eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 244245246247248 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
torcidaultras Liste gör
Deneyimli Yazar

kayra
Yer: Split
Online Durum: Offline
  Alıntı torcidaultras Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 11:27
bi zamanların hararetli yılmaz büyükerşen savucuları piyasada eskisi kadar yoklar..hani cok büyük eskişehir sevdalısıydı ya hocaları eskişehirspor da bu sehrin markasıdyı.
müjdat falan onlarda umudu kesti galiba hocalarından..kılavuzu karga olanın meselesi..
Salıverin Üstümüze Hepsini Gelsinler..
Yukarı
taner_es Liste gör
Usta Yazar

Mr. BLaCk
Yer: Eskişehir
  Alıntı taner_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 11:40
Alıntı yapılan Jack26

Alıntı yapılan taner_es

Alıntı yapılan geo26

Alıntı yapılan esesliyasin26

Belediye bütçesinde açıklanan açığın üstünü kapatma projesi için ayrılan 2 trilyon ne olacak merak ediyorum...

Bilim ve kültür parkına dinazor maketi yaparlar artık.

Yapsınlar zaten. Ayrıca dinozor maketi değil iskeleti. Bir çok kişi için anlamsız gelebilir ama sanata, geçmişe, geleceğe, arkeolojiye çok büyük yatırımdır. Keşke bunla kalmayıp bu çalışmalar ülkemizde de başlasa. Bu anlamda Yılmaz BÜYÜKERŞEN'i çok takdir ediyorum. Ve iki konuyu bir birine karıştırmamanız en mantıklısı olacaktır.
Hocam yapmayın daha neler. O 2 milyon Eskişehirsporumuz için ayrılmıştır. İskelet falan nedir ya? Ölmüşüz ağlayanımız yok ha...

Ülke olarak geri kalmamızın nedeni de bu yeniliklere neden kapalısınız? anlamıyorum. Yılmaz BÜYÜKERŞEN'e kadar kaç kişi var o stadı kapatması gereken. Ki zamanında Yılmaz hoca direk söyledi açık tribün olası +20 Ton u kaldırmaz çöker diye. Ondan sonra proje değiştirilip tekrar gönderilmedi bildiğim kadarıyla da.

Benim yerim açığın sağıdır bugüne kadar kaç kere ıslandım donuma kadar. Böbrek sancısından acillik bile oldum kaç kere. Ben yönetime söylüyorum söyleyeceklerimi. Ne Yılmaz hoca ne vali ne de başka biri kapatır başımızdakiler yeltenmediği sürece. Etb nin açılışında söz verdi başkana yüklenmiyorsunuz da Yılmaz hocaya mı yükleniyorsunuz. O 2 milyonluk gelir zaten belediyenin harcamaları için ödenen miktar adamın ESES'e verme zorunluluğu yok.

Ve soruyorum bugüne kadar kaçınız gerçek bir dinozor iskeleti gördü? Kaçınız merak ediyor? O da ayrı bir şey zaten. Türkiye de sadece Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi nde "dinozor iskeletinin kopyası" var. Türkiye de ilk olacak yani. Siz bugüne kadar görmemiş/merak etmemiş olabilirsiniz ama bırakın da çocuklarınız bir şeyleri görsün, öğrensin.

Alıntı yapılan torcidaultras

bi zamanların hararetli yılmaz büyükerşen savucuları piyasada eskisi kadar yoklar..hani cok büyük eskişehir sevdalısıydı ya hocaları eskişehirspor da bu sehrin markasıdyı.
müjdat falan onlarda umudu kesti galiba hocalarından..kılavuzu karga olanın meselesi..

Yılmaz BÜYÜKERŞEN fenerbahçelidir. Eskişehir sevdalısıdır, Eskişehirspor değil. Bunu anlayamıyoruz galiba. Hı eğer eskişehirin 10-15 sene öncesini biliyorsan da faaliyetlerini anlatmama gerek yoktur sanırım.
Yukarı
26ss26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: İzmir
  Alıntı 26ss26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 11:56

Bu mesaja yazacak çok cevap olurdu ama neyse ... Forum yönetimi gereken cevabı verir herhelde... Banner(müjdat)ın veremediği cevabı Bloody verir onun yerine kanımca...
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 11:58

Yaptığınız terbiye dışı bir hareket. Büyükerşen'in açık tribün konusunda yanlışı yönetime güvenip proje beklemesidir. İkinci yanlışı ise stadyumu taşıma fikrine kapılıp Eskişehirspor Köyü projesiyle büyük bir spor kompleksini merkez dışına yapma isteğidir.Evet Eskişehirspor nasıl bu şehrin markasıysa Yılmaz Büyükerşen'de markasıdır, tartışmaya dahi girilemez. Sonuçta insan, yanlışlarını sonuna kadar yapıcı şekilde eleştirin. Mesela Eskişehirdeki ulaşım hala sıkıntılı. Kenar mahalledeki bizler merkezden ancak 45dk-1 saatte evimize varıyoruz. Aynı anda yola çıkan kişi Bilecik'e-Kütahya'ya varıyor.Yanlışları anlatmak eleştirmek başka, böyle terbiye dışı davranmak başka.
Her zaman her yerde
Yukarı
Jack26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cemil Çınar
  Alıntı Jack26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 12:14
Abicim bir dinozor iskeletinden bahsediyoruz :) Sanırım siz arkeologsunuz. Bu yüzden ilginiz var böyle şeylere. Fakat bir dinozor iskeletinin insanlara nasıl faydası olur orasını çözebilmiş değilim. Eğer bilmediğim gerçekten gereken faydaları varsa yaşıma ve cahilliğime verin. Bu arada Murat abi Büyükerşen'e tüm şehir olarak çok şey borçluyuz haklısın. Ama şunuda unutmamak lazım bu sene Büyükerşen 11. oldu... Birden bu düşüş insanı düşündürmüyor değil. Sonuçta yanlış bilmiyorsam Büyükerşenin başkanlıktaki son yıllarıydı.
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 12:19
Alıntı yapılan Jack26

Abicim bir dinozor iskeletinden bahsediyoruz :) Sanırım siz arkeologsunuz. Bu yüzden ilginiz var böyle şeylere. Fakat bir dinozor iskeletinin insanlara nasıl faydası olur orasını çözebilmiş değilim. Eğer bilmediğim gerçekten gereken faydaları varsa yaşıma ve cahilliğime verin. Bu arada Murat abi Büyükerşen'e tüm şehir olarak çok şey borçluyuz haklısın. Ama şunuda unutmamak lazım bu sene Büyükerşen 11. oldu... Birden bu düşüş insanı düşündürmüyor değil. Sonuçta yanlış bilmiyorsam Büyükerşenin başkanlıktaki son yıllarıydı.
Futbolun insanlara ne yararı var? Bazısı kendini futbolla avutur kendini onda bulur, bazısı sanatta bulur, bazısı doğada bulur. Futbola milyar dolarlar harcanırken Eskişehir'de neden 2 tane devlet hastanesi var? Futbola harcanan paralarla 8-10 okul, 3-4 devlet hastanesi yapılamaz mıydı? Olaya böyle bakarsan hiçbir şey kalmaz. Sinemadan ne anlıyoruz o zaman, kamera karşısında oyun oynuyorlar deli para kazanıyorlar, ya tiyatro? Bağırıp bağırıp duruyorlar sahnede? İnsana ne gibi faydası olur, diye sorsam ne kadar garibine gider değil mi? İnsan istediği şeyde kendini bulur,engelleyemezsin bunu.

Büyükerşen %99 aday olmayacak zaten. İyice yaşlandı zaten, yakından gördün mü bilmiyorum ama tv'deki gibi değil, bayağı çökmüş durumda şu an.Hem koltuk sevdası yok adamda, 15 yılda bir insan yapabileceklerini yapar. 15.yılında bir adayı göstererek ben bunu destekleyeceğim diye ayrılı ve emekliliğin keyfini çıkarır. Hem efsane olur, hem vicdanı rahat.
Her zaman her yerde
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 12:32
Büyükerşen'in bu işin peşini kovalamak gibi bir yükümlülüğü yok. En başta Yılmaz Büyükerşen'e bu işi dayatan Halil Ünal. Hatırlıyoruz hepimiz, Ümit Karan imza töreninde nice sinyalciye taş çıkartacak şekilde Büyükerşen'e yıktı bu işi. Hoca projeyi getirin dedi, baya bi süre ses çıkmadı. Tam noluyor falan derken öğrendik ki bizim yönetim hocaya proje değil, paint çizimi götürmüş. Sonra götürüldü proje, localı falanmış, açık tribün taşır mı taşımaz mı muhabbetleri oldu bu seferde. Sonra bizim yönetim zaten bıraktı işin peşini. Şunu da kimse doğru düzgün söylemedi açık tribünün üzerinde ne işi var locanın ? Belki o aralar o kadar loca loca diye dayatılmasa birşeyler yapılmış olurdu. Bir aralar Nebi Hatipoğlu'da konuşmuştu bu işle ilgili, paranız yoksa ben kapatayım açığı diye. 19 Haziran günü yine hatırlıyoruz başkanımızın sözünü. Geçtiğimiz günlerde bir de Bozüyük belediye başkanı şov yapmış eksik olmasın. Bu muhabbetler arasında ara sıra olmazsa olmazımız yeni stadyumla ilgili söylentiler çıkıyor birde. Şovmen siyasilerimizin gözü hala Atatürk Stadyumu arazisinde sanırım, ordanda elle tutulur birşey çıkmıyor haliyle.

Tüm bu hengamenin arasında olan hep taraftara oluyor. Yine olacak, yine insanlar hasta olacaklar bu sezonda kar üzerinde maç izledikleri için, yine maç sonu su birikintisinden atlayacaklar sırayla. Doğru düzgün bir tepki vermediğimiz sürecede bu durumun daha değişebileceğini sanmıyorum.

Yukarı
Jack26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cemil Çınar
  Alıntı Jack26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 12:33
Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan Jack26

Futbolun insanlara ne yararı var? Bazısı kendini futbolla avutur kendini onda bulur, bazısı sanatta bulur, bazısı doğada bulur. Futbola milyar dolarlar harcanırken Eskişehir'de neden 2 tane devlet hastanesi var? Futbola harcanan paralarla 8-10 okul, 3-4 devlet hastanesi yapılamaz mıydı? Olaya böyle bakarsan hiçbir şey kalmaz. Sinemadan ne anlıyoruz o zaman, kamera karşısında oyun oynuyorlar deli para kazanıyorlar, ya tiyatro? Bağırıp bağırıp duruyorlar sahnede? İnsana ne gibi faydası olur, diye sorsam ne kadar garibine gider değil mi? İnsan istediği şeyde kendini bulur,engelleyemezsin bunu.

Büyükerşen %99 aday olmayacak zaten. İyice yaşlandı zaten, yakından gördün mü bilmiyorum ama tv'deki gibi değil, bayağı çökmüş durumda şu an.Hem koltuk sevdası yok adamda, 15 yılda bir insan yapabileceklerini yapar. 15.yılında bir adayı göstererek ben bunu destekleyeceğim diye ayrılı ve emekliliğin keyfini çıkarır. Hem efsane olur, hem vicdanı rahat.
Bak abicim dediğin gibi hep futbol dışı yatırımlar yaptı. Fakat Eskişehirspor zaten bir yaşam tarzıdır ve bugün futbol takımı olmasa voleybol, hentbol takımı olsa sadece gene ölümüne giderdim yani adının Eskişehirspor olması yeterli illa futbol olacak diye birşey yok. Şehrimiz için yaptıklarından dolayı minnettarız. Görevinden ayrılmadan önce İLK ve SON kez bizi düşünmesini ve biz Eskişehirspor sevdalıları için bir yatırım yapmasını istiyoruz. Karşılığındada bizde nezaketen tribüne onun ismi verilsin ve adı yaşatılsın diyoruz. Konunun kaymasını istemiyorum ve sizinde cevabınızdan sonra son noktayı koymanızı rica ediyorum. Madem futbol vs. olmasaydı diyorsunuz, ülkemizin başındakilere törerizme harcanan paranın hesabını sormalısınız en başta.
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 12:41
Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan Jack26

Biz futbolcu alıp futbola yatırım yapsın demiyoruz. Oraya maç izlemeye gidip ıslanan, güneşten pişen vatandaşlarının üstünü kapatıp, şehrine hizmet yapsın diyoruz. Ayrıca söz vermeseydi bu kadar tepki olmazdı. Büyükerşen değil miydi  Halil Ünal'dan 6-7 klasör dosya projeyi alıp "Bundan sonra sorumluluk bende, projenin eksik yanlarını belediye mühendislerine tamamlattırıp, Ocak ayının başında ihaleye çıkaracağım" diyen. Bu sözün Halil Ünal'ın "Webo pazartesi imzaya geliyor" sözünden ne farkı var. Anlatmak istediğim nokta herkes siyasi görüşüne göre eleştiriyor. Halil Ünal söz verip tutmasa "yalancı", Büyükerşen tutmayınca "Ama o şehrimize tramvay yaptı park yaptı falan". Halil Ünal'da takıma bir sürü önemli transferler yaptı. Rıza hocanın istemediği Diego gibi bir yıldızı takıma kazandırdı. Bu onun söylediği yalanların üstünü kapatır mı?  Olaylara tarafsız bakalım...
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2011 saat 12:42
RyL (Murat) abiye aynen katılmakla birlikte yapılan bir şeyden herkesin memnun olması imkansızdır. Biz stadyum isteriz, arkeolog iskelet ister, bilimle uğraşanlar bilim merkezi ister. Birilerinin istediği diğerinin umrunda olmaz.

Dinazor iskeleti şahsen benim de ilgimi çekmiyor. Fakat ben istemiyorum diye yapılmasın demek isteyen insanlara saygısızlıktır. Karşıdaki insanlara da stadyumun yapılması veya açığın kapatılması gereksiz gelir. Biraz hoşgörülü olmak lazım. Her şey bizim için yapılmıyor. Bizim gibi düşünmeyen, farklı görüşlerde, farklı hayatlar yaşanlar insanlar için de bir şeyler yapılmalı.

Son olarak da adı geçen parkın Sazova Bilim Sanat ve Kültür parkı olduğunu hatırlatmak isterim. Gidip sadece çay içilebilecek, hafta sonu piknik yapılacak bir yer olarak düşünülmemeli. İçerisinde tabii ki değişik şeyler olacak.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 244245246247248 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,672 saniyede hazırlanmıştır