eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Gününüz Kutlu Olsun Öğretmenim...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Online Durum: Offline
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 19:59
Teflon tavaya hiçbir şey yapışmadığına göre, teflon o tavaya nasıl yapışıyor?

Yüzme zayıflatıyorsa, balinanın stili mi yanlış? Fatih Sultan Mehmet bizim şerefli ecdadımız olduğuna göre, henüz beşikteyken boğdurduğu kardeşleri Bizanslıların haysiyetsiz ecdadı mıydı? Yumurta kolesterolü azdırıyorsa, kalpten gitmemek için niye tavuk eti yiyoruz?

*
Yaş otuz beş, yolun yarısı eder, Dante gibi ortasındayız ömrün’ü papağan gibi tekrar etmesi güzel de, 70 yaşında mı rahmetli oldu Dante?

Eğitim şart’sa, annesi öğretmen olduğu halde üniversite bile okumayan Bill Gates, malı nasıl götürdü?

*
Mustafa Kemal neden müselles’e üçgen demiştir, üçyan dememiştir? Futbol, korner, faul, penaltı, gol, ofsayt, forvet, frikik, maç, pas, skor İngilizceden... Hakem niye Arapçadan?

*
Düşünmeyiz çünkü...Ezberleriz sadece.

*
Mercidabık mesela...Nerdedir?

*
Büyükçekmece Gölü’nün yüzölçümü Küçükçekmece Gölü’nden küçük... E niye büyük?

*
“Azı karar çoğu zarar” ise, “fazla mal göz çıkarmaz” neyin nesi? Atalarımız mı çok kararsızdı, yoksa bazı atalarımız yavşak mıydı?

*
Ölü poposuna pamuk tıkar gibi bilgi sokmaya çalışıyoruz genç zihinlere...

Netice?

Neden’ler yerine sonuç’larla ilgilenen sistemin kaçınılmaz hezimetidir bu.

*
Bakın, geçenlerde Başbakanımız aldı eline tebeşiri, milli eğitim vizyonumuzu kelime kelime yazdı karatahtaya:

Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir...

Herkes pek beğendi, alkışladı.

*
Halbuki az düşününce...

Topluyorsun başharflerini:

ODUN çıkıyor!

*
O nedenle, sınıflar 60’ar, 70’er kişi... O nedenle, öğretmen maaşları yerlerde sürünüyor. O nedenle, geçinmek için pazarda limon satıyorlar. O nedenle, gelişmiş ülke insanından hiçbir zekâ eksiği olmayan bir millet, moron gibi dolaşıyor ortalıkta... O nedenle, işsizlerimiz diplomalı.

*
Çünkü, ne kalabalık nüfustur aslında sorun, ne de ülkenin gariban olması... İneklerin sindirim sistemini ezberletiyoruz, düşünmeyi öğretmiyoruz çocuklarımıza...

Temel sorun budur.

*
“Camdan dışarı bakın, ilk ne görüyorsunuz?” diye soran ve “cam” cevabını vermeyenlere sıfır veren bir öğretmenin... “Bakarkör” olmamızı engelleyen bir öğretmenin öğrencisidir bu satırların yazarı...

Dün aradı beni, “Öğretmenler Günü’nü yaz” dedi. Yazıyorum.

*
Değerli öğretmenler...

“Ne yapalım, müfredat böyle, araç gerecimiz eksik, kalorifer yok, hademe az, bilgisayar pahalı” filan, bırakın artık bunları... Düşünmeyi öğretmenin maliyeti, sıfır lira. ,

Yılmaz Özdil
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 16:10
Bravo çok güzel bir yazı Clap..Bu vesile ile Öğretmenlerimizin gününü bir gün gecikmelide olsa kutluyorum...
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 16:46
tum egıtım camıasının ogretmenler gunu kutlu olsun..
Yukarı
geo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
  Alıntı geo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 16:47
Tüm meslektaşlarımın gününü kutlarım.
Yukarı
hus@mES Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehirim
  Alıntı hus@mES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Kas/2010 saat 17:01
"Köşeden" yazmış Y. Özdil... "...düşünce öğretmenin maliyeti 0" diyerek bitirmiş yazısını. bence ibretlik bir yazı. Yetersiz, yanıltıcı ve günün anlam ve önemini hiiiç anlamamış bir yazı...
Yılmaz ÖZDİL "kaloriferi olmayan bir okulda" "düşünmeyi öğretecek" kişilerin öğretmen değil, "büyücü" olabileceğini bilmeliydi... kof bir yazı yazmış...
Bir öğretmen eşi olarak "köşeden" atmanın lüzumu yok... sahaya in gör bakalım, çocuklarımızın halleri nicedir. Öğretmen ki onlara düşünmeyi öğretecek öğretmesine, ama onlara insanca yaşayabilmeyi, insan kalabilmeyi kim öğretecek...
Kimsenin kendi evladına zaman ayırmaya tenezzül etmediği bir dönemde "el" çocuklarına emek veren o canım öğretmenlerimize paha biçilmez emekleri için sevgi ve saygılarımı iletiyorum...
ANADOLU YILDIZI
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2011 saat 04:31
Bütün dünyadaki öğretmenlerin ''Öğretmenler günü'' kutlu olsun.
Okul haricinde, ''yaşama dair'' ne varsa bana öğreten Çibörek Yaşarın da.

Approve
# Direnmüdavim....

Yukarı
ŞenolESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Şenol
Yer: T.C. Ankara
  Alıntı ŞenolESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2011 saat 09:25
 Tüm öğretmenlerimizin günleri kutlu olsun.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im
Yukarı
es2635 Liste gör
Yazar

Ahmet ÇAKAL
Yer: İzmir
  Alıntı es2635 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2011 saat 10:32
Bilginin çağdaşlığın,sevginin,barışın ve aydınlanmanın öncüleri,toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek öğretmenlerimizin gününü kutluyor,Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ü de saygı,özlem ve minnetle anıyorum.
Yukarı
MOD Liste gör
Deneyimli Yazar

Moderatör
  Alıntı MOD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2011 saat 10:42

Milletleri Kurtaranlar; Yalniz Ve Ancak Ögretmenlerdir.Ögretmenden, Egiticiden Yoksun Bir Millet; Henuz Millet Adıni Almak Kabiliyetini Kazanmamıstir. Atatürk

Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun..
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2011 saat 11:17
Tüm egitmenlerin,ögretmenler gününü kutlarim....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,282 saniyede hazırlanmıştır