eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ben

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESfeverES Liste gör
Usta Yazar

Murat Soylu
Yer: Almanya/Voerde
Online Durum: Offline
  Alıntı ESfeverES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2010 saat 04:18
1970 Eskisehir dogumluyum (evde degil hastanede dogmusum annemin anlatdigina göre :) ) 9 aylik iken Almanya'ya ilk sefer gelmisim, 4 yasimda tekrar Eskisehir'e dönmüsüm ve 6 yas civarimda ilkokul birinci sinifin ilk yarisini Eskisehir'de (Ertugrulgazi'de) tamamladiktan sonra temelli Almanya'ya gelmisim. Neden Eskisehirsporluyum? Anam babam ve benden ufak kardesimden haric (Almanya'da dogdu) hepimiz Eskisehirli oldugumuz icin, EsEs'liyim. Internet yok iken Alman TV dan ancak Teletext'den takip edebiliyordum Eskisehirspor'umu, ama devamli takip ediyordum. 95/96 sezonunda tekrar 1. lige ciktigimizda bende sevincten kiyametler kopmustu, ayni sezon tekrar düstügümüzde cok feci olmustum. Atatürk stadyuma mac seyretmeye simdiye kadar maalesef sadece bir kere ugrayabildim, o da 88/89 sezonundaydi, rahmetli benden 3 yas büyük amcam ile beraber. Adanaspor'a mi Adana Demirspor'a karsimi tam hatirlamiyorum artik. Hatirladigim tek sey, maci kazanmistik ama ayni sezon 2. lige düsmüstük. Acik tribündeydik ve benim en cok gözüme batan sey, kapali tribünun sol tarafinda  (o zaman daha kapali degildi herhalde) ne unutulmaz atmosfer vardi be. Stadin geri kalan yerlerinden cok küfürde kulagima gelmisti maalesef. Daha cok iyi hatirliyorum, bir Eskisehirspor futbolcusunun oynadigimiz rakibe karsi (ya Adanaspor ya da Adana Demirspor) o takima transferi kesinlesmisti. Ona cok küfür etmislerdi. "Hain, senin vatanin burasi, nasil terkedersin" diye ve daha cok agir küfürler etmislerdi bu futbolcuya.

Sonunda bu forumu buldum 1 sene takip etmeye zorlandiktan sonra. :) Üyelik aninda mümkün olsaydi gecen senenin basindan beri de burada olabilirdim. Tongue

Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2010 saat 08:55
Hayatımın en büyük güzelliği 1965 yılında doğmuş olmamdır. Çünkü 1965 yılında Anadolu semalarının en güzel yıldızı Eskişehirspor doğmuştu. Onunla aynı yılda doğmuş olma benim için mutlulukların en büyügüdür. Hayatımın en büyük talihsizliği ise, O yıldızın aydınlattığı topraklarda yani Eskişehir'de doğamamış olmak... Bu nedenle derim ki bir şiirimde;

"Eskişehirde ölesim gelir
Kutlu topraklarında ölüp
Yeniden doğasım gelir
Yeniden doğup kutlu topraklarında
ESKİŞEHİR'li olasım gelir..."

6 Aralık 1965 tarihinde Antalya iline bağlı Akseki ilçesinin Bademli köyünde doğmuşum. Anam bu bilgiyi yalanlıyor. "Şubat ayıydı. 19 Şubat... O gün köyün gençlerinden Selahattin yayladaki gölette yüzerken boğulduydu, ve aynı gün sen doğruydun. Onun adını da sana verdiydik. Baban yıllar sonra kasabaya gittiği için ancak o vakit yazdırabildik" diye anlatır gerçek doğum tarihimi. Tabii söz uçar yazı kalır lafından hareketle biz TC kimliğinde yazdığı gibi 6 Aralık'ta doğmuş kabullendik kendimizi...

O yıllarda gurbetçilik edermiş babam. İstanbul'a gelip yılın büyük bölümünde çalışırmış ve kış aylarında biriki aylığına köye gelirmiş. Benim doğmamla birlikte babam iki abim, anam ve beni de İstanbul'a götürmeye karar vermiş. Henüz yaşımı doldurmadan İstanbul'a göçeylemişiz. 9-10 aylım iken İstanbul'a, daha doğrusu İstanbul'un en güzel yeri olan Kasımpaşa'ma gelmişim.

Yıllar hızlı geçti. İlkokula başlama çağı gelmiş. Bu yaşlarda herkes bir takım tutuyormuş. Oynanan maçların sonrasında çocuklar mahallede birbirlerine "Nasıl yendik ama..." ile başlayan cümlelerle havalar atardı. Ben orada takılıp kalmıştım. O çocukları hiç sevmiyordum. Anneme, Ana dediğim için benimle eğlenirlerdi. O sebepten sevmedim onları hiç. Onların tuttuğu takımı da tutmak işime gelmedi. Onlardan farklı olmalıydım. Onların tuttukları takımları yenen ama onların tutmadığı bir takımı tutmalıydım ben. Kafam çok karışıktı çooookk... Smile

Derken bir gün öğrendim. Buldum o takımı. Anadolu Yıldızı, ESKİŞEHİRSPOR... GS takımını 3-2 yenip Reis-i Cumhur  Kupasını kazanan ESKİŞEHİRSPOR...

Ertesi gün koşar adım o çocukların yanına gittim. Bu sefer ben başladım "Nasıl yendik ama sizi...." Ve top oynadığımız okulun bahçesinde avazım çıktığı kadar bağırdım... "Ben Eskişehirsporluyuuuuuuuummmmmmmmmmmmm!!!!Smile

Çocuk yaşlarımda İnönü Stadında seyrettim ilkin ESES'imi... Maçların son 15 dakikasında kapılar açılırdı. Bende maçtan önce gider o saate kadar bekler ve maça girerdim. Eskiden deplasman taraftarı için sayı sınırlaması da yoktu. İnönü stadının o zamanlar Maraton kapısının bulurduğu kale arkası tribünleri tamamen ESES taraftarının olurdu...

Elhamdülillah o gün bugündür başka sevda giremedi yüreğimize...

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
esgüvenes Liste gör
Deneyimli Yazar

Güven
Yer: Eskişehir
  Alıntı esgüvenes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2010 saat 14:41
15 şubat 1989 yılında Eskişehir'de dünyaya gözlerimi açmışım.bende şanslı kişilerdenim çünkü 4 yaşımdan 10 yaşıma kadar babamla Eskişehirspor maçlarına gitmek nasip oldu ve öyle Eskişehirspor'lu olduk Allahıma şükür.Tabi 4yaşındayken köfte ekmek yemek daha cazip geliyordu statta Smile10 yaşımda falan hep babama sorardım baba ne zaman ben deplasmasmana gidicem diye o da 15 yaşına falan gel gidersin derdi ama nerde şimdi zor izin alıyorum Smileçünkü babam ben 10 yaşımdan itibaren tribünden Eskişehirspor'dan öyle bir soğudu adeta benim gitmemem için herşeyi yaptı deplasmana kısmen engel oldu ama içerdeki maçlar için  para biriktirdğimi görünce beni vazgeçmeyeceğimi anladı çünkü ilk defa kumbaraya maça gitmek için para attım daha birçok anım var marmaris belediye maçında hüseyinin pis burun hüseyinin harika golü kümede kalışımız nazilli takımdaki kel futbolcuyla uğraşan kızılcıklıya açıktan hayran hyran bakmam kızılcıklıya girdiğimde aydının davul çalışı devre aralarında mustafa abinin konuşmaları eski kalecimiz sayitin yakalarını kaldırması ve benim ondan özenerek yakalı eşofman alıp her mahalle maçında onun gibi yakalarımı kaldırıp sakız çiğneyerek kaleye geçmem gibi... işin özü iyi Eskişehirspor'luyum
RENKLERİMİZ KENDİMİZİN TA KENDİSİDİR
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2011 saat 23:27
Böylede bir basligimiz varmisti bir zamanlar.........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2013 saat 04:15
Kaynaşalım şurada be yav ;)
Çok eskimiş güncelleyelim,tanımadığımız dostlarımızla,kardeşlerimizle,arkadaşlarımızla kucaklaşalım..Başlığın sahibi olduğum için açtığımı düşünenler varsa yanılırlar,orda tartışalım burda,yakınlanlaşalım,başka Eskişehir,başka Eskişehirspor yok :)
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
profnuri Liste gör
Deneyimli Yazar

nurettin
Yer: eskişehir
  Alıntı profnuri Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2013 saat 12:27
sabah sayfayı açınca BEN NURETTİN KARAMIK birşeyler yazmak istedim dilimiz döndükçe.03.10.1970 eskişehir doğumluyum sütlüce,esentepe,yeşiltepe mah. büyüdüm çocukluğumdan beri futbolu çok sevmişimdir.şuanda çalıştığım TUSAŞ motorun olduğuyer eskiden domuz çöplüğü ve muttalip çayırı yazları tambir futbol söleni olur bende su satardım.ozamanki abilerimden ve sünnet düğünlerini hatırlarsanız daha 10/13 yaşlarında arabada eses çekerek ruhumuza eses sevgisini aşıladık.gençliğimde TURGUT REİS END.MES. LİSESİ TORNA TESVİYE BÖLÜMÜNÜokudum M.AKGÖRENLE aynı dönem mevzunuyum.lisede sıkımı esese laf atacaklar anında kavga ederdim.üç büyüklerin baş düşmanıyım ve hala öyleyim fab. kimse benim yanımda esese laf atamaz anında cevabını alır.ben esesimin öyle fanatiğiyimki oğlum SEMİH kızım ELİF dir.şuan oğlum gurbette esesin ne olduğunu her hafta sonu anlatıyor ESESbizim için bir armadadır.türkiyemin neresinde olursak olalım eskişehirliyim dersek hemen ESESlisiniz cevabını alırız.ben nurettin karamık eskişehirli,fanatik ESESLİ olduğum için bütün arkadaşlarım gibi gurur duyuyorum bu sayfayı açan A.YURTSEVER arkadaşımada sevgilerimi sunarım
Yukarı
kokopelli Liste gör
Yazar

Kaan Özden
Yer: Kahire
  Alıntı kokopelli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2013 saat 15:33
Ben Kaan Özden. 1986 Kasım doğumluyum. Kırmızıtoprak evim, Porsuk İlköğretim okulum, o zamanki adıyla köpek bahçesi, bekçilerden fırsat buldukça DSİ, okulumun bahçesi ve İller Bankası'nın küçük beton sahası dizlerimizi yaraladığımız kolumuzu kırdığımız ve masum kavgalarımızı yaptığımız yerlerdi. Mahalle takımımızın adı Akıncıspordu. Armamızda köpekbalığı vardı. (Bilgisayarla yeni tanıştığımız zamanlar Word'deki simgelerden onu beğenmiştik işte, çocukluk)
Elimizdekinin değerini kaybedince anlarız ya, ben de doğup büyüdüğüm Eskişehir'in, Eskişehirspor'un kıymetini kaybedince anladım. 18 yaşıma kadar Eskişehir'de yaşadım, toplasan 5 kere maçına gitmişimdir. Hep desteklerdim her hafta maç skorlarına bakardım o kadar. Yalan yok. Ama üniversiteyi kazanıp gittim ya memleketimden ne olduysa o zaman oldu. Kalabak suyundan tutun da porsuğun pis kokusuna kadar (o zamanlar pis olan) her şeyini özledim. Tabi en çok da Eskişehirsporu.. Şimdi her fırsatta Eskişehire kaçıp maçlarına gitmeye çalışıyorum programlarımı evimizdeki maçlara göre ayarlıyorum. 2004'ten sonra başladı ESES aşkı bende ve bundan sonra da hiç sönmeyecek. Her gittiğim yerde anlatmaya doyamadığım bir memleketim ve fanatikliğimle gurur duyduğum bir takımım var. Evet ben de o şanslı insanlardanım ben de ESESliyim.
"Tek sevda ESES, tek büyük ESES"
Yukarı
baran_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

baran
Yer: İstanbul
  Alıntı baran_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2013 saat 16:29
Ben Baran Özen,14 nisan 1987 Eskişehir doğumluyum,kendimi bildiğim bileli o.pazarda oturuyorum,ilkokul 3.sınıf da okurken Eskişehirsporla tanıştım,ilk deplasmanım yalovaspor du,uşak marmaris bursa merinos gibi deplasmanlara gitmiştim,rahmetli dayım beni tam bir Eskişehirspor aşığı yaptı,ona çok teşekkür ediyorum,her maça götürürdü beni,amigo orhanı dinlerdim hep babam dan dayımdan dedem den,kıl payı şampiyonlukları kaçırdıgımızı,3 eziklerin bize nasıl içerde dışarda diz çöktüğünü dinlerdim,geriye dönüp baktığımda iyi ki bu şehirde doğdum iyi ki Eskişehirsporluyum diyorum, şehirim ve takımımla gurur duyuyorum,Benim görevim bu hiç sönmeyecek ateşi çocuklarıma anlatmak,saygılar....
!!!!BiZ EsKiŞeHiRLiYiZZZ!!!!
Yukarı
akahraman Liste gör
Deneyimli Yazar

Ahmet Kahraman
Yer: Afyonkarahisar
  Alıntı akahraman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2013 saat 17:24
Ben  Bilecik Yenipazar doğumluyum.Eskişehir'le ilk kez orta son sınıfta tanıştım. Liseyi Ankarada yatılı okurken Lise 2 de ailem Eskişehire geldi ve hala orada. Ben ortaokuldan beri ESES taraftarıyım. Stadın etrafındaki ağaçların tepesinde çok maç seyrettim. Şimdi Afyondayım. Yaş 56, ESES ve Eskişehir sevgisi bir girdimi bir daha çıkmıyor insanın içinden. Tuttuğum başka bir takım hiç olmadı.  Bazen kızarız bazen severiz ESESimizi. Ama sahaya çıktımı ESES, kalbimiz ve bacaklarımız hep titrer. Herkese sevgi ve selamlar.
Yukarı
kamer26 Liste gör
Yazar

semi
Yer: edirne
  Alıntı kamer26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2013 saat 22:53
ilk eses maçıma 1988 de babamla gitmiştim, soğuk bir kış günüydü... 2-1 yenmiştik, çok iyi hatırlıyorum fener golunden sonra Rıdvan dilmen acıkın önündeki reklam panolarını tekmelemişti... hey gidi günler... esesli olmak halil sezaininde dediği gibi istanbula bir İSYANdır.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır