eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

11 mart 2011 Japonya Depremi

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
anil_es Liste gör
Usta Yazar

Anıl
Yer: Solhan/Bingol
Online Durum: Offline
  Alıntı anil_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Mar/2011 saat 18:34
deprem aninda cekim yapan kameralarin goruntulerine bakinca kotu oldum. esyalar nasil devriliyor, etraf nasil sallaniyor? 8.9 siddetinde bir deprem, tam bir felaket, gecmis olsun etkilenen butun insanlara.
KÖRFEZİN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİYİZ!!

Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Mar/2011 saat 19:03
Allah korusun ya hakkaten çok kötü,geçmiş olsun Japonya'ya...
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
eskioğuzeses Liste gör
Usta Yazar

oğuz özkara
Yer: kktc
  Alıntı eskioğuzeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Mar/2011 saat 19:04
Alıntı yapılan nusret

1900-2006 yılları arasında Türkiye'de gerçekleşen depremler

Görüldüğü üzere 7.9'a kadar deprem görmüş bir memleketiz 20. asırda. Japonya kadar sallanan bir memleket olmayabiliriz belki , fakat genç oluşumlu toprakların üzerinde konuşlanmış bir ülke olarak Türkiye'de 8.9 şiddetinde bir deprem olamayacağını söylemek -çok düşük bir olasılık da olsa- çok da bilimsel olmaz.

Konumuz bu olmasada ülkemz normal şartlarda o ölçekte bir depremle karşı karşıya kalmaz.Bunun deprem sayısından ziyade fay hatları ve yer altı tabakaları ile ilşkisi vardır.Şiddetine gelince,depremin şiddeti çevresine vereceği zararla ölçülen subjektif bir kavramdır,7,6 lık bir depremin bizdeki şiddeti çok daha fazla olacaktır.Japonyada en büyük kayıplarda tsunamilerle verildiç

Buradan da herkesin dediği gibi bizim hem zihnen hemde şehircilik olarak çok büyük eksikliklerimiz var.Depremler çok daha şiddetli olmaktadir.İnşallah bu felaketten dersler çıkarırız.
Tüm Japon halkına geçmiş olsun,Allah yardımcıları olsun.
Şampiyonluk umrumda değil,sen yeterki yürekten oyna Eskişehir
Yukarı
rap_shar26 Liste gör
Yazar

ilker tekeli
  Alıntı rap_shar26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Mar/2011 saat 19:30
Şuanda en büyük tehlike elektrik ihticayının buyuk bolumunu nükleer santrallerden sağlayan Japonya da santralde meydana gelebilecek sızıntılar. Santraller kapatıldığı içinde elektrik kesintileri başgösteriyor. Allah yardımcıları olsun
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Fanatik26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Mar/2011 saat 20:34
Allah yardımcıları olsun görüntüler çok kötü ya tsunami yıkmış geçmiş ortalığı
Bu arada japonyada iki kere camdan atlayan tek kişi var oda Türk'müş

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
FEA1965 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı FEA1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Mar/2011 saat 22:00

Alıntı yapılan nusret

Böyle bi konuda dahi münakaşa etmeye çalışıyosunuz. İki dakika ciddi olun ; konu hakkında konuşmayacaksanız da defolun. Neyin kafası bu ?

Biz iki dakika ciddi oluruz da abi bir dakika burada kimse kimseyi kovamaz buna ancak yetkili forum yöneticileri karar verir uygunsuz bir şey gördükleri halde.Herkesin kafası düşündükleri ortada abi bunuda belirteyim..

Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Mar/2011 saat 06:02
Allah korusun. Allah Japonlara da yardım etsin. Her ne kadar onlar alışmış olduklarından sağlam ve soğukkanlı davranabilmiş olsalar da deprem çok büyük tsunami çok korkunç ve şuan depremde hasar gören nükleer santrallerde sızma olabileceği yönünde haberler var. insanlar tahliye ediliyor. umarım korkulan şeyler olmaz. yalnız türk vatandaşın ropörtajı beni bitirdi resmen : " deprem olunca panikle camdan atladım dışarıda biraz sakinleşnce binaya girdim ikinci sallantıda tekrar camdan atladım " türü birşey. adam kimsenin panik yapıp camdan atlamadığı yerde 2 kez camdan atlamış ve sağ şuan. ilginç. bir de tsunami saatte 500 km hızla ilerleyerek amerikaya kaliforniyaya kadar gitmiş ve 1 ölü 4 yaralı var.

3es3ki2eski1es
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Mar/2011 saat 12:24
Adamların 8.9 şiddet deprem oluyo bina sallanıyo sadece yav yıkılmıyo bizim türkiyede olcak o binalar tuzla buz olur adamlar saglam yapıyo ama tsunami kötü olmuş ya geçmiş olsun diyorum inşallah bir an önce düzelir..
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
Twenty6_nl Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Twenty6_nl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Mar/2011 saat 13:29
Nükleer santrallerinde sızma olmuş,
Inşallah fazla sızma olmaz, yoksa Tsjernobyl'den daha büyük bir facia olabilir.
Ben Eskişehirliyim, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Mar/2011 saat 13:51

Türkiye'de böyle bir deprem olsa allah korusun (gerçi böyle olmasına da gerek yok 6'nın üstü yetiyor bize) ölen sayısı değil hayatta kalan sayısı verilirdi..

Gölcük depreminde çok daha fazla ölü olmasına rağmen 18000 gibi bir rakamla geçiştirmişlerdi. Japonya'da olan deprem gölcük depreminin yaklaşık 35-40 katı büyüklükte tsunami olmasa ölen 3-5'i geçmezdi. 

Allah Japonya'dakilerin yardımcısı olsun..

Bu da Japonya'da bir Türk; "eğitim almamıza rağmen 2 kez camdan atladım, kanımızda var"

http://video.milliyet.com.tr/Camdan-atlayan-Turk-o-anlari-anlatti_1_48697.htm

Bu da Yılmz Özdil'in bugünkü köşe yazısı;

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/17248782.asp

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır