eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 141142143144145 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:01
Burada aynı şeyler yazılmasının pek anlamı yok birbirimizi kırıyoruz.
Nefer'den kardeşlerimde laf dalaşına girip savunmayın gereken bir şey yazılacağı zaman gereken kişiler yazar zaten.
Ben bir Nefer olarak diyorum ki 'yönetimden nefret ediyorum.'
Bazen dozu kaçıyor söylenenlerin yok satılmışlar falan ayıp oluyor ben de süperligte Esesli olmadım zor günler gördük sıkıntılar çektik.5 liraya satarlar falan olmuyo yani ben Eses için harcadığım parayı cebimde tutsam krallar gibi öğrencilik hayatı yaşardım.Bizim tribünden arkadaşlarda kalkıp açıkta 30-40-50 yaşlarındaki adamlara tribüncülük dersi vermeyin 20 sene sonra belki bizde çekirdek çitlicez.
Neyse yani aynı gemideyiz size Açık diyolar bize Nefer.

YÖNETİM İSTİFA diyorum.Ve bu tribündeki çok kişiyi tanıdığım bildiğim için de gururla diyorum ki ALEM BUYSA KRAL NEFER.
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
Scorpion Liste gör
Deneyimli Yazar

Selçuk
  Alıntı Scorpion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:05
Herkesi Açık'a davet ediyorum... Alem buysa kral AÇIK!
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.
Yukarı
Aliduran26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Aliduran26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:09
Alıntı yapılan 26_EsEs_65

Alıntı yapılan şimşek65

yeter kardeşim yeter açık trübün protesto yapmasın diye yarım saat zpıla zıpıla zıpılamayan ib  dir tezahuratı yapmayın bari.

bu aptalca tezahurat yüzünden rezil oluyoruz hiçmi görmüyorsunuz forumlarda yazılanları.hadi işimdizıpılayın zıpılayın biletler beleş zıpılayın.

Açıktan sağlam karşılık alınması için yapılan bişey o.
Malum açığı devreye sokabilmek için bunun gibi extra şeylere yada kapalıdan sağlam girilmesine ihtiyaç var.
Zaten dikkat ettiyseniz tüm bunlardan sonra açığın katılımıda daha yüksek oluyor.

Birde şu açık-kapalı karşılaştırmasını yapanlar iyice saçmalıyor. Hepimiz Eskişehirspor taraftarıyız et tırnaktan ayrılmaz.
Nefer şu anda süreklilik vs ile Türkiye'nin en iyi taraftar gruplarından biridir.
Aynı şekilde açıkta tribün grubu olmadığı ve kalkıpta açığı teksasla yada çarşıyla falan karşılaştıramayacağımız için diğer takım taraftarlarının maraton yada açık diye tabir edilen tribünleriyle karşılaştırdığımız zaman koreolar vs olsun en iyisidir.
Yani Türkiye'de her takımın stadında olan ve çekirdekçi diye tabir edilen tribünlerin en iyisidir açık öyle anlatıyım.
Dolayısıyla Açığı Neferle kıyaslamak yanlış olur.
Bu potansiyeli kullanmak varken birbirimizi yemek hemde bu yönetim yüzünden diğer takımları kendimize güldürmekten başka bişey değil.
Bugün açık 85 dk sustu diye buraya yorum yazıp en iyi taraftar grubu nefer derseniz art niyet aranır.Kapalıdan açıktaki destekler duyulmuyorsa neferin bağırdaklarıda duyulmadı.En güzel örneği maç başlamadam önce topçuları her zamanki bestenizle çağırmaya çalıştınız gel...diler mi hayır.Ayrıca topçulara maçta sahtekar diye bağıran nefer maç bitincede alkışlayan nefer bu tezatlık değil mi? Bizler hiç olmazsa 85 dk takımı destekledik son 3-4 maçtır olduğu gibi skora bakmadan yönetim istifa diye bağırdık.Nefer tabikide yönetimden memnun olacak toplantıda neler konuşuldu karşılığında nelerin iyi olduğunu bizde biliyoruz.Nefer boşuna U dönüşü yapmadı.Sezon başında yönetim istifa diyenler, stadı boşalttıranlar acaba kimlerdi.Ne olduda şimdi yönetimi savunur hale gelen bir grup oldunuz.Başkanında tam istediği buydu taraftarlar kendi arasında bölünsünde tek ses çıkmasın tek ses çıkarsa koltuk tehlikeye girer hesap veremem derdindeydi.Nefer olarak kendi kendinizi boşuna burada övmeyiniz.Nasıl bir grup olduğunuzu herkes gördü.Eğer siz kralsanız açık en Kralıdır.
Hayatın Anlamı Siyah-Kırmızı ESESim!
Seni Yalnız Bırakırız mı Sandın?
Yukarı
jaweil Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: eskişehir
  Alıntı jaweil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:09
nefer kardeşim biliyoruz herkesin yönetimden nefret ettiğini ama bunu neden dile getirmiyosunuz bu klüp resmen çöküyor eriyor gözümüzün önünde skor için demiyorum hiçbir icraat yok çünkü abileriniz besleniyo ve sesinizi çıkaramıyorsunuz sizde diyoruz..dediklerinde haklısın kimse kimseyi kırmasın neferlerde 30-40 yaşında zıplıyo olmayacaklar ama o tribüne beleş biletle giriliyor bunu kimse inkar etmesin bizzat biliyorum..
Yukarı
ESES_TAMER Liste gör
Usta Yazar

TAMER
Yer: Turkey
  Alıntı ESES_TAMER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:26
Açık her zaman haklıdır
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
gewaltmensch Liste gör
Yazar

Baris
  Alıntı gewaltmensch Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:40
Belki istifa çözüm değil ama,bizim birlik beraberliğimizin bozulması kötü olan.Cebimizdeki son parayı gidip bilet aldık biz..Karların üzerinde ayağımız dondu belki ama ses etmedik.Es'en o rüzgar yaktı geçti bekli ama yinede bağırdık biz,gene para verip girdik oraya,belki rahatça girip çıkamadık hep itilip kakıldık ,belki saatlerce kuyrukta bekledik ama asla başkasının hakkını yemedik.Diyorlar ki açık bağırmıyor.. Ustaa burada 600 liraya geçim derdi olan eve gidince ne yiyeceğim derdi olan insanlar var herkes sizler gibi maç çıkışı dikoya bara gidemiyor bu yuzdendir belki suskunluğumuz..Bizim Mangal gibi yüreğimiz var usta bu yuzden ne o yağan kardan ne yağan yağmurdan nede ES'en rüzgardan üşüdük biz.Şimdi bırakında biraz nasıl dik durulurmuş siz görün !
Yukarı
Scorpion Liste gör
Deneyimli Yazar

Selçuk
  Alıntı Scorpion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:43
Alıntı yapılan gewaltmensch

Belki istifa çözüm değil ama,bizim birlik beraberliğimizin bozulması kötü olan.Cebimizdeki son parayı gidip bilet aldık biz..Karların üzerinde ayağımız dondu belki ama ses etmedik.Es'en o rüzgar yaktı geçti bekli ama yinede bağırdık biz,gene para verip girdik oraya,belki rahatça girip çıkamadık hep itilip kakıldık ,belki saatlerce kuyrukta bekledik ama asla başkasının hakkını yemedik.Diyorlar ki açık bağırmıyor.. Ustaa burada 600 liraya geçim derdi olan eve gidince ne yiyeceğim derdi olan insanlar var herkes sizler gibi maç çıkışı dikoya bara gidemiyor bu yuzdendir belki suskunluğumuz..Bizim Mangal gibi yüreğimiz var usta bu yuzden ne o yağan kardan ne yağan yağmurdan nede ES'en rüzgardan üşüdük biz.Şimdi bırakında biraz nasıl dik durulurmuş siz görün !

Bravo Clap
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.
Yukarı
OZELES Liste gör
Deneyimli Yazar

ÖZEL
Yer: Turkey
  Alıntı OZELES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:53
Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan OZELES

Alıntı yapılan turkeses

Alıntı yapılan OZELES

Nefer'deki arkadaşlar kapalıda altları kuru keyifleri yerinde olduğu için mi böyle yapıyo acaba? Olurda Avrupa Kupalarına gidersek çok sevdikleri başkanlarının kaç senedir çivi bile çakmadığı stada maç verilmeyecek, başka şehirlere maça giderken hiç rahatsız olmayacaklar mı?   

Sanırım hayatında hiç kapalıya girmemişsin. Kapalı tribünümüzde karlar altındaydı ;)
 Haklısın galiba, pek girdim sayılmaz, sadece senin yaşın kadar girdim o kadar....  İnsanları okuduklarının beyninlerinde yer etmemesiyle suçluyorsun ama, sen de anlatılmak isteneni pek anlayamıyorsun sanırım. Yukarıda bahsettiğim durum olursa,bu durumdan hoşnut olacakmısınız gerçekten?

Eleştiri yapacaksan adam gibi tutacak bişeyin olacak. Daha size herşeyin cevabını vermişim. Ve hala aynı şeyler ısıtıp ısıtıp konuluyor. Bunun tek bir sebebi olabilir anlamıyor olmanız. Stadın halinden bende memnun değilim. bak dikkatini çekiyorum ben kapalıdayım ;) Sadece adı kapalı olan tribündeyim ;)

Serkan kardeş,  kendinden başka herkesi anlama özürlü yaptın çıkardın bravo. Biz onları duymadık, bunları görmedik, takıma destek,antin kuntin, geç bunları.
  Sen bugünkü yaşananların yanlış anlaşıldığını, sizin aslında burada yazılıp çizildiği gibi olmadığınızı  falan anlatıyorsun ama burada tüm bu yazılanların ana teması yönetimin istenmemesi .Sizin de istiyor görünmeniz. Sadece bu maç söz konusu değil. Son zamanlardaki tutumunuz da bu yönde olduğu için hiç kusura bakma ama şimdi bu söylediklerin pek de inandırıcı gelmiyor kimseye.
  Hiç üşenmeden herkese bir karşılık vereceğine ,'' evet bugün yaşananlar yanlış anlaşılmıştır ama biz de başkanı istemiyoruz, yönetim istifa  '' deyip tek mesajda işi bitirebilir bu kadar yormazdın kendini.
  Yok eğer, ''niye diyelim canım siz istemiyorsunuz  diye biz de mi istememek  zorundayız'' diyorsan o zaman başka.
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 00:59
Hep yanlış anlayan AÇIK tribün taraftarı NEFER doğruyu yapıyor.
Biz ne anlarız 90 derecelik açıdan(DİK DURUŞ) biz başkanımız gibi ilkokul mezunuda değiliz Ali okulu mezunu bile değiliz. Cahili cühelayız biz.
Bravo dik açımız NEFER
İçerde BİZE dışarda herkese gider
Yürü be seni kim tutar NEFER...
Yukarı
emre26es Liste gör
Usta Yazar

Emre
  Alıntı emre26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2012 saat 01:02
Alıntı yapılan Nusret

Uzun süredir yazmıyorum , muhtemelen bir uzun süre daha yazmayacağım. Sebeplerini sıralayıp esas konuya gölge düşürmeyeceğim , kısaca şöyle söyliyim ; bu forum da tıpkı Eskişehirspor Kulübü ve Nefer gibi yönetiliyor.

Konuya odaklanmak gerekirse , Nefer bugün sağlam afişe oldu. Eskiden "skor taraftarı değiliz" gibi bir bahaneleri vardı. Hoş o da pek geçerli bir bahane değil , bilindiği üzere yendiğimiz maçlarda da yenildiğimiz maçlarda da Nefer dışındaki tribünlerden istifa sesleri yükseldi. Yenildiğimiz Karabük , Ordu ve kazandığımız Belediye maçları buna örnektir. Her neyse efendim , Nefer'in bahanesi "sonuna kadar takıma destek"ti. Sonuna kadar destek vermeyen taraftarlara da küfür ettiklerine , tehdit ettiklerine şahit olmuştuk.

Fakat bu maç işin şekli çok değişti. Stadın kalanı "yönetim sahtekâr" diye bağırırken , Nefer "futbolcular sahtekâr" diye bağırdı. Bugün iyice anlaşıldı ki Nefer'in derdi takıma sonuna kadar destek vermekten ziyade yönetime sonuna kadar destek vermekmiş. Takıma sonuna kadar destek verecek adam bağırmaz herhalde "futbolcular sahtekâr" diye , değil mi ?

Artık sorgulanacak şey Nefer'in yönetim yanlısı olup olmadığı değil , orası belirgin artık. Bundan böyle Nefer'in neden yönetim yanlısı olduğu , bu işten kazancı ne olduğu , kazancı yoksa da yönetimi çok beğenip beğenmediği sorgulanmalıdır. Yani bedava bilet , bedava deplasman otobüsü falan almadıklarına göre , herhalde çok takdir ediyorlar yönetimin uygulamalarını ki "sonuna kadar destek" veriyorlar.

Yani benim Nefer hakkında daha önce yazdıklarımı az çok bilen varsa , zaten bir başlasam sabaha kadar susmayacağımı biliyordur , o yüzden ne ben yorulayım ne de sizler okurken yorulun. Bugün olanlar çok açık , bundan önce olmuş olanlar da çok açık. Tek yapılması gereken geçen sene içeride Fenerbahçe ile oynadığımız maçtan itibaren Nefer'in ve tüm tribünlerimizin tutumunun tekrar gözden geçirilmesi... Olan biten aslında çok net.

Alıntı yapılan SoLdat

Size birkaç sorum var.

Maçın ilk 10 dakikası bağırdınız eyvallah sonra 70 dakika sustunuz son 10 dakika yönetim istifa ersun istifa futbolcular sahtekar dediniz. Bunları söylemeyi hak edecek ne yaptınız.

Bir de bir Neferli kardeşimiz şöyle söylemiş , ben iyi niyetli olduğuna inanıyorum , fakat genel olarak Neferli genç arkadaşların algısı ne yazık ki bu şekilde yanlış işliyor. İzah edeyim ;

-Maçın tam olarak 13. dakikası , tüm açık tribün bandonun da eşliğiyle Türkiye'deki tüm tribünlerin bize imrenmesinin sebebi olacak tezahüratlarımızdan birisini - "tribünlerden yükselen bu ses" - söylüyor ; Nefer bildiğimiz klişe tezahüratlarından biriyle kendi çalıp kendi oynuyor.

-Maçın tam olarak hatırlamasam da 20'li dakikalarında yine açık tribün medar-ı iftiharımız tezahüratlarımızdan birisini , "esesim geldi işte"yi bando eşliğinde söylüyor ; Nefer yine kendi çalıp kendi oynuyor. Hani katılmasını beklemiyorum da , bari bir sussanız da güzel bir melodi , güzel bir tribün dinlesek. Türkiye'nin gözünde kaybettiğimiz prestijimizi güzel , modern tribünlerimizle geri kazansak ? O da yok...

-Maçın tam olarak 40. dakikasında açık tribün yine bandonun eşliğinde Nefer'i şinanari'ye davet ediyor , ve bunu tam olarak 4 kere yapıyor. Nefer ise oralı olmayıp "neyleyim cebimdeki milyon doları..." diye yine canım bir klişe tezahürat ile kendi çalıp kendi oynuyor.

-45+1'e girildiğinde , Nefer halen neyleyim cebimdeki milyon doları diye bağırıyor...

Maçın ilk 45 dakikasının kaydı elimde mevcut , inanmayanlar , yalan söylediğimi düşünenler veya iddia edecekler için peşin peşin söyleyeyim de , kendinizi madara etmeden önce iki kere düşünün.

Yani şu şartlar altında gidip de açık tribüne "ne destek verdiniz de istifa talep ediyorsunuz demek" haksızlık olur. Hem de öyle böyle değil , ağır haksızlık olur.

Hepsinden öte şu bilinmeli , açık tribün örgütlü bi şekilde bağırmıyor. Öyle başlarında bi tane lider falan yok. Tamamen duygular hakim orada. İnsanlar sinirleniyor , hep birlikte geriliyorlar ve artık tepkiler çığ gibi olup parlıyor. Bir insanın ağzından dökülen bir sözcük bile tezahürat başlatabiliyor. VIP , 65'liler ve Aile tribününde de durum böyle. Yani demem o ki , eğer bu kadar insan "yönetim istifa" diye bağırıyorsa emin olun istifa gerektirecek bir sebep vardır ortada.

Bu gerçeklere göz yumamazsınız , artık bahaneler üretemezsiniz. Nefer , yönetimin yanında , ama neden ? En azından bunu izah edin bizlere , bizim göremediğimiz ne kerametlerini gördünüz , bilelim.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 141142143144145 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır