eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Reşad Ferhad Sadıqov

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4445464748 62>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ChampioN Liste gör
Usta Yazar

Barış
Yer: [26]
Online Durum: Offline
  Alıntı ChampioN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2010 saat 18:56
Alıntı yapılan prenspamukses

Alıntı yapılan ChampioN

Alıntı yapılan eskişimşek65

sadıkov toplara çok sakat giriyor,ibb maçında bir,karabük maçında iki penaltılık hareketi vardı Allahtan hakemler görmedi/görmezlikten geldi böyle giderse başımıza çok iş açar.o meşhur sert şutlarınıda göremedik henüz.bence böyle futbolcu çok türkiyede,yabancı statüsünü böyle oyuncularla doldurmanın anlamı yok.
Bir futbolcudan 2-3 maçta herşeyi bekleyen zihniyetin futbol bilgisinden şüphe ederim. Bakın Sadıkov'un geçmişine. Sanki hiç bir maçı şutsuz geçmiş gibi konusuyorsunuz. Defans elemanı olduğunu unutmuş gibisiniz. Adam Takıma daha yeni alışmaya çalışıyor  ve emin olun ki Nadarevic'in yanında en uygun stoper o'dur. Nadarevic'ten bile üst düzey defans futbolcudur kendisi. Sezon sonunda toplasınız hepsinden az hatası çıkar eminim

Neymıs arkadasım Sadıkovun gecmısı?? Karıyerınde oynadıgı en ıyı takım kume dusen Kocaelı!!! Bıze gelmeden once takım bulamadıgı ıcın ulkesınde basketbol oynuyordu!!! Esas bu ve bunun gıbı kalıtesız yabancıları bastacı yaptıgımız surece 2 adım ılerıye gıdemeyecek bu kulup

Ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Beni futbolu ilgilendirir. Futbolcu adam boş zamanlarında tenis oynasa tenisci mi oluyor hemen? Saçma sapan yorum yapmayın. Şuan bize lazım olan bir futbolcu. Eldeki malzemeye bakın en iyilerini çıkarmaya çalışın. Sanki elimizdeki defans hattı çok kalite de Sadıgov mu kötü?. Biraz akıllıca mantıklı yorum yapın. Takım bulamadı, yok basketbol oynadı, gittiği en iyi takım kocaeli falan bırakın bu işleri. Az takımları kocaeline bin basar.
Sadece Eskişehirspor!
Yukarı
ertys2001 Liste gör
Yeni Yazar

E.S.
Yer: Es-Es
  Alıntı ertys2001 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 03:35

Alıntı yapılan ChampioN

Alıntı yapılan eskişimşek65

sadıkov toplara çok sakat giriyor,ibb maçında bir,karabük maçında iki penaltılık hareketi vardı Allahtan hakemler görmedi/görmezlikten geldi böyle giderse başımıza çok iş açar.o meşhur sert şutlarınıda göremedik henüz.bence böyle futbolcu çok türkiyede,yabancı statüsünü böyle oyuncularla doldurmanın anlamı yok.
Bir futbolcudan 2-3 maçta herşeyi bekleyen zihniyetin futbol bilgisinden şüphe ederim. Bakın Sadıkov'un geçmişine. Sanki hiç bir maçı şutsuz geçmiş gibi konusuyorsunuz. Defans elemanı olduğunu unutmuş gibisiniz. Adam Takıma daha yeni alışmaya çalışıyor  ve emin olun ki Nadarevic'in yanında en uygun stoper o'dur. Nadarevic'ten bile üst düzey defans futbolcudur kendisi. Sezon sonunda toplasınız hepsinden az hatası çıkar eminim

Neymıs arkadasım Sadıkovun gecmısı?? Karıyerınde oynadıgı en ıyı takım kume dusen Kocaelı!!! Bıze gelmeden once takım bulamadıgı ıcın ulkesınde basketbol oynuyordu!!! Esas bu ve bunun gıbı kalıtesız yabancıları bastacı yaptıgımız surece 2 adım ılerıye gıdemeyecek bu kulup

Savunmak için söylemiyorum ama bazen o kadar bilgisizce yorumlar yapılıyor ki...
- Rashad'ın gelmeden önce oynadığı son takım Karabağ FK, son iki yılda Avrupa Ligi play-off turuna kadar yükseldi (yani seri başı olmadığı turnuvada 3'er tur geçti) ve birinde Twente'ye, sonraki sezon da Dortmund'a elenerek son maçlar sonunda gruplara kalamadı. Yani bizim sözde büyükler 2 tur geçemezken onun takımı 3'er tur geçti. Fin Honka, Wisla Krakow ve Rosenborg gibi takımları eledi. Bu açıklama, kariyerindeki en iyi takımın Kocaeli olduğu iddiasının yanıtıdır sanırım... Ayrıca Rashad Ertuğrul Sağlam'ın Kayserispor'una da hocanın isteğiyle transfer oldu, sezon başında tüm maçlarda oynamasına rağmen yaşadığı ciddi sakatlık sonucu forma şansını yitirdi.  O Kayserispor da 2005-06 da sezonu 5. bitirdi.

- Basketbol oynamasına gelince, takım bulamamasından dolayı değil, Kayserispor'dan ailevi problemler nedeniyle 2006'da ayrılınca lisans dönemini kaçırdığı ve Azerbaycan'da lisansı çıkarılamadığı için.  O da spordan kopmamak için o dönemde arkadaşının kaptan olduğu basket takımında antrenmanlara çıkmış... Yani Es-Es'e gelmeden 4 yıl önce basketbol oynamış... Zaten bilenler bilir, gençler doğu bloğu ülkelerinde küçüklükten itibaren yüzme ve atletizmin de dahil olduğu pek çok branşta yetiştirilir ve sonra birini seçerler...  Kocaelispor maceraları ise çok sonra, 2008-09'da...

- Dolayısıyla Es-Es'e gelmeden önce son oynadığı takım da Karabağ . Rashad onlarla sezona başlayıp takımının Avrupa Ligi elemelerinde Dortmund'a karşı oynadığı maçlarda forma giydikten sonra aldığı teklif üzerine Es-Es'e geliyor. detaylı bilgi isteyenler için Rashad'ın Dortmund'a karşı oynadığı ilk maç 19, 2. si de 26 Ağustos 2010'da. Yani bize gelmeden önce takım bulamadığı için basket oynadı denen adam o tarihlerde bugün Bundesliga'da ağzımız açık izlediğimiz Dortmund'a karşı Avrupa Ligi maçı oynuyordu...

Kaynak resmi dergimizin internet sitesindeki Rashad röportajı. Lütfen konular hakkında kronolojik ve detaylı  bilgiye sahip olmadan, önyargılarımızla kendi kurgumuzu yapıp insanları da yanıltmayalım.Wink

Ha Rashad sözleşmeli futbolcumuz ve umarız başarılı olur da devre arasında stoper arayışına girmeyiz, ama buraya tam anlamıyla uyum sağlar mı bunu da zaman gösterecek...
1965'ten beri...
Yukarı
gok26 Liste gör
Usta Yazar

Göktuğ
Yer: Ankara
  Alıntı gok26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 04:21
Tokat gibi cevap olmuş Smile..
Yukarı
ASTARCI Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı ASTARCI Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 05:10
Hemde ne tokat, yorum sayisina bakmican yorumlarin içerigine bakacan
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 07:59
Prenspamukses zaten her futbolcuya olur olmaz şekilde saldırıp ego tatmini ediyor kaale alınacak biri değil zaten.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
prenspamukses Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: United States
  Alıntı prenspamukses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 13:03
Burada sizin gibi coluga cocuga cevap verecek degilim, beni kaale siz alirsaniz zaten bir problem vardir..Yukaridaki arkadasa tesekkur ederiz aydinlatici bilgiler icin, fakat herseye cevaplar verilebilir,kurgulanarak cevaplamadigini ben bilemem..Son sozu saha soyler,oyuncunun performansi soyler, Karabag takiminin Dortmund'a iyi oynayip elenmesi birsey ifade etmez, total olarak Azerbaycan futbolu nerede ben bunu belirttim, oyuncu iyi bir oyuncuda olabilir size gore,fakat benim degerlerime gore her sektorde eger disaridan mal alicaksan yada bir deger katmasi icin getireceksen, senin elindekilerden en az 2 gomlek kalitelisini getirmelisin, ulke futbolu boyle kalkinir, yoksa disaridan getirdigin senin elindekinden kotuyse verdigin paralar baska ulkenin ekonomisine katki yapar..Haa bu arada Azerbaycan bizim kardes ulkemiz oldugu icin Sadikov'a verilen paralar helal-i hos olsun:)
Yukarı
ertys2001 Liste gör
Yeni Yazar

E.S.
Yer: Es-Es
  Alıntı ertys2001 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 15:58
Yabanci oyuncunun kaliteli olması gerektiği konusunda hemfikiriz, önceki mesajınızda biraz abartılı bir dille de olsa söylemeye çalıştığınız  buydu sanırım. Benim de mesajımın başında söylediğim gibi kimseyi savunmak gibi bi derdim yok, sonuçta tüm bunları yaparken Rashad'ın yanında da değildim. Tongue

Ama kurgu meselesine gelirsek, bu konuda da bir kaç site karıştırırsanız, buna ek olarak birkaç röportaj okursanız zaten olayların gerçek sıralamasını çıkarabiliyorsunuz. Örneğin Rashad'ın Türkiye kariyerini TFF'nin resmi sitesinden inceleyebilirsiniz:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=917062
burada Oyuncu hareketleri kısmından oyuncunun oynadığı takımları, Maçlar kısmından da sezon sezon oynadığı maçları görebilirsiniz. (2005-06 Kayserispor, 2008-09 Kocaelispor, 2010-11 EsEs)

Aynı şekilde transfermarkt.de sitesinden de yıl bazında transferlerini ve oynadığı maçları görebilirsiniz. Örneğin 2010'da oynadığı maçlar için:
http://transfermarkt.de/en/rashad-farhad-sadygov/leistungsdaten/spieler_33969.html
(Ancak bu sitede Kayserispor'daki maçları eksik girilmiş, doğrusunu TFF'nin sitesinden görebilirsiniz)

Rashad'ın dergimize verdiği son röportaj ise aşağıda:
http://www.esesdergi.com/index.php?pg=haberdetay&id=340
1965'ten beri...
Yukarı
lidersy Liste gör
Yazar

SİNAN
Yer: ZONGULDAK
  Alıntı lidersy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 16:52

Burada sizin gibi coluga cocuga cevap verecek degilim, beni kaale siz alirsaniz zaten bir problem vardir..Yukaridaki arkadasa tesekkur ederiz aydinlatici bilgiler icin, fakat herseye cevaplar verilebilir,kurgulanarak cevaplamadigini ben bilemem..Son sozu saha soyler,oyuncunun performansi soyler, Karabag takiminin Dortmund'a iyi oynayip elenmesi birsey ifade etmez, total olarak Azerbaycan futbolu nerede ben bunu belirttim, oyuncu iyi bir oyuncuda olabilir size gore,fakat benim degerlerime gore her sektorde eger disaridan mal alicaksan yada bir deger katmasi icin getireceksen, senin elindekilerden en az 2 gomlek kalitelisini getirmelisin, ulke futbolu boyle kalkinir, yoksa disaridan getirdigin senin elindekinden kotuyse verdigin paralar baska ulkenin ekonomisine katki yapar..Haa bu arada Azerbaycan bizim kardes ulkemiz oldugu icin Sadikov'a verilen paralar helal-i hos olsun:)
güzel bi tespit yabancı oyuncular için ama bide bunu ülke genelinde bakalım türk futbolculardan daha kaliteli kac yabancı var ülkemizde her halde 5-6 dır peki digerleri hep boşa atılan para ayrıca ülke futbolumuzun gelişmesini elgellemekde bunda suclu olan sadece bizim kulübümüz degil herkez suclu en büyük sucda tff de 6+2+2 gibi sacma bi kural cıkaranlarda bugun amatör liglerde bile yabancı oynatıyorlar
Yukarı
ESES_TAMER Liste gör
Usta Yazar

TAMER
Yer: Turkey
  Alıntı ESES_TAMER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 18:00
reşad düzeldimi arkadaşlar?_
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Kas/2010 saat 23:34
Alıntı yapılan ESES_TAMER

reşad düzeldimi arkadaşlar?_

Bugün yapılan akşam idmanında sağlık ekibi kontrolünde takımdan ayrı çalıştı. Sanırım bu haftada olmayacak...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4445464748 62>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır