eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıEskişehir ile ilgili yorum ve sohbet

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 156157158159160 186>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 11:15

Eskişehir'de ucube sergisindeki eserlere tepki

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Ucube’ diyerek Kars’taki heykelinin yıkılmasını istediği heykeltıraş Mehmet Aksoy’a destek vermek amacıyla Eskişehir’de açılan ’Ucube-Ebucu’ adlı karma sergide yer alan cami mahyasına konulan ’Ucube’ yazısı ile türbanlı bir kadının yüzünün sütyen figüriyle resmedilmesi tepki çekti

Eskişehirde%20ucube%20sergisindeki%20eserlere%20tepki

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, (DHA)

Heykeltraş Mehmet Aksoy’a destek amacıyla Tepebaşı Belediyesi’nin katkılarıyla 9 Nisan 2011 tarihinde açılan Ucube-Ebucu adlı karma resim ve karikatür sergisi birçok sanatçının 100 eseri yer aldı. Sergide sanatçı Menekşe Samancı’nın bir caminin iki minaresinin arasındaki mahyaya ’Ucube’ yazısının yer aldığı eseri ile bir başka sanatçıya ait tesettürü bir kadının yüzündeki peçede yer alan sutyen figürü tepki topladı.
Sergide bir caminin iki minaresinin arasındaki mahyaya "Ucube" yazısı konulması ile tesettürü bir kadının üzerine sutyen çizilmesi tepki topladı.

Eskişehir Diyanet Mensupları Derneği Başkanı Battal Günçay, sergide yer alan bazı eserlerde inançlara hakaret edildiğini savundu. Günçay, "Bunun adına ne sanat ne de protesto denilemez. Bu hoş olmayan, yakışıksız bir durum. Burada değerlere, inançlara bir saygısızlık, hakaret var. Bu hiçbir dine veya inanca yapılamaz, yapılması da tasvip edilemez" dedi.

Açılışına Mehmet Aksoy ile Kültür eski Bakanı Ercan Karakaş, CHP’li Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın katıldığı ve 22 Nisan’da sona ermesi planlanan sergi yoğun ilgi nedeniyle uzatıldı.

Milliyet

Sn. Ataç bu "ucube sergi" ile kime hizmet ettiğini sanıyor? Nedense kendini sürekli bir cevap verme merci olarak görüyor. Yazık...
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 11:28

Önemli olan ne kadar Milletinden olduğun..Türk Milletinin değerlerine kör olup,aşağılamak değil..saygısız ucubeler !..

Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 12:06
kendiside küba aşığı bir ucube
şişen köfteler
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 12:17

Sadece gazete haberini paylaşıp diğer tarafın konu hakkında ki sözlerini paylaşmamak olmaz;

Yapılan bir haberin devamı;

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, sergi salonlarını her gün farklı kesimlere verdiklerini belirterek, "Sergide ne tür resimler olduğunu bilmiyorum. Bazı haber sitelerinde resim sergisinin belediyemize ait olduğuna dair haberler var. Sergi bizim değil. Beni de din düşmanı olarak göstermeye çalışmışlar. Beni Eskişehir halkı ve Tepebaşı sakinleri çok iyi bilir. Ben ilçemde bulunan bütün camilere ve okullara yardım etmişimdir. Bu tür haberler yapanları şiddetle kınıyorum" şeklinde konuştu.

Bu da kendi basın açıklaması;

KAMUOYUNA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bugün bazı internet sitelerinde yer alan haberlerden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet ATAÇ’ın açıklamasıdır.

Belediyemize ait olan resim galerisi ve kültür merkezindeki salonlarımız okullara, sivil toplum örgütlerine vs. kişilere kullanımları için tahsis edilmektedir. Bu karma resim sergisi de Belediyemizce Ankara’dan gelen bir akademisyene (daha önce de bu salonda sergi açan) tahsis edilmiştir. Karma sergide yer alan çok sayıdaki resimleri konuklarım nedeniyle izleme fırsatım olmadı. O gün sadece salona konuklarla birlikte girdim ve işim nedeniyle hemen ayrıldım, resimlerin içeriğini bilmiyordum. Sanatçı Mehmet AKSOY kendisine destek amacıyla açılan bu sergiyi ziyaret etmek istediği için kendisine eşlik edilmiştir.

Ben camiye ve inanç özgürlüklerine aşırı saygı gösteren bir kişiyim. Hiçbir zaman da dinsel inançlara karşı olmadım. Tüm Eskişehir’de yaşayanlar bunu bilir. Belediyemizin camilere ve okullara yaptığı hizmetler tüm Eskişehirlilerce takdir edilmektedir.

Bugün öğlen Star gazetesi muhabirinin bana ulaşması ile bu konudan haberim oldu ve sonra adı geçen resmi, internet sitesinde gördüm. Bu resmi onaylamak mümkün değildir. Ben de resmi gördükten sonra sanata sonsuz saygım olmasına rağmen böyle bir resmin sanat adına kabul edilebilir olmadığına açıkça inanmaktayım. Nitekim sergi, haberlerinin yayınlanmasından önce sona erdirilmiştir.

Belediye Başkanı olarak bir kez daha kamuoyuna şunu açıklamakta fayda görüyorum. İnançlara saygı göstermek hepimizin görevidir.

Bu bir karalama kampanyasıdır. Belediyemizin başarıları bazı grupları rahatsız etmektedir. Eskişehir kamuoyu dini inançlar konusundaki hassasiyetimizi de çok iyi bilmektedir.

Belediyemizce hiç ilgisi olmayan bir konuda taraflı ve kasıtlı haberleri yayınlayanları ve yaymak isteyenleri bu nedenle kınıyoruz.

----

bizim tribünde fener bayrağı açılması geldi nedense aklıma

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 12:28
İyi olmuş. Güzel misilleme yapılmış. Misilleme yaptığı zihniyet de şöyle bir zihniyettir , anca bundan anlar :

- Ananı da al git !
- Yer altından çıkan çanak çömlek yüzünden Marmaray devam edemiyor
- 'Van Munit !'
- Gavur İzmir !
- Memur zeytini bir lokmada yemesin

Ha bi de şunları hatırlatmakta fayda görüyorum ;

elhamdulillah şeriatçıyız.(21.11.1994 milliyet)
yılbaşına karşıyım. (19.12.1994 sabah)
ben tekkeye degil dergaha gittim.(22.1.1997 gözcü)
ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (12.5.1994 hürriyet)
10 kasım'da yaygara kopartıldı. (14.11.1994 hürriyet)
içki yasaklansın. (1.5.1996)
istanbul'u medine yapacagiz. (akis)
bütün okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 cumhuriyet)
ben istanbul'un imamıyım. (8.1.1995 hürriyet)
mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (6.3.1996 hürriyet)
milli piyango zulümdür. (29.9.1994 hurriyet)
taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1.7.1994)
cumhurbaskanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 akit)
sarık operasyonu çok komik. (15.5.1995 sabah)
yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir. (25.6.1994)
ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 milliyet)
imamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 milliyet)

Bu şartlar altında oldukça manidar , yakışıklı bir espiri minareler arasına "Ucube" yazısını germek.

乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 13:20
O caminin minareleri varya ......................
Ta.............................................................

Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 13:22
@nusret

O dalga gectikleri hakir gördükleri Camii Tayyip Erdoganın babasının malı degil İslam dininin ibadet merkezidir. Tayyip Erdoganın kendisini İslam dininin temsilcisi zannetmesindende Tayyip Erdoganı eleştiriyorum zannedip, kutsala dil uzatan zihniyettende nefret ediyorum...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 13:23
Allah Allah ....Ya sabır ya sabır......
Bu ne küstahlık ,bu ne terbiyesizlik...
Yıkılan heykelin öcünümüü alıyorsun be adam .....
Sen salakmısın?
Neyle neyi kıyaslıyorsun .......
Eskişehiri niye seçtin.....
Eskişehiri kendine sipermi ediyorsun......

Tipine ........
Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 13:57
Camii veya ibadethaneler belli bir cemiyetin mekanı değildir.Allah'ın evidir.Herkes haddini bilsin ona göre davransın.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2011 saat 13:59
ATAÇ: RESİMLER KORKUNÇ

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, belediyenin sergi salonunda açılan ve içinde yer alan resimlerde Müslümanlara hakaret edildiği gerekçesiyle tepki toplayan sergiyle ilgili konuştu. Ataç, "Resimler korkunç. Bunun sanatla alakası yok" dedi.

epebaşı Belediyesi binasında yer alan sergi salonunda açılan ve tepkiler üzerine kapatılan "Ucube-Ebucu" adlı karma resim sergisinin yankıları sürüyor. Başbakan Erdoğan'ın "ucube" dediği Kars'taki İnsanlık Anıtı'nın heykeltıraşı Mehmet Aksoy'a destek için açılan sergi resimlerde nedeniyle tepki topladı. Bir camiye "ucube" benzetmesinin yapıldığı ve tesettürlü bir kadının ağzının iç çamaşırıyla kapatıldığı resimlerin yer aldığı sergi tepkiler üzerine kapatıldı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç bugün sergiyle ilgili bir basın açıklaması düzenledi. Sergiyle alakaları olmadığını ifade eden Ataç, "Belediyemiz bu dönemde çok büyüdü. Sosyal hizmetler ve sanat faaliyetleri anlamında da bu büyüme yaşandı. Birçok salon ve galeri açtık. Bu sergi olayı galerinin Ankara'dan gelen bir akademisyenin kullanımına tahsisiyle başladı. Daha önce de salonu kullanmıştı, ikinci kez istedi, karma resim sergisi olduğu için verdik" diye konuştu.

"GÖRSEYDİM MÜDAHALE EDERDİM"

Serginin açılış töreni esnasında söz konusu resimleri görmediğini belirten Ataç sözlerini şöyle sürdürdü:
"Görmedim, görseydim kesin müdahale ederdim. Bilseydim koydurmazdım, müdahale ederdim. Bu kadar olumsuz bir resim olduğunu düşünmedim. Görünce anladım. Resim korkunç bir resim, bu açıkçası sanat değil. Bunun sanatla alakası yok. Bundan sonra da salonu bilmediğim insanlara hayatta vermem. Resim sergilerinin muhakkak denetimden geçmesini sağlayacağım."

Ataç, işlemediği bir suçun kendisine yüklenmek istediğini belirterek, "Bu bir provokasyondur, karalamadır. CHP'li belediye başkanı olduğum için yapıldı. Kasıtlı haber yapanları da resmi yapanı da kınıyorum. O resim değil başka bir şey" diye konuştu.

Emir Yıldız / Porsuk Ekspres

http://www.porsukekspres.com/TR/politika/6268_atac-resimler-korkunc.aspx
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 156157158159160 186>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,557 saniyede hazırlanmıştır