eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sivasspor : 0 - Eskişehirspor: 4 (STSL 2.Hafta)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 97>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
onurnefer Liste gör
Usta Yazar

Onur Uğur
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı onurnefer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 17:14
Serkan abi bu işi yapıyorsun sen helal olsun
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 17:42
Alıntı yapılan Cumhuriyet

MEHMET, SKİBBE ve YILDIZ

Takımımızın başına disiplinli ve sistemli bir hoca geldi; adı da Michael Skibbe'dir. Kendisi çok iyi bir taktisyen ve gözlemcidir. Bizim gibi veya eski hocalarımız gibi önünde ki bir dakikayı düşünmez. Rıza Çalımbay veya Bülent Uygun olsa, durum 1-1 iken Boyd'u oyuna sokar. Niye? Çünkü; adam golcü yahu! Sonra sağdan ve soldan, yolla topları havadan... Gol yemezsek, son dakikaya kadar durum böyle devam eder. Ama Skibbe ne yaptı? Önce Mehmet Yıldız'ın yerine Batuhan'ı alarak, güçlü fiziği ile rakibi rahatsız etmesini istedi.

Serkan, iki yazinida  zevkle okuduk. Ellerine saglik, cogu köse yazarindan iyisin. Her yazdigina katilirim, yalniz Skibbe konusunda biraz erkencisin, insallah ilerleyen haftalarseni hakli cikarir. Hakli cikman hepimizin yararina olurken, kazanan takimimiz olur. Ben yinede ilk haftadan tdyi göklere cikarmasan iyi yaparsin derim, isler iyi gitmediginde bu yaziyi kopyalayip gündeme getirmek icin sirada bekleyen cok renkdasimiz var. Ben Skibbenin basarili ve basarisiz iki dönemini yasamis biri olarak (gecen sezon Eintracht Frankfurt) daha tedirginim. Ayni olumsuzluklari bizdede yasayacak diye bir kaide yok, insallah bizde hersey yolunda gider. 

Ayrica takimimiza emegi gecmis eski hocalarimizi kiyaslayarak örnek vermen yakismamis. Iyi , kötü taklimimizda görev yaptilar, sportif bakimdan basarili oldular. Arkalarindan kötü konusmak bize yakismaz.

Yazdiklarimi sadece bir tavsiye olarak görürsen sevinirim.  
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
kones26 Liste gör
Yazar

mehmet ali
  Alıntı kones26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 18:07

Otobüsle gidip gelmek takımıçok yoracaktır. Sivasta veya o yorgunlukla dönüldükten sonra Gençlerbirliği maçında kaybedilecek puanın en büyük sorumlusu yönetimdir.

ANTİ BİZANS
Yukarı
bad026 Liste gör
Deneyimli Yazar

Bahadır
  Alıntı bad026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 18:25
5temmuz 1995 li kardeşim var maça ücretsiz girebilirmi ? 
## єѕкιşєнιя ѕєη çσк уαşαα ##
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 18:31
Serkan senin yazılar pek denemeye benzemiyor, oldukça iyi,
iyi derken gözlemlerini kağıda dökerken çok başarılısın, üçüncüsü gelsin..

Clap
# Direnmüdavim....

Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 19:04
@Adnan 26

Adnan abi, ilginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yazımda ki ana unsur; Skibbe'nin önceki teknik direktörlerimizden farklı yanlarının olmasıdır.
Skibbe'yi göklere çıkaracak şeyler yazmadım. Bazı özelliklerine değindim ki bunlar: disiplinli, sistemli olması vs...

Ayrıca, eski teknik direktörlerimiz Rıza Çalımbay ve Bülent Uygun'u kötüleyecek bir cümle kullanmadım. Skibbe'nin düşüncesi ile Rıza Çalımbay ve Bülent Uygun'un düşünceleri arasında ciddi bir fark var. Sadece bunu belirtmek istedim...

Hüsnü dayı, bu denemeler daha çok sürer.
İlginiz için teşekkürler...
Yukarı
tiyago_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Metehan
Yer: turkey
  Alıntı tiyago_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 20:00
Sivasspor bu hafta kaybeti.Bize karşı iyi oynıyıcaklardır onun için iyi hazırlanmamız lazım 3puanı almamız lazım .
İstanbul Yalakası Değil Memleket Sevdalısıyız..
Yukarı
SerifOkan Liste gör
Usta Yazar

Serif Okan
  Alıntı SerifOkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 20:09
Alıntı yapılan Cumhuriyet

<font size="2" face="Arial, Helvetica, sans-serif">MEHMET, SKİBBE ve YILDIZMehmet Yıldız, Sivasspor formasını 6 sezon boyunca giydi. Eskişehirspor
forması ile Beşiktaş karşısında iyi bir mücadele ortaya koydu. Tribünden
"Ulan Mehmet! Artık birşeyler yap" diye bağırdık. Ama oyundan çıktıktan
sonra değerini ve ne yapmaya çalıştığını anladık. 65 dakika boyunca
rakip defansı yıprattı. Onun yerine giren Batuhan'a yol açtı ve rakibin
Batuhan'ı rahatsız etmesini engelledi. Takımımızın attığı 2.golde oyunda kalan Serdar'a 3 Bjk'li müdahale ederken, Batuhan'ı da boş bıraktılar. Sonuç; Eskişehirspor galip geldi.  Takımımızın başına disiplinli ve sistemli bir hoca geldi; adı da Michael Skibbe'dir. Kendisi çok iyi bir taktisyen ve gözlemcidir. Bizim gibi veya eski hocalarımız gibi önünde ki bir dakikayı düşünmez. Rıza Çalımbay veya Bülent Uygun olsa, durum 1-1 iken Boyd'u oyuna sokar. Niye? Çünkü; adam golcü yahu! Sonra sağdan ve soldan, yolla topları havadan... Gol yemezsek, son dakikaya kadar durum böyle devam eder. Ama Skibbe ne yaptı? Önce Mehmet Yıldız'ın yerine Batuhan'ı alarak, güçlü fiziği ile rakibi rahatsız etmesini istedi. Daha sonra ise taraftar "Boyd girsin, gol atsın"  diye beklerken Tello'yu aldı. Geçen sezonki Bjk maçında olduğu gibi Batuhan'a müthiş bir pas attı, gole sebep oldu. Daha önce de yazmıştım. Bjk maçından bir gün önce yapılan antremanda Rodrigo Tello, maçta Batuhan'a attığı pasın aynısı antremanda defalarca attı. (Keşke video çekseydim, arada ki müthiş benzerliğin farkına varabilirdiniz.) Yine herkesin önlibero'da Pele'nin oynamasını beklemesine rağmen sahaya Veysel'in çıkması da, antremanda denenmişti. Skibbe, her olasılığı düşünen ve önlem alan birisidir.  <font size="2" face="Arial, Helvetica, sans-serif">Bizim gibi veya eski hocalarımız gibi "Boyd girsin, gol atsın" düşüncesinde değildir. Sisteme inanıyorsanız, sonuca sistemin bir parçası ile gidemezsiniz. Sistem çalışmıyorsa, sonuç üretmekte imkansız hale gelir. Ve hocamızın getirmek istediği sistem, Bjk maçında denendi ve fayda getirdi. Oturmasını beklemekte fayda var, ucunda ölün yok...Tekrar yazımızın başına dönecek olursak, oynayacağımız rakipten gelen bir oyuncumuz var. Tam 6 sezon boyunca Sivasspor'da oynamış, kaptanlığını yapmış. Geçen sezona göre kadrosu biraz yenilenmiş olsa da Mehmet Yıldız, Sivasspor'un ciğerini biliyor. Üstelik Rıza hoca ile de çalışmış ve hocanın düşüncesini biliyor. Ben, Skibbe'nin sisteminde Mehmet Yıldız'ın sürekli oynayacağını düşünüyorum. Sivasspor deplasmanında da rakip defansı zorlamak açısından en büyük silahımız durumunda olacak. Karabük - Sivas maçını izleyenlerin dediğine göre Sivasspor defansının evlere şenlik olduğunu söylüyorlar. Böyle bir rakip karşısında Mehmet Yıldız'ın olmaması, hata olur.Son olarak oyundan çıkarken, yanımda ki arkadaşa dedim ki "Mehmet Yıldız'da sanki kendisini alkışlıyorlar sanıyor. Alkışlar sana değil Batuhan'a" demiştim. Ama şimdi diyorum ki "O alkışlar senin içinmiş, Mehmet... Verdiğin emeğin ve akıttığın terin karşılığı..."Serkan Not: İkinci köşe yazısı(denemem)dir. Sürç-ü lisan ettiysek, affola...<font size="2" face="Arial, Helvetica, sans-serif">

Yazı güzel fakat mehmet fazla abartılmış , YAPMASI GEREKEN BU zaten bu kadar büyütmeye gerek yok skibbenin sistem konusundaki düşüncelerinde haklısın
Eskişehirspor Siyaset Üstüdür !
Yukarı
EyupCelt Liste gör
Deneyimli Yazar

Eyup
Yer: ESKİŞEHİR ! ! !
  Alıntı EyupCelt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 20:18
Arkadaşlar Sivas'a Deplasman Tarafı bileti 10 tl'dan fazla olur mu ki ??? Confused Ouch
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 20:35
Çalımbay: Bütün Amacımız Eskişehirspor Maçı

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay bütün amacımızın Eskişehirspor maçı olduğunu ve kazanmaktan başka bir düşüncemizin olmadığını söyledi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ligin ilk maçlarının her zaman zor olduğunu ve çok büyük beklentiler olan takımlarında aynı sorunu yaşadığını söyleyen Çalımbay :”Ama biz daha çok kendi yaptığımız hatalardan dolayı yenildik. Biraz önce yarım saatten fazla futbolcularımızla toplantı yaptık. Maçı tartıştık, yaptığımız hataları seyrettik. Yaptığımız iyi şeyleri konuştuk. Ama şu bir gerçek ki maçın ilk yarısında ayrı bir Sivasspor, ikinci yarısında ayrı bir Sivasspor vardı. İlk yarı istediğini yapamayan, ikinci yarı ise çok iyi bir baskı kuran, hatta Karabükspor deplasman takımı, biz ev sahibi takımı gibi oynadık. Girdiğimiz gol pozisyonları vardı. Son paslarda biraz dikkatli olsaydık rahatlıkla puanla dönebilirdik. Bu maçtan çok fazla alacağımız dersler var. Yapmamamız gereken hatalar var. Ligin ilk haftası olduğu için hataları telafi etme şansımız var. Takımıma yürekten inanıyorum. Artık bu maçı unutmamız lazım. Tek unutmamız gereken orada yaptığımız şeyler” dedi.

Maçta üzüldüğümüz şeyler olduğunu ifade eden Çalımbay hakem hatalarına da değinerek: “Biz hiçbir zaman hakemleri karşımıza alıp, bu penaltıydı, bu değildi demiyoruz. Hakemlerin de biraz daha dikkatli olabilirler. Verilen ilk penaltı penaltı değil, Eneramo’ya yapılan faul, Ziya’nın penaltı pozisyonundan daha ağırdı. Hakem de yan hakem de göremedi. Bu konularda biraz daha dikkatli olurlarsa hiçbir takımın canı yanmaz” ifadesini kullandı.

Karabükspor Kulübü’ne ve taraftarlarına da teşekkür eden Çalımbay şunları söyledi: “Çok centilmence bir maç oldu. Ben Karabükspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Maçtan önce hem kendi takımlarını, hem de bizi çağırmaları büyük bir jestti. Onlara tekrar buradan teşekkür ediyorum.”

Ligin 2. haftasında evimizde oynayacağımız Eskişehir maçını kazanmak istediğimizi söyleyen Çalımbay: “Artık bütün amacımız Eskişehir maçı. Eskişehirspor maçını da kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Arkadaşlarımız kapasitelerinin üstüne çıkarsa, taraftarlarımızın da desteğiyle 3 puan alacağımıza yürekten inanıyorum. Biz kendi sahamızda oynadığımız maçı kazanıp, galip gelmek istiyoruz” dedi.

Ligin bu sezon çok zorlu geçeceğini, takımların birbirlerini yenme gücü olduğunu ifade eden Çalımbay: “Taraftarlarımıza bu sene daha çok ihtiyacımız olacak. Bugüne kadar bizi hep desteklediler. Bundan sonra da destekleyeceklerdir. Onların desteğiyle bu zorlu ligi çok iyi bir şekilde bitireceğiz. Bu sene gerçekten son enteresan bir lig olacak. Lig bitecek heyecan bitmeyecek. Her takım her takımı yenebilecek. Bu zorlu ligde taraftarımıza çok ihtiyacımız olacak. Her zaman söylüyorum bizim taraftarımız 12. adam değil 1. adamdır. Onların desteği çok çok önemli” ifadesini kullandı.

Kaynak: Sivasspor.org.tr

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 97>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır