eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKızılcıklı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 249250251252253 287>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 02:21
Kızılcıklı'nın kaderi hakkında ne kadar iyi niyetli olursa olsun , Nefer mensubu bir insanın yazı yazmasını ; hele ki bir nevi "artık biz varız , sizin misyonunuz tamamlandı , fesh olabilirsiniz" havasında bir yazı yazması biraz manidar karşılanacaktır bence Kızılcıklı sevdalıları tarafından.

Bir grup , yeterince destekçi bulamadığı vakit zaten dağılacaktır. Mevcut koşullarda halen ayaktaysa , destekçileri var olduğu içindir. Erken emekli etmek için ekstra çaba sarfetmenin gereği yok bence.

Su yolunu bulur.
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 02:42
Kı Kı Kızılcıklı.. biz bu tribünde öğrendik gırtlak patlatmayı deplasman yapmayı yaşımız 12-13 dü kanımızı kaynatırdı bu tribün.. Durup dururken dayağıda bu tribünde yedik.. Es*Es diye hüngür hüngür ağlamayı da bu tribünde gördük.. insanın içi sızlıyor inanın.
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
Murat Diri Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat Diri
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 12:32
Alıntı yapılan Murat Diri

Cümleten Selamün Aleyküm;

Belki benim bir gurubu temsil etmemden dolayı yanlış olacak ama gerçekler artık konusulmaya başlandı kızılcıklı da gerçi artık çok geç bi gerçektir
NEDEN mi ?
bizler daha 17-18 li yaşlardayken KIZILCIKLI tribünün neferleriydik. 30 kişi gibi güzel bi tayfamız vardı münferit olarak değil BİZİM TAYFA denirdi ama tribün içinde hiç terbiyesizlik olmazdı ve kimse kendini ön plana atmazdı herkes farklı mahallelerde belkide yerlerde yaşayan insanlardı kimsenin kimseye üstünlük mücadelesi yoktu tek mücadele vardı ARMA...

Fakat yıllar geçtikçe tribünün vitrini değişmeye başlamıştı özellikle mustafa abinin artık tribün liderliği misyonunu bıraktığı zaman tabi ki sadece o değil KIZILCIKLI tribününü kuran o jenerasyon bu şehrin çocukları yaşları geldi işleri geldi çekildiler yapacak birşey yoktu hayat ötesi yok ve biz üzülüyorduk bi yandanda tribüne ait olduğumuzu hissediyorduk direk taraftık ötesi berisi yoktu ait olduğumuz bi dava vardı KIZILCIKLI...
işte dediğim abiler arkadaşlar güzel insanlar tribünlerden yaprak gibi döküldü bir yana savurdu hayat herkesi sonucunda hala ARMAmızın peşindeydik tribünde KIZILCIKLI'da...

Ama artık eski tadı vermiyordu deplasmanı bırak içerdeki maçlar bile saçları joleli elleri cepte 18ini bile aşmamış kimisi zengin kimisi de onlara yapışmış amiplerle dolmaya başladı tribün bize ihtiyaç yok gibiydi KIZILCIKLI'nın öz çocuklarına üvey evlat muamelesi yapılmaya başlanmıştı. Pırıl pırıl beyinleri Yağmalarla, kullanılmaması gereken yiyecek içeceklerle kirleten, yanındaki adamın bile telefonunu çalacak kadar alçalmaya giden olaylar başlamıştı çirkinleşmişti tribün insanlar üşüyordu biz rahatsızdık herkes gibi...

Kimlerdi değildi demenin anlamı yok özellikle gerçekten KIZILCIKLInın içindeki kişilerin bildiği ama ses çıkarmadığı kurduğumuz tribün yaşasın da kimle yaşarsa yaşasın gibi veya insanları da bıktıran bir nesile müdahale edildi biz ettik çünkü o tribünün sahipleriydi o müdahaleyi edenler bu sefer duygusal davranıldı bitmez bitemez denildi o bizim çocugumuz denildi yıllarca tribünün haline üzülen abilerimiz tekrardan tribünü sahiplendi düzelcek denildi ama olmadı olamazdı da zaten sizi örnek alanlar zaten almış yürümüştü ama görmediniz belki de görmezlikten geldiniz.

KIZILCIKLI nasıl ki gurur duyduğumuz AYDER tribününden kopup yıllarca Bu şehirin tribünü olarak anıldıysa şimdi Bu bayrağı; NEFER olarak bizler farketmeseniz de devraldık, iyi niyetle güzel işler yapmaya çalışıyoruz gurur veya duygusallık yapmaya gerek yok eğer gerçek armasının peşinde AYDER ruhuyla, KIZILCIKLI'da ki aile havasında geçen abi kardeş ilişkileri birbirine saygı duyan çocukları arıyosanız stadda eski EFSANE tribünlerimizden AYDER'in olduğu yere bakmanız yeter...

Gerçek KIZILCIKLI çocukları bizlerdik caddede oturmazdık belki ama herkes şehrin farklı yerlerindendi tribünde ki güzel abilerimizi örnek alıyor öyle yaşıyorduk tribünü çünkü biz bu şehiri eti parkta beste yaparak deplasman da harama el uzatmadan yaşıyorduk...

neyse eğer KIZILCIKLI'nın şu durumu birilerini üzüyorsa en fazla NEFER'i kuran o BİZİM TAYFA'yı üzüyordur. bizler tribünü kurarken de aynıydık hala da aynıyız hatta daha da iyiyiz (şehirdeki gurupları baz alarak söylüyorum)ve daha iyi olmak içinde; işte o duygusal davranan ama artık davranmaması gereken abilerin kardeşlerin beraberliğine de ihtiyacımız var çünkü gerçekten hakediyoruz.

Son olarak; Benim şahsi görüşüm ve tavsiyem; KIZILCIKLI tribünü de AYDER tribünümüz gibi kötü anılmadan kendi misyonunu tamamlamış ve AYDER'den aldığı bayrağı NEFER'e teslim ederek KIZILCIKLI tribününü feshetmelerini ve EFSANE olarak anılmalarını tavsiye eder herkese saygılarımı sunarım...

RUH AYNI RUH... SADECE İSİM FARKLI " ADI KISA ANLAMI UZUN KELİME NEFER"

Yazım gayet açık ve net ve iyi niyetle yazılmış herkes istediği gibi anlasın veya anlamasın ben herkese hakettiği bi şekilde anlatıyorum zaten kim nasıl isterse farketmez...

Burada ben bu tribün büyüklerine seslendim bu tribün kurulduğunda sen doğmamıştın daha furkan  yüzden fazla da duygusallık gösteremezsin abilerimiz kadar... evlatları gibi yaklaşıyorlar  eski günlerden çok uzak artık neyse ne ben adına yakışır bi şekilde olsun istedim artık KIZILCIKLI'yı kuranlar karar verir oraya şekil için takılıp  kanını emenler değil neyse uzatmanın anlamı yok söylediğim gayet net iyi dileklerle yazılmış bi yazı karar büyüklerin...
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 12:38
Alıntı yapılan nusret

Bir grup , yeterince destekçi bulamadığı vakit zaten dağılacaktır. Mevcut koşullarda halen ayaktaysa , destekçileri var olduğu içindir. Erken emekli etmek için ekstra çaba sarfetmenin gereği yok bence.

imzasıyla dikkat çeken arkadaş,buyur Buca maçında gel misafirimiz ol.biz sana tribünümüzün mevcut koşullarını gözlerinle görmeni sağlayalım...suyun nereye aktığını görünce daha sağlıklı yorumlar yapabilmen için faydalı olur.
Nefer
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 12:50
Alıntı yapılan Ati_Kaan

Alıntı yapılan nusret

imzasıyla dikkat çeken arkadaş,buyur Buca maçında gel misafirimiz ol.biz sana tribünümüzün mevcut koşullarını gözlerinle görmeni sağlayalım...suyun nereye aktığını görünce daha sağlıklı yorumlar yapabilmen için faydalı olur.
Kaan kardeşim o klavyesinle mutlu niye gelsin o kadar yoldanTongueÖzelden hakaret eder gel deriz gelemez uzun uzun yazınca kendini çok bilmiş zanneder.Kendi haline bırakılması lazım onun.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
red_thunder Liste gör
Usta Yazar

akın
Yer: EStanbuL
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 13:23
Ne günlerdi o Mustafa Abinin sette olduğu Kızılcıklı günleri. Gencliğimizde kapısından girerken bile heyecan duyduğumuz.Tüm Türkiyenin hayran olduğu. 2 hafta çabuk geçsinde o tribüne girelim diye günler geçmezdi. Peki şimdi ne oldu? Mustafa Abi bıraktıktan sonra birileri iyisiyle kötüsüyle bu bayrağı devralmaya çalıştı savaştı ama asla eskisi gibi olmadı. Daha sonra şehir dışından gelipte kalbinde zerre kadar Eskişehirspor sevgisi olmayanlar sete çıkmaya başlayınca benim için o tribün bitti. O tribünü sadece bir güç gösterisi olarak görüyordu o insanlar. Oraya gelenlere zerre kadar saygıları yoktu. Kızılcıklı içinde kendi ordularını kuruyorlardı. Olan oraya takım desteklemeye gelenlere oluyordu. Davulcu İsmaili bile o staddan soğutan kimlerdi biliyosunuz değilmi? O setten para kazananlar peki? O tribünde kimler yönetimden sus paraları aldı. Yanlış anlaşılmasın . Sözüm herkese değil çünkü bizde bu sevdayı ilk o tribünde tattık. Ama birileri o tribün üzerinden ekmeğine yağ sürdü milleti peşinden sürükledi ve çekti gitti.Deplasmanda Kızılcıklı tribünü otobüsleri altında yağma yapanlarda bunlardı aslında. Kafaları çekeren otlanan o çevre için sete çıkan insanların askerleri! Onlar o tribünü pisletip yicekleri kadar yedikten sonra çekip gittiler ama bu tribünü giderkende tükettiler. Zamanında çok sahipsiz kaldı o tribün ve gereksiz insanlar at oynattı. Oraya giden çoğu 18-19 yaşındaki kardeşlerimizin haberi bile yoktu çoğunun. Şİmdi belkide birileri tekrar toplamaya çalıştı o tribünü ama iş işten geçti. Tükenmişti herşey güçleri yetmedi.Ben artık o tribünün toplanacağına inanmıyorum .O tribüne gercek gönül verenlerin coğu yok orda.Bunları yazarken amacım ne Kızılcıklı tribününü nede oraya gelen gercek Eskişehir sevdalılarını lekelemek. Ama cidden Eskişehirsporun bir simgesi görüp o tribünü tüm iyi niyetiyle toplamaya çalışan kardeşlerimizede sonsuz saygılarımı sunuyorum..
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 13:39
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan Ati_Kaan

Alıntı yapılan nusret

Kaan kardeşim o klavyesinle mutlu niye gelsin o kadar yoldanTongueÖzelden hakaret eder gel deriz gelemez uzun uzun yazınca kendini çok bilmiş zanneder.Kendi haline bırakılması lazım onun.
since1965
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 13:45
 Sevgili Furkan  bu durumda Buca maçına gelirken klavyenide getireceksin başka çaren yok.Artık adın Klavye ESES lisine çıktı. Stada almaları konusunda bir sıkıntın olursa ben yardımcı olurum. Bu arada Antep deplasmanında yok yazıldın ,haberin olsun.
since1965
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 15:54
Mustafa abi zamanında(ki o zaman adı konmamış 3.liglerde sürünüyorduk!) o tribüne bizi alırlar mı acaba diye iç geçirdiğimiz tribündü o?

12 sene alt liglerde sürünmemize rağmen o ruhu kaybettirmeyen tribün grubu KIZILCIK'LI idi ancak...

ne zaman Mustafa abi tribünü bıraktı ve bana göre yanlış yaparak fesh etmediği yada güvendiği adamların güvenini boşa çıkardığı zaman bu tribünün o dönem ki efsanesi bitmişti.

Daha sonrası malum eski dönemlerin tam tersi şekilde,çok net söyleyebilirim ki şu anda Anadolu'da ki çoğu hatırı sayılı şehir takım taraftarlarının gözünde oluşan Antipatinin büyük bir oranda sebebi de KIZILCIKLI'dır.

Daha o günün yaşandığı zaman foruma yazmıştım; KIZILCIKLI'NIN benim gözümde son nefesinin bitmesi de o kutsal tribüne sette! beşiktaş polarlı birinin reislik yapması idi.

Gelelim şimdi NEFER'in duruşuna, yine bizler gibi KIZILCIKLI tribününden koparak bu grubu iyi niyetle kuran kişilerin vizyonu benim gördüğüm kadarıyla kulüpten geçinmek değil, gerçek Eskişehirspor'lu olabilmek.

Ne zaman NEFER'in yanlışları olur (ki illa olacaktır çoğunluk arttıkça) o zaman bizlerde bağımsız olan ancak sağlıklı ve sağlam bir şekilde tribün yapmayı amaçlayan kişiler olarak yanlışları yine belirtiriz.

Geçen zaman zarfında biz taraftarlar 2. liglerde kendimizi çok fazla dev aynasında gördük ancak kabul edelim ki bir bursa, bir ankaragücü, bir kocaeli deplasman tribünlerini yeniden gördüğümüzde silkelenmemiz gerektiğini farkettik ki bizim silkelenmemiz yeter kendimize gelebilmemiz için.

Sonuçta herşeyin hayırlısı olsun ilk başta ama biz o kutsal KIZILCIKLI tribünümüzü o efsane dönemi ile hatırlamak istiyoruz..   

Çok büyük ve bilinçli bir taraftar kitlemiz var o yüzden bu camiaya yakışır şekilde davranmamız lazım.. 3 büyük! masalının da sona ermeye başladığı bu günlerde ülkede taraftarı ve camiası ile çoğu platformda yeniden tek büyük olmayı amaçlayan bireyler olabilmeliyiz.

Saygılarımla..
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
anarchy26 Liste gör
Yazar

sertan
Direct Link To This Post Tarih: 28/Şub/2011 saat 15:57
Alıntı yapılan Volkan

Uzatmanın anlamı yok..Kızılcıklı bitkisel hayata girmiş bir insandan farksız çekin bu fişi ve daha fazla acı cektirmeyin..
Murat Abimin dediği gibi "Ruh aynı ruh"..
Farklı olan sadece isim değil,abilik kardeşlik,sevgi saygı..
ADI KISA ANLAMI UZUN KELİME..

volkan kardeşim KIZILCIKLI hakkında çekin fişi bitirin gibi sözleri sarf etmek sana düşmez
sen susarsın abiler konuşur neyin nasıl yapılması gerektigini
böyle konularda yaşın itibarı ile sukunet içinde bekler olacakları izlersin bence sen inandıgın davada ilerle ve sadece izle olurmu güzel kardeşim
SENİ SEVMEK İBADETTİR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 249250251252253 287>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,539 saniyede hazırlanmıştır