eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 135136137138139 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eren2616 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakkı
Yer: bursa
Online Durum: Offline
  Alıntı eren2616 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 20:48
Yıllar dır türübündeyim Ayderi degördüm Kızılcıklı yada ama hiç bir türübün grubunun bu kadar kendi türübünlerde antipati uyndırdıgını hatırlamıyorum.Deplasmana gidilip iyi türübün yapılıyor diye diger taraftar ları hiçe saymak niye sizin begenmediginiz açık türübün yıllardır orda .nefer in liderlerinin yerini olsam taraftarı karşıma almam yönetim gelip geçiçi ama açık hep orda insanlar bu günleri unutmaz .idaallerin için menfaatlerinden vazgeçtigin zaman gerçekten unutulmazsın.

BursaESES
Yukarı
viskici Liste gör
Yazar

Cem Çelikörs
Yer: Denizli
  Alıntı viskici Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 20:51

febe maçında Açık  ve Gerçek Kapalı karşılıklı ''ne nefer ne bein kartal..... '' bestesini söylese çok güzel olur.

ESKİŞEHİR SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN...
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
Yer: EMEK/ESK
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 20:54
Evet Mustafa abi. Takımın yenilmesinde en büyük etken açık tribündür. Biz bu stadta ne maçlar izledik beraber. Hemen hepimizin aklına bir denizli maçı gelir mesela. Nerde ogün orda olan asıl taraftar ben göremiyorum. Ve takımımız o günden daha iyi durumdayken bu tepkiler çok yersiz. Madem açık tribün yönetimi istifaya çağırıyor neden Nefer'den destek bekliyor anlamış değilim. Herkes aynı düşüncede olmak zorundamı ? Bugün Nefer tribündeki oluşan herşey spontane gelişmiştir. Açık Tribün tepkisini dile getirmeye başladığında da Murat abimiz tribüne sırtını dönüp tribündeki aynı görüşte olan insanların tepkilerini dile getirmesine olanak sağlamıştır. Ve o sırada da malum beste bağırılmaya başlandı. Nefer Tribününde ki kardeşlerimiz de bestenin normal halini söyledi yani '' En büyük taraftar futbolcular sahtekar'' ama açık tribün sosyete diye tabir ettiğimiz yerle benim anladığım kadarıyla 'En büyük taraftar halil ünal sahtekar' diye bağırıyordu. Bunu farkeden Murat abimiz de tribünü tamamen sustururak belki ikinci bir yanlış anlamayı önlemeye çalışmıştı. Ama tabiki fırsattan istifade edenler yine çok fazla.
Eskişehirspor
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 20:55
Uzun süredir yazmıyorum , muhtemelen bir uzun süre daha yazmayacağım. Sebeplerini sıralayıp esas konuya gölge düşürmeyeceğim , kısaca şöyle söyliyim ; bu forum da tıpkı Eskişehirspor Kulübü ve Nefer gibi yönetiliyor.

Konuya odaklanmak gerekirse , Nefer bugün sağlam afişe oldu. Eskiden "skor taraftarı değiliz" gibi bir bahaneleri vardı. Hoş o da pek geçerli bir bahane değil , bilindiği üzere yendiğimiz maçlarda da yenildiğimiz maçlarda da Nefer dışındaki tribünlerden istifa sesleri yükseldi. Yenildiğimiz Karabük , Ordu ve kazandığımız Belediye maçları buna örnektir. Her neyse efendim , Nefer'in bahanesi "sonuna kadar takıma destek"ti. Sonuna kadar destek vermeyen taraftarlara da küfür ettiklerine , tehdit ettiklerine şahit olmuştuk.

Fakat bu maç işin şekli çok değişti. Stadın kalanı "yönetim sahtekâr" diye bağırırken , Nefer "futbolcular sahtekâr" diye bağırdı. Bugün iyice anlaşıldı ki Nefer'in derdi takıma sonuna kadar destek vermekten ziyade yönetime sonuna kadar destek vermekmiş. Takıma sonuna kadar destek verecek adam bağırmaz herhalde "futbolcular sahtekâr" diye , değil mi ?

Artık sorgulanacak şey Nefer'in yönetim yanlısı olup olmadığı değil , orası belirgin artık. Bundan böyle Nefer'in neden yönetim yanlısı olduğu , bu işten kazancı ne olduğu , kazancı yoksa da yönetimi çok beğenip beğenmediği sorgulanmalıdır. Yani bedava bilet , bedava deplasman otobüsü falan almadıklarına göre , herhalde çok takdir ediyorlar yönetimin uygulamalarını ki "sonuna kadar destek" veriyorlar.

Yani benim Nefer hakkında daha önce yazdıklarımı az çok bilen varsa , zaten bir başlasam sabaha kadar susmayacağımı biliyordur , o yüzden ne ben yorulayım ne de sizler okurken yorulun. Bugün olanlar çok açık , bundan önce olmuş olanlar da çok açık. Tek yapılması gereken geçen sene içeride Fenerbahçe ile oynadığımız maçtan itibaren Nefer'in ve tüm tribünlerimizin tutumunun tekrar gözden geçirilmesi... Olan biten aslında çok net.

Alıntı yapılan SoLdat

Size birkaç sorum var.

Maçın ilk 10 dakikası bağırdınız eyvallah sonra 70 dakika sustunuz son 10 dakika yönetim istifa ersun istifa futbolcular sahtekar dediniz. Bunları söylemeyi hak edecek ne yaptınız.

Bir de bir Neferli kardeşimiz şöyle söylemiş , ben iyi niyetli olduğuna inanıyorum , fakat genel olarak Neferli genç arkadaşların algısı ne yazık ki bu şekilde yanlış işliyor. İzah edeyim ;

-Maçın tam olarak 13. dakikası , tüm açık tribün bandonun da eşliğiyle Türkiye'deki tüm tribünlerin bize imrenmesinin sebebi olacak tezahüratlarımızdan birisini - "tribünlerden yükselen bu ses" - söylüyor ; Nefer bildiğimiz klişe tezahüratlarından biriyle kendi çalıp kendi oynuyor.

-Maçın tam olarak hatırlamasam da 20'li dakikalarında yine açık tribün medar-ı iftiharımız tezahüratlarımızdan birisini , "esesim geldi işte"yi bando eşliğinde söylüyor ; Nefer yine kendi çalıp kendi oynuyor. Hani katılmasını beklemiyorum da , bari bir sussanız da güzel bir melodi , güzel bir tribün dinlesek. Türkiye'nin gözünde kaybettiğimiz prestijimizi güzel , modern tribünlerimizle geri kazansak ? O da yok...

-Maçın tam olarak 40. dakikasında açık tribün yine bandonun eşliğinde Nefer'i şinanari'ye davet ediyor , ve bunu tam olarak 4 kere yapıyor. Nefer ise oralı olmayıp "neyleyim cebimdeki milyon doları..." diye yine canım bir klişe tezahürat ile kendi çalıp kendi oynuyor.

-45+1'e girildiğinde , Nefer halen neyleyim cebimdeki milyon doları diye bağırıyor...

Maçın ilk 45 dakikasının kaydı elimde mevcut , inanmayanlar , yalan söylediğimi düşünenler veya iddia edecekler için peşin peşin söyleyeyim de , kendinizi madara etmeden önce iki kere düşünün.

Yani şu şartlar altında gidip de açık tribüne "ne destek verdiniz de istifa talep ediyorsunuz demek" haksızlık olur. Hem de öyle böyle değil , ağır haksızlık olur.

Hepsinden öte şu bilinmeli , açık tribün örgütlü bi şekilde bağırmıyor. Öyle başlarında bi tane lider falan yok. Tamamen duygular hakim orada. İnsanlar sinirleniyor , hep birlikte geriliyorlar ve artık tepkiler çığ gibi olup parlıyor. Bir insanın ağzından dökülen bir sözcük bile tezahürat başlatabiliyor. VIP , 65'liler ve Aile tribününde de durum böyle. Yani demem o ki , eğer bu kadar insan "yönetim istifa" diye bağırıyorsa emin olun istifa gerektirecek bir sebep vardır ortada.

Bu gerçeklere göz yumamazsınız , artık bahaneler üretemezsiniz. Nefer , yönetimin yanında , ama neden ? En azından bunu izah edin bizlere , bizim göremediğimiz ne kerametlerini gördünüz , bilelim.

乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
  Alıntı armani26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 20:57
kim ne derse desin en iyi tribün açık tribündür...
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
Yer: EMEK/ESK
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 21:02
Size tekrar söylüyoruz kendi kendinize birşeyleri kurupta klavyenin verdiği üstün avantajla insanları yanlış bilgilendirmeyin. Açık Tribün tepkisini dile getirmeye başladığında Murat Diri kendi tribününe sırtını dönüp, Tribünün deki açıkla aynı görüşte olan insanların tepkilerini dile getirmesine olanak sağladı. Daha sonrasında da Açık sosyete diye tabir ettiğimiz bölümle karşılıklı olarak 'en büyük taraftar yönetim (halil ünal ya da ) sahtekar diye bağırmaya başladı. Neferdeki kardeşlerimizde bestenin orjinal şeklini söyledi ki o da şöyledir. Enbüyük taraftar futbolcular sahtekar. Bu Türkiyenin her yerinde böyledir. Yani yönetim lehinde olduğumuz için suçu futbolcularda aradığımız falan yok.
Eskişehirspor
Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
  Alıntı armani26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 21:02
Alıntı yapılan eren2616

Yıllar dır türübündeyim Ayderi degördüm Kızılcıklı yada ama hiç bir türübün grubunun bu kadar kendi türübünlerde antipati uyndırdıgını hatırlamıyorum.Deplasmana gidilip iyi türübün yapılıyor diye diger taraftar ları hiçe saymak niye sizin begenmediginiz açık türübün yıllardır orda .nefer in liderlerinin yerini olsam taraftarı karşıma almam yönetim gelip geçiçi ama açık hep orda insanlar bu günleri unutmaz .idaallerin için menfaatlerinden vazgeçtigin zaman gerçekten unutulmazsın.

ClapClap
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
Aliduran26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Aliduran26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 21:08
Alıntı yapılan Nusret

Uzun süredir yazmıyorum , muhtemelen bir uzun süre daha yazmayacağım. Sebeplerini sıralayıp esas konuya gölge düşürmeyeceğim , kısaca şöyle söyliyim ; bu forum da tıpkı Eskişehirspor Kulübü ve Nefer gibi yönetiliyor.

Konuya odaklanmak gerekirse , Nefer bugün sağlam afişe oldu. Eskiden "skor taraftarı değiliz" gibi bir bahaneleri vardı. Hoş o da pek geçerli bir bahane değil , bilindiği üzere yendiğimiz maçlarda da yenildiğimiz maçlarda da Nefer dışındaki tribünlerden istifa sesleri yükseldi. Yenildiğimiz Karabük , Ordu ve kazandığımız Belediye maçları buna örnektir. Her neyse efendim , Nefer'in bahanesi "sonuna kadar takıma destek"ti. Sonuna kadar destek vermeyen taraftarlara da küfür ettiklerine , tehdit ettiklerine şahit olmuştuk.

Fakat bu maç işin şekli çok değişti. Stadın kalanı "yönetim sahtekâr" diye bağırırken , Nefer "futbolcular sahtekâr" diye bağırdı. Bugün iyice anlaşıldı ki Nefer'in derdi takıma sonuna kadar destek vermekten ziyade yönetime sonuna kadar destek vermekmiş. Takıma sonuna kadar destek verecek adam bağırmaz herhalde "futbolcular sahtekâr" diye , değil mi ?

Artık sorgulanacak şey Nefer'in yönetim yanlısı olup olmadığı değil , orası belirgin artık. Bundan böyle Nefer'in neden yönetim yanlısı olduğu , bu işten kazancı ne olduğu , kazancı yoksa da yönetimi çok beğenip beğenmediği sorgulanmalıdır. Yani bedava bilet , bedava deplasman otobüsü falan almadıklarına göre , herhalde çok takdir ediyorlar yönetimin uygulamalarını ki "sonuna kadar destek" veriyorlar.

Yani benim Nefer hakkında daha önce yazdıklarımı az çok bilen varsa , zaten bir başlasam sabaha kadar susmayacağımı biliyordur , o yüzden ne ben yorulayım ne de sizler okurken yorulun. Bugün olanlar çok açık , bundan önce olmuş olanlar da çok açık. Tek yapılması gereken geçen sene içeride Fenerbahçe ile oynadığımız maçtan itibaren Nefer'in ve tüm tribünlerimizin tutumunun tekrar gözden geçirilmesi... Olan biten aslında çok net.

Alıntı yapılan SoLdat

Size birkaç sorum var.

Maçın ilk 10 dakikası bağırdınız eyvallah sonra 70 dakika sustunuz son 10 dakika yönetim istifa ersun istifa futbolcular sahtekar dediniz. Bunları söylemeyi hak edecek ne yaptınız.

Bir de bir Neferli kardeşimiz şöyle söylemiş , ben iyi niyetli olduğuna inanıyorum , fakat genel olarak Neferli genç arkadaşların algısı ne yazık ki bu şekilde yanlış işliyor. İzah edeyim ;

-Maçın tam olarak 13. dakikası , tüm açık tribün bandonun da eşliğiyle Türkiye'deki tüm tribünlerin bize imrenmesinin sebebi olacak tezahüratlarımızdan birisini - "tribünlerden yükselen bu ses" - söylüyor ; Nefer bildiğimiz klişe tezahüratlarından biriyle kendi çalıp kendi oynuyor.

-Maçın tam olarak hatırlamasam da 20'li dakikalarında yine açık tribün medar-ı iftiharımız tezahüratlarımızdan birisini , "esesim geldi işte"yi bando eşliğinde söylüyor ; Nefer yine kendi çalıp kendi oynuyor. Hani katılmasını beklemiyorum da , bari bir sussanız da güzel bir melodi , güzel bir tribün dinlesek. Türkiye'nin gözünde kaybettiğimiz prestijimizi güzel , modern tribünlerimizle geri kazansak ? O da yok...

-Maçın tam olarak 40. dakikasında açık tribün yine bandonun eşliğinde Nefer'i şinanari'ye davet ediyor , ve bunu tam olarak 4 kere yapıyor. Nefer ise oralı olmayıp "neyleyim cebimdeki milyon doları..." diye yine canım bir klişe tezahürat ile kendi çalıp kendi oynuyor.

-45+1'e girildiğinde , Nefer halen neyleyim cebimdeki milyon doları diye bağırıyor...

Maçın ilk 45 dakikasının kaydı elimde mevcut , inanmayanlar , yalan söylediğimi düşünenler veya iddia edecekler için peşin peşin söyleyeyim de , kendinizi madara etmeden önce iki kere düşünün.

Yani şu şartlar altında gidip de açık tribüne "ne destek verdiniz de istifa talep ediyorsunuz demek" haksızlık olur. Hem de öyle böyle değil , ağır haksızlık olur.

Hepsinden öte şu bilinmeli , açık tribün örgütlü bi şekilde bağırmıyor. Öyle başlarında bi tane lider falan yok. Tamamen duygular hakim orada. İnsanlar sinirleniyor , hep birlikte geriliyorlar ve artık tepkiler çığ gibi olup parlıyor. Bir insanın ağzından dökülen bir sözcük bile tezahürat başlatabiliyor. VIP , 65'liler ve Aile tribününde de durum böyle. Yani demem o ki , eğer bu kadar insan "yönetim istifa" diye bağırıyorsa emin olun istifa gerektirecek bir sebep vardır ortada.

Bu gerçeklere göz yumamazsınız , artık bahaneler üretemezsiniz. Nefer , yönetimin yanında , ama neden ? En azından bunu izah edin bizlere , bizim göremediğimiz ne kerametlerini gördünüz , bilelim.
ClapClapClap

Hayatın Anlamı Siyah-Kırmızı ESESim!
Seni Yalnız Bırakırız mı Sandın?
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
  Alıntı SoLdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 21:09
Körü körüne Neferi savunacak değilim. Burada bugün açığın yaptığı yanlışları yazdım. Neferinde bana göre yanlışları var onları zaten sizler forumda dile getiriyorsunuz bazıları abartı, yanlış ve kanıtsız iddaalar olmak üzere. Birisi sormuş evet bugün maçtaydım.
Yukarı
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2012 saat 21:12
Alıntı yapılan turkeses

Daha sonrasında da Açık sosyete diye tabir ettiğimiz bölümle karşılıklı olarak 'en büyük taraftar yönetim (halil ünal ya da ) sahtekar diye bağırmaya başladı. Neferdeki kardeşlerimizde bestenin orjinal şeklini söyledi ki o da şöyledir. Enbüyük taraftar futbolcular sahtekar. Bu Türkiyenin her yerinde böyledir. Yani yönetim lehinde olduğumuz için suçu futbolcularda aradığımız falan yok.

Bestenin orjinal şeklini söyledi demişsin de (orjinal şeklini neylesin taraftar , göz var nizam var herkes yönetimi protesto ediyor ) ,ayrıca  biz yönetim sahtekar diye 2-3 dakika önce söyledik zaten . Nefer katılacak diye açık tekrardan baştan aldı bu sefer de futbolcular sahtekar dediniz .Dead
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 135136137138139 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır