eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftarlar arasında yardım talebi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 468469470471472 581>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
dj_daghan Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ist/eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı dj_daghan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2011 saat 00:50
Alıntı yapılan ctacir

Alıntı yapılan SaMeT

Alıntı yapılan manta

Alıntı yapılan dj_daghan

arkadaşlar, pazar günü istanbul atatürk havalimanına gelicem.ordan eskişehire gitmek için trenimi tercih edeyim yoksa otobüsümü? havalimanından esenlere gitmeyi biliyorum ancak tren garına gitmeyi bilmiyorumSmile yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Trene ulaşman çok daha meşakatli olacaktır ancak yine de gitmek istiyorum dersen Esenler otogarına gidecekmiş gibi AHL'den metroya bindikten sonra ya Zeytinburnu istasyonunda ya da son durak olan Aksaray'dan Kabataş'a giden tramvaya aktarma yapman gerekiyor ki Zeytinburnu'nu aktarma için tavsiye ederim oturarak devam edebilmen için. Daha sonra bu tramvay'dan Eminönü'nde inerek Haydarpaşa'ya uğrayan Kadıköy motorlarına ya da Karaköy'de inerek yine Haydarpaşa'ya uğrayan Kadıköy vapuruna binmelisin. Tabi bunları yapman için makul saatlerde AHL'ye inmen gerekiyor.  Bu seyahat Karaköy'e kadar metro ve tramvay ile yaklaşık 35-45 dk. Vapur ile de yaklaşık 20 dk civarı sürecektir. Bekleme süreleriyle rahat 1 saati bulur. Alternatif olarak ise AHL'den Havaş ile Bakırköy Deniz Otobüsü İskelesi'ne 15 dakika da ulaşabilir eğer hemen kalkan bir deniz otobüsüne denk gelirsende 20 dakika içinde Kadıköy'e ulaşabilirsin. Ancak inince yaklaşık bir kilometre uzaktaki Haydarpaşa garına 10-15 dakika yürümen gerekir. Fazla bavulun yoksa keyifli bir yürüyüş olacaktır. Daha bir çok alternatif var ancak en çabuk bu yollardan ulaşabilirsin.

Toplu taşıma araçlarının saatlerini kontrol etmek gerekiyor yalnız.  Bildiğim kadarıyla gece yarısından sonra metro gece 10'dan sonra da vapur bulma şansın yok.   

Bu kadar uzatmana gerek yok havaalanında inince metroyla şirinevler duragında in ordan Metrobuse bin Metrobusun son duragı Söğütlüçeşmeden Trene binersin

bence bu kadar da uzatma AHL den bakırköy deniz otobüsüne git. bin ordan in bostancıda 300 metre sonra tren....
dahada kısası AHL de in esk uçağına bin. 45 dakika sonra kutsal topraktasın.Smile
sagol cem abi az kaldı yakında kutsal topraklardayız..çok özledik be abiSmile
Siyah ile Kırmızı Karışır...
Yukarı
ayakta26 Liste gör
Yazar

Gökay
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ayakta26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2011 saat 16:45
bunun için başlık mı açayım buraya mı yazıyım bilemedim. fm 2011 oynayanlar varsa özelden ulassın toplu lig yapalım derim arkadaslar :)
Ez10 !
Yukarı
eses88 Liste gör
Deneyimli Yazar

F.Murat
Yer: Eskişehir
  Alıntı eses88 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 00:29
Alıntı yapılan eses88

Aramızda 'Schengen Vizesi' almış olanlarlar var mı? Üniversite son sınıf öğrencisiyim ve mezun olduktan sonra bu vizeyi almak istiyorum.Neler yapmam gerekiyor ?

Ayrıca yeşil pasaportu olanların schengen vizesi almasına gerek yokmuş diye bir şey duydum.Doğruluğu nedir acaba?
Gücümüzü Tarihimizden Alıyoruz
Yukarı
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Yer: Ankara
  Alıntı Ekin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 01:22
Alıntı yapılan eses88

Alıntı yapılan eses88

Aramızda 'Schengen Vizesi' almış olanlarlar var mı? Üniversite son sınıf öğrencisiyim ve mezun olduktan sonra bu vizeyi almak istiyorum.Neler yapmam gerekiyor ?
Ayrıca yeşil pasaportu olanların schengen vizesi almasına gerek yokmuş diye bir şey duydum.Doğruluğu nedir acaba?
yeşil varsa uçak biletini al otobüse binermiş gibi bin git çoğu ülkeye ama bazı ülkeler yeşili de kabul etmiyor diye biliyorum
Cennettir bu vatan seni sevene
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 01:31
Alıntı yapılan eses88

Alıntı yapılan eses88

Murat,yesil pasaportlularin Avrupa ülkelerine (Avrupa birligine bagli olanlari) seyahat icin Schengen vizesi gerekmiyor ,fakat bazi kiytirik ülkelerde(Bulgaristan.v.b) araba ile seyahatlerde sorun cikabiliyor ama havayolu ile seyahatlerinde bir bir sekilde vize gerekmiyor(Yesil pasaportta)....
Not:Schengen vizesini almadan önce hangi ülkeden almak istedigine karar verirsen daha iyi olur...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
eses88 Liste gör
Deneyimli Yazar

F.Murat
  Alıntı eses88 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 01:49
Ekin abi ve Hüsnü abi teşekkürler.

Şimdi durumumu şöyle açıklayayım, Tren ile avrupa turu düşünüyorum ve bu gezi boyunca 10 farklı ülkede bulunacağım ve bunu yapabilmem için Schengen vizesi almam gerekiyormuş.Ama bugün okuduklarıma göre eğer yeşil pasaportunuz olursa Schengen vizesine gerek kalmadan bu seyahati gerçekleştirebilirsiniz denilmiş.

Şuan için ailemden dolayı yeşil pasaport sahibi olma durumum olabilir fakat olurda alamazsam 10 tane ülke planlıyorum gezi boyunca.Bu durumda vizeyi hangi ülkeden almamı önerirsin? Ülkeler ; Hollanda, İspanya, İtalya, Fransa,Finlandiya,Almanya,Belçika,İsveç,Norveç,Hırvatistan,Çek Cumhuriyeti.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 01:57
Bana kalirsa ,mesela Ispanyadan yahut Italyayi tercih etmeni öneririm,cünki islemlerin daha seri bir sekilde yapiliyor olmasi ,en nihayetinde istedikleri belgeler her Avrupa Birligi ülkeleri icin ayni sayilir,eger önümüzdeki haftanin carsamba veya persembeyi bekleyebilirsen bu yesil pasaportun hakkinda isin odak noktasindan 100 de 100 bir bilgi alir ve iletirim...
Yukarı
eses88 Liste gör
Deneyimli Yazar

F.Murat
  Alıntı eses88 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 02:13
Teşekkürler Hüsnü abi,ben senden haber bekliyorum o zaman.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 02:15
ok.
Yukarı
Kaan Liste gör
Usta Yazar

Kaan
  Alıntı Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2011 saat 14:46
Google Maps'da bi yere etiket resim iletişim bilgileri vs nasıl yapabiliriz ?
KaanOZTRK
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 468469470471472 581>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,875 saniyede hazırlanmıştır