eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2.Mali Genel Kurul (22 Haziran 2012)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 23>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2011 saat 23:18
Bülent Hoca, yardımcılarının maaşlarını kendisinin ödediğini söylemişti.

Bu sezon ki bilançoda teknik kadro giderleri: 5.4 Milyon TL tek kalem iken önümüzde ki sezonun tahmini bütçesinde teknik kadro giderleri: 2 Milyon TL ve yardımcı hocalar: 750 Bin TL olarak iki kalem şeklinde açıklanmış.

Benim anlamadığım bu sezon teknik kadroya 5.4 milyon TL ödeme yapılmışken önümüzde ki sezon 2.75 milyon TL (Teknik Kadro + Yardımcı Hocalar) ödenecekse arada ki yaklaşık 2.75 milyon TL fark neden oluştu? Yani teknik kadro sadece bir sezon için 5.4 milyon TL mi aldı?

Bu sezon ki gider tablosunda primlerden bahsedilmezken önümüzde ki sezonun tahmini bütçesinde primler 3 milyon TL olarak öngörülmüş. Bu sezon prim dağılıtıldı mı?

Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2011 saat 23:28
Alıntı yapılan Erman

Halil Başkan taraftar kesinlikle içeri alınmayacak diye emir buyurmuş.Ama 2 hafta sonra göreceğim ben onu.Kombineler çıkınca nasıl taraftar herşeyimiz nutukları atacak.Yaptığı koca bir ayıp.

Onuda Denedik Ama Takıma Zarar Veriyoruz Diye Hayin Olduk Taraftar Bölündü Yapılacaksa Hep Birlikde Olamalı Yoksa Yönetim Bir İki Süsleme Lafla Kombine Almış Bulursunuz.
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
Turcios Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı Turcios Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2011 saat 23:35
Bu sezonki teknik kadro giderlerinin çok olması muhtemelen Rıza hoca ve ekibine verilen sözleşme fesih bedeli,tazminat,vs.dir diye tahmin ediyorum.

Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2011 saat 23:38
Alıntı yapılan Turcios

Bu sezonki teknik kadro giderlerinin çok olması muhtemelen Rıza hoca ve ekibine verilen sözleşme fesih bedeli,tazminat,vs.dir diye tahmin ediyorum.

Evet, haklı olabilirsiniz ama Rıza Çalımbay 300-400 bin TL gibi bir rakam alıp, ayrılmış.Yine de bana fazla gibi geldi.

Keşke bunlar daha ayrıntılı açıklansa...
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2011 saat 00:32
Bu ayıp kimindi?

Eskişehirspor tarihinde bir ilki gerçekleştirilerek 1. Mali Olağan Genel Kurulunu dün yaptı. Daha önce sadece seçimlerde üzeri kapalı şekilde geçilen Mali raporlar daha ciddi ele alınacaktı. Raporlar yine herkese dağıtılmasa da sözlü olarak bahsedildi. Yani 1. Mali Genel Kuruldu. Ancak dün Dedepark’ta yapılan Kongre’de önce otelin duvarındaki sonrada Divanın önündeki yazılar herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Çünkü orada, “49. ncu Olağan Mali Kurul” yazıyordu ve o yazı bile hatalı yazmışlardı. Bu ayıp kimindi? Tabi bunu sahiplenecek bir tek baba yiğit bile çıkamadı.

10.06.2011 - SON HABER
Yukarı
**eses-26** Liste gör
Deneyimli Yazar

Taylan ATAKURU
Yer: Turkey
  Alıntı **eses-26** Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2011 saat 01:16
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Bülent Hoca, yardımcılarının maaşlarını kendisinin ödediğini söylemişti.

Bu sezon ki bilançoda teknik kadro giderleri: 5.4 Milyon TL tek kalem iken önümüzde ki sezonun tahmini bütçesinde teknik kadro giderleri: 2 Milyon TL ve yardımcı hocalar: 750 Bin TL olarak iki kalem şeklinde açıklanmış.

Benim anlamadığım bu sezon teknik kadroya 5.4 milyon TL ödeme yapılmışken önümüzde ki sezon 2.75 milyon TL (Teknik Kadro + Yardımcı Hocalar) ödenecekse arada ki yaklaşık 2.75 milyon TL fark neden oluştu? Yani teknik kadro sadece bir sezon için 5.4 milyon TL mi aldı?

Bu sezon ki gider tablosunda primlerden bahsedilmezken önümüzde ki sezonun tahmini bütçesinde primler 3 milyon TL olarak öngörülmüş. Bu sezon prim dağılıtıldı mı?

Zannediyorum Rıza Hoca ve ekibine ödenen tazminattan kaynaklanabilir ama emin değilim tabi.
Yukarı
Abdullah 26 Liste gör
Yazar

Abdullah
  Alıntı Abdullah 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2011 saat 01:37
biz sezeri 9 000 000  mı sattık,  yoksa haberimiz olmadan başka oyuncularıdamı sattık
bu rakamı bize aliştırıyorlar. satılacak daha oyuncular varsa bilmek hakkımız.
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2011 saat 01:38

Öncelikle hayırlı olsun diyelim... Şöyle kaba taslak bir bakınca iyi gibi gözüken ama ayrıntıları afaki olan bir mali tablo...

Benim değinmek istediğim başka bir nokta; Takımın her zor anında taraftar göreve, taraftar stada çağrısı yapan yönetim bugünkü toplantıya neden taraftarı içeriye almamış...? Neden her şeyinden çok taraftarıyla ünlü bu kulübün taraftarı görmezden geliniyor...?

Arkadaşlar benim içim acıyor, sinirden kan beynime sıçrıyor!!!! Koskoca camiada muhalif olacak hiç kimse yok, taraftarın muhalefet olmasına izin yok... Üç beş kişi kulübü resmen işgal etmiş ve herkes poz vermenin telaşına düşmüş...

Bilet fiyatlarında yine inişler çıkışlar olacak, yine açık tirbün kapanmayacak, yine istanbul takımlarıyla maçlarımızda biletler birilerine peşkeş çekilecek... cek cak cek cak....!!!

Ama bu arada taraftar ne yapacak...?

Bunca senedir şikayet ettiğimiz ne varsa hiç biri düzelmedi görmezden gelindi hiç bir zaman bu taraftarın gücünü hissettiremedik...onun içindir ki oraya gidenler görmezden gelindi...

Bildiriler, basın açıklamaları yayınlandı hiç biri etki yaratmadı... Bunların kötü yapıldığı için söylemiyorum en güzel yol en güzel üslupla bize yakışan bir şekilde dillendirildi lakin bunlar hep teoride kaldı bir türlü fiiliyata dökülmedi ya da dökülemedi...

Açık söyleyeyim benim bir taraftar olarak bu takımdan ya da yönetimden beklentim ligi iyi bir yerde bitirmesi, avrupa ya gitmesi falan değildir yani önceliğim sportif başarı değildir...

Eskişehirspor tirbünlerininde önceliği günlük başarılar olmamalıdır...

Açığın üstü hala kapanmıyorsa, ısrarlı reddettiğimiz 4 büyük takım felsefesine rağmen bu maçlarda bilet fiyatları diğer maçlara göre yüksek olup bu takımın taraftarı kapalı tirbüne bilet alamıyorsa, bu takımın taraftarı kulübüne parasını verip üye olamıyorsa..bu taraftarın istemediği bir adam hala görevde kalabiliyorsa burada en büyük suç kimse kusura bakmasın ama BİZDEDİR...

Biz taraftar olarak masaya yumruğumuzu bir türlü vuramadık... Yönetime taraftar olarak ne kadar güçlü olduğumuzu gösteremedik...5-6 maç seri galibiyetlerde hep gözümüz kör oldu asıl sorunlarımızı göremedik... Bu bizim en büyük handikapımızı oldu...

Takımımıza sevdamıza ne olursa olsun ne yaparlarsa yapsınlar diyerek destek vermeye devam edersek bizim bu insanlarda uyandıracağımız imaj şudur;

''Ne olursa olsun nasılsa destekliyorlar ve saha içerisinde işler iyi olduğunda saha dışında ne olduğu onlar için önemli değil onun için biz kafamıza göre her şeyi yaparız... Bunlara da yapıcaz edicez diyerek oyalayabiliriz...''

Seneye ne olur nasıl olur bilmiyorum ama benim bir şeylerin düzelebileceğine dair tek umudum ETB'dir... ETB kurumsallaşarak, Desteğin kralının verildiği gibi protestonun da kralının o statta yapılmasıdır... 5-6 maçlık serilere takımın çok iyi gitmesine rağmen yanlış giden bir şeyler varsa bunun tepkisinin ciddi anlamda ses getirecek şekilde verilmesidir...

Biz taraftar olarak takımın başarılı olduğu anda takım nasıl olsa iyi diyerek asıl sorunlarımız konusunda kulağımızın üstüne yatarsak, Eğer taraftar olarak muhalefet konusunda pasif kalırsak hiç bir zaman taraftarın dediği olmayacak ve taraftarın istekleri ya da söyleyecekleri dikkate alınmayacaktır...

Ve böyle kapılarda kalıcaktır...

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2011 saat 03:40
Borç 10'dan 12,5 milyona yükselmiş her sene böyle gelir-gider dengesi tutturulamazsa bu borç yükselmeye devam eder . Futbol dışı yatırım yok . Kalıcı gelir getirecek proje yok . Alt yapı için Kamuran Yavuz isminin geçeceği söyleniyordu ama hala kesinleşmedi eğer bu iş olmazsa çok yazık . Stad için hiç bir yatırım yok ne açığın kapanması ne de çağ dışı bazı sorunların giderilmesi için bir çaba olacakmı hep beraber göreceğiz . Mali yönden herşeye rağmen iyi görünüyoruz ama kurumsallaşma ve vizyon olarak hiç ama hiç iyi değiliz . Gelecek adına bu yönetim anlayışı ile umutlu olamıyorum .
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
Yer: Turkey
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2011 saat 08:37
Bülent Uygun 2 hafta önce, devre arası giden futbolculardan 2 Trilyon kazanç elde ettiğimizi ve 5 Trilyonda giden futbolculara ödeme yükünden kurtulduğumuzu beyan etmişti. 2 Trilyon'u gelir kalemleri içersinde göremedim.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 23>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır