eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7677787980 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Esborahan Liste gör
Deneyimli Yazar

B.G.
Yer: se Bekleriz
Online Durum: Offline
  Alıntı Esborahan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 21:19
Alıntı yapılan Jack26

Ben buca maçını Televizyondan izlemiştim. Bucalıların davulları boylamasına büyüktü. Aklıma bi teneke varil geldi direk. Sanki ondan yapılmış gibiydi. Fakat verdiği ses çok fazlaydı. Aynısı Karabüktede vardı ve sadece T.v den davul sesi duyuluyordu. Üstelik az uz birşeyde değildi bu ses. Bu davullardan 1 tane alınsa yada yapılsa yeterlidir diye düşünüyorum.
Abi bahsettiğin davullar varilden yapılma doğrudur. Genellikle Ege tribünlerinde yaygın. Artık davulsuz tribün kalmadı Anadolu'da. Hala neyi amaçlıyor açıktaki abilerimiz bilmiyorum.Gruplaşma iyiden iyiye kendini götürüyor.Birde şu pankart davul işi çözülse herşey güzel olacak...
Sensiz Hayat Bir İşkence
Dilimdesin Gündüz Gece
Satır Satır Hece Hece
Şarkılarım Senin İçin.
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 21:30
Açık tribun iyice panayır yerine dönüştü, her yerde bir grup.
Altes, BandoEsEs, Kaplanlar, bandoesesin altında içlerinde 8-10 bayanın olduğu bir grup,her taraftan cılız hiçbirşeye yaramayan sesler geliyor.
BandoESES olmasa yokları oynuyoruz, Altes setinde yukarıda yazıldığı gibi onlarca formasız atkısız maç izleyen insan...
evet zaman zaman iyi tribun oldu,karşılıklı bağırıldığı zaman birşeyler oluyor ama açıktaki gruplar kendi içlerinde bağırdıklarında aynen 23 nisan korosu gibi oluyor,çünkü sayıları ve yaş ortamaları çok küçük.
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 21:30
Ben denildiği kadar açığın bugün çok iyi olduğunu düşünmüyorum.Açıkta sadece altes , bandoESES ve çevresi bağırıyor.

Atatürk lisesi tarafı , Hava hastanesi tarafı ve açığın alt bölmesi hemen hemen hiç bağımıyor.(Çok ekstrem birşey olmadığı taktirde)

Birçok kişi bağırmasına rağmen özellikle açığın alt tarafı ayağa kalkmaya bile üşeniyor.Veya kalksa bile besteye eşlik etmiyor.

Açık tribünde bu çözülebilirse , Açık tribün Türkiyenin en iyi tribünü olur.Ama yıllardır biz bunu çözemiyoruz.

NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 21:39
Alıntı yapılan eserkan26

Ben denildiği kadar açığın bugün çok iyi olduğunu düşünmüyorum.Açıkta sadece altes , bandoESES ve çevresi bağırıyor.

Atatürk lisesi tarafı , Hava hastanesi tarafı ve açığın alt bölmesi hemen hemen hiç bağımıyor.(Çok ekstrem birşey olmadığı taktirde)

Birçok kişi bağırmasına rağmen özellikle açığın alt tarafı ayağa kalkmaya bile üşeniyor.Veya kalksa bile besteye eşlik etmiyor.

Açık tribünde bu çözülebilirse , Açık tribün Türkiyenin en iyi tribünü olur.Ama yıllardır biz bunu çözemiyoruz.

Bu olay çözülür ama nasıl tribun grubuyum diyenler sohbet muhabbet yerine taraftarı teşvik edecekler...ama malesef bu yok,sadece bir ara bir kısım alt tarafın kalkması için çaba gösterdi bunu daha genele yayarsak birşeyler olabilir.
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 22:08
Açık tribünün istenilen açık tribün olması için tribünde bağıran herkesin tek bir yerde toplanması gerektiğini düşünüyorum.Şuanda maça gelen herkese sorsak açık tribünde kim tribünü yönlendiriyor diye sanırım %99.99 bandoESES der.Aslında olması gereken Altes'tir.Fakat Altes bu işi yapamadığı için BandoESES tribüne yön veriyor.

Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Paylaştığım resimde 1 numaralı yerde Altes var.3 numaralı yerde ise BandoESES var.Bağıran bir çok kişi bandoESES'in üstünde ve Altesin orda yer alıyor.Tribünlerde son 2 haftada dorlion kaplanları diye bir grup çıktı bunlarda meslek lisesi tarafında duruyorlar.

Zaten açık tribün büyük bir tarla gibi.Bir baştan bağıran grubu diğer taraftaki grubun duyması imkansız.Bence Altes bundan sonraki maçlarda 1 numaralı işaretlediğim yerde değilde 2 numaralı işaretlediğim yerde yerini almalı.Diğer grupta 4 numara ile işaretlediğim yerde yerini almalı.Ayrıca bağırmak isteyen taraftarlarımızda yine bu insanların çevresinde toplanmalı ve bağırmalı.

Bu olay tabiki bağırmayanların bağırmasını sağlamaz ama tek yumruk olup sesin daha gür çıkması böylece çözülmüş olur diye düşünüyorum.
NEFER
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 22:22
Eline sağlık Erkan aynen söylediğin gibi olmalı.
Kapalı içinde aynı şeyi söyliyebiliriz...Kızılcıklı ine Neferi ayrın demirin olduu yere yeni bir set yapılmalı 2 tribun ortada buluşmalı.
şuanki haliyle açık tribunde yaşanan kopukluk aynen kapalıdada yaşanıyor.
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
Yukarı
tcandemir Liste gör
Deneyimli Yazar

tamer
Yer: eskisehir
  Alıntı tcandemir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 22:24
Katılıyorum Erkan abi parça parça çok cılız çıkıyor ses.Zaten açık sağ ve sol zaman zaman katılıyor onun dışında bağıran kesimi bir araya toplamak gerekiyor.Bir de maviş bestelerde yetersiz kalıyor.Bunun sebebi hem bağıran kesimin dağınık olması hemde bütünleştirici özellik davulların olmaması...
Bizde Bilirdik İstanbul Takımı Tutmayı Ama Yakıştıramadık Kendimize Şehrimizi Satmayı.
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 22:47
Mavişin forumu takip ettiğini biliyorum.Umarım bu konuyu dikkate alır.

Serkan;

Kapalıda Nefer ve Kızılcıklı arasındaki cam kalkmış olmasına rağmen hala demirleri duruyor.Ve bu o trbünün orta kısmını gerçekten çok fazla etkiliyor.Nefer bağırıyor , Kızılcıklı bağırıyor fakat ortada kalan kısım hem nefere hemde kızılcıklı setine biraz uzak kaldığı için bağırmıyorlar.

İki grubunda tek set olayına gireciğini düşünmüyorum fakat setler biraz daha ortaya doğru kaydırılabilir.

Yada , bu orta kısımda kalan taraftarı hareketlendirmek için her iki gruptanda birer kişi bu arada kalan kapının oraya çıkar.

Bugün hem Nefer hemde Kızılcıklı çok güzel tribün yaptılar.Bariz belli oluyorki iki grup arasında TATLI rekabet var.Biri iyi bağırınca diğeri daha kuvvetli bağırmaya çalışıyor ve sonucunda bugünkü gibi güzel bir tribün ortaya çıkıyor.

İnşallah hem açıkta hemde kapalıda daha iyi atmosfer yaratacağız.
NEFER
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 23:13
Tv den seyrederken bu adamlar (tüm tribünler) hiç susmayacakmı dedim. Helal olsun size.Ayrıca seyrettiğim yerdeki tüm bizanslıları kendinize hayran bıraktınız ve onlardan beni gururlandıran sözler duydum.
Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı meliheses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eki/2010 saat 23:30
daha önce de dedim. açık tribündeki gruplar sahaya yakın olmaları için üst tarafta değil, aşağıda durmalılar. böylelikle sahaya yakın olacaklar, ses daha çabuk ve daha gür sahaya ulaşacak.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7677787980 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır