eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıEskişehir ile ilgili yorum ve sohbet

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 157158159160161 186>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Fikoes Liste gör
Yazar

Fikret
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 14:01

Eskişehir'e bu tip davranışlarla kendilerine göre bir imaj kazandırmaya çalışıyorlar Türkiye'nin gözünde. Ama Eskişehir halkı da gerekli cevabı tüm demokratik platformlarda verecektir bu zihniyete.

Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 14:17
Ben ilk olarak sergi haberini gördüğüm için onu paylaştım. Sn. Ataç ise konu ile ilgili tatmin edici açıklamalar yapmış ve sergiyi sonlandırmış.

Ben sn. Ataç'a tüm samimiyetimle inanmak istiyorum.Ancak; belediye de bu işlerle görevli olan bir kişi dahi bu "alçakça/dine ve kadına hakaret" içeren sözde sanat eserlerini görmemiş mi? Koskoca belediye yahu? Türkiye'de ki birçok ilden dahi büyük bir belediye böyle bir ayıba nasıl imza atar?
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 14:31
Ya sanatçı kadının türbanlı bir ortaçağ ögesi olmasındansa ağzında iç çamaşırıyla gezmesinin daha makul olacağını yahut kendine göre farklı bir düşünceyi anlatmak istiyorsa ?

Öte yandan ben mesela camii-ucube kombinasyonundan şunu anladım ; Türkiye'de mimarı açıdan rezil vaziyette , İnsanlık Anıtı'ndan daha ucube onlarca camii var iken gidip de sırf başbakanın göz zevkine hitap etmemesinden ötürü benzeri olmayan bir yapının yıkılması ne kadar da saçma.

Eş zamanlı olarak da başbakan ve tayfasına şeriatçı ideolojilerinden ötürü bir gönderme de yapmış.

Bir sergiyi , tamamiyle ideolojik sebeplerden kapatmak bariz populist ve skolastik bir eylem. Distopya sansüründen farksız. Halkımız da maşallah pek aydınmış.

Üzücü...
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 14:37
Alıntı yapılan nusret

İyi olmuş. Güzel misilleme yapılmış. Misilleme yaptığı zihniyet de şöyle bir zihniyettir , anca bundan anlar :

- Ananı da al git !
- Yer altından çıkan çanak çömlek yüzünden Marmaray devam edemiyor
- 'Van Munit !'
- Gavur İzmir !
- Memur zeytini bir lokmada yemesin

Ha bi de şunları hatırlatmakta fayda görüyorum ;

elhamdulillah şeriatçıyız.(21.11.1994 milliyet)
yılbaşına karşıyım. (19.12.1994 sabah)
ben tekkeye degil dergaha gittim.(22.1.1997 gözcü)
ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (12.5.1994 hürriyet)
10 kasım'da yaygara kopartıldı. (14.11.1994 hürriyet)
içki yasaklansın. (1.5.1996)
istanbul'u medine yapacagiz. (akis)
bütün okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 cumhuriyet)
ben istanbul'un imamıyım. (8.1.1995 hürriyet)
mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (6.3.1996 hürriyet)
milli piyango zulümdür. (29.9.1994 hurriyet)
taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1.7.1994)
cumhurbaskanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 akit)
sarık operasyonu çok komik. (15.5.1995 sabah)
yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir. (25.6.1994)
ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 milliyet)
imamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 milliyet)

Bu şartlar altında oldukça manidar , yakışıklı bir espiri minareler arasına "Ucube" yazısını germek.

İnanca yapılan saygısızlığı misilleme olarak değerlendirmenden ben utandım..Bu ülkede Din,inanç Tayyipin onun düşüncesindekilerin tekelinde değildir,heykeldir sanattır buda halkına kör olan zihniyetin tekelinde değildir..Onu kiliseye,sinagoga yapsalarda söverdim,Camiye yapınca dahada söverim..
Altında ince zekayla yapılmış bir espri var gibi anlayıp öylede göstermek isteyebilirsin ama bu ülkenin değerleri espriden çok daha önemlidir.. böyle kutuplaşıp saçma sapan şeyleri bile aynı fikirdesin diye körü körüne savundukça karşı taraf bu taraf diye bok atma yarışında oldukça Milli Manevi değerleri olan insanların gözünde küçülmeye devam ediceksiniz...Bu değerlerin ne Tayyibin ne birilerinin bunların hepsi TÜRK Milletinindir !
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 14:50
Saygısızlık.
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 15:14

açılan sergiyi veya chp'yi savunan veya karşı çıkan bir yorum yapmıyorum.planlanan, asıl niyetleri olan şeyi eleştiriyorum. yapılan olayda öne belediye başkanı ve partisinin çıkarılması ve sergi yerine sadece bunun konuşulması hiç hoş değil.

Kaldı ki Dt. Ahmet Ataç bunu desteklese bile, böyle kritik bir zamanda olayın kullanılacağını, seçim malzemesi yapılacağını bizden çok daha iyi bildiği için izin vermezdi diye düşünüyorum.

ben normal bir vatandaşım, memur çocuğuyum. akp'li odunpazarı belediyesinin herhangi bir sergi salonunu kiralayabilir miyim? evet kiralarım.. açılışını sayın burhan sakallı'ya yaptırabilir miyim? evet yaptırırım. yeğeni EAL'den yakın arkadaşım ve mihalıççıklı olmasından dolayı en azından rica vb şeylerle açılışı kendisine yaptırırım. daha sonra gazetecileri çağırıp, haşa orda kuran-ı kerim yakabilir miyim? amaç farklıysa yapabilirim.. noldu akpli belediye kuran yaktı mı oldu? peki bu sayın burhan sakallı'nın ve akp'nin bizzat suçu mu? koca bir hayır.

anlatmak istediğim hangi parti olursa olsun  dinin böyle oy amaçlı kullanılmasının hoş bir şey olmadığı.maalesef ki bizim milletimiz böyle şeylerde çabuk gaza gelebilen cinsten..

hani bir laf vardır ya " Türk milleti gariptir her lafa aldırmaz, .bn. dersin kızarda s..ersin aldırmaz."  % 99 'u müslüman olan ülke diye diye islamı kullanan yöneticilerin olduğu bir memlekette yaşıyoruz maalesef.

dekolte giyene tecavüzün şart sayıldığı, eşeklere don giymediği için çocuklara tahrik ettiği için tecavüz edildiği, hırsızın dolandırıcının kul hakkı yemenin farz hale getirildiği, devletin, bu milletin kanıyla sahip olduğu şeylerin çıkar için satıldığı, ama lafa gelince %99'u müslüman olan ülke....yürüyün be.... tıpkı araplar gibi olduk zaten. sapıklığın ayrımcılığın önde gittiği ama dini bütün ülke..halkı sürünürken sefa sürülen ülke... müslümanlığı unutturdular bu memlekete... 

bıktık artık hep aynı şarkının her sene ayrı versiyonlardından;

r.t.e.- using my religion [2011- extended mix]

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 15:20

hacım son paragrafında söylediklerini yapanlarında Allah belasını versin bunu çizenlerinde..Ayrım yapmadan saygıyı unutan herkesedir lafım..

Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 15:29
Bu olay aklıma 2007'deki Cumhuriyet mitinglerini getirdi...

Hiç unutmam İzmir'deki mitingte gençlerin ellerindeki bazı dövizlerde camiler karikatürize edilerek minareleri falan acayip şekillerde çizilmişti...

Tam bir Ecevit hayranı olan babam, ağzına geleni söylemeye başlamıştı... O gün anlamıştım ki bu Cumhuriyet mitingleri ters tepip akp'yi daha güçlü yapacak... Nitekim ters tepip %47 ile çıktılar..

Şimdi şu sergideki bu resimlerin toplumda yaratacağı etkiyi hesap etmeyen aklı evveller yaptıklları iş üzerinden kişilerin kutsallarına küfür ettiklerinin ve bu küfrün sürdüğü sürecede hiç bir zaman sevilmeyeceklerini ve itibar edilmeyeceklerini bir türlü anlayamadılar ve anlayamayacaklar...

Yine bir Müjdat Gezen'in artık baymış olan Aziz Nesin sözünü örneklemesi gibi, Önder Sav'ın hacca gitmek isteyen bir vatandaşa boş ver ne yapacaksın demesi gibi...

Böyle davrandıkları, halkın inançlarına, örfüne adetine, ''ulen bunlar cahil, aklı ermez bunların'' yaklaşımıyla yaklaştıkları sürece böyle kaybolup gitmeye mahkum olacaklar...

Bu tip aklı evvellerin kalkıpta seçimler neden böyle sonuçlanıyor diye şikayet etmeleri gibi bir hakları yok...

Çünkü adamlar farkında değiller bu tip hareketlerle toplumu kendilerinden ve ağzılarında çiğnedikleri ideolojilerinden tiksindirdiklerinin...

Bunlar sürekli Mustafa Kemal Atatürk'ü refarans aldıkları içinde, toplumu Mustafa Kemal Atatürk'e karşıda mesafeli durmaya ittiklerinden de haberleri yok ve aslında Mustafa Kemal Atatürk'e en büyük ihaneti ettiklerinden de gerçekten bihaberler...

Seçimlere 45 gün kala böyle bir sergide bu tip insanların kutsallarına hakaret vari resimler yapılması resmen adamların kendi ayaklarına kurşun sıkmasından başka bir şey değil...

Bu kadar basiretsiz bu kadar toplumdan uzak olunur mu benim aklım bir türlü almıyor...

Bu kendilerine Laik/Seküler ya da Kemalist diye adlandıran aslında tam bir moron olan tiplerin ( burada kastettiğimi şey belli) artık ülkemden uzaklaşmasını canı gönülden istiyorum...

Eğer akılları varsa; Chp milletvekili adayları o sergide bulunmazlar... Eğer Ahmet Ataç akıllıysa çıkar bir açıklama yapar ya da o resimleri o sergiden kaldırtır... ( ki açıklama yapmış) 

Her şeyden önce eğer ben siyaset yapıcam ben iktidar olucam diyosan; hitap edeceğin toplumun sosyolojisini iyi çalışman iyi analiz etmen ve toplumun ne reaksiyon gösterdiğini iyi araştırman gerek... Eğer bunları yapmazsan işte böyle bir kaç aklı evvelin kucağında koskoca bir ideoloji heder olur gider... Değil taraftar toplamak nefret edilen bir ideolojiye dönüşür....
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 16:19
Chp ve onun candaşları nasılda resimleri ve sergiye izin verenleri savunacam diye taklalar atıyor kendini parçalıyor.Sonra da seçimden sonra diyorlarki bu millet aptal,salak,bir torba kömüre,bir paket bulgura sattılar oylarını diyerek işin içinden sıyrılıveriyorlar.Ne zaman bırakacaksınız dini değerlerle uğraşmayı.Milleti aşağılamayı.Ne zamanki dine ve dindara müdahale var orada CHp var.
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 16:39
askavesevgiyedair de geldigine göre bir seçim dönemi daha resmen açılmıştır. Vatana millet hayırlı olsunWink

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 157158159160161 186>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,549 saniyede hazırlanmıştır