eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıShow Tv' de Rezillik !!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Matador26 Liste gör
Usta Yazar

Ozan Kaan
Yer: İzmir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:26
Alıntı yapılan c eren1965

Alıntı yapılan Matador26

Herkes istediği diziyi programı izler.Muhteşem Yüzyıl adlı dizi protesto ediliyormuş.Çok merak ediyorum neden işsizliği, yolsuzlukları, enflasyonu, haksız hapis cezalarını, adaletsizliği, zamları protesto etmiyorlar da böyle basit bir meseleyle uğraşıyorlar?Neden bu kadar koyunsun ey halkım?Senin toz kondurmadığın Osmanlı padişahları iktidar için kardeşlerini öldürmedi mi?Kelleleri uçurmadımı? Hamamda Kadın Kovalarken Sabuna Basıp Düştükten sonra yaralanan II.Selim senin padişahın değilmiydi ey halkım.

Not:Bu konuda bir daha yorum yazmıyacağım.Burası Eskişehirspor'un taraftar sitesi dizi veya kanal sitesi değil.

senin bok attığın osmanlı 600 sene ayakta kaldı.yıkılırken bile dünyanın en güçlü 3 devletinden biriydi.
bir mektubu ile 200 sene avrupada dans edilemedi
daha sana sayfalarca yazarım
gelelim bugünün türkiyesine ne var elde avuçta.neyinle övünüyorsun.yada nesin.etin ne budun ne. bana bi söyle bakalım kime sözün geçiyor
'' Bir mektubu ile 200 sene avrupada dans edilemedi '' sözü bile  Osmanlının ne kadar Geri düşüncede olduğunu gösterir.Şuan ki Türkiyenin bu kadar sanattan yoksun olmasının nedeni Osmanlıdır.Şükürler Olsun ki Atatürk bu parçalanmış Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyetini çıkarmayı başardı.
Ülkemizin ve milletimizin cehaletini gözler önüne seren bir  dizi olmuş.Daha dizi çıkmadan 73000 kişi, diziyi izlemeden şikayet etmiş.Bu demektir ki ülke üzerinde yaşayan her 1000 kişiden biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. yine her bin kişiden biri, adam akıllı tarihlerini, geçmişlerini bilmezken, tarihle ilgili konularda uzman kesilebiliyor. yine her bin kişiden biri, izleyip yargılamaya bile fırsat vermeden, muhtemel beğenmiyeceği bir diziyi, yakıp yıkmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. yine bin kişiden biri, bu ülkenin ne kadar tahamülsüz olduğunu açık bir dille dile getiriyor.
Günümüzde bile, birden çok eşi olan adamları bağrına basan bi toplumun, osmanlıdaki harem uygulamaları gibi tartışmalı bile olmayan, apaçık bi gerçeği ne derece sindiremediğini göstererek bizi şaşırtmış dizi

Not:''c eren1965'' Yazılarımızda seviyeli sözcükler kullanalım.b*k yerine leke sözcüğü daha üsluplu olur
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:31
Kadir abi Osmanlı 3 kıtada kılıç salladı ama yanlış politikalarla şu anki memleketimizi bile bulamayacaktık.O yüzden yanlışları olduğunuda kabul etmek erdemliktir.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
esozgures Liste gör
Yazar

ÖZGÜR
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:45
Kanuni Sultan süleyman
Annesi
HELGA(Yahudi)                             Lakabı; Hafsa Sultan
Eşleri
ANNA (Polonyalı)                          Lakabı; Mahidevran
ROKSALAN   (Rus)                          Lakabı; Hürrem Sultan        (Rus Ortodoks Papazın Kızı)
ROZALİNA (Sicilyalı)                      Lakabı; Gülfem Sultan

Dokuz veziazamının tamamı devşirmeydi.

-Rodos adası alındığında Sakız adasındaki Yahudileri daha iyi hayat şartı temin etmesi için Rodos’a getirdi. İncirli adasındaki kükürt madenlerinin işletme hakkı Yahudilere verildi. Budapeşte alındığında ise de burada kötü şartlarda yaşayan Yahudileri özel gemiler göndererek İstanbul’a getirdi. Büyük bir Yahudi gurubu da Edirne’ye yerleştirdi.

-Harem kâhyası Canfeda’nın himmeti ile kardeşi, Malatyalı Ermeni Deli İbrahim paşa Sivas’a vali olarak tayin edildi ve bölgeye dışarıdan çok sayıda Ermeni getirildi

Ülke ekonomisi bu dönemde tamamen Rumlar, Ermeniler ve Yahudilerin eline geçti

İlk önce Fransa’ya, ardından Venedik ve Leh krallıklarına ticari imtiyazlar verilerek bağımlılığın temelleri atıldı

Belgrat alındığında kale halkından bir kısmı Macaristan’a gitti. Aslen Sırp olanlar evlat, aile ve mallarıyla İstanbul’a naklolunarak Yedikule civarına iskân edilip Belgrat mahallesini kurdular

Budin’in alınmasından sonra da köylü ve şehirli halktan gerek Hıristiyan ve gerek Musevilerden birçok hane çoluk çocukları ile birlikte Tuna gemilerine konup iç memleketlere nakil oldukları gibi bunlardan bir haylisi İstanbul’da Yedikule taraflarına iskân edildi. Musevilerden bir kısmı Selanik’e ve bir kısmı da sair şehirlere gönderildiler.

Kanuni Nahçivan seferi dönüşünde 20.000 akçe ve daha yukarı gelir getiren dirliklerin yalnızca devşirmelere verilmesini kanunlaştırdı. Böylece İstanbuldan sonra Anadoluda daTürklerin bu yolla toprak sahibi olmaları ve devlet görevine gelmeli engellenmiş oldu.
Şehzadeler vakasında, önce en büyük oğul Şehzade Mustafa gözden düşürülerek öldürülmüş, sonra Hürrem Sultandan doğma iki oğul (Bayezid ve Selim) arasında kavga başlamıştı. Padişah bu iki oğluna haber salarak geçimsizlikte ısrar ederlerse saltanatı kız kardeşinin oğlu olan (Mora sancak beyi) Osman Şah Bey’e vereceğini, tehdit makamında oğullarına bildirmişti. Selim ile Konya ovasında çarpışan Bayezid yenilerek dört oğlu ile beraber İran’a sığındı ise de İran Şah’ına para ve hediyeler vermek suretiyle teslim alınarak oğullarıyla birlikte orada boğduruldu.
Şehzadeler arasındaki kavgayı basit bir iktidar mücadelesinden çok, Anadolu-Saray çekişmesinin su yüzüne çıktığı, ekonomik ve sosyal dengelerin bozulmasının bir göstergesi olarak değerlendirmek gerekir. Kavgayı saray’ı temsil eden enderuniler (devşirmeler) kazanmış Sarı Selim’i iktidara getirmişlerdi ancak, Anadolu’daki kargaşa artarak devam edecektir

Siyahla yazılmış kırmızıydı sevdamız...
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:49
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Kadir abi Osmanlı 3 kıtada kılıç salladı ama yanlış politikalarla şu anki memleketimizi bile bulamayacaktık.O yüzden yanlışları olduğunuda kabul etmek erdemliktir.
emrem ben osmanlının yanlışı yok demiyorum ki.zaten yanlışları olmasa hala devam ediyor olurdu.
ama osmanlıyı basite almak akla mantığa sığacak bir şey değil.neyse bunlar uzun konular
şişen köfteler
Yukarı
pelitus Liste gör
Yazar

Mustafa
Yer: ---
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:56
Arkadaşlar bu olay düşünce farklılığı olduğu için rezillik yada özgürlük artık herkese göre değişebilir .Ben karşı cıkmıyorum FAKAT !! MEDYA dediğimiz  şeyin insanların psikolojisi üzerine olan etkiyi düşündüğümüzde  bunun rezilllik olup olmaması değil , kim olursa ne olursa olsun bir topluma mal olmuş bir bireyin özel hayatını gözler önüne sermek  hele ki bizim kültürümüzde ahlaki değildir evet özgürlükçü olabilir , ama karakutu ,şeytan aleti eğitimin her döneminde kötülenen bir şeyde bunu anlatırsanız  hoş olmaz.
Orda anlatılanların doğru olduğunu da düşünmüyo değilim bazen , ama bunu medya dediğimiz şey ile karıştırınca yalan ,para için yapılmış (bilgi için değil),bu yüzden anlatılanların haklı olup olmadığı  değil   , televizyon -kültür- halk bunlar arasında konuşulmalı biz coğu zaman televizyondaki  bilgi içerikli yada siyaset tartışmalarını ne kadar aptalça buluyoruz bu da aklıma geldi söylemek istedim
Bağımsız Eskişehirspor Taraftarı

Yönetim İSTİFA !!!!
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:56

ozan kaan çevik

sen dans etmeyi medeni olmak ileri gitmek sanıyorsan ben daha sana fazla bir şey söylemem
atatürk olmasada türk milleti varlığını bağımsız şekilde yine sürdürürdü merak etme.2 türk yanyana gelse devlet kurar diye yabancıların bir sözü vardır.tarihimiz boyunca böyle olmuştur.nice türk devletleri kurulmuştur(bu atatürkü sevmiyorum anlamınagelmesin kesinlikle)
aslında bu konulara girmek istemiyorum.burası yeri değil çünkü
şişen köfteler
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:58
Alıntı yapılan c eren1965

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

emrem ben osmanlının yanlışı yok demiyorum ki.zaten yanlışları olmasa hala devam ediyor olurdu.
ama osmanlıyı basite almak akla mantığa sığacak bir şey değil.neyse bunlar uzun konular
Osmanlıyı hafife almak elbette olmaz abi.600 yıl hüküm sürmüş imparatorluk sonuçta. Atatürk'ün yaptıklarını hafife almamak lazım sarhoşken kurduğu dedikleri cumhuriyeti şimdi ayıkken yönetemiyorlar.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 11:59
orada duracaksın Kadir abi.
Osmanlı 600 yıllık tarihimizse,Mustafa Kemal Atatürk'ün ömrü boyunca yaptıkları bırak tarihi tüm dünyaya bedeldir.
Nefer
Yukarı
pelitus Liste gör
Yazar

Mustafa
Yer: ---
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 12:06
Yazdım ama okuyan olmadı galiba !! , olayı ideoloji sorununa getirmeyin arkadaşlar olayı televizyon meselesine getirin siz kendinizdeki teelvizyon imajı ile düşünün diyorum
Bağımsız Eskişehirspor Taraftarı

Yönetim İSTİFA !!!!
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 12:09
Alıntı yapılan Ati_Kaan

orada duracaksın Kadir abi.
Osmanlı 600 yıllık tarihimizse,Mustafa Kemal Atatürk'ün ömrü boyunca yaptıkları bırak tarihi tüm dünyaya bedeldir.
Letüftehanne’l Kostantıniyyete, ve le ni’mel emrü zâlike’l emr, ve le ni’mel ceyşü zâlike’l ceyş”

İstanbul elbet birgün fetholunacaktır, Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, Fetheden askerde ne kadar güzel askerdir.
fatih sultan mehmet han ın yaptığı öbür dünyaya bile bedeldir
şişen köfteler
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır