eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 139140141142143 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 15:40
Alıntı yapılan Dorylaion

Alıntı yapılan eskişimşek65

olayda emniyetin suçu yokmu?niye gerekeni yapmıyorlar,karşılarında gariban işçi,memur,öğrenci hatta hatta muhalefetten milletvekillerini bulunca joplamaktan biber gazına kadar her türlü aracı kullanmaktan çekinmeyen emniyet karşısında bölücüleri ve bunların meclisteki uzantılarını görünce süt dökmüş kediye dönüyor bir yanağına tokadı yiyince öbür yanağını uzatıyor.
           Aynen katılıyorum. 3 kuruş fazla maaş isteyen memuru görünce kendini robocop zanneden, 2 tane öğrenci bağırdı diye, kız-erkek ayrıımı yapmadan, saçlarından metrelerce sürükleyen, bir gösteride "burada kimse yok" diyen yaşlı adama tokat adan, biber gazını domates suyu zanneden polisler haketmiyor mu bunu, tartışılır. Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim, bu ülkede polislik mesleği yapılmıyor, bu ülkede emniyet diye birşey yok.Sabahtan akşama güneş gözlükleriyle motorlarla gezenleri, olay bittikten sonra (En son gs stadındaki şişe olaylarındaki gibi) gerçek suçluları bulmaya tenezzül etmeyen, tamamen okyanus ötesinden gelen emirlere göre insanları içeri atan emniyet görevlilerini hiç saymıyorum bile.Güçsüz insanları, mazlum insanları görünce kahraman ol, iki tane eli silahlı iki tane eli taşlı görünce süt dökmüş kediye dön. Ne güzel memleket.

İşin siyasi durumu zaten belli de İşin ikinci kısmı daha dramatik. 8 Mart geçeli kaç gün oldu? 12-13 gün. 8 Mart ne? Dünya Kadınlar Günü. Başta BDP'li kadın m.vekilleri olmak üzere bütün kadınlar şiddete karşı olduğunu söylemişlerdi, eylem yapmışlardı.Kadın hakları, şiddet olayları gibi şeylere gelince ahkam kesen bu partinin bu kadın milletvekilleri nasıl olurda şiddet gösterir bir başkasına. Demekki kocanın karısını dövme hakkı varmış, demekki erkeklerin kadınları hor görme hakları varmış, demekki meclisin yarısı istedikleri gibi kadın olsa sokaklar boks ringine dönecek.

2002 seçimlerinden önce malum partinin en büyük kozu, dokunulmazlıkları kaldırmaktı. Aradan 9 yıl geçti, kendilerine birşey olacak diye rakip partiden m.vekili dokunulmazlıklarını bile kaldırmıyorlar. Bu kadının yaptığını kim yaparsa yapsın şu anda mahkemelikti. Bu kadın mahkemeye gidemez, çünkü dokunulmazlığı var. Daha geçen sene özgürlükten, demokrasiden, eşitlikten bahseden ADALET ve kalkınma Partisi neden dokunulmazlığı kaldırmadı, buna da YETMEZ ama EVET diyenler cevap versin.

Özellikle ilk 2 paragrafa katılıyorum.Polisin tavrı,yönlendirilişi tartışılmalı.Ancak olayın siyasi boyutu çok başka.Maça giden bir taraftarın polise saldırması ya da gösteri yapan bir öğrencinin polise müdahale etmesi çok başka.Ben maçta polise böyle bir hareket yapsam en fazla karakola götürülürüm.Olayın kanun boyutunu bilmiyorum ama bir şekilde cezamı çekerim.Sonra bu olay unutulur.Yani benim olayım şahsi olur.

Ancak bunlar olayı bayraklaştırıyorlar.Polise haddini bildirdik gibi bir tavırları var.Orda o polis değil onların muhattapları.Devletin polisi.O yüzden bu olay "kadının polise tokadı" olarak değerlendirilmemeli.Ayrıca nevruz günü istanbul'u bir görseydiniz.Otobüs,metrobüs,metro,sokaklar.Durum çok vahimdi gerçekten.Olay olmadı Allah'tan ama oraya gidenlerin yüzde 90'ının tavrı çok başka.
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 17:37
eşitlikten bahseden ADALET ve kalkınma Partisi neden dokunulmazlığı kaldırmadı, buna da YETMEZ ama EVET diyenler cevap versin.

Ergenokon sanıklarını milletvekili yaparak dokunulmazlık zırhına sokmak isteyenlerin bu cümlelerle edebiyat yapmasıda ne kadar düşündürücü.!!!
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 19:33
Benim düşünceme göre Bdp Ortadoğu' da ki kaos ortamının benzerini Türkiye' de çıkarmak istiyor. Yandaşlarının yoğunlukla bulunduğu doğu illerinde şu an Ortadoğu' da yaşananların olmasını istiyor. O bölgede çıkabilecek herhangi bir olaya Türk Askeri müdahele edebilir ve bu da onların işine gelebilir. Bu sayede yıllardır destek aldıkları bazı Ülkeler aynen şu an Ortadoğu' da yaşanılanlar gibi bu duruma seyirci kalmayabilir. Yıllardır söyledikleri gibi yok insanlık suçu işleniliyor, demokrasi getireceğiz, barış sağlayacağız gibi hikayelerle asıl amaçlarını gerçekleştirmeye çalışabilirler. Bilindiği üzere Amerika' nın askeri üslerinde bile hayali kurdistan haritası bulunmuş, Bdp olsun Pkk olsun yıllardır birilerini maşalığını yapıyor. Asıl amaçlarının, destekçilerinin kim oldukları ne oldukları zaten biliniyor. SOn zamanlarda Ortadoğu' da çok kötü şeyler oluyor, umarım bunun bir ucu da bize de dokunmaz
Her zaman her yerde
Yukarı
ü.evlerispor_ömer5 Liste gör
Deneyimli Yazar

ÖMER
Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 19:49
aynen murat abi çok güzel özetlemişşin durumu düşündüklerimi yansıtmışşın bizim burdaki üniversitedeki hocaların bile haberi var bu durumdan hatta fılosofya hocası öcalanı ne zaman asıcaksınız diye bi soru yöneltti bende güldüm ve keşke der gibi bi yanıt verdim oda bana eceli ile ölse bile o adam ülkenizi karıştırmakla yeter dedi bende bişey söyleyemedim çünkü doğruları söylüyor......ülkemizi karıştırmak için sebeb arıyorlar.........
NE ADIMI NE SOYADIMI ESKİŞEHİRSPOR'LULUGUMU GÖSTERSİN O MEZAR TAŞI!!!!
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 19:56
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

"eşitlikten bahseden ADALET ve kalkınma Partisi neden dokunulmazlığı kaldırmadı, buna da YETMEZ ama EVET diyenler cevap versin."

Ergenokon sanıklarını milletvekili yaparak dokunulmazlık zırhına sokmak isteyenlerin bu cümlelerle edebiyat yapmasıda ne kadar düşündürücü.!!!
Yazdığınız şey benim soruma cevap değil. Aslında verilebilecek bir cevap olmadığını bende biliyorum, sizde kendinizi fazla zorlamayın bence.

Eğer m.vekili dokunulmazlıkları kaldırılmazsa bunu tabiki herkes kullanır. Yüzlerce dava var şu anda dokunulmazlığa takılan. 2002'de ADALET ve kalkınma partisi herkes eşit olacak, herkese adalet dağıtacağız, bu yüzden dokunulmazlıkları kaldıracağız dedi mi demedi mi? Aradan 9 yıl geçti ve tek başına iktidar oldu hep, neden kaldırmadı ? Neden neyden kimden korktu?Varsayalımki hata yaptılar, yarın meclise getirsinler, hem MHP hem CHP destek verir buna, 2 günde tüm dokunulmazlığı kaldırırlar.Doğru mu, doğru...Eee o zaman neden kaldırmıyorlar? Yok kaldırmazlarsa, tabiki diğer partiler de bunu kullanır, dokunulmazlık sadece AKP ve BDP'li vekillere mi?

Ergenekon dediniz de söylemeden edemeyeceğim; korkudan yıllardır dokunulmazlığı kaldıramayanlar kişilerde o Ergenekon'dan içeri atılanların %1 yüreği olsa, zaten o kadın o polise vuramazdı.Wink
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2011 saat 20:09
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 23/Mar/2011 saat 11:30
Yeni torba yasası ile birlikte klüb yöneticileri klübün gelirlerine temlik koyduramayacakmış.

Thumbs%20Up
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 01:09
Saatlerinizi ayarlamayi unutmayin.......
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
esclr Liste gör
Deneyimli Yazar

Çağlar Yenilmez
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 02:40
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

eşitlikten bahseden ADALET ve kalkınma Partisi neden dokunulmazlığı kaldırmadı, buna da YETMEZ ama EVET diyenler cevap versin.

Senin de işin gücün akpartiyi savunmak oldu heralde. Ne zaman bir akp muhabbeti geçse atlıyosun sazan gibi konuya ortasından. Önce biraz kitap oku öğren kendini geliştir. Körü körüne savunma hiç bir şeyi.
Ölüm bizi ayırırsa zamansızca,Hakkım helaldir sana,Doymadan,doyamadan kupalara..

Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 28/Mar/2011 saat 10:43
Alıntı yapılan köfteci

Saatlerinizi ayarlamayi unutmayin.......
Hüsnü abi,
Bu tavsiyeni keşke gündüz saatlerinde yapsaydın da bugün işe geç kalmasaydık LOL
KKŞ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 139140141142143 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,586 saniyede hazırlanmıştır