eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıEskişehir ile ilgili yorum ve sohbet

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 183184185186>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
FEA1965 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 01:56
Alıntı yapılan Volkan

Ben şu cümleyi anlamıyorum..
Apo'yu ipten MHP aldı..
Kardeşim iktidar değil misin ? Madem o kadar heveslisin as da görelim..
O adamı as oyumu AKP'ye vermezsem ne olayım..

Elalemin yastığı ile gerdeğe girilmez..

Öncelikle şunu belirteyim aponun asılması yakalandığında kenyadan getirildiği zaman hemen yapılmalıydı,bu bir şekilde geçiştirildi.Aponun  müebbet hapis cezası almasıyla imralıda kalmasından sonra ve kürtleri ona önem ithaf etmesiyle konumu orada belirsizleşti.Eğer akp zamanında  asılmasıyla ülkede iç savaş bile çıkabileceğini görmek realiteyi görmektir.Siz zamanın ilerlemesiyle kürtlerin duygularını anlamadan hareket ederseniz binlerce şehite ve iç kargaşaya yol açarsanız.Bu apo iti için bir ülkenin karışması belki de dış ülkelerin şimdi ortadoğuda olduğu gibi müdahelesine açık bırakılması kabul edilemez.Diyeceğim odur ki geçen zamanla bu sadece bir idam değil başka birçok psikolojik ve sosyal ögeleri barındıran bir durumdur maalesef..   

Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ
Yukarı
bursAnkaraESES Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 03:32
Erkandes denen işiyi dikkate almayın.Her olayda olmadık şeyler diyor.Akıl almıyor nedense.Kendisini önce Allah'a sonra da kendi vicdanına emanet ediyorum...
BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ OLEY...

Yukarı
emrah_eli Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: İzmir
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 12:29
Ben anadan solcu doğmuşum.
Şimdiye kadar hep DSP'yi destekledim ama bu seçimlerdede de baraj altında kalacağından şimdi oyum CHP'ye.
Üniversite ve lise yıllarımda MHP'yi de hiç sevmezdim. İlk defa MHP'nin çok oy almasını istiyorum.
MHP ve CHP'nin  kafa yapısı değişmediği sürece, özellikle MHP'nin iç yapılanması ve başı değişmediği sürece, iktidar parti olmaya asla yaklaşamazlar. Zaman zaman muhalefeti, zaman zaman da koalisyonu zorlarlar....
Yukarı
melihes26 Liste gör
Yazar

Melih Eken
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 12:40
Alıntı yapılan Volkan

Ben şu cümleyi anlamıyorum..
Apo'yu ipten MHP aldı..
Kardeşim iktidar değil misin ? Madem o kadar heveslisin as da görelim..
O adamı as oyumu AKP'ye vermezsem ne olayım..

Elalemin yastığı ile gerdeğe girilmez..

Yargı sürecinden sonra karar açıklandıktan sonra apo itinin asılmasını beklemek çok saçma zamanında yargı süreci başlamadan bu apo asılmalıydı.Simdi cıkıp sen as ben oyumu vereceğim demek bana göre çok saçma.
İzmir EsEs
Yukarı
Erkandes Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 12:48
Alıntı yapılan Erman

Erkandes destekli at biraz.Bdp ile ittifak yapan kim acaba..Selahattin Demirtaş seçimden sonra açıklayacağım dediği yazılı anlaşmada chp ve mhp'yi kastetmedi direk akp ile dedi.Safın,görüşün belli anladık ama ona buna b.k atarak çıkar peşinde görünmekten vazgeç.
 Sayın Mod bu adam ağzı bozuk laflar yazıyor uyarılmasını hakaret ettiği içinde atılmasını gerktiğini düşünmüyorum..ağzını bozmadan yazamazmısın kardeşim bu kadar acizmisin temiz kelimeler kullanmaktan....Kanuni Sultan Süleyman Han ne demiş İran şahına senin kullandığın şeyi gönderice....Oda güllü lokum göndermiş ve şu notu yazmış...Herkes yediğni gönderir.sizde yediğinizi kelime olarak yazıyorsunuz seviyesizlik yapmayın adam gibi görüşünüzü yazın benim yazdıklarım görüşünü uymuyorsa uymadığını açıkla güzelce okuyalım...
Türk milleti zekidir çalışkandır.M.K.ATATÜRK
Yukarı
kızıl şimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Evren
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 12:53
Apo'nun asılmaması şu açıdan çok iyidir. Asılsaydı kahramanlaştırırlardı. Hiç haketmediği bir payeye yükselirdi.

Yakalandığında ne dedi köpek gibi "Türkiye'nin hizmetindeyim" pkk'nın liderini alıp itibarsızlaştıracaktın, aşağılayacaktın! Şimdi silivridekileri , apoyu yakalayan komutanları aşağılamayı nasıl beceriyorlarsa öyle aşağılayacaklarıdı!!!

Nasıl Menderes'in yaptıkları, totaliter rejime doğru gidişi hiç hatırlanmayıp da kahraman gibi anılıyorsa,  terörist apo pisliğinin bile katilliği unutulacaktı.

OLMASI GEREKEN ŞUYDU: apo Türkiye'nin köpeği gibi bi klubede ömür boyu tutulacaktı. Peki ne oldu.

Akp ayağına gitti, müzarekeler bilmemneler, karşılamalar! avukatları aracılığıyla resmen yönlendiriyor adam güneydoğuyu. Lüks hücreler hücre arkadaşaları...Akp sayesinde.
ES-ES
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 14:24
Alıntı yapılan kızıl şimşek

Nasıl Menderes'in yaptıkları, totaliter rejime doğru gidişi hiç hatırlanmayıp da kahraman gibi anılıyorsa,  terörist apo pisliğinin bile katilliği unutulacaktı.

Halkın hür iradesi ile seçilmiş bir basbakanı ve beraberindeki bakanları asanları nerdeyse haklı gösteren şu yazı sizin zihniyetinizi gösteriyor. Sizin gibi düşünmeyen herkes tukaka herseyin dogrusunu bir tek sizler bilirsiniz.İşinize gelmedimi yapın bir darbe sallandırın halkın Başbakınını olsun bitsin..

Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
kızıl şimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Evren
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 14:37
Alıntı yapılan SaMeT

Halkın hür iradesi ile seçilmiş bir basbakanı ve beraberindeki bakanları asanları nerdeyse haklı gösteren şu yazı sizin zihniyetinizi gösteriyor. Sizin gibi düşünmeyen herkes tukaka herseyin dogrusunu bir tek sizler bilirsiniz.İşinize gelmedimi yapın bir darbe sallandırın halkın Başbakınını olsun bitsin..

İşte bu . Asmayacaklardı Menderes'i.

" asanları nerdeyse haklı gösteren şu yazı " demişsiniz de ben tam tersini söyledim keşke asmasalardı.

"halkın hür iradesiyle seçilmiş" ....kendine oy vermeyen ili ilçe yapan, halkı bizden olanlar olmayanlar diye ayıran, basının üzerinde baskı kuran, demokrasi yerine otoriter ve kendisinin asla kaybetmeyeceği bir sistem getirmeye çalışan siyasetçiyi melek yaptılar idam ederek.
ES-ES
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 14:51

[QUOTE=SaMeT]

menderesede dil uzattınız ya helal olsun. tamam tek partili sisteme dönelim aynı cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi. chp tek başına iktidar olsun. 90 yıl oncesının kafasını yaşamayı bırakın artık.
DK
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
Direct Link To This Post Tarih: 12/Haz/2011 saat 14:58

Alıntı yapılan SaMeT

İşte bu . Asmayacaklardı Menderes'i.

" asanları nerdeyse haklı gösteren şu yazı " demişsiniz de ben tam tersini söyledim keşke asmasalardı.

"halkın hür iradesiyle seçilmiş" ....kendine oy vermeyen ili ilçe yapan, halkı bizden olanlar olmayanlar diye ayıran, basının üzerinde baskı kuran, demokrasi yerine otoriter ve kendisinin asla kaybetmeyeceği bir sistem getirmeye çalışan siyasetçiyi melek yaptılar idam ederek.

Forum sayfasında tartışmayı pek sevmeme ama son kez yazayımçç

Tam tersini söledim derken suan olusan durumdan dolayı öle diyorsunuz yoksa Adnan Menderes unutulp gitse olayın mesrutiyetini savuncaksınız.Benim Gözümde Adnan Menderes kahraman değil ama haksız yere asılan bir başbakandır ve ülke tarihinde kara bir lekedir.Hataları muhakkak ki vardır Kırşehirin ilçe yapılması yada Marshall yardımlarındaki ekonomik hataları vs vs gib.

Bide ilçe yapılma olayına gelince serbest cumhuriyet partisini seçtiği için ilçe olan silifke hakkında ne düşünüyorsunuz.
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 183184185186>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır