdi bırakında biraz nasıl dik durulurmuş siz görün !

ClapClapClap
Clap
Murat Bayrak
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 02:35
Alıntı yapılan mecek

Hep yanlış anlayan AÇIK tribün taraftarı NEFER doğruyu yapıyor.
Biz ne anlarız 90 derecelik açıdan(DİK DURUŞ) biz başkanımız gibi ilkokul mezunuda değiliz Ali okulu mezunu bile değiliz. Cahili cühelayız biz.
Bravo dik açımız NEFER
İçerde BİZE dışarda herkese gider
Yürü be seni kim tutar NEFER...

Clap bu biraz ince olmuş.... anlayana
Murat Bayrak
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 143144145146147 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır