eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ulusal Kulüp Lisans Sistemi hayata geçti

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
matador Liste gör
Usta Yazar

Levent
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı matador Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2011 saat 18:20
Alıntı yapılan Rasputin

Mallorca olayı marjinal bir örnek.
Ayrıca daha önce de yazdığım gibi bu kulüp lisansı üzerinden provokasyona gerek yok. Çok kısa sürede halledilebilinecek bir şey.

Sağolasın Ufuk kardeşim. Bu yazdıklarından sonra içim o kadar rahatladıki... Meğerse benim gibi bazı taraftarlar boşuna dert ediyorlarmış bu konuyu. Çok kısa sürede halledilebildiğine göre kulübümüze de lisans alınmasında rehberlik edersin heralde.

Ayrıca bir yazarın makalesi seni neden bu kadar hiddetlendirdi gerçekten ilginç.

Yıllardır burada yazarım ve ve seviyeyi her zaman aynı çizgide korumaya özen gösteririm. Bu nedenle de herkesten aynı hassasiyeti beklerim. Sana da naçizane önerim, yazılarında bir daha prokovasyon kelimesi ile ilgili bir cümle kurmaya kalkışırken mutlaka anlamını ve kime karşı yazdığını bilerek yazmandır sevgili renktaşım.
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2011 saat 18:45
Alıntı yapılan Rasputin

Ayrıca daha önce de yazdığım gibi bu kulüp lisansı üzerinden provokasyona gerek yok. Çok kısa sürede halledilebilinecek bir şey.

Madem bu kadar kolay klüp lisansı almak tff neden 38 sayfalık bir talimatname hazırlama zahmetine katılmış?

http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/2009DK/TFF/talimatlar/KLK-04-01-2010.pdf

Halil Aga ; Sen bu talimatnamede yazan kriterleri yerine getirmezsen senin , "can ciğer kuzu sarmam " dediğin mahmut özgener vermez sana bu lisansı.
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 07:52

2011 son öyle değil mi?

EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
  Alıntı 65es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 09:15

Alıntı yapılan matador

Alıntı yapılan Rasputin

Sağolasın Ufuk kardeşim. Bu yazdıklarından sonra içim o kadar rahatladıki... Meğerse benim gibi bazı taraftarlar boşuna dert ediyorlarmış bu konuyu. Çok kısa sürede halledilebildiğine göre kulübümüze de lisans alınmasında rehberlik edersin heralde.

Ayrıca bir yazarın makalesi seni neden bu kadar hiddetlendirdi gerçekten ilginç.

Yıllardır burada yazarım ve ve seviyeyi her zaman aynı çizgide korumaya özen gösteririm. Bu nedenle de herkesten aynı hassasiyeti beklerim. Sana da naçizane önerim, yazılarında bir daha prokovasyon kelimesi ile ilgili bir cümle kurmaya kalkışırken mutlaka anlamını ve kime karşı yazdığını bilerek yazmandır sevgili renktaşım.

Avrupa Topluluğuna mı katılmak önemli,yoksa Avrupa Topluluğu Kriterlerini yerine getirmek mi. Ülke olarak bu kriterleri sağlayalım isterse Avrupa bizi hiç kabul etmesin.

Burada da önemli olan illaki kulüp lisansını almak mı yoksa bu kriterleri uygulayarak kurumsal,hukuki,mali anlamda dört dörtlük bir kulüp mü olmak.

Eskişehirspor'un iyi olmasının neresi pravakasyon.
Ayrıca farzetki 5 dakikada kulüp lisansını aldın memnun mu olacaksın.Yine paçavra kağıdına yazılı gelir-gider tablosunamı bakacaksın.

Başkan'ın kendi yöneticileri bile bilmiyor mali durumu.Bir hafta önce basın sözcüsü söylüyordu mali sıkıntı yok diye.Ne oldu....

Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
Rasputin Liste gör
Usta Yazar

Gregory Yefimovic
Yer: Russian Federation
  Alıntı Rasputin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 13:21
Alıntı yapılan matador

Ayrıca bir yazarın makalesi seni neden bu kadar hiddetlendirdi gerçekten ilginç.Yıllardır burada yazarım ve ve seviyeyi her zaman aynı çizgide korumaya özen gösteririm. Bu nedenle de herkesten aynı hassasiyeti beklerim. Sana da naçizane önerim, yazılarında bir daha prokovasyon kelimesi ile ilgili bir cümle kurmaya kalkışırken mutlaka anlamını ve kime karşı yazdığını bilerek yazmandır sevgili renktaşım.

Seviye ve hiddetlenme ile ilgili yazdıklarınızı cidden hiç anlayamadım. Tek satırlık bir cümleden benim hiddetle, sinirle bir yazı yazdığımı söylüyorsanız size bravo demem gerekir.
Ayrıca provokasyon ile ilgili yazdıklarıma alınma sebebinizi de anlamadım. Kulüp lisansı ile ilgili ortalığın bu kadar velveleye verilmesini gerçekten anlayamıyorum zira ben. Dediğime de inanıyorum; yani o kadar da zor bir şey değil. Hele ki geçen yıl Bursaspor bile aldıysa hiç önemli bir şey değil. Aksini iddia edip sürekli bir panik ortamı yaratmaya çalışmak ise tamamen provokasyondur.

Benim yazım hakkında yorum yapan diğer arkadaşlara cevaben de;

Öncelikle Mallorca örneğini ele alırsak, 60 milyon euro borcu olan konkordato ilan etmiş, dernek değil şirket statüsünde olan bir kulüp. Yani bizim durumumuzla kıyaslandığında ne kadar marjinal bir örnek olduğu aşikar.

Eskişehirspor'un iyiliğini istemek başka, ama bunu bir provokasyonla sürekli bir panik ve korku hali yaratmaya çalışmak başka. Eğer ki siz bu UEFA kulüp lisansı üzerinden istiyorum ben bu gelişmeyi diyorsanız işe alttan değil üstten başlıyorsunuz demektir.
Bugün Trükiye'de mükemmel olan tamamen yapılanmış bir kulüp yok. Bizim bu UEFA kriterleriyle çok işimiz bile olmayacak daha. TFF bundan önce kendi kriterlerini kendi lisans sistemini yaratmak istiyor UEFA'nın bir alt seviyesi olarak daha sonra UEFA kriterleri devreye girecek.

Sözün özü, benim anlatmaya çalıştığım şu;
Tek derdiniz UEFA kulüp lisansını alamayıp olası bir Avrupa kupası macerasına katılamamaksa; müsterih olun böyle bir şey olmaz.
Ha ben kulübün iyiliği için bunu istiyorum diyorsanız da dediğim gibi bu işin dekorasyon kısmıdır. Siz işin kabasını bitirmeden dekorasyona girişemezsiniz.
Yok ben bu kulüp lisansı üzerinden bir kargaşa yaratayım bir karalama yapayım diyorsanız da buyurun kolay gelsin.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 20:06
Klüp lisansı nedir ki 2 dk'da alınır diyen arkadaşlara gelsin:

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85110
NEFER
Yukarı
Rasputin Liste gör
Usta Yazar

Gregory Yefimovic
Yer: Russian Federation
  Alıntı Rasputin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 20:32
Alıntı yapılan eserkan26

Referans verdiğiniz videoyu tekrar bir izleyin bence. Sn. Gökçe ne diyor orada ?
"Lisans alamayıp Avrupa kupalarına katılamayabilirler, böyle olmaz gerçi ama cezası çok ağır olur"
Benim bir önceki mesajımı okuyun, ben ne demişim ?
"Tek derdiniz UEFA kulüp lisansını alamayıp olası bir Avrupa kupası macerasına katılamamaksa; müsterih olun böyle bir şey olmaz."

Ayrıca şundan da emin oldum artık, burada lisans da lisans diye yırtınan insanların 4te 3ü hatta belki daha da fazlası lisans almak için gerekenler nelerdir, hadi bunların tamamını da geçtim ekonomik olarak gerekenler nelerdir kaba taslak dahi olsa bilmiyor.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 20:42
Gayet iyi izledim ben videoyu.
"Lisan alamayıp uluslarası maçlardan men edilecekler." diyor.Ondan sonra , "böyle olmaz ama" diye kurduğu cümleyi yanlış kurduğunu " böyle olmasa bile" demek istediğini düşünüyorum.

"Ayrıca şundan da emin oldum artık, burada lisans da lisans diye yırtınan insanların 4te 3ü hatta belki daha da fazlası lisans almak için gerekenler nelerdir, hadi bunların tamamını da geçtim ekonomik olarak gerekenler nelerdir kaba taslak dahi olsa bilmiyor. " demişsin yukarıda tff'nin hazırladığı 38 sayfalık talimatnamenin linkini paylaştım , otur bir zahmette okuyuver.
NEFER
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 20:50
Buyurun bu da daha önceden paylaştığımız , tekrardan paylaşmakta yarar gördüğüm bir video.

KIYAMET GÜNÜ YAKLAŞIYOR:

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=2&hid=79233&r=1
NEFER
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2011 saat 22:12
Alıntı yapılan Rasputin

Alıntı yapılan eserkan26

Referans verdiğiniz videoyu tekrar bir izleyin bence. Sn. Gökçe ne diyor orada ?
"Lisans alamayıp Avrupa kupalarına katılamayabilirler, böyle olmaz gerçi ama cezası çok ağır olur"
Benim bir önceki mesajımı okuyun, ben ne demişim ?
"Tek derdiniz UEFA kulüp lisansını alamayıp olası bir Avrupa kupası macerasına katılamamaksa; müsterih olun böyle bir şey olmaz."

Ayrıca şundan da emin oldum artık, burada lisans da lisans diye yırtınan insanların 4te 3ü hatta belki daha da fazlası lisans almak için gerekenler nelerdir, hadi bunların tamamını da geçtim ekonomik olarak gerekenler nelerdir kaba taslak dahi olsa bilmiyor.

MADDE 50- (1) En son basvuru tarihi öncesinde ve lisans verme kararları listesinin UEFA’ya

iletilmesi için belirlenen son tarihten önce resmi hesap yılının kapanıs tarihine iliskin yıllık mali

tablolar hazırlanmalı ve lisans verene sunulmalıdır.

(2) Yıllık mali tablolar, bağımsız bir denetçi veya YMM(Yeminli Mali Müsavir) tarafından

denetlenmelidir.

(3) Yıllık mali tablolarda bulunması gereken bilgiler:

a) Bilanço;

b) Kâr ve zarar tablosu;

c) Nakit akım tablosu;

d) Önemli muhasebe politikalarının özeti ve diğer açıklamaları içeren notlar;

her şartı yerine getirririzde bu yukarıdaki maddeden sınıfta kalırız.........
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,281 saniyede hazırlanmıştır