eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 123124125126127 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2010 saat 18:41
PKK olsa mesele yok’

“Nevruz’du. Yine koğuşta yalnızdım. Yan koğuştan olağanüstü coşkulu sesle geliyordu. Bir ara duman da yükseldi. Nöbetçi gardiyana, ‘Bu ne?’ diye sordum. ‘ PKK tutukluları’ dedi, ‘Hep birlikte Nevruz’u kutluyorlar.’ ‘Bizi burada yalnız tutuyorsunuz. Onlar hep birlikte Nevruz kutluyorÖ’ Manidar bir yanıt verdi: ‘Abi sen PKK olsan mesele yok zaten. Ergenekon’sun...”

“Bir gün iyi selamlaştığım gardiyanlardan biri mazgalı açtı, beni yanına çağırdı. Mektup ya da bir haber verecekmiş havasındaydı. Yaklaştım ‘selam’ dedim. ‘Yaklaş’ dedi. Biraz daha yaklaştım. Mazgal bel hizasında. Eğildim, ‘Hayrola’ dedim. ‘Biraz daha yaklaş’ dedi. Burun buruna geldik. Fısıldamaya başladı: ‘Bir şey söyleyeceğim. Ben Atatürkçüyüm. Aramızda kalsın...”

Mustafa Balbayin  kitabi  cikmistir.....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
EsEsuLan! Liste gör
Deneyimli Yazar

FATİH
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2010 saat 13:18

Ehliyet sınavı soruları da çalındı

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) sonra ehliyet sınavında da soru ve cevap anahtarlarının adaylara sızdığı iddiası gündeme damgasını vurdu.

Avcılar'da ehliyet sınavına giren Kasım T. isimli gencin yöntemi görevli öğretmenleri bile şaşırttı. 5 dakika içerisinde 30 soruyu cevaplayan Kasım T.'den şüphelenen görevliler, şüphelinin cebinde farklı türdeki soru kitapçıklarına ait cevap anahtarlarını buldu. Durumun polise bildirilmesi üzerine kopyacı genç, cevap anahtarlarını sürücü kursu sahibi Ercan Ö.'den sınavdan 2 saat önce aldığını söyledi. Kursta arama yapan polis, 17 adet cevap anahtarı bulurken, konuyla ilgili toplam 3 kişi gözaltına alındı. Asayiş dedektiflerinin soruşturmayı çok yönlü sürdürdüğü öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (MEB-EĞİTEK) tarafından gerçekleştirilen Motorlu Taşıt Sürücü Adayı sınavında kopya çekilmesinin önüne geçmek için A-B-C ve D kitapçıkları sınava girenlere dağıtıldı. Saat 11.00'da sınava giren on binlerce kişiden biri olan Kasım T., Avcılar Ticaret Meslek Lisesi'ndeki sınavda diğer sürücü adayları ilk 5 soruya gelmeden 30 soruyu cevap verdi. 

Motor sorularına geçen Kasım T. cebinden bir tomar kâğıt çıkartarak kâğıtların içinde bir şeyler aradı. Sınavda görevli öğretmenlerden biri Kasım T.'nin durumundan şüphelendi. Bir süre sonra Kasım T. eylemini tekrarlayınca öğretmen tarafından ayağa kaldırıldı. Kasım T.'nin cebinde bulunan kâğıtları inceleyen öğretmen A-B-C-D kitapçıklarının tüm yanıtlarının bulunduğu cevap anahtarlarını görünce şaşkına döndü. 'Bunları nasıl elde ettin' sorusunu yanıtsız bırakan genç, sınav çıkışında polis ekiplerine teslim edildi. '4 ayrı kitapçığın tüm cevaplarını nereden aldın' sorusuna Kasım T. 'Avcılar Parseller Üniversite Mahallesi İstiklal Caddesi 38 numarada bulunan Sürücü Kursu'na devam ediyordum. Bu kursun sahibi Ercan Ö. sınavdan önce bana tüm kitapçıkların cevap anahtarlarını verdi' yanıtını verdi. 

Bunun üzerine Avcılar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği dedektifleri kursun bulunduğu adrese giderek, kurs görevlisi Şengül K. isimli kadına patronlarının nerede olduğunu sordu. Şengül K. vasıtasıyla kursun sahibi Ercan Ö. işyerine çağrıldı ve kursta yapılan aramalarda ehliyet sınavına ait 17 adet cevap anahtarı bulundu. Polis, Ercan Ö., Şengül K. ve Kasım T.'yi gözaltına aldı. Elde edilen bilgiler ışığında operasyonun büyüyerek, devam edeceği öğrenildi. Öte yandan dün Kadıköy'de 2 bin TL karşılığında kablosuz cep telefonuyla kopya çektiği öne sürülen 7 kişi gözaltına alınmıştı.

İNADINA NEFER
Bazen Sevinç,Bazen Keder ..
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eki/2010 saat 17:29
http://www.engellilersitesi.com/haber/6913-yasam-atasehir39e-6-bin-top-kapak-topladi.html

Ataşehire%206%20bin%20top%20kapak%20topladı

Ataşehir'e 6 bin top kapak topladı

Tarih 17 Eylül 2010, 09:30 Editör İçerik Editörü

Ataşehir Belediyesi'nin engelli yurttaşlara tekerli sandalye yardımı için başlattığı proje çığ gibi büyüyor.

"Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor" kampanyası Aralık sonuna kadar uzatıldı.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyasına ilgi çığ gibi büyüyor.

Kampanyaya Türkiye’nin her bölgesinden kapak yağıyor. Ataşehir bölgesindeki okullardan da destek geliyor. Son olarak Benim Dünyam Çocuk Evi’nin küçük öğrencileri topladıkları kapakları Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’a teslim etti.

Kampanya’ya özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, projenin başarısında memnun:

“Kampanyamız İstanbul il sınırlarını aşıp tüm Türkiye’de büyük bir ilgiyle karşılandı. Adıyaman, Ordu, Siirt, Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Kırıkkale, Hatay, Bursa, Zonguldak, Bodrum, Balıkesir, Osmaniye, Aydın-Didim başta olmak üzere çok sayıda ilden kampanyaya destek geldi. Kampanyanın büyümesi ve gelen talepleri karşılayabilmek için farklı illerde toplanan kapaklar o illerdeki toplama noktalarında biriktirilerek, o ildeki ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtılacak. Diğer illerde toplanan kapaklar belediyemiz tarafından takip ediliyor. Sadece İstanbul’da şuana kadar yaklaşık 6 ton kapak toplandı. Bu rakam her geçen gün artıyor. 1 ton kapak 4 tekerlekli sandalye ediyor."

Kampanyanın çok büyümesi ve Ataşehir Belediyesine gelen yoğun talepler nedeniyle Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor kampanyası 30 Aralık 2010 tarihine kadar kadar uzatıldı.

Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
Scorpion Liste gör
Deneyimli Yazar

Selçuk
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eki/2010 saat 20:38
Memlekette Kurban Bayramı'ndan dolayı kurbanlık hayvan kesilsin mi, kesilmesin mi tartışması başladı. Hani Türkiyemiz tarım ve hayvancılık ülkesiydi? Biz çocuklarımıza öyle öğretmiyor muyuz? Bizlere okulda öyle öğretmediler mi???
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.
Yukarı
ClaustrophobicEs Liste gör
Usta Yazar

Emre Darıcı
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2010 saat 11:27
Taksim'de Çevik Kuvvet ekibine saat 10:38de bombalı saldırıda bulunuldu. Saldırı sonrasında 2si ağır olmak üzere 15 yaralı tespit edildi...
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2010 saat 12:47
Yemek yediği kaba pisleyen PKK leşleri, elbet bu ülke topraklarından kazınacaksınız. Kaç ülke, kaç imparatorluk yıkamadı bizleri, 3-5 çapulcu şerefsiz mi yıkacak.
Yukarı
Twenty6_nl Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2010 saat 14:26
Insallah sehidimiz yoktur .
Ben Eskişehirliyim, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
ASTARCI Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2010 saat 15:32
Yine biseyler dönüyo ama bizi kimse yikamaz, gün gelecek herkes önümüzde egilecek!
Yukarı
eskioğuzeses Liste gör
Usta Yazar

oğuz özkara
Yer: kktc
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2010 saat 15:40
Allah yaralılarımıza acil şifalar versin,bu itlerin orasını burasını kaldıran çeşitli vasıtalarla bunlara yardımcı olanlarınsa binbir belasını versin..
Şampiyonluk umrumda değil,sen yeterki yürekten oyna Eskişehir
Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2010 saat 17:59
Alıntı yapılan ASTARCI

Yine biseyler dönüyo ama bizi kimse yikamaz, gün gelecek herkes önümüzde egilecek!
kimse önümüzde eğilmesin bizde kimsenin önünde eğilmeyelim
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 123124125126127 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır