eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıShow Tv' de Rezillik !!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ASTARCI Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 01:24
Acun kendisi tam bir muamma zaten; hangi bütçeyle bu amerikan ingiliz programlarini ülkemize getirdigi belli degil...
Ben Osmanli tarihi hakkinda sizin kadar bilgili degilim, Belçika'da Osmanli'dan bahsetmezler, kendi kendime internetten vs arastiriyorum...
Ben bile bu kadar bu konu hakkinda "bilgisiz" iken rahatsiz oluyorum, Türkiye'de egitim görmüs olan insanlar neden tepkisiz kaliyolar anlamiyorum...
Bu dizidede Aski Memnun vakasi yasanacak, herkes kinayacak ama herkes izlemeye devam edecek, özelliklede bayanlar...
Protestonun en ektilisi izlememektir (herkes kendi evinde buna müsade etmezse, bu dizi zaten reyting alamadigi için biter) ve Rtük'e sikayet dilekçeleri mailleri yazmaktir...
Yukarı
KGKO Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 03:36
Alıntı yapılan Matador26

<FONT>Herkes istediği diziyi programı izler.Muhteşem Yüzyıl adlı dizi protesto ediliyormuş.Çok merak ediyorum neden işsizliği, yolsuzlukları, enflasyonu, haksız hapis cezalarını, adaletsizliği, zamları protesto etmiyorlar da böyle basit bir meseleyle uğraşıyorlar?Neden bu kadar koyunsun ey halkım?Senin toz kondurmadığın Osmanlı padişahları iktidar için kardeşlerini öldürmedi mi?Kelleleri uçurmadımı? Hamamda Kadın Kovalarken Sabuna Basıp Düştükten sonra yaralanan II.Selim senin padişahın değilmiydi ey halkım.

Not:Bu konuda bir daha yorum yazmıyacağım.Burası Eskişehirspor'un taraftar sitesi dizi veya kanal sitesi değil.

Geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz.
Kalsa da son bir nefes, her zaman yine de Es-Es
Yukarı
emre26es Liste gör
Usta Yazar

Emre
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 04:33
Hürremin goygoyuyla şehzade Mustafayı öldürüp yerine geçecek adam gibi şehzade kalmaz ülke de böyle düşüşe geçer ve şu anki halimize şükreder konuma geliriz.Osmanlının düşüşündeki fitili ateşleyen de bu olayla "Cihan-ı Padişah" Kanuni Sultan Süleymandır.

Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 04:45
Alıntı yapılan emre26es

Hürremin goygoyuyla şehzade Mustafayı öldürüp yerine geçecek adam gibi şehzade kalmaz ülke de böyle düşüşe geçer ve şu anki halimize şükreder konuma geliriz.Osmanlının düşüşündeki fitili ateşleyen de bu olayla "Cihan-ı Padişah" Kanuni Sultan Süleymandır.

vaybe koskoca osmanlı bir tane şehzade kalmadı diye düşer gider öylemi.ilginç

şişen köfteler
Yukarı
c eren1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

KADİR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 04:49
Alıntı yapılan Matador26

Herkes istediği diziyi programı izler.Muhteşem Yüzyıl adlı dizi protesto ediliyormuş.Çok merak ediyorum neden işsizliği, yolsuzlukları, enflasyonu, haksız hapis cezalarını, adaletsizliği, zamları protesto etmiyorlar da böyle basit bir meseleyle uğraşıyorlar?Neden bu kadar koyunsun ey halkım?Senin toz kondurmadığın Osmanlı padişahları iktidar için kardeşlerini öldürmedi mi?Kelleleri uçurmadımı? Hamamda Kadın Kovalarken Sabuna Basıp Düştükten sonra yaralanan II.Selim senin padişahın değilmiydi ey halkım.

Not:Bu konuda bir daha yorum yazmıyacağım.Burası Eskişehirspor'un taraftar sitesi dizi veya kanal sitesi değil.

senin bok attığın osmanlı 600 sene ayakta kaldı.yıkılırken bile dünyanın en güçlü 3 devletinden biriydi.
bir mektubu ile 200 sene avrupada dans edilemedi
daha sana sayfalarca yazarım
gelelim bugünün türkiyesine ne var elde avuçta.neyinle övünüyorsun.yada nesin.etin ne budun ne. bana bi söyle bakalım kime sözün geçiyor
şişen köfteler
Yukarı
gok26 Liste gör
Usta Yazar

Göktuğ
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 05:31
Kanuni Sultan Süleyman Osmanlı tarihinin en büyük padişahlarından biridir, askeri zekasıyla, adaletiyle, yönetimiyle ve eşitliğiyle tüm dünyaya adını duyurmuştur. Bugün avrupadaki(avusturya, sırbıstan, bosna hersek vs.) çoğu genç arkadaşımıza ismini sorsanız bilirler, en azından benim çevremdekiler biliyor. Bunun yanında tarih kitapları osmanlıda cariyelik sisteminin olduğunu, haremdeki cariye sayısının bazı dönemler 100e kadar(daha fazlada olabilir ama yüksek bir rakamdı tam bilmiyorm) ulaştığını yazar. Yukarılarda okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar böyle birşeyin olmadığını yazmış. Dizinin ilk bölümünü izledim, tamamen saray entrikalarıyla örülü, abuk subuk, aşk-ı memnu 2 olacak gibi duruyor, keşke Osmanlıdaki cariyelik kavramıyla ilgili değilde, padişahlarımızın fethleriyle, zaferleriyle ilgili dizi çekseler, ancak o zaman izleyen olmaz.
Yukarı
ASTARCI Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 06:02
Aynen madem dizinin adi "Muhtesem Yüzyil", o yüzyilin muhtesemligini gösterin kardesim!
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 06:41
http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=3&vid=12755
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 10:09
osmanlıya laf atanlanların ecdadından şüphe ederim devletin beka sı için kardeşde kesilmiştir babada ama 600 yıl dünyaya korku salmıştır osmanlıyı sadece haremden ibaret olarak göstermeye calısanlara yazıklar olsun
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 11/Oca/2011 saat 10:40
Alıntı yapılan gok26

Kanuni Sultan Süleyman Osmanlı tarihinin en büyük padişahlarından biridir, askeri zekasıyla, adaletiyle, yönetimiyle ve eşitliğiyle tüm dünyaya adını duyurmuştur. Bugün avrupadaki(avusturya, sırbıstan, bosna hersek vs.) çoğu genç arkadaşımıza ismini sorsanız bilirler, en azından benim çevremdekiler biliyor. Bunun yanında tarih kitapları osmanlıda cariyelik sisteminin olduğunu, haremdeki cariye sayısının bazı dönemler 100e kadar(daha fazlada olabilir ama yüksek bir rakamdı tam bilmiyorm) ulaştığını yazar. Yukarılarda okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar böyle birşeyin olmadığını yazmış. Dizinin ilk bölümünü izledim, tamamen saray entrikalarıyla örülü, abuk subuk, aşk-ı memnu 2 olacak gibi duruyor, keşke Osmanlıdaki cariyelik kavramıyla ilgili değilde, padişahlarımızın fethleriyle, zaferleriyle ilgili dizi çekseler, ancak o zaman izleyen olmaz.

İnsanlar özelliklede bayanlar böyle diziler istiyor,aşk.ihanet,bol bol ağlayacakları diziler rağbet görüyor ne yazık ki.Televizyonlarda istediklerini veriyorlar.Arz talep meselesi yani.
Ama bu sefer bence yanlış bir tema seçtiler.
Osmanlı ile ilgili neden film çekilmiyor zaten hiç anlamıyorum.En son Tarkanlar'da, kaldık biz.
Şöyle 10 bin -15 bin figüranın kullanıldığı savaş filmi çekilse fena mı olur.Tüm dünyayı ayağa kaldırırız.Mesala İstanbul'un fethini anlatan bir film.

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır