eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sivasspor : 0 - Eskişehirspor: 4 (STSL 2.Hafta)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 97>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses4579 Liste gör
Yazar

ahmet yıldız
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı eses4579 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:34
mehmet sahanın en iyisiydi niye onu çeksinki bence serdarı alıp onun  yerine kamara yı koyar burhanıda saga çeker
Yukarı
tiyago_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Metehan
Yer: turkey
  Alıntı tiyago_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 15:42
Hadi hayırlısı inşallah galibiyetlen döneriz.Hoca bu maçta kris boyda görev vericektir bence .
İstanbul Yalakası Değil Memleket Sevdalısıyız..
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:00
                İvesa

Sezgin  Nadareviç   Diego   Dede

Alper          Veysel

Burhan        Kamara          Erkan

Mehmet 

Büyük bir ihtimal bu kadro ile çıkarız.
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:03
Formda bir Serdari takimdan kesmez hoca....  
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
eskörfez26 Liste gör
Deneyimli Yazar

şahin
Yer: kocaeli
  Alıntı eskörfez26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:05
Allah göstermesin son 20 dk ya mağlup girersek batuhan ve boyd sahada beraber olurlar mehmet yıldız kenara alınır. bence
alemin kralı geliyor....
Yukarı
eskörfez26 Liste gör
Deneyimli Yazar

şahin
Yer: kocaeli
  Alıntı eskörfez26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:12
şükür bu günleri de gördük önceden kadro kuracak futbolcu kuramıyorduk şimdi farklı futbolcularla farklı varyasyonlar üretiyoruz.ben bu sene takımımızdan çok ümitliyim...
alemin kralı geliyor....
Yukarı
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:32
Alıntı yapılan eskörfez26

şükür bu günleri de gördük önceden kadro kuracak futbolcu kuramıyorduk şimdi farklı futbolcularla farklı varyasyonlar üretiyoruz.ben bu sene takımımızdan çok ümitliyim...
Hehe , harbiden de ... LOLÇok tehlikeli bir maç ama.Rıza çok istekli olacaktır.Allah yardımcımız olsun.Haydi ikide iki yapalım...Wink
Yukarı
tiyago_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Metehan
Yer: turkey
  Alıntı tiyago_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:38
Bu maçı alalımda  ama zor olucak o kesin sivas maçı zor olucak inşşallah alıcaz maçı .
İstanbul Yalakası Değil Memleket Sevdalısıyız..
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:40
bence forvet arkası oynarsa kamara, maçın yıldızı olabilir. orta sahada alper-veysel birbirini çok iyi dengeleyecek gibi duruyorlar. alper hücumcu, veysel stoper de oynayabildiği gibi defansif. kanatlardan da destek alırlarsa orta sahada topa hakim oluruz. savunmada sıkıntı görünmüyor. dede-diego-nadarevic-sezgin tamamdır.

kritik yer bence hücumcu tercihi. dar ve az pozisyonlu bir maç geçeceğini tahmin ediyorum.
o yüzden ne kadar rakibi uğraştırsa yıpratsa da serdar'ın bitiricilikte sıkıntı yaşadığı için oynaması iyi olmaz gibi düşünüyorum. mehmet ilerde top tutabilir erkan kamara ve burhan/serdar 'a uygun pozisyonlar çıkarabilir. ama bence bu maçta boyd'u görmemiz lazım.
ilerde mehmet&serdar oynarsa kamara da kanattan çok içerde forvet arkası gibi oynarsa gol de atar pas da verir ve bence maçın yıldızı olur. sonradan batuhan oyuna girip iki de kafa golu atarsa tadından yenmez :)

3es3ki2eski1es
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2011 saat 16:54
MEHMET, SKİBBE ve YILDIZ

Mehmet Yıldız, Sivasspor formasını 6 sezon boyunca giydi. Eskişehirspor forması ile Beşiktaş karşısında iyi bir mücadele ortaya koydu. Tribünden "Ulan Mehmet! Artık birşeyler yap" diye bağırdık. Ama oyundan çıktıktan sonra değerini ve ne yapmaya çalıştığını anladık. 65 dakika boyunca rakip defansı yıprattı. Onun yerine giren Batuhan'a yol açtı ve rakibin Batuhan'ı rahatsız etmesini engelledi. Takımımızın attığı 2.golde oyunda kalan Serdar'a 3 Bjk'li müdahale ederken, Batuhan'ı da boş bıraktılar. Sonuç; Eskişehirspor galip geldi. 

Takımımızın başına disiplinli ve sistemli bir hoca geldi; adı da Michael Skibbe'dir. Kendisi çok iyi bir taktisyen ve gözlemcidir. Bizim gibi veya eski hocalarımız gibi önünde ki bir dakikayı düşünmez. Rıza Çalımbay veya Bülent Uygun olsa, durum 1-1 iken Boyd'u oyuna sokar. Niye? Çünkü; adam golcü yahu! Sonra sağdan ve soldan, yolla topları havadan... Gol yemezsek, son dakikaya kadar durum böyle devam eder. Ama Skibbe ne yaptı? Önce Mehmet Yıldız'ın yerine Batuhan'ı alarak, güçlü fiziği ile rakibi rahatsız etmesini istedi. Daha sonra ise taraftar "Boyd girsin, gol atsın"  diye beklerken Tello'yu aldı. Geçen sezonki Bjk maçında olduğu gibi Batuhan'a müthiş bir pas attı, gole sebep oldu. Daha önce de yazmıştım. Bjk maçından bir gün önce yapılan antremanda Rodrigo Tello, maçta Batuhan'a attığı pasın aynısı antremanda defalarca attı. (Keşke video çekseydim, arada ki müthiş benzerliğin farkına varabilirdiniz.) Yine herkesin önlibero'da Pele'nin oynamasını beklemesine rağmen sahaya Veysel'in çıkması da, antremanda denenmişti. Skibbe, her olasılığı düşünen ve önlem alan birisidir. 
Bizim gibi veya eski hocalarımız gibi "Boyd girsin, gol atsın" düşüncesinde değildir. Sisteme inanıyorsanız, sonuca sistemin bir parçası ile gidemezsiniz. Sistem çalışmıyorsa, sonuç üretmekte imkansız hale gelir. Ve hocamızın getirmek istediği sistem, Bjk maçında denendi ve fayda getirdi. Oturmasını beklemekte fayda var, ucunda ölün yok...

Tekrar yazımızın başına dönecek olursak, oynayacağımız rakipten gelen bir oyuncumuz var. Tam 6 sezon boyunca Sivasspor'da oynamış, kaptanlığını yapmış. Geçen sezona göre kadrosu biraz yenilenmiş olsa da Mehmet Yıldız, Sivasspor'un ciğerini biliyor. Üstelik Rıza hoca ile de çalışmış ve hocanın düşüncesini biliyor. Ben, Skibbe'nin sisteminde Mehmet Yıldız'ın sürekli oynayacağını düşünüyorum. Sivasspor deplasmanında da rakip defansı zorlamak açısından en büyük silahımız durumunda olacak. Karabük - Sivas maçını izleyenlerin dediğine göre Sivasspor defansının evlere şenlik olduğunu söylüyorlar. Böyle bir rakip karşısında Mehmet Yıldız'ın olmaması, hata olur.

Son olarak oyundan çıkarken, yanımda ki arkadaşa dedim ki "Mehmet Yıldız'da sanki kendisini alkışlıyorlar sanıyor. Alkışlar sana değil Batuhan'a" demiştim. Ama şimdi diyorum ki "O alkışlar senin içinmiş, Mehmet... Verdiğin emeğin ve akıttığın terin karşılığı..."

Serkan

Not: İkinci köşe yazısı(denemem)dir. Sürç-ü lisan ettiysek, affola...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 97>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır