eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 208209210211212 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: siz yurtsuz
Online Durum: Offline
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 17:35

İnsan bu tür post mu tost modernmi bilmeyince haliyle çeşitli yerlere bakıyor..

Sen onu bunu bırak ta neyi anlatmak istedin onu yaz..

Üç, beş heykeli mi, şehir içi trafiği katleden tramvayı mı yoksa aşkı şehirin barlar sokağında sabaha kadar kafayı çeken maşuklarını mı ondan bahset...

GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 19:46

Bütün renkdaşlarıma saygılarımın çerçevesinde şunu belirteyim.Benim için Büyükerşen şehir için her ne kadar güzel şeyler yapmış olsada zamanında bu şehrim en büyük gururu ve benimde hayatımın en büyük anlamı olan ESKİŞEHİRSPOR'uma "kıllıbacak"tabiriyle yaklaşıp aşşağıladığı gün bitmiştir..Furkan kardeşim tabiki Eses'li vefalıdır ama zamanında yapılan vefasızlıklarıda unutmayacak kadar gerçekçidir.

Ben o kongreleri yüz çevirilen kenara itilen dönemleri aklımdan hiç çıkartmadım,kötü günlerinde yaşanılanlarıda unutmadığım gibi şuan o zamanlara nazaran çok daha iyi durumlara gelmiş Esesimin şimdiki durumuna göre yaklaşanlarada mesafemi tutarım.
Bu takıma 1 kuruş yardımı olan emeği geçene teşekkür eder,sırt çeviren umursamayanlarıda zihnimden çıkarmam.

Kesinlikle ne Akp'cilik ne Büyükerşen'cilik Eskişehirspor üzerinden tartışılacak konuşulacak konular değildir.görüş fikir ayrılıklarıda Eskişehirspor'a gelince kenara bırakılmalı tek kimliğin ESES'lilik,Siyah-kırmızı renkler olduğu unutulmamalıdır.
Tek düşünülmesi gerekenin ESES'imize nasıl daha iyi şartların sağlanacağı ve bu konuda bizim yapabileceklerimiz olup,kulüp menfaatlerinin gözetilip savunulmasından başka bir şeyi düşünmeden,konuyu farklı fikirler üzerinde durarak değil sadece Eskişehirspor ilişkisiyle ve aşkıyla konuşmamız gerektiğini düşünüyorum..
Abilerime kardeşlerime sevgi ve saygılarımla...
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 19:59
Alıntı yapılan excalibur26

İnsan bu tür post mu tost modernmi bilmeyince haliyle çeşitli yerlere bakıyor..

Sen onu bunu bırak ta neyi anlatmak istedin onu yaz..

Üç, beş heykeli mi, şehir içi trafiği katleden tramvayı mı yoksa aşkı şehirin barlar sokağında sabaha kadar kafayı çeken maşuklarını mı ondan bahset...

-Heykeller üç beş tane değil , sayısı yüzü geçiyor. Ve hepsi estetik harikası. Bir çoğunda Hoca'nın bireysel emeği var.

-Adalar'ın eski halinden geldiği yeni hali , porsuğu temizliği ve arayüzünün düzenlenmesini hatırlatmama dahi yok.

-Doktorlar Caddesi'nin arabalı , tozlu , egzoz dumanlı halinden mevcut haline gelmesi de kolay olmadı.

-İki Eylül Caddesi'nde düğmeye basıp , karşıya geçmeyi beklediğim günleri de hatırlıyorum. Aynı esnada da daracık caddeden belediye otobüsleri egzozlarını üzerimize osura osura boğuyordu. =)

-Kentpark ; Sazova Bilim , Kültür ve Sanat Parkı ; bilimum ufak çaplı yeşillik alanlar ve parklar ile şehrin çehresine kattığı güzellik zaten tadından yenmez.

-Bursa'da yarım sene yaşasanız , o ayyaş maşukları mumla ararsınız emin olun. =)

-Maşuk demişken , Barlar Sokağı gibi derli toplu bir alkol tüketim merkezi yapılması da gayet hoş oldu fikrimce. Asayiş kısmına da epey özen gösteriyolar gördüğüm kadarıyla. Sivil polisler hayli fazla , özel güvenlikler de cabası. Hır gürün pek büyümesine müsaade etmiyorlar. Benzer durum , İstanbul'da en basitinden 'Nevizade'de yaşansa ; inan bana oluşacak arbadede insanlar ezilerek ölür. O kadar genci bir araya toplayıp , yanlarına içki koyup akabinde kontrollü bir alkol tüketimi sağlamak hem belediyecilik hem de asayiş bakımından fikrimce daha sağlıklı.

-Odunpazarı Evleri'nin aldığı hali , zanaatkarların orada üretme imkanlarının eskiye nazaran bir kıyasla lütfen.

-Eski Adalar Köprüleri'nin halini hatırlıyosundur mutlaka , şimdiki sanat eseri , Büyükerşen imzalı köprüler ile kıyaslanamayacaklarını da farketmişsindir muhakkak. =)

-Opera Binası yapımına DYP döneminden başlandığını , fakat ilk aşamada düğün salonu olarak yapıldığını ; Büyükerşen Belediye Başkanı olduğu vakit ise , opera binası olarak yeniden tasarlanıp inşa edildiğini ; şu anki güzel görünümüne onun sayesinde kavuştuğunu biliyor muydun ?

-Şehir trafiğini katlettiğini iddia ettiğin tramvaylar sayesinde ; halktan %75'i vergi olarak sömürülen benzin paraları yerine , cüzzi tramvay bileti paraları alındığını , Hükümet'in cebine benzin vergisi gideceğine , E.B.B.'nin cebine tramvay bileti kârı olarak gittiğini biliyor muydun ?

-Türkiye'nin en büyük ikinci kenti ve başkenti olan Ankara'dan her haftasonu onlarca insanın Eskişehir'e akın ettiğini biliyor muydun ?

-Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'deki Büyükşehir Belediyeleri arasında - 16 tanedir - en küçük bütçeye sahip belediye olmasına rağmen ,bu ve saymakla tükenmeyecek icraatları gerçekleştirdiğini biliyor muydun ?

Sevgili abim , bunlar benim ilk aşamada aklıma gelenler. İnan bana yazmam yalnızca 6-7 dakika sürdü. Fakat bunları yetersiz bulursan , iki adet de kaynak veriyim. Oralardan da okuyabilirsin. Saygılarımla.

Ekşi Sözlük : Eskişehir hakkında yorumlar

Vikipedi : Eskişehir
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
eseray Liste gör
Yazar

erman
Yer: Turkey
  Alıntı eseray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 20:00

Avrupa kenti demek için en az bir ülke görmek lazım.Ben japonya ingiltere italya başta olmak üzere birçok ülkeyi görmüş insan olarak buna gülüp geçiyorum.Sen esentepeye gelde avrupa kenti gör.Kafanızı kuma gömüp bakmayın kimi aldatıyor bu siyaset yapanlar.Tabii ki cahilleri şimdiye kadar öyle olmadımı oyları verin onlar keseyi doldursun bizlerde onların savunuculuğunu yapalım

Yukarı
Sarpery26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Sarper
Yer: Turkey
  Alıntı Sarpery26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 20:46
Alıntı yapılan eseray

Avrupa kenti demek için en az bir ülke görmek lazım.Ben japonya ingiltere italya başta olmak üzere birçok ülkeyi görmüş insan olarak buna gülüp geçiyorum.Sen esentepeye gelde avrupa kenti gör.Kafanızı kuma gömüp bakmayın kimi aldatıyor bu siyaset yapanlar.Tabii ki cahilleri şimdiye kadar öyle olmadımı oyları verin onlar keseyi doldursun bizlerde onların savunuculuğunu yapalım

İngiltere İtalya ve Japonya'nın hangi kentlerine gittiniz hangi sokaklarda dolaştınız? Mutlaka oraların da köhne ve gelişmemiş yerleri vardır. Napoli'de şehrin göbeğinde insanların çöp yığınlarından neredeyse öleceği daha dün gibi. Siyaset ile bir alakası yok bunun sayın eseray Eskişehir'e gelip çok beğenen modern bir şehir olduğunu söyleyen bir çok siyasi görüşte insan var.

Kafamızı kuma gömmüyoruz kaldırıp bu şehrin güzelliklerine bakıyoruz
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 20:52
kaale almayın şu excalibur26 'yı.gülün geçin ben artık öyle yapıyorum

Hala burasının Eskişehirspor forumu olduğunu anlayamadı.Hala bütün başlıklar altında siyaset konuşuyor.Hala büyükerşene bok atıp , tay-yeap ve ekibine padişahım çok yaşa diyor.

Yazdığı yazıların %90 - 95 'i Siyaset.

NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 21:10
Alıntı yapılan gKy_1965

Bütün renkdaşlarıma saygılarımın çerçevesinde şunu belirteyim.Benim için Büyükerşen şehir için her ne kadar güzel şeyler yapmış olsada zamanında bu şehrim en büyük gururu ve benimde hayatımın en büyük anlamı olan ESKİŞEHİRSPOR'uma "kıllıbacak"tabiriyle yaklaşıp aşşağıladığı gün bitmiştir..Furkan kardeşim tabiki Eses'li vefalıdır ama zamanında yapılan vefasızlıklarıda unutmayacak kadar gerçekçidir.

Ben o kongreleri yüz çevirilen kenara itilen dönemleri aklımdan hiç çıkartmadım,kötü günlerinde yaşanılanlarıda unutmadığım gibi şuan o zamanlara nazaran çok daha iyi durumlara gelmiş Esesimin şimdiki durumuna göre yaklaşanlarada mesafemi tutarım.

Bu takıma 1 kuruş yardımı olan emeği geçene teşekkür eder,sırt çeviren umursamayanlarıda zihnimden çıkarmam.

Kesinlikle ne Akp'cilik ne Büyükerşen'cilik Eskişehirspor üzerinden tartışılacak konuşulacak konular değildir.görüş fikir ayrılıklarıda Eskişehirspor'a gelince kenara bırakılmalı tek kimliğin ESES'lilik,Siyah-kırmızı renkler olduğu unutulmamalıdır.

Tek düşünülmesi gerekenin ESES'imize nasıl daha iyi şartların sağlanacağı ve bu konuda bizim yapabileceklerimiz olup,kulüp menfaatlerinin gözetilip savunulmasından başka bir şeyi düşünmeden,konuyu farklı fikirler üzerinde durarak değil sadece Eskişehirspor ilişkisiyle ve aşkıyla konuşmamız gerektiğini düşünüyorum..

Abilerime kardeşlerime sevgi ve saygılarımla...

Tebrikler Gökay.

Son derece sağduyulu, objektif ve saygı çerçevesinde bir değerlendirme yapmışsın...

Bu mesajın yaşı ne olursa olsun militan ruhlu şakşakçılara kapak olsun..

Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 21:17
Alıntı yapılan eserkan26

kaale almayın şu excalibur26 'yı.gülün geçin ben artık öyle yapıyorum

Hala burasının Eskişehirspor forumu olduğunu anlayamadı.Hala bütün başlıklar altında siyaset konuşuyor.Hala büyükerşene bok atıp , tay-yeap ve ekibine padişahım çok yaşa diyor.

Yazdığı yazıların %90 - 95 'i Siyaset.

Cengaver; canın çok gülmek istiyorsa devam et gülmeye..

Şu kapalının üstünü ne hoca ne başkan neden kapatamıyor diye hiç düşünüyormusun..

Bu konuda fikrin var mı?

Madem burası Eskişehirspor' un formu,

Söyle bakalım cengaver; Hoca şu ana kadar Eskişehirspor için ne yaptı?

İnönü Stadındaki şampiyonluk sonrası kupanın bir tarafını tutmaktan başka..

Yukarı
SSenSiS Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ANKARA
  Alıntı SSenSiS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 21:29
Alıntı yapılan eseray

Erman bey yaşınız itibari ile siz gecmişten bugune bir cok gelişmeye nail biri olmuş olarak örüşünüzü almak isterim.
 Sorum şu Türkiyede Belediyecilik anlamında br şehre kaldiki hepimiz iyi biliyoruz 16 buyuksehır arasında en az gelire sahıp Şehir olarak bu kadar cok hizmet yapılmış mıdır?
Evet bir taraftar olarak hocanın takıma sıfır katkısını anlıya bılmıs deılım ve bu konuda tepkim buyuk ama Bazı konularda Hakkını vermek şart  hizmet adamı olarak bence ıyı işlerde yapmıştır. Bende yurtdışına gittim dogrudur avrupa sehrı falan bunlar tantana ama bende lağım kokusundan geçilmeyen avrupada cooookkk baskent gezdim sizinde farkında oldugunuz ama nedense soyleme gereği duymadıgınız belkıde unuttugunuz bir gercek.

Excalibur dostum boyle konusmaya devam et benim ankarada bazı yerlerden para alıp boyle konusulması istenilip sırf bu iştengelir saglayan arkadaslarım var işşizlikten ama senın konusmalarının aynını soylemelerı ıstenıyor o yuzden sana bir şey soylemek anlatmak yersiz saygılar.
The HoRRoR GRaNDeuR
Yukarı
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Yer: Eskişehir
  Alıntı eseslifirat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Şub/2011 saat 21:34
Ben zaten Büyükerşen'i bu yüzden takdir ediyorum. Yani Eskişehirspor'u malzeme olarak kullanıp siyasete alet etmediği için...  Bu yüzden adı Büyükerşen zaten.
BİZİ ESKİLER TANIR,YENİLER ÖRNEK ALIR...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 208209210211212 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,555 saniyede hazırlanmıştır