eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor:1- Fenerbahçe:3

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 104>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 15:05
FB'nin en önemli gol silahları Alex , Gökhan Gönül ve duran toplar . Tabi Niang ve Dia gibi iyi oyuncuları var ama bana göre ilk 3'e bunlar girer . O nedenle yapılacak iş Alex'i etkisiz bırakmak olmalı bu çok zor ama ona rahat oynama şansı verilirse başımızı ağrıtabilir . Gökhan Gönül'ün sağdan bindirmeleri de çok etkili oluyor ilk yarıdaki 4-2'lik maçta sol tarafımızı otobana çevirmişti o nedenle Volkan Yaman ve Erkan Zengin'e bu maçta büyük görevler düşüyor . Duran toplarda da en çok yaptıkları iş Lugano'yu topla buluşturmak özellikle Lugano'yu firikiklerde ve kornerlerde çok iyi marke etmeliyiz . Gereksiz şekilde yapacağımız firikikler sıkıntı yaratabilir bua da dikkat etmekte fayda var . FB'nin savunması çok iyi değil gol ve goller bulacağımızı düşünüyorum . Burhan Eşer'den yine gol bekliyoruz Sezer'de maça damgasını vurabilir . Ah bir de Ümit ve Batuhan adam gibi oynasalar işte o zaman süper olur . 
Yukarı
**eses-26** Liste gör
Deneyimli Yazar

Taylan ATAKURU
Yer: Turkey
  Alıntı **eses-26** Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 15:11
Bence maça Serdar ile başlanmalı hem Gökhan Gönülün ataklarını engeller hemde hırsı ve mücadelesiyle takıma hareket getirir. Alex'e ise Bülent hoca nasıl bir önlem alcak merak ediyorum adam zaten koşmuyor bir adam versen peşine 1 kişi eksiliriz boş bıraksan hücümlarda büyük tehlike.
Yukarı
montoya Liste gör
Usta Yazar

Kamil
  Alıntı montoya Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 15:27
Ona önlem buna önlem bırakında fener düşünsün bize nasıl önlem alacağını. maç eskişehirde.
SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK!!!
Yukarı
enes1965 Liste gör
Usta Yazar

Enes Ak
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı enes1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 15:46

Kesinlikle katılıyorum.Rakibe göre değil,kendi oyunumuzu,kendi taktiğimizi oynamalıyız.Önlemi,deplasman taktiğini onlar düşünsün.Biz içerde her takıma karşı nasıl saldırıyorsak,nasıl oynuyorsak yine öyle oynayalım.

Umarım Ag maçındaki gibi 3 ön liberoyla başlamayız.
Ivesa-Veysel-Nadarevic-Diego-Volkan-Burhan-Alper-Pele-Erkan-Sezer-Ümit bu maçı alır...

Not:Dün akşam İstanbuldaydım.Trene bindiğimde maç çıkışına denk geldim ve Söğütlüçeşme durağından bir sürü Fenerli bindi.Eskişehir bize kıyak geçer falan diye kendi aralarında konuşuyorlardıAngry , tabi ben içimden neler dedim orası ayrı.Ne sandınız ulan siz burayı bizans köpekleri , hafta sonu sizi şampiyonluktan ettiğimizde neyin ne olduğunu anlarsınız!!!
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    
Yukarı
NURİ Liste gör
Deneyimli Yazar

NURİ
Yer: Takmak
  Alıntı NURİ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 15:46
FB bu maçı şampiyonluk için almak zorunda, bu zorunluluk üzerlerinde baskıyıda getircektir, kaldı ki stresli takımlara karşı biz iyi oynuyoruz ve mutlaka hatada yapacaklardır, kazanacağımıza yürekten inanıyorum.
Korku nedir bilmeyiz, biz dağların erleri, yuva yaptık göklere, baş döndüren yerlere, her yerde ben varım...
Yukarı
**eses-26** Liste gör
Deneyimli Yazar

Taylan ATAKURU
  Alıntı **eses-26** Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 16:10
Alıntı yapılan montoya

Ona önlem buna önlem bırakında fener düşünsün bize nasıl önlem alacağını. maç eskişehirde.
Elbette onlarda bize önlem alıyorlardır sonuçta karşımızda şampiyonluğa öynayan takım var ama taktiksel açıdan iyi hazırlanmalıyız zihinsel avantajımız var sizin gibi düşünseydik buralarda olmazdık ayrıca rakip kim olursa olsun her takım oyuncusuna (tehlike yaratabilecek) önlem alınmalı.
Yukarı
hus@mES Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehirim
  Alıntı hus@mES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 16:13
Mehmet TOPUZ önlem alınacak adam. Pas trafiği onun üzerinden başlıyor. O devre dışı kalırsa Alex sahada dolanır...
Bir renktaşım Gökhan Gönül'e karşı Erkan demiş katılıyorum. Erkan solda oynarsa Gönül orta sahayı zor geçer, geçersede Erkan alan bulur...
Defans bloğumuz ve İveşa gününde olursa FB'yi deviririz. Sonra ver elini Avrupa...
ANADOLU YILDIZI
Yukarı
hus@mES Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehirim
  Alıntı hus@mES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 16:15
Bu arada Lugano'ya taraftar olarak bir markaj yapmalıyız. İlk yarıdaki maçta Sezer'e çirkeflik yapmıştı. Ayağına top gelince ıslık-yuhalama yapabiliriz mesela... Sezer'e jest olur, yoksa Lugano ne hali varsa görsün...
ANADOLU YILDIZI
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 16:22

---------------------Volkan---------------------

Gökhan------Yobo------Lugano-------Santos

----------Emre----------Mehmet Topuz------

Niang---------------Alex---------------------Dia(Stoch)

---------------------Semih-----------------------

yada

---------------------Volkan---------------------

Gökhan------Yobo------Lugano-------Santos

----------Emre----------Mehmet Topuz------

Özer----------------Alex---------------------Dia (Stoch)

---------------------Niang-----------------------

Sakatlıktan dönen Emre’nin takıma katılımıyla Baroni kenara gelecektir, Selçuk’un da olmayacağını varsayarak 2 dizilim yapmak mümkün. 2.yazdığım kadro dizilimi biraz daha fazla zorlar bizi, Fener umarım 1.yazdığım dizilim ile sahaya çıkar. Aykut Kocaman Baroni’yi bu maçta da karşımıza çıkarırsa çok güzel olur, o zaman Dia (Stoch)’a kulübe görünür.

Volkan, her hafta üzerine koyarak gidiyor. Şu anda ligin belki de en formda kalecisi. Enteresan olan konsantre olduğunda ve rakip tribünden aleyhte tezahürat olduğunda inanılmaz iyi oynuyor, atraksiyon denediğinde ve kendine fazla güvendiğinde sıçıyor. Umarım bizim maçta kendinden bir şeyler katmayı dener de forvetlerimizin yüzü güler.

Defans hattında Santos sezon başına göre daha iyi ama bence savunmanın yumuşak karnı, her zaman adam kaçıracak gibi duruyor, orayı iyi ilşersek bol bol pozisyon buluruz. Lugano ve Yobo oldukça uyumlular ama ceplerinde sarı kart ile oynuyorlar ama özellikle yan toplarda sürekli gol arayan Lugano’ya dikkat etmek lazım. Gökhan Gönül ise ülkenin en iyi hücum beki. Nitekim ilk yarıdaki maçta son anda kadroya dahil olmasına rağmen 1 gol 2 asist ile maçı koparan adamdı. Allah bizim Volkan’a yardım etsin çünkü Gökhan yine çok formda.

Orta sahada Emre ve Mehmet Topuz çıkacak karşımıza. Kabul etsek de etmesek Türkiye’de oyunu iki yönüyle oynayan en iyi oyuncu Emre, tek dezavantajı çabuk kart görmesi, maalesef agresifliği ile hakemleri de sindiriyor. Yanında oynayacak Topuz asıl mevkisi orası olmamasına rağmen yerinde sırıtmıyor aksine enerjisiyle takımına önemli katkılarda bulunuyor, uzaktan bolca şut deniyor ama genelde karavana, umarım körün taşı hesabı olmaz. Yine de ona şut şansı vermemek lazım. İlk dizilime baktığımız zaman Niang  forvet hattındaki verimliliğini kanatta göstermezken diğer tarafta Dia (Stoch) hızlarıyla bize sorun yaratacaklardır. Alex için söyleyecek fazla bir şey yok ama onunda iç sahalardaki performansını deplasmanlarda gösteremediği aşikar. Özer ise fazlaca fanteziye kaçan ve takım oyunundan uzak bir oyuncu. Keşke ilk dizilimde Dia (Stoch) yerine Aykut Hoca yabancı kontejanına bakmaksızın ona da şans verse…

Semih tek forvet çıktığı maçlarda yanına birisi katılmadığında çok etkili olamıyor, neticede Niang kadar kuvvetli değil ve savunmacısıyla fazla boğuşamıyor ama son vuruşu ondan daha iyi, artı iyi bir pasör. Diğer taraftan sonradan oyuna girmediği maçlarda gücünü ekonomik kullanamadığı bir gerçek. Ben gününde bir Nadareviç’in onu etkisiz kılacağını düşünüyorum.

Her ne olursa olsan Fener’e çelme takacağımızı ve zirve yarışını karıştıracağımızı düşünüyorum, yeter ki onları gözümüzde büyütmeyelim, kendi oyunumuzu oynayalım ve kendimize güvenelim.

KKŞ
Yukarı
Android_26 Liste gör
Usta Yazar

Semih
Yer: Dünya
  Alıntı Android_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2011 saat 16:28
kadir abi emreyi sil kadrodan bizim maça da yetişemeyecekmiş :D
We will make Eskişehirspor great again!
S.Ö.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 104>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,527 saniyede hazırlanmıştır