eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKızılcıklı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 204205206207208 287>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 15:19
Demekki karsiliksiz sevgi yokmus...
Demekki icimizde bile kardesligimiz yokmus...
Demekki Türkiyede özel bir yerimiz yokmus..
Demekki 70li yillardan kalan büyük mirasimizi coktan harcamisiz..

Ne Kizilciklinin liderlerini nede Neferi iyi tanirim... Temennim bu sorunun bir an önce temize cikmasi. Zaten son günlerde kamuyoununda yeterince elestirildik, birde bu yüzden gündeme gelmeyelim.  BIRDE lütfen sorunlarinizi bu sayfalarda halledin, o malun sitede elaleme rezil olmayin, bes paralik taraftaralar guruplarina alet olmayin.

Mura Diri'nin tribünlerdeki temizlik operasyonun, hangi gurup icin olursa olsun, basari ile sonuclanmasi dilegiyle...
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
Nefer_İlkay Liste gör
Yeni Yazar

İlkay Yılmaz
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 15:22
Durup dururken caddelerde delikanlı NEFER nerde diye bağıran şahıslar, yine durup dururken barlarda biz NEFER'iz diye kavga eden kızılcıklı tayfası, ne oldukları aslında pek belli olmayan ve üç beş kuruşun! peşine düşmüş, bize de yanımızdaymış gibi davranıp arkamızdan iş çeviren ahmaklar sayesinde bu durumlara gelindi,, merak edenler için söylüyoruz; NEFER olması gereken her yerde olacaktır, duruşundan ve gayesinden taviz vermeden, yıllardır milletin yaka silktiği tüm yamyamları tribünlerden silene kadarda mücadeleye devam edecektir!
Emanetçilerin en büyüğü, Allah'a emanet olun.

Yarı Dalgalı Olmamalı Deniz, Ya Durulmalı, Ya Kudurmalı,,,
Ya Köküne Kadar Batmalı Hançer, Ya Kınında Durmalı...
*** NEFER ***
Sen bendini yıkan asi su,
Sen engel tanımayan rüzgar,
Sen Ergenekon dağından doğan güneş,
Sen ALLAH’ ın iman ve bilek gücü ile donattığı şanslı kul...
Senin adın TÜRK...
Yukarı
GodLeSS Liste gör
Yazar

Ali
Yer: Perama - Greece
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 15:50
YurtDisindan gecen hafta sonu geLdim ayagimin tozuylada maca gittim Disardayken Hep internetten takip edebiliyordum ne olacak bu takimin hali diye düşünürken geLdim ve gördümki taraftarin hali takimdan beter :S 26 yillik hayatimin en azindan 10 yili Tribünde gecti Kizilcikli'nin harbi Kizilcikli oldugu dönemleride bilirim Neferin KuruLuşundan bu güne gecen süreyide cok iyi bilirim kimse Kızılcıklı'yı savunmasin geç bile kaldilar 5 tane lise kopilinin deplasmanlarda kendi abilerinden büyük adamlara gider yapmalarindan tutun sagda soldaki olaylara kadar son bir kac yilin eseridir ve kimse yillar öncesinde de simdi de Kızılcıklıyı bilincli bir sekilde birakmamistir Kızılcıklı kendisi insanlarin gitmesine sebep olmustur... Gecen sezon bile deplasmanda Nefer KızılcıkLı diye bagirip 3 dakika sonra önüme ne dikiliyon diye önündekilere salca olan 15-16 yasindaki bebelerin sucu degildir bu durumlar böylelerini kendi bünyesinde bulunduranlarin bulunmalarina izin verenlerin sucudur... gecen sezonun ikinci yarisindan beri Türkiye'de oldugum her maca gidiyorum içerde Acik Disarda'da bireysel yada Nefer'le gidiyorum eskisi gibi bir ortam olmadigi icin görevmiş geliyor ama Ben EskişehirSpor'luyum arkadas ben grupcu yada reisci degilim ;)
Baska Diyenlere inat...!!!
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 16:53
Buralarda bu işi dillendirmenin zararlı olacağı düşüncesindeydim ve hala öyleyim...
İnsanların ağzı torba değilki büzelim tabi ama en azından taraflara sukunet tavsiye ediyorum...
Yada ap açık konuşulsun geçmişten günümüze tartışılsın, ama bu grupların zararından başka hiçbirşeye yaramaz...
Geçen sene sonu mevzudaki fikir birliği bu konuda oluşmadı henüz...

Ben yine konuşulsun konu kapansın diyorum...
Takdir sizlerin...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
çoko26 Liste gör
Yazar

kerem
Yer: istanbul
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 17:52
Nefer Tribünü nereye gitse kavga ediyor diye yazanlar var, sizce edilen bu kavgaların sebebi nedir, konuların iç yüzü nedir, bunları hiç kendi kendinize sordunuz mu, düşündünüz mü?

Nefer Tribünü hiçbir zaman kendi menfaatlerinin peşinde koşmamıştır, bazı konuşanlara inat da hiçbir zaman koşmayacaktır, Nefer Tribünü ne yaptıysa, ne yapıyorsa, ve ne yapacaksa; tek düşüncesi Eskişehirspor'dur.

Kızılcıklıyla yaşanan olayların yaşanmasını kimse istemezdi, ama olanlar oldu, yapılan yanlışlar göz önüne alındı, ve gereği yapıldı. Bence de gayet yerindeydi ve olması gibiydi yapılanlar.

Kimse; bu iş böyle olmamalıydı, pankart olayı yanlış olmuş, koskoca Kızılcıklı böyle bitmemeliydi, yapılan saygısızlıktır, ayıptır vs. muhabbetlerine girmesin. O her gittiği yerde kavga eden Nefer Tribünü, Ayder grubunu tribünlerden sildiğinde bu yazılanlar neden yazılmadı, neden kimse Nefer nasıl olur da Ayder pankartını söküp atabilir demedi, neden, bu Ayder ismine nasıl yapılır denmedi hiç? Çünkü onlar odunpazarlı, ve aslında Ayder ismiyle hiçbir alakaları yok, önemli olan şahıslardı dimi..

E peki sizce şimdi ne fark var? Neden şimdi çıkıyor bu saygısızlıktır ayıptır muhabbetleri? Kızılcıklının bir ismi bir saygısı var evet, ama bugünkü Kızılcıklı, eski, bu ismi yaratan Kızılcıklı mı? Uzağından yakınından geçmez, geçemez! Kızılcıklıyla ne yaşandıysa, o koskoca Kızılcıklı ismini bu hale getiren şahıslar yüzünden yaşandı. Nefer Grubu Kızılcıklı ismine saldırmadı, Kızılcıklı ismini indirmedi demirlerden, Nefer Grubu Kızılcıklıyı yönettiğini sanan insanları indirdi.

Nefer Grubu, yine Eskişehirspor için kavgasını etti..

Herkeste bir suçlu arama merakı, kimse suçlu falan aramasın, suçlu ne Biziz, ne de dün olay yaşadığımız, kendini Kızılcıklı Grubu sanan insanlar, suçlu koskoca Kızılcıklı ismini böyle adamlara bırakıp giden, çürümesine, yoldan çıkmasına göz yuman insanlardır..

İnternet başından olmasaydı, yapılmasaydı, Kızılcıklıya bu yapılır mı, Nefer tribünü bunu nasıl yapar diye yazmak kolay, neden sahip çıkmadınız bu isme, neden koşturmadınız Kızılcıklının peşinden, kimse yanlış anlamasın, neden sahip çıkmadınız derken neden Neferle sizde kavga etmediniz demiyorum, neden bu ismin bu kadar düşmesine en başta izin verdiniz, neden bu insanların bu değeri bitirmesine ses çıkarmadınız, Kızılcıklı eski Kızılcıklı olsaydı, bu olaylar zaten hiç yaşanmazdı..

Şimdi tekrar soruyorum, her yerde mücadelesini veren, eskişehirspor için kavgasını eden Nefer Grubu da mı bırakıp gitseydi? Nefer Grubu da mı göz yumsaydı tribünlerin çöküşüne?
Sevdan Benimle Her Yerde!
Nefer
twitter.com/gulerkerem
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 18:05
Eskişehir'de tribün grubu deyince aklıma ilk Kızılcıklı geliyor hep onu benimsemişimdir. Deplasmanlara gittiğim zaman genelde Nefer' i tercih ediyorum ama ben ve benim yaşıtlarım tribüncülüğe Kızılcıklı'da başladığı için belki de bizim için bu isim diğerlerinde farklı geliyor tabiki tek amaç Eskişehirspor ama Kızılcıklı ismi de alışkanlık işte. Şu anda mahallemdeki çoğu kişi Nefer'de liseden arkadaşlarım Nefer'de ve Nefer haliyle bana daha yakın geliyor. Kızılcıklı hakkında konuşmak gerekirse uzun zamandır bir çöküş içerisindeydi zaten tribünün yaş ortalaması çok düştü yeni gelen heyecanlı gençler arkalarına birilerini alarak veya topluluk psikolojisiyle önüne gelene atar gider yapmaya başladı. Aralarında iyi niyetli kişilerde var tabiki onları ayrı tutuyorum ama yukarıda bahsettiğim tipteki insanlar gittikçe çoğaldı ve buna kimse engel olamadı nitekim geldiğimiz noktada Kızılcıklı kendini gücünü kendisi kaybetmiştir. 
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 18:19
Kerem şimdi biride çıkıp senin ve bu soruyu soranlara cevaben " Kızılcıklıyı bırakıp gidenler kimler ?" diye sorarsa ne diyeceğiz. "Neden içeride kavganızı vermediniz ?" derlerse ne diyebiliriz. Sonrada aynısını eski Ayder için Kızılcıklıya sorarız...
Hadi benim bahanem var, yaş 40 oldu, çoluk çocuğa karıştım işim olmaz der geçerim...
Sen 21sin Kızılcıklıda hiçmi bağırmadın, sonra neden gittin demezlermi ...
Bence taraf olanlar biraz sakin olmalı...

Aynen yazında dediğin gibi, geçen yıl tribünden gönderilen Ayder değildi...
Ayder pekçok büyüğümüzün halen çok değer verdiği bir semboldür. Korumalıyız...
Keza Kızılcıklıda...
Neferde böyle yaşatılmalı, anılmalı...
Sonra her frubun içerisinde birbirini çok seven arkadaşlar var...

Biz burada İstanbulda gruplarımızı değil Eskişehirsporu ortak payda etmişiz.
Şimdi böyle oldu diye kopalımmı, düşmanmı olalım...
Grup ismini öne çıkartarak, öbürünüde alaşağı ederek yol alamayız...

Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
ESES1987ORÇUN Liste gör
Yazar

orçun köseoğlu
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 21:51

mustafa abi bile ugrasamadı tribundekı kendını bılmez pıslık ınsanlarla oda en sonunda dogru olanı yaptı kızılcıklıyı bıraktı bende bagırmayı kızılcıklıda ogrendım zaza yavuz deli kubilay kerem tüni biç fatih ayı arif alper pekı bunlar nıye bıraktı ıste o pıslıkler yuzunden benım dusuncem boyle o deplasmana gıdıoz kızılcıklı yolda yagma yapmıs bu deplasmana gıdıoz kızılcıklı rakıp taraftarla kapısmıs kızılcıklının adını kırletmekten baska bısey yapamadı o mustafa abıden sonrakı ınsanlar gıttıkçe kan kaybettı kızılcıklı ben dahıl cogu kısı acıkta sımdı...

nefer grubu guzel bır operasyon yaptı odunpazarı trıbunden attı gıtmedım mı gıttım odunpazarı ıle deplasmana da gıttım gıdenler bılır yagmanın kıralını gordum adam kola biskuvi yi gectım petbardak bıle calıcak kadar acız 5 krş luk petbardak ya neyse nefer trıbunu nunu kutluyorum bu guzel olusumundan dolayı..

içim kan aglasada kızılcıklı için sonuçta o mensubun uyelerıydık eskıden.
AYDER i KIZILCIKLI bitirdi KIZILCIKLI yı NEFER bitiriyo NEFER i de bitirir birileri benım izlenımım bu...

böyle geldi böyle gidiyo ...

kimse üzülmesin kızılcıklı eridi diye belki bizim için daha hayırlısı oluyo ama...
Yukarı
19eses65 Liste gör
Yazar

Hasan
Yer: SuLtAnDeRe
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 21:58
Bende bundan sonra KIZILCIKLI yı bıraktım.Bundan sonra hiç bir gruba girmeyeceğim (KIZILCIKLI NEFER AYDER ALTES ÜNİESES) hiç farketmez bundan sonra AÇIK TRİBÜNDE yerimi alacağım ve sadece ESKİŞEHİRSPOR taraftarıyım... Kısacası bıktım artık bu grupculuk zihniyetinden...YETER ARTIK
Sokakta da oynasan kaldırıma çıkıp bağırmayan şerefsizdir ESESİM
Yukarı
çibörek26 Liste gör
Yazar

Tufan Demircan
Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2010 saat 22:02
Alıntı yapılan 19eses65

Bende bundan sonra KIZILCIKLI yı bıraktım.Bundan sonra hiç bir gruba girmeyeceğim (KIZILCIKLI NEFER AYDER ALTES ÜNİESES) hiç farketmez bundan sonra AÇIK TRİBÜNDE yerimi alacağım ve sadece ESKİŞEHİRSPOR taraftarıyım... Kısacası bıktım artık bu grupculuk zihniyetinden...YETER ARTIK
Tam senin yaşındaydım aynı cümleyi kurduğumda...
Pişman olmayacaksın kardeşim,üzülme...
Sadece EsEs...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 204205206207208 287>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır